"Manifesto, yol rehberim"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, gazetecilerin yazdıklarını okuduğunu ve eleştirilerden ders çıkardığını belirtti.
Tarih: 25.2.2019 10:17:59

Nesrin Geyik/İskenderun

Cumhurbaşkanı ve AKp Genel başkanı Recep tayyip Erdoğan´ın açıkladığı 11 maddelik seçim manifestosunu anımsatan Tosyalı, "Manifestoda yer alan 11 madde de benim yol rehberimdir" dedi ve projeleri 05 Mart Salı günü açıklayacaklarını söyledi.
Ramada Otel´de gazetecilerle kahvaltında buluşan ve hedefi, misyonu, belediyecilik anlayışı ile projelerini anlatan AKP adayı Fatih Tosyalı, 31 Mart seçimlerinin ülke ve şehri yakından ilgilendirdiğini ifade etti. Türkiye´nin tarihi bir kavşağın eşiğinde olduğunu savunan ve birlik-beraberlik vurgusunda bulunan Tosyalı, "Gönülleri feth etmek mecburiyetindeyiz. Biliyoruz gönülleri fethetmek emek ister, özveri ister ve zor bir iştir. Bu zor işe talibiz. Şehrin, belediyenin sorunlarını biliyoruz. Sorunlar çözülmeyecek, halledilmeyecek meseleler değil. Önemli olan birlik ve beraberliğimizi toplumun tüm katmanlarında tesis etmek, kamu binalarını, belediyeyi, herkesin sahiplendiği gönül diyarlarına çevirmek" dedi. Tosyalı açıklamasını şöyle sürdürdü: "Benim en ufak şahsi bir beklentim yok. Tek amacımız şehre ve ilçeye hizmet etmek. Daha güzel bir İskenderun için çalışmak. Bu yola mesai arkadaşlarımızla beraber çıktık ve beraber yürüyeceğiz. Birlikteliğimiz şehir ve ilçe lehine devam edecek. Sorumluluk sahibi insanlar olarak şehre hizmet etmeye talibiz"."
AKP İskenderun Belediye Başkan adayı Tosyalı, konuşmasında şunları söyledi: "Biz de menfaat ve çıkar olmaz. Bilerek yanlış olmaz. İskenderun´a hizmet ederken, bize yardımcı olun. Herkes denetçi olsun. Cumhurbaşkanımız seçim manifestosunu açıklarken, sanki içimden geçenleri aktarmış. Manifestoda yer alan 11 madde de benim yol rehberimdir. Şeffaflık bizim işimiz. İhaleler kişiye özel ya da menfaat kazandırmak için olmayacak. Bundan menfaat kazanacak tek yer, İskenderun´dur, halktır. İhaleler kamera ortamında halka yansıtılacak. İsrafın önünü keseceğiz.11 madde ana ilkemiz olacak. HBB ile olan sorunu kaldıracağız."
Seçilmesi halinde kentte yapacakları projeler arasında ´bisiklet yolu, stat yöresine park, kadın eğitim merkezleri, çocuk kulübü, İSTE´ye çay bahçeleri´nin de olacağını anlatan Tosyalı, "Yönetim anlayışımızda şu var; herkes işini doğru yapacak. İskenderun´da çukur, çamur olmayacak. Belediyede çalışan arkadaşlarımızdan maksimum faydalanacağız. Herkes İskenderun´un hizmetkarı olacak. Kimsenin ideolojisine bakmam, çalışan bizim için önemli. Başarılı olmuş diğer illerimizdeki büyükşehirlerden destek alıp, düşüncelerinden faydalanacağız. İskenderun´da birçok yeri yeşil alana yapacağız v ekenti yeşil alana kavuşturacağız. Yeşile büyük önem veriyoruz. Parkı olmayan mahallelerimiz var. Ziraat Bahçesi devasa parka dönüşecek. SSK´nın olduğu yer, yeni hastane kurulunca parka dönüşecek. Kapılarımız sonuna kadar açık olacak, herkes fikrini, istek ve taleplerini rahatlıkla aktarabilecek. Bizim işimiz bu."
“Yenikapı ruhuyla beslenen Cumhur İttifakıyla İskenderun şahlanacak" diyen AKP İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven de, "Çok çalışıyoruz, ilmek ilmek işliyoruz. İskenderun´u ortak akılla yöneteceğiz" değerlendirmesini yaptı. Kavgasız gürültüsüz bir seçim temenni ettiklerini belirten MHP ilçe başkanı Turan Bozkurt da, “Cumhur İttifakı adayımız Fatih Tosyalı Bey´i Allah´ın izniyle başkan yapacağız. Bu seçimler Cumhur İttifakının zaferiyle sonuçlanacak. 20 bin oyla seçimi kazanacağız. En üst noktada hizmet getireceğiz" diye konuştu.
Kaynak:

Ülkedeki kaçak akaryakıt miktarı 5 milyar litre
Ülkedeki kaçak akaryakıt miktarı 5 milyar litre
CHP´li Güzelmansur, Meclis Araştırması istedi
AKP´li Yeşildal´dan ilçelerde davet toplantıları
AKP´li Yeşildal´dan ilçelerde davet toplantıları
AKP´nin Antakya Spor Salonu´nda yapılacak il kongresine tek aday olarak katılacağı açıklanan Adem Yeşildal´ın davet ziyaretleri AKP´nin kongre kalabalıklarını aratmadı.
Başkan Parlar´dan erken seçim çağrısı
Başkan Parlar´dan erken seçim çağrısı
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, vatandaşın yaşadığı sıkıntıların ve isteklerinin farkında olduklarını belirterek, “Kaybedecek bir saniye bile kalmadı. Erken seçim Türkiye´nin aydınlığa giden yoludur” dedi.
Başkan Savaş y ve z kuşağını dinledi
Başkan Savaş y ve z kuşağını dinledi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Payaslı gençlerle bir araya geldi.
DEVA´dan 21 kişilik İl Başkanlık Kurulu
DEVA´dan 21 kişilik İl Başkanlık Kurulu
Sabit Coşkun Başkanlığındaki Deva Partisi Hatay İl Yönetimi, ilk başkanlık kurulunu oluşturdu.
Kaşıkçı: Gara öncesi ile Gara sonrası aynı olmayacak
Kaşıkçı: Gara öncesi ile Gara sonrası aynı olmayacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda partisinin grubu adına yaptığı konuşmada Gara´da PKK´nın şehit ettiği 13 vatandaşımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel kanunları ile ilgili konuştu.
CHP´li Tokdemir´den AKP kongrelerine soru önergesi
CHP´li Tokdemir´den AKP kongrelerine soru önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, lokanta ve kahvehane gibi birçok işyeri koronavirüs salgını gerekçesiyle kapatılıp, birçok ilde etkinlikler valilerin kararlarıyla yasaklanırken, AKP´nin il kongrelerini yapmaya devam ettirmesini önergeyle parlamentoya taşıdı.
Tek adaylı AKP kongresi çarşamba günü
Tek adaylı AKP kongresi çarşamba günü
AKP, Hatay il kongresini 24 Şubat Çarşamba günü yapacak. Kongrenin tek adayın Hatay eski Milletvekili Adel Yeşildal olacak.
Eski vekilin ´istifa değerlendirmesi´
Eski vekilin ´istifa değerlendirmesi´
Hatay eski Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, partisi CHP´den istifa edenlere ´taş yerinde ağırdır´ ifadesiyle seslendi.
Oruç´tan, Suriye önergesi
Oruç´tan, Suriye önergesi
"Suriye´de işlendiği iddia edilen suçların Türkiye´de yargılamasının yapılması mümkün müdür?"
Tokdemir temizlik elemanı alımını sordu
Tokdemir temizlik elemanı alımını sordu
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yüzyüze eğitim kararıyla birlikte okulların hijyen koşullarını soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
Kaşıkçı: Afet önlemleri siyaset üstüdür
Kaşıkçı: Afet önlemleri siyaset üstüdür
Deprem konusunun Hatay´ın en büyük gündemi olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Afad´ın yayınlamış olduğu deprem ısı haritası, Hatay´ın ne kadar kritik bir konuma sahip olduğunu gösteriyor” dedi.
AKP Hatay İl Gençlik´te Alkaya dönemi
AKP Hatay İl Gençlik´te Alkaya dönemi
AKP Hatay İl Gençlik Kollarının 6. Olağan kongresinde Mustafa Alkaya başkanlığındaki yeni yönetim kurulu göreve getirildi.
“SP, şu anda yükselen değer”
“SP, şu anda yükselen değer”
Çevrimiçi İl Divan Toplantısı´na katılan Saadet Partisi GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Partimiz şu anda yükselen değer” dedi.
Suriye içsavaşının 10. yılını değerlendirdi
Suriye içsavaşının 10. yılını değerlendirdi
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, 10´uncu yılına girecek Suriye iç savaşında yürütülen yanlış politikaları değerlendirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi