Meclis, komisyonlarını belirledi
İskenderun Belediye Meclisi, meclis organlarını belirledi, kentin Düğünyurdu Mahallesinin adını Cebike Mahallesi olarak değiştirilmesini kabul etti.
Tarih: 6.4.2021 16:47:26

İskenderun/SES

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin tamamının katılımı ile İskenderun´un il olması yönünde tevsiye kararı alındı.
Belediye başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında toplanan meclis, gündemde bulunan maddeler görüşerek, karara bağladı. Meclis, Düğünyurdu Mahallesinin eski ve tarihi isminin yeniden anılması ve kamu kurum kuruluşlarındaki karışıklığın giderilmesi amacıyla Düğünyurdu Mahallesi isminin Cebike Mahallesi olarak değiştirilmesini oy birliği ile kabul etti. İsmet İnönü Mahallesi 712 nolu sokakta bulunan yolun imar planında yarısı Şekere Mahallesinde kaldığını ve alanın İsmet İnönü Mahallesine bağlanması talebi ile Kaledibi Mahallesine bitişik olması nedeniyle Değirmendere Küme Evler Mevkiinin Kaledibi Mahallesi sınırlarına dâhil edilmesi ve sınır haritasının değiştirilmesi, Kaledibi ve Akarca Mahalle sınırlarındaki sehven yanlış onaylanan kısımların (Esenbek, Gölyeri, Bedirik, Ecevit Sokak mevkileri) düzeltmesi tekliflerini imar komisyonuna gönderdi.

Kim, hangi komisyonda?
İskenderun Belediye Meclisi, Belediye Encümen Üyeliğine Tayfun Boda, Halil Aygan ve Adnan Mursaloğlu´nu, Meclis 1. Başkan Vekilliğine Beyazıt Bestami Bilgili, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Emir Selim Yazar´ı; Meclis Divan Kâtipliğine Gül Nalcı ve Seçkin Yıldırımöz´ü; İmar Komisyonu Üyeliklerine Erdem Ünlüçetinkaya, Emir Selim Yazar ve Mecit Boğuşoğlu´nu; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine İsa Saraçoğlu, Mehmet Ünüvar ve Bülent Şimşek´i seçti. İskenderun Belediye Başkanlığının 2020 Yılı Faaliyet Raporunu oy çokluğu ile kabul ederken, Denetim Komisyonu Raporu hakkında da meclise bilgi verildi. Meclis toplantısıda konuşan belediye başkanı Tosyalı, yapılan seçimlerde göreve getirilen meclis üyelerini kutlayıp, başarı diledi ve "Hep birlikte güzel olan İskenderun´u daha güzel bir hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Kaynak:

"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, "İskenderun´da olduğu gibi Arsuz´da da maden ocağı için yapılmak istenen ÇED toplantısı öncesinde kaymakamlık kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve açıklamayı yasaklamış, ancak Arsuz halkının yoğun katılım ile gerçekleşen eylem sonucu ÇED toplantısı yaptırılmamıştır" dedi.
2 turluk gösteri uçuşu
2 turluk gösteri uçuşu
"Solo Türk" olarak da bilinen Türk Yıldızları Akrobasi Ekibi, İskenderun semalerınde gösteri uçuşu yaptı.
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve yönetimi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ayrı ayrı ziyaret etti.
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
16 Mart-17 Nisan tarihleri arasında Hatay genelinde kaçakçılık olaylarına yönelik çalışmalarda 45 kişi gözaltına alınmıştı
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İskenderunlu iş insanı, kentin sanayi sitesindeki Mercan Hırdavat´ın sahibi Mustafa Mercan, Antakya´da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
İskenderun´da da 1 Mayıs İşçi Bayramı için başvuru yapıldı
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Hatay Şubesi yöneticilerinin yaptığı ziyarette bulunduğu iki öneriye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın oumlu yaklaştığı belirtildi.
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) Kod 29´da yaptığı son düzenlemeyle yaptığı değerlendirmede, “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller için ayrı ayrı kodlar belirlenmesi doğru bir düzenlemedir.
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne´deki kamu hizmeti eksikliğini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Droneyle lavra ilaçlaması
Droneyle lavra ilaçlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, larva mücadelesinde teknolojiyi kullanıyor.
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´nın geçen hafta yaptığı paylaşımda HBB´ye bağlı ekipler tarafından Altınözü´ne sokak köpeklerinin bırakıldığını iddiası etmesi üzerine açıklama yaptı.
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı.
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol ile hayata geçirilen Defne Kadın Dayanışma Merkezi hizmet vermeye başladı.
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samandağ´da Atatürk Sahil Parkı´nın temeli törenle atıldı.
Derelerde temizlik çalışması
Derelerde temizlik çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi