Meclis, stratejik planı kabul etti
Dörtyol Belediye Meclisi, belediyenin stratejik planını kabul etti.
Tarih: 10.9.2019 09:28:23

İskenderun/SES

 Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin başkanlığındaki toplanan meclis, 2020-2024 yıllarını kapsayan 77 sayfa ve 31 maddeden oluşan 5 yıl süreli stratejik planı oy birliğiyle kabul etti. Kentte bulunan ve Hava Keşif Taburundan TOKİ´ye devredilen alanda Dörtyol Belediyesi için yaklaşık 9 dönümün hizmet binası alanı olarak ayrıldığını ifade eden Keskin, alana belediye hizmet binasının yapılmasının uygun olacağını belirtti. Meclisin İyi Parti üyesi Emre Arık´ın, belediyenin Yeşilköy hizmet binasının kullanım hakkının HBB Fen İşleri Müdürlüğü olarak verilmesini önerdiği toplantıda, MHP Gurup Sözcüsü İsmail Başar da idarenin böyle bir talebi olmadan meclisin karar almasının uygun olmayacağını söyledi. Keskin de talebin HBB tarafından yazılı olarak bildirilmesi halinde değerlendirileceğini belirtti.

"Yeni bir başkan yardımcısı gerekli mi?" sorusu
Meclis, Kırşehir´in Köseli Belediyesine daha önce verilen 31 P 1818 Plakalı otomobilin hibe edilmesini de kabul etti. İyi Parti Üyesi İlyas Uygur, AKP´de yapılan bir oylamayla AKP´li Meclis Üyesi Hüseyin Özen´in belediye başkan yardımcılığına getirilme kararı alındığını öğrendiklerini belirterek, belediyenin içinde bulunduğu maddi kısıtlara rağmen böyle bir karar alınmış olmasının gerekçesini sorup, belediye Başkan yardımcısına ihtiyaç olup olmadığı hakkında bilgi istedi. Dörtyol Belediye Başkanı Keskin ise cumhur ittifakı bileşenleri arasında böyle bir uygulamanın Türkiye genelindeki belediyelerin çoğunluğunda uygulandığını, alınan kararın bu doğrultuda gerçekleştiğini, başkan yardımcılığı maaşının da meclis tarafından belirleneceğini ifade etti.
Öte yandan Samandağ Belediyesi Meclisi de Eylül ayı toplantısında, belediyenin İç Anadolu Belediyeler Birliği üyeliğinden ayrılmasını oy çokluğuyla, Çukurova Belediyeler Birliğine üye olunmasını ve birlik üyelerinin Pelin Ray, Hikmet Suadiye, Hasan Yılmaz ve Ayhan Boğday´dan oluşmasını oy birliğiyle kabul etti. Meclis, belediyenin 2020-2024 Stratejik Plan ve Performans Programını da oy birliği ile kabul etti.
Kaynak:

HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı toplantısı yaptı.
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
Hatay´daki çevre derneklerinin de üyesi olduğu Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri Platformu (DAÇE) ile Adana Tabip Odası, kömür dağıtımının başlanmasıyla hava kirliliğinde artış olacağını ifade etti.
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun Belediyesi tTiyatro Topluluğu oyuncularının oynadığı "Komşu köyün delisi” ve “Murtaza” adlı tiyatro oyunları, sahnelendi.
Mutlu ailesinin, mutluluğu
Mutlu ailesinin, mutluluğu
İskenderun Belediye Meclisi üyesi CHP´li Ali Mutlu, İskenderun´da yaptığı düğünle kızını evlendirdi.
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Kredi ve Yurtlar Kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışan, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürlüğü´nde görev yapan kentteki eski gazetecilerden Mustafa Mert, yaşamını birleştirdiği Şemse Bilgiç ile düğün yaparak evlendi.
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Hatay Barosu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğiyle, yöredeki avukat ve hukukçulara yönelik yapılan eğitim çalışmaları sürüyor.
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay örgütü temsilcileri, Defne ve Samandağ Belediyesinin bağımsız meclis üyeleri, Samandağ Sözümüz Var Meclisi temsilcileri, çiftçi ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi´ni ziyaret etti.
Semt pazarlarına gece yıkaması
Semt pazarlarına gece yıkaması
Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kentte bulunan tüm pazar yerlerinde periyodik olarak gece yıkama yaparak, temizlediği belirtildi.
12 ilçede elektrik kesintisi
12 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Altınözü, Reyhanlı, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kendisini ziyaret eden Sivil Toplumla İlişkiler Hatay İl Müdürü Malik Yılmaz ve Maarif Müfettişi Mustafa Zeytun ile çevre mühendisi Vecih Çakar´ı kabul etti.
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Sanatçı Tolga Sağ, İskenderun´da konser verdi.
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
Samandağ´da belediye ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi işbirliğiyle "Diyabet ve obezitenin zararlarından korunma eğitimi" konferans düzenlendi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ümit Durmaz´a, dün iade-i ziyarette bulundu.
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
Arsuz Kaymakamlığı ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Arsuz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı kurumların da katkı verdiği Herkes İçin Spor etkinliği Arsuz´da düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi