Meclis, stratejik planı kabul etti
Dörtyol Belediye Meclisi, belediyenin stratejik planını kabul etti.
Tarih: 10.9.2019 09:28:23

İskenderun/SES

 Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin başkanlığındaki toplanan meclis, 2020-2024 yıllarını kapsayan 77 sayfa ve 31 maddeden oluşan 5 yıl süreli stratejik planı oy birliğiyle kabul etti. Kentte bulunan ve Hava Keşif Taburundan TOKİ´ye devredilen alanda Dörtyol Belediyesi için yaklaşık 9 dönümün hizmet binası alanı olarak ayrıldığını ifade eden Keskin, alana belediye hizmet binasının yapılmasının uygun olacağını belirtti. Meclisin İyi Parti üyesi Emre Arık´ın, belediyenin Yeşilköy hizmet binasının kullanım hakkının HBB Fen İşleri Müdürlüğü olarak verilmesini önerdiği toplantıda, MHP Gurup Sözcüsü İsmail Başar da idarenin böyle bir talebi olmadan meclisin karar almasının uygun olmayacağını söyledi. Keskin de talebin HBB tarafından yazılı olarak bildirilmesi halinde değerlendirileceğini belirtti.

"Yeni bir başkan yardımcısı gerekli mi?" sorusu
Meclis, Kırşehir´in Köseli Belediyesine daha önce verilen 31 P 1818 Plakalı otomobilin hibe edilmesini de kabul etti. İyi Parti Üyesi İlyas Uygur, AKP´de yapılan bir oylamayla AKP´li Meclis Üyesi Hüseyin Özen´in belediye başkan yardımcılığına getirilme kararı alındığını öğrendiklerini belirterek, belediyenin içinde bulunduğu maddi kısıtlara rağmen böyle bir karar alınmış olmasının gerekçesini sorup, belediye Başkan yardımcısına ihtiyaç olup olmadığı hakkında bilgi istedi. Dörtyol Belediye Başkanı Keskin ise cumhur ittifakı bileşenleri arasında böyle bir uygulamanın Türkiye genelindeki belediyelerin çoğunluğunda uygulandığını, alınan kararın bu doğrultuda gerçekleştiğini, başkan yardımcılığı maaşının da meclis tarafından belirleneceğini ifade etti.
Öte yandan Samandağ Belediyesi Meclisi de Eylül ayı toplantısında, belediyenin İç Anadolu Belediyeler Birliği üyeliğinden ayrılmasını oy çokluğuyla, Çukurova Belediyeler Birliğine üye olunmasını ve birlik üyelerinin Pelin Ray, Hikmet Suadiye, Hasan Yılmaz ve Ayhan Boğday´dan oluşmasını oy birliğiyle kabul etti. Meclis, belediyenin 2020-2024 Stratejik Plan ve Performans Programını da oy birliği ile kabul etti.
Kaynak:

Kaymakamdan habersiz ziyaret
Kaymakamdan habersiz ziyaret
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kente ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren bazı devlet okullarını habersiz ziyaret ederek, okulun genel durumu, öğretmen, öğrenci ve velilerin uyum ve koordinasyonu, eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetler konularda istişare de bulundu.
Güneş, görevine başladı
Güneş, görevine başladı
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, polis teşkilatının her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Yayman´dan mera incelemesi
Yayman´dan mera incelemesi
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan´daki meraları gezip, incelemede bulundu.
"Filistin, yeniden müslümanların gündeminde"
"Filistin, yeniden müslümanların gündeminde"
Arap Baharıyla birlikte Filistin davasının geri planlara itildiğini, unutulmaya başlandığını ifade eden SP GİP Üyesi Necmettin Çalışkan, İslam Birliği Araştırmaları Merkezi (İSBAM) tarafından Ankara´da düzenlenen İslam Birliği Kongresiyle birlikte, Filistin konusunun uzun bir aradan sonra yeniden Müslümanlarının gündemine girdiğini ifade etti.
MEM´de müdür değişimi
MEM´de müdür değişimi
Mahkeme kararı göreve dönmeye yetmedi
Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflar Hatay Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, mülkiyeti Antakya´daki Mehmet Şah Bin Mustafa Dede Efendi Vakfına ait olan vakıf işhanının Koruma Amaçlı İmar Planında ticaret alanı olarak planlandığını ifade etti.
‘137 günlük grev´ anıldı
‘137 günlük grev´ anıldı
İSDEMİR Çalışanları ve Emeklileri Derneği (İSÇEİD) üyeleri otuz yıl önce İSDEMİR´de 137 gün süren grevin yıldönümünde biraraya geldi.
Gazilerden saygı çelengi
Gazilerden saygı çelengi
Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal Rütbesi ve Gazilik ünvanının verildiği 19 Eylül´ün Gaziler Günü olarak kabul edilişinin 98. yıldönümü dolayısıyla gaziler, Atatürk´ün manevi huzuruna çıkarak saygı çelengi sundu.
Tolunay´a ‘veda yemeği´
Tolunay´a ‘veda yemeği´
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü olarak 14 ay görev yapan Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen 2.Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay onuruna veda yemeği düzenlendi.
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Gününü kutluyor…
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
Hatay Günleri, Hatay Gastronomi Günleri ve benzer isimlerle Hatay Valiliğinin izni dışında artık etkinlik düzenlenemeyecek.
Çözüme odaklandılar
Çözüme odaklandılar
İskenderun Kaymakamlığı, ülke genelinde uygulanan “Muhtarlarla Buluşma” ve “Güvenlik Koordinasyon” toplantılarının kentte de gerçekleştirilerek gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğunu, çözüm odaklı çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi.
Poşet satışı denetlenecek
Poşet satışı denetlenecek
Sıfır Atık Projesinin Hatay´daki uygulanma aşamaları ile sıfır atık sisteminin geliştirilmesi amacıyla Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantısında poşet satışı yapan iş yerlerinin denetlenmesi kararlaştırıldı.
Bugün 8 ilçede kesinti var
Bugün 8 ilçede kesinti var
Hatay Valiliği, altyapı ve tesis çalışmalarından dolayı Hatay´ın 8 ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağı duyurdu.
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz´da HADO seferleri, marina ve su sporları faaliyetleri kapsamında yatırımların projelendirildiği Madenli Balıkçı Barınağı ilk kez önümüzdeki günlerde 43 yat kafilesini ağırlamaya hazırlanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi