MEM´de müdür değişimi
Mahkeme kararı göreve dönmeye yetmedi
Tarih: 21.9.2019 09:36:30

Akın Bodur/İskenderun

İskenderun Milli Eğitim Müdürlüğü, mahkemeye açılan dava ile değişti, ancak il milli eğitimin kararıyla değişimlik mahkemeyi kazanan Mehmet Tuğrul´un ilde görevlendirilmesiyle yeniden değişti. Tuğrul´un görevine dönüşünü sağllayan mahkeme kararı üzerine Reyhanlı Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Kemal Köseoğlu, iki gün sonra yeniden İskenderun Milli Eğitim Müdürlüğüne getirildi, Tuğrul ise Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirildi.
Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, mahkeme kararıyla göreve başlaması üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunlara yer vermişti: "Mahkeme kararı gereği İskenderun Milli Eğitim Müdürü olarak goreve baslayan üyemiz Mehmet Tuğrul´a yeni gorevinde basarılar diliyorum. Verdikleri kararla muhakiklerin yanlışını düzelten Hatay İdari Mahkemesini kutluyorum. Hukuk mücadelesi verilirken ilçe müdürümüzü yalnız bırakamayan Turk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan´a, Genel Baskan Yardımcımız Selahattin Dolgun´a mahkeme dosyalarını hazırlayan Osmaniye Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yardımcısı Cihat Karakuş ´a teşekkür ediyorum. Iskenderun´da, Arsuz´da yıllarca öğretmen, okul müdürü, şube müdürü ve ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak gorev yaptığı süre içerisinde birlikten, beraberlikten, çalışma huzurundan, eşitlikten yana tavır alan herkese hukuk çerçevesinde hizmet eden Mehmet Tuğrul müdürümüzün Iskenderun´a değer katmaya devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Hukukun üstünlüğüne inanan, Turkiye Cumhuriyetinin yasalarına, yönetmeliklerine, kısaca hukuki kurallarına saygılı olan herkesin bu mahkeme kararı ile yapılan atamaya sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bu tavır şahsi düşüncenin ötesinde hukuk devletine inanan her Türk vatandaşının asli görevi oldugunu biliyoruz. Herkesin bu sekilde davranması gerektiğinin yasalarımıza göre mecburiyet olduğunu hatırlatıyoruz. Yapılan bu atamadan öğretmeni, öğrencisi, şube müdürü, eğitim çalışanları, veliler, sendikacılar herkesin memnun olduğunu kamuoyunda görüyor ve duyuyoruz. İskenderuna geldigini düşündüğümüz calışma huzuruna sahip çıkmak herkesin özelliklede erk sahiplerinin manevi sorumluluğu altındadır."








Kaynak:

HADO Protokolü imzalandı
HADO Protokolü imzalandı
Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı rıhtımının HADO işletmesi olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.
Belediyeden ‘alternatif yol´
Belediyeden ‘alternatif yol´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde trafik yükünü hafifletme adına alternatif yol çalışmaları planladıklarını belirtti.
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara´da yaşanan ve ülke tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak bilinen Gar katliamının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyeyi ziyaret eden kentte faaliyet gösteren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimini kabul etti, İskenderun MHP ile İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu´nu ziyaret etti.
MMK´ya tesis onayı
MMK´ya tesis onayı
Dörtyol´da faaliyet gösteren MMK Metalurji San Tic ve Liman İşletmeciliği A.Ş.´nin yapılmasını planladığı Kömür Tahliye ve Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na başvurusu kabul edildi.
Çöplükte kapasite arttırılacak
Çöplükte kapasite arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya´da yapılması planlanan Hatay Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin kapasitesi arttırılacak.
Yağmur suyu mazgallarına revize
Yağmur suyu mazgallarına revize
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için müdahalelerin sürdüğünü bildirdi.
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
Gar saldırısında ölenler anıldı.
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Fırat Nehri´nin doğusuna yapılıyor
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Hatay il asayiş geniş katılımlı toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
İSTE´ye ´atama ziyareti´
İSTE´ye ´atama ziyareti´
Vali Doğan, rektör Dereli´yi kutladı
Kültürel miras sempozyumu
Kültürel miras sempozyumu
Korumada görev alanlar bilgilendirildi
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uyulanacak.
Saha, amatör kulüplere açılacak
Saha, amatör kulüplere açılacak
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yardımcıları ile birlikte belediyenin Sakarya Spor Tesislerindeki futbol sahasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi