Mevkidaşa ´geçmiş olsun ziyareti´
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs (Covid-19)hastalığına yakalanan ve hastanedeki tedavisi sonrası taburcu edilen mevkidaşı olan AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi´yi, Reyhanlı´daki bürosunda ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğini iletti.
Tarih: 21.8.2020 10:27:21

İskenderun/SES

Ziyarete ilişkin sosyal paylaşım sitesinden fotoğraflı değerlendirmede bulunan milletvekili Tokdemir, "Covid-19 tanısıyla tedavi gören ve sağlığına tekrar kavuşan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi´ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Bu küresel salgından kurallara kesinlikle riayet ederek hep birlikte kurtulmak dileğiyle" ifadesine yer verdi.
Geçen ay yapılan koronovirüs testinin pozitif çıkması üzerine Antakya´daki HatayDevlet hastanesinde tedavi altına alınan ve tedavisi sonrası taburcu edilerek 14 gün süreyle evinde izolede tutulan milletvekili Şanverdi, hastanede gözetim altında tutulduğu dönemde "Virüsün sağlığımı olumsuz anlamda etkileyecek ağır semptomlarını hissetmiyorum" değerlendirmesini yapmıştı. Virüsün Ayasofya´nın açılışında bulaştığı, orada maske ve sosyal mesafe gibi kurallara riayet edilmediği şeklindeki iddiaları reddeden milletvekili Şanverdi, şu açıklamayı yapmıştı: "Pazartesi akşamı kırgınlık hissetmem üzerine hastaneye başvurduğumda doktorumuz soğuk algınlığına bağlı kırgınlık olabileceğini ifade etmekle birlikte tedbiren Covid-19 PCR testi uyguladı. Testim pozitif çıkmış olup virüsün ağır semptomları oluşmadan Hatay Devlet Hastanesi´nde sağlık çalışanlarımızın kontrolünde gerekli tedbirler alınarak izole ve tedavi süreci başlatıldı. Rabbime şükürler olsun ki virüsün sağlığımı olumsuz anlamda etkileyecek ağır semptomlarını hissetmiyorum. Ayrıca şunu özellikle ifade etmek isterim ki, virüsün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi´nde bulaştığı, orada maske ve sosyal mesafe gibi kurallara riayet edilmediği haberleri asılsızdır. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi´nin içerisine alınan herkes Covid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır. Tedbirlerin uygulanması hususunda hassasiyet en üst seviyede tutulmuştur..."
Ayasofya açılışına katılanlardan Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu´nun da 8. koronavirüs testi pozitif çıkmış ve Ankara´daki evinde izoleye alınmıştı.
Kaynak:

"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
‘En dijital bakkal´a sertifika
‘En dijital bakkal´a sertifika
Ticaret Bakanlığı´nın ‘Bakkalımla El Ele´ projesi ile 81 ildeki bakkal esnafına e-ticaretten, müşteri ilişkisine, dijital pazarlamadan, reklam ve sosyal medya kadar kadar eğitim verilecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi