MHP´den tünele isim önerisi
MHP Hatay İl başkanı Lütfi Kaşıkçı, Amanos Tünelinin 19. kilometrelik bölümüne isim önerisinde bulundu.
Tarih: 23.1.2018 17:00:29

Akın Bodur/İskenderun

Hatay Gazeteciler Cemiyetinin MHP´ye yaptığı ziyarette konuşan MHP Hatay İl Başkanı Kaşıkçı, Amanos Tüneli projesini önemsediklerini ifade etti. Kaşıkçı, şu değerlendirmede bulundu: "Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Hataylıların uzun bir zamandan beri beklediği önemli bir proje vardı. Proje özellikle Dörtyol ile Hassa ilçelerimiz arasındaki Amanos Dağlarının tüneller ve bölünmüş yollar ile geçilerek bu iki ilçenin birbirine bağlanması idi. Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Bu projenin ne zaman hayata geçirileceği hakkında bir takım aksaklıklar vardı. Geçenlerde bu projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği ile ilgili Resmi Gazetede yayımlanan dokümanları bizde okuduk. Özellikle Dörtyol ve Hassa arasında yapılacak tünelin 31 kilometrelik kısmının bölünmüş yol 19 kilometrelik kısmının da çift şeritli tünel olacağını yine o Resmi Gazetede okuduk. Çünkü bu proje sayesinde gerçekten Hassa ve Dörtyol ilçemizin geri kalmışlığı makûs talihi olmayacak. O ilçelerimizinse gelişmişliği diğer gelişmiş ilçelerimiz ile yarışabilmesi rekabet edebilmesi gerçekleşmiş olacak. Tabi bu tünel inşaatından sonra bu tünele birde isim verilecek. MHP olarak bu tünelin yapımını önemsediğimiz kadar bu tünelin isminin de doğru bir şekilde anlamlandırılmasını, doğru bir isim verilmesinden yanayız. O yüzden bu tünelin Hatay´daki tarihi geçmişi de canlı tutma adına 19 kilometrelik kısmının 19 Aralık İlk Kurşun Tüneli olarak isim verilmesini ülkemizi yöneten yöneticilerden MHP ve halk olarak rica ediyoruz. 2018 de başlayıp 2021 yılında sona erecek olan Dörtyol-Hassa arasını birleştirecek bu tünel inşaatının memleketimize milletimize hayırlı olmasının Cenabı Haktan niyaz ediyorum."
Kaynak:

"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
2018 Aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, enflasyonun düşmek bilmediğini ifade etti.
´Tüketici reklam bedel almalı´
´Tüketici reklam bedel almalı´
Bakanlığın uygulaması, Tüketici Hakem Heyetine gidecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve yardımcısı Hüseyin Karaoğlan, İskenderun´da bazı sektör temsilcilerine yönelik, tarımsal faaliyette bulunanların SGK prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedellerinin kesinti yapılarak tahsil edilmesine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
Türk lirasına platform desteği
Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi