MHP´den tünele isim önerisi
MHP Hatay İl başkanı Lütfi Kaşıkçı, Amanos Tünelinin 19. kilometrelik bölümüne isim önerisinde bulundu.
Tarih: 23.1.2018 17:00:29

Akın Bodur/İskenderun

Hatay Gazeteciler Cemiyetinin MHP´ye yaptığı ziyarette konuşan MHP Hatay İl Başkanı Kaşıkçı, Amanos Tüneli projesini önemsediklerini ifade etti. Kaşıkçı, şu değerlendirmede bulundu: "Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Hataylıların uzun bir zamandan beri beklediği önemli bir proje vardı. Proje özellikle Dörtyol ile Hassa ilçelerimiz arasındaki Amanos Dağlarının tüneller ve bölünmüş yollar ile geçilerek bu iki ilçenin birbirine bağlanması idi. Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Bu projenin ne zaman hayata geçirileceği hakkında bir takım aksaklıklar vardı. Geçenlerde bu projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği ile ilgili Resmi Gazetede yayımlanan dokümanları bizde okuduk. Özellikle Dörtyol ve Hassa arasında yapılacak tünelin 31 kilometrelik kısmının bölünmüş yol 19 kilometrelik kısmının da çift şeritli tünel olacağını yine o Resmi Gazetede okuduk. Çünkü bu proje sayesinde gerçekten Hassa ve Dörtyol ilçemizin geri kalmışlığı makûs talihi olmayacak. O ilçelerimizinse gelişmişliği diğer gelişmiş ilçelerimiz ile yarışabilmesi rekabet edebilmesi gerçekleşmiş olacak. Tabi bu tünel inşaatından sonra bu tünele birde isim verilecek. MHP olarak bu tünelin yapımını önemsediğimiz kadar bu tünelin isminin de doğru bir şekilde anlamlandırılmasını, doğru bir isim verilmesinden yanayız. O yüzden bu tünelin Hatay´daki tarihi geçmişi de canlı tutma adına 19 kilometrelik kısmının 19 Aralık İlk Kurşun Tüneli olarak isim verilmesini ülkemizi yöneten yöneticilerden MHP ve halk olarak rica ediyoruz. 2018 de başlayıp 2021 yılında sona erecek olan Dörtyol-Hassa arasını birleştirecek bu tünel inşaatının memleketimize milletimize hayırlı olmasının Cenabı Haktan niyaz ediyorum."
Kaynak:

DOĞAKA toplantısı
DOĞAKA toplantısı
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı´nın (DOĞAKA) 81. Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. DOĞAKA YK Başkanı ve Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığındaki toplantı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız da katıldı.
Sendikadan ´taşeron kadrosu´ eleştirisi
Sendikadan ´taşeron kadrosu´ eleştirisi
Genel-İş sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, merkezi idarede kadro verilirken belediyelerde çalışan taşeron işçilerine belediyelere değil, belediye şirketlerine geçiş yaptırılacağını belirtti.
´Şeker fabrikaları satılamaz´
´Şeker fabrikaları satılamaz´
HDP Hatay İl Eşbaşkanları Sultan Başaran ve Kerem Nalbant, şeker fabrikalarının satılmaması gerektiğini belirtti.
Bakan, mobilyacılar sitesini inceledi
Bakan, mobilyacılar sitesini inceledi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, hafta sonu Antakya´nın Narlıca Mahallesinde inşaatı süren Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesinde incelemede bulundu.
Mozambik´e iş gezisi
Mozambik´e iş gezisi
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı´nın UR-GE projesi kapsamında Mozambik ve Güney Afrika Cumhuriyeti´ne iş gezisi düzenledi.
Üreticilere ´modern arıcılık´ semineri
Üreticilere ´modern arıcılık´ semineri
Hatay Arıcılar Birliği tarafından yöredeki arı üreticilerine yönelik, ´modern arıcılık teknikleri´ konulu seminer verdi.
Belen´e sanayi sitesi istendi
Belen´e sanayi sitesi istendi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın´ı makamında ziyaret etti.
Ahrazoğlu, demir çelik sektörüne destek istedi
Ahrazoğlu, demir çelik sektörüne destek istedi
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, demir çelik sektörünün yaşadığı sorunların araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması önergesi hakkında partisi MHP Grubu adına konuştu.
Dörtyol BOTAŞ´a yüzer depolama tesisi
Dörtyol BOTAŞ´a yüzer depolama tesisi
Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Berat Albayrak, Dörtyol BOTAŞ Yüzer Depolama (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) Tesisini hizmete aldı.
Kalkavan: İskenderun Körfezi önemli
Kalkavan: İskenderun Körfezi önemli
İMEAK Deniz Ticaret Odaları Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun´da denizcilerle bir araya gelip, Türkiye ve bölgedeki sektörün durumunu görüştü.
Narlıca´ya 100 mobilya fabrikası yapıldı
Narlıca´ya 100 mobilya fabrikası yapıldı
İş-Kur Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak ve İşkur Hatay il Müdürü Ziya Yüksel´den Ziyaretler.
´Sanayi sitesinin taşınmasına arazi engeli var´
´Sanayi sitesinin taşınmasına arazi engeli var´
Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş İskenderun´da esnaf ve vatandaşla bir araya gelip, sorunlarını dinledi ve HBB´nin İskenderun´a yaptığı hizmetler hakkında da bilgi verdi.
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Tarım öğretiminin 172. yılı Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.
´Tarım, Hatay için çok önemli sektör´
´Tarım, Hatay için çok önemli sektör´
Hatay Valisi Erdal Ata, Belen´de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Ata, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve Belen Ziraat Odası Başkanı Selahattin Yalman´ı ziyaret etti.
Aymen, sektörün sorunlarını anlattı
Aymen, sektörün sorunlarını anlattı
Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği´nin (AKAMİB) ihracatı aralık ayında yüzde 24,3 oranında artış gösterdi ve 60 milyon 53 bin dolar olarak gerçekleşti..
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi