MHP´den tünele isim önerisi
MHP Hatay İl başkanı Lütfi Kaşıkçı, Amanos Tünelinin 19. kilometrelik bölümüne isim önerisinde bulundu.
Tarih: 23.1.2018 17:00:29

Akın Bodur/İskenderun

Hatay Gazeteciler Cemiyetinin MHP´ye yaptığı ziyarette konuşan MHP Hatay İl Başkanı Kaşıkçı, Amanos Tüneli projesini önemsediklerini ifade etti. Kaşıkçı, şu değerlendirmede bulundu: "Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Hataylıların uzun bir zamandan beri beklediği önemli bir proje vardı. Proje özellikle Dörtyol ile Hassa ilçelerimiz arasındaki Amanos Dağlarının tüneller ve bölünmüş yollar ile geçilerek bu iki ilçenin birbirine bağlanması idi. Bu projenin özellikle bölgemizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda bölgemizi kalkındıracağını ve geliştireceğine inanıyoruz. Bu projenin ne zaman hayata geçirileceği hakkında bir takım aksaklıklar vardı. Geçenlerde bu projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği ile ilgili Resmi Gazetede yayımlanan dokümanları bizde okuduk. Özellikle Dörtyol ve Hassa arasında yapılacak tünelin 31 kilometrelik kısmının bölünmüş yol 19 kilometrelik kısmının da çift şeritli tünel olacağını yine o Resmi Gazetede okuduk. Çünkü bu proje sayesinde gerçekten Hassa ve Dörtyol ilçemizin geri kalmışlığı makûs talihi olmayacak. O ilçelerimizinse gelişmişliği diğer gelişmiş ilçelerimiz ile yarışabilmesi rekabet edebilmesi gerçekleşmiş olacak. Tabi bu tünel inşaatından sonra bu tünele birde isim verilecek. MHP olarak bu tünelin yapımını önemsediğimiz kadar bu tünelin isminin de doğru bir şekilde anlamlandırılmasını, doğru bir isim verilmesinden yanayız. O yüzden bu tünelin Hatay´daki tarihi geçmişi de canlı tutma adına 19 kilometrelik kısmının 19 Aralık İlk Kurşun Tüneli olarak isim verilmesini ülkemizi yöneten yöneticilerden MHP ve halk olarak rica ediyoruz. 2018 de başlayıp 2021 yılında sona erecek olan Dörtyol-Hassa arasını birleştirecek bu tünel inşaatının memleketimize milletimize hayırlı olmasının Cenabı Haktan niyaz ediyorum."
Kaynak:

Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
İTSO yönetimini belirledi
İTSO yönetimini belirledi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)´nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, taşerondan kadroya geçen işçileriyle toplu sözleşme imzalayan Akdeniz bölgesindeki ilk belediye olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık yaptı.
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO´nun 52 kişilik meclisi İlçe Seçim kurulu gözetiminde belirlendi..
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO seçimlerinde muhalefet ikinci liste hazırlığında
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
70 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Binbaylar mağazası, havuzlu çarşıdaki mağazasından sonra İskenderun, Atatürk Bulvarında ‘Binbaylar Exlusıve´i, hizmete açtı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi