Mimarlık öğrencilerinin ziyareti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi 3. sınıf öğrencileri İTSO´yu ziyaret ettiler.
Tarih: 24.2.2018 09:05:00

İskenderun Teknik Üniversitesi sahasına yapılması planlanan Kültür ve Kongre Merkezinin tasarım projesi için İskenderun´a gelen MKÜ Mimarlık bölümü öğrencilerine İSTE Mimarlık Fakültesi Dekanı Yrd. Doç. Dr. Sinem Özyurt Ökten, İSTE Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Melis Diker de eşlik etti. Ziyarette öğrenciler, proe hakkında, İTSO Meclis üyesi, Hesap İnceleme Komüsyonu Başkanı aynı zamanda MKÜ Mimarlık bölümü öğretim görevlisi Müfit Tennioğlu ile İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez´e bilgi verdi.
Öğrencilere İTSO hakkında bilgi veren Tennioğlu da, "İTSO olarak son yıllarda en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim yer almaktadır. Oda üyeleri ve personellerine yönelik en fazla eğitimler bu dönemde olmuştur. İskenderun´da üniversitelere en çok katkıyı veren kuruluşların başında da İTSO gelmektedir. Bu da odamızın eğitime ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Bunun yanında başarılı üniversite öğrencilere karşılıksız burs verilmekte. Odamızın eğitime desteği her zaman çok büyük olmuştur" dedi. İTSO Genel sekreteri Dönmez de, odanın çalışması ve işleyişi hakkında üniversitelileri bilgilendirdi ve "İTSO üniversite öğrencilerimize çeşitli burslar verilmektedir. Toplamda 1001 öğrenciye kredi ve burslar verilmektedir. Bu krediler okul bitene kadar öğrencilere verilmeye devam ediyor. Tek şartı ise öğrenci sınıfta kalmaması ve okulun başında bizlere müracaat etmesi. Oda bünyesinde 25 adet bilgisayarlı bir oda oluşturduk. Burada muhasebe ve bilgisayarla verilecek her türlü eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Oda bünyesinde toplam 22 guruptan oluşan Meslek Komite üyeleri bulunmaktadır. Toplamda 137 organ üyesi, oda bünyesinde çeşitli faaliyetlerde yer almakta. Oda dae İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı da bulunmaktadır. Vakıf yönetimi de 11kişiden oluşmaktadır" diye konuştu.
Kaynak:

´Psikolojik danışman olmak´ çalıştayı
´Psikolojik danışman olmak´ çalıştayı
TED Hatay Koleji öğrencileri tarafından ´Değişen yüzyılda psikolojik danışman olmak´ konulu çalıştay düzenlendi.
‘Z kuşağı ile iletişim´ zorlu ve yorucu mu?
‘Z kuşağı ile iletişim´ zorlu ve yorucu mu?
İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Gamze Uygun, “Yepyeni bir dinamiğe ve karaktere sahip Z kuşağı çocuklarının ebeveynleri olmak, onları anlayabilmek, kendi yetiştiriliş tarzımızdan çok daha farklı bir şekilde yaklaşabilmek, kimi zaman çok zorlu ve yorucu olabiliyor” dedi.
´Güvenin içi boş olmamalı´
´Güvenin içi boş olmamalı´
İskenderun Teknik Üniversitesi Yapı Öğrenci Topluluğu tarafından "İSTE-MİZ´18: Mühendislik ve İnovasyon Zirvesi” düzenlendi.
Uygulamalı girişimcilik kursu
Uygulamalı girişimcilik kursu
İskenderun´da girişimcilere yönelik eğitim verildi.
MKÜ´ye Teknoloji ve AR-GE Merkezi
MKÜ´ye Teknoloji ve AR-GE Merkezi
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Teknoloji ve AR-GE Uygulama Araştırma Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından törenle açıldı.
´Müşteri ilişkileri yönetimi´ semineri
´Müşteri ilişkileri yönetimi´ semineri
İskenderun´da ABİGEM işbirliğiyle ´müşteri ilişkileri yönetimi´ eğitimi yapıldı.
´Çocuklara hayır demeyi öğretin´
´Çocuklara hayır demeyi öğretin´
Defne Belediyesi, Defne Kent Konseyi ve Moral Psikolojik Danışmanlık işbirliğiyle, farkındalık yaratmak ve aileleri bilinçlendirmeye yönelik düzenlenen ´Çocuk ihmali ve istismarı´ adlı panel yapıldı.
Özlü´den İSTE´ye ´teknoparka destek´ sözü
Özlü´den İSTE´ye ´teknoparka destek´ sözü
Bazı ilceme ve temaslarda bulunmak üzere iki günlük bir program için Hatay´a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, İskenderun Teknik Üniversitesi´ni (İSTE) ziyaret etti.
Kurslar pazartesi başlıyor
Kurslar pazartesi başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı´nın koordinatörlüğünde geçen ay hayata geçirilen ´okuryazarlık seferberliği´ kapsamında İilçede başlatılan çalışmalar sürüyor.
´Mutluluk çaba ister´
´Mutluluk çaba ister´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle ´evlilik öncesi eğitim´ programı düzenlendi.
 AÖF dersleri İSTE´de
AÖF dersleri İSTE´de
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin (AÖF) İktisat ve İşletme bölümlerinin dersleri İSTE´de verilecek.
Bahçeşehir´den bursluluk sınavı
Bahçeşehir´den bursluluk sınavı
Bahçeşehir Kolejleri, gelecek eğitim-öğretim yılı için bursluluk sınavını, önceki gün okulun kampüsünde gerçekleştirdi. 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerin katıldığı sınavda başarılı olan öğrenciler, burs hakkı elde edecek.
´İSTE, işbirliği kapılarını açıyor´
´İSTE, işbirliği kapılarını açıyor´
13-16 Şubat tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi ve İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi´nde düzenlenen III. EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE 2018) ve Türk-Arap Yükseköğretim Kongresine (TACHE 2018) katılan İSTE için yeni işbirliklerinin ortaya çıkmasını sağlandığı ifade edildi.
‘Görsel Eğitim Aracı´ İSTE´de
‘Görsel Eğitim Aracı´ İSTE´de
Enerjisa Dağıtım Şirketi ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın işbirliği ile yola çıkan Görsel Eğitim Aracı´nın durağı İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) oldu.
PayaStem öğrencilerine ´yazılım ödülü´
PayaStem öğrencilerine ´yazılım ödülü´
PayaStem öğrencileri, FLL (First Lego League) tarafından 17 Şubat´ta Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsünde düzenlenen "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu" temalı 14. sezon turnuvalarında ´En İyi Programlama Ödülü´nü kazandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi