Mimarlık öğrencilerinin ziyareti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi 3. sınıf öğrencileri İTSO´yu ziyaret ettiler.
Tarih: 24.2.2018 09:05:00

İskenderun Teknik Üniversitesi sahasına yapılması planlanan Kültür ve Kongre Merkezinin tasarım projesi için İskenderun´a gelen MKÜ Mimarlık bölümü öğrencilerine İSTE Mimarlık Fakültesi Dekanı Yrd. Doç. Dr. Sinem Özyurt Ökten, İSTE Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Melis Diker de eşlik etti. Ziyarette öğrenciler, proe hakkında, İTSO Meclis üyesi, Hesap İnceleme Komüsyonu Başkanı aynı zamanda MKÜ Mimarlık bölümü öğretim görevlisi Müfit Tennioğlu ile İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez´e bilgi verdi.
Öğrencilere İTSO hakkında bilgi veren Tennioğlu da, "İTSO olarak son yıllarda en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim yer almaktadır. Oda üyeleri ve personellerine yönelik en fazla eğitimler bu dönemde olmuştur. İskenderun´da üniversitelere en çok katkıyı veren kuruluşların başında da İTSO gelmektedir. Bu da odamızın eğitime ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Bunun yanında başarılı üniversite öğrencilere karşılıksız burs verilmekte. Odamızın eğitime desteği her zaman çok büyük olmuştur" dedi. İTSO Genel sekreteri Dönmez de, odanın çalışması ve işleyişi hakkında üniversitelileri bilgilendirdi ve "İTSO üniversite öğrencilerimize çeşitli burslar verilmektedir. Toplamda 1001 öğrenciye kredi ve burslar verilmektedir. Bu krediler okul bitene kadar öğrencilere verilmeye devam ediyor. Tek şartı ise öğrenci sınıfta kalmaması ve okulun başında bizlere müracaat etmesi. Oda bünyesinde 25 adet bilgisayarlı bir oda oluşturduk. Burada muhasebe ve bilgisayarla verilecek her türlü eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Oda bünyesinde toplam 22 guruptan oluşan Meslek Komite üyeleri bulunmaktadır. Toplamda 137 organ üyesi, oda bünyesinde çeşitli faaliyetlerde yer almakta. Oda dae İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı da bulunmaktadır. Vakıf yönetimi de 11kişiden oluşmaktadır" diye konuştu.
Kaynak:

Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak ve sınav günlerinde Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ´Geçici Kimlik Belgesi´ verilmesi amacıyla İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07.00–17.00 ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü 07.00–15.30 saatleri arasında hizmete açık tutulacak.
Öğrencilere ücretsiz kurs
Öğrencilere ücretsiz kurs
Hatay Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin derslerine destek olmak ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla eğitim vermeye devam ediyor.
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda yapılan “Çocuk Koroları Performans Gösterisi” ile kapattı.
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Hüyük mahallesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan halı kursunu ziyaret edip, halı dokuma hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle görüştü.
İzmir marşıyla mezun oldular
İzmir marşıyla mezun oldular
İskenderun´da özel eğitim veren Yükseliş Koleji, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.
Mühendisler de kep attı
Mühendisler de kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimi Fakültesinden mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle kep atarak, mühendis olmanın mutluluğunu yaşadı.
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermezi üzerine Arsuz´un Hüyük mahallesindeki ilk ve ortaokulu ile okul öncesi öğrencilerie törenle karne verildi.
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı mezun adayı öğrencileri için kep atma töreni düzenlendi.
Kolejden mezunlarına tören
Kolejden mezunlarına tören
Antakya´da özel eğitim veren TED Hatay Koleji 4. ve 8. sınıf öğrencileri mezuniyetin hheyecanının yaşadı.
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistem Sınavları kapsamında; Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (SonTest) sınavının 09 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00´da ve aynı gün saat 14.00´te ise Arapça Yeterlik Sınavı´nın Hatay´da da belirlenen okullarda yapılacağı bildirildi.
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
Kampüste konteynerlerden oluşturulan inovasyon fabrikasında, öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak ve öğrenme hızlarını artırmak amacıyla Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası (Innovative English Learning Point) oluşturuldu
İMYO´da kep coşkusu
İMYO´da kep coşkusu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) öğrencileri keplerini havaya atarak, mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Samandağ´ın Meydan mahallesindeki Azize Süleyman Yalçın Ortaokulunun 4006 Tubitak Bilim Fuarı, Tekebaşı Zeynel Abidin Cilli İlkokulunun bahçesinde yapıldı.
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Ayla-Naci Uyar İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen, ´Benim gözümle Arsuz´ adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi