Mimarlık öğrencilerinin ziyareti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi 3. sınıf öğrencileri İTSO´yu ziyaret ettiler.
Tarih: 24.2.2018 09:05:00

İskenderun Teknik Üniversitesi sahasına yapılması planlanan Kültür ve Kongre Merkezinin tasarım projesi için İskenderun´a gelen MKÜ Mimarlık bölümü öğrencilerine İSTE Mimarlık Fakültesi Dekanı Yrd. Doç. Dr. Sinem Özyurt Ökten, İSTE Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Melis Diker de eşlik etti. Ziyarette öğrenciler, proe hakkında, İTSO Meclis üyesi, Hesap İnceleme Komüsyonu Başkanı aynı zamanda MKÜ Mimarlık bölümü öğretim görevlisi Müfit Tennioğlu ile İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez´e bilgi verdi.
Öğrencilere İTSO hakkında bilgi veren Tennioğlu da, "İTSO olarak son yıllarda en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim yer almaktadır. Oda üyeleri ve personellerine yönelik en fazla eğitimler bu dönemde olmuştur. İskenderun´da üniversitelere en çok katkıyı veren kuruluşların başında da İTSO gelmektedir. Bu da odamızın eğitime ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Bunun yanında başarılı üniversite öğrencilere karşılıksız burs verilmekte. Odamızın eğitime desteği her zaman çok büyük olmuştur" dedi. İTSO Genel sekreteri Dönmez de, odanın çalışması ve işleyişi hakkında üniversitelileri bilgilendirdi ve "İTSO üniversite öğrencilerimize çeşitli burslar verilmektedir. Toplamda 1001 öğrenciye kredi ve burslar verilmektedir. Bu krediler okul bitene kadar öğrencilere verilmeye devam ediyor. Tek şartı ise öğrenci sınıfta kalmaması ve okulun başında bizlere müracaat etmesi. Oda bünyesinde 25 adet bilgisayarlı bir oda oluşturduk. Burada muhasebe ve bilgisayarla verilecek her türlü eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Oda bünyesinde toplam 22 guruptan oluşan Meslek Komite üyeleri bulunmaktadır. Toplamda 137 organ üyesi, oda bünyesinde çeşitli faaliyetlerde yer almakta. Oda dae İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı da bulunmaktadır. Vakıf yönetimi de 11kişiden oluşmaktadır" diye konuştu.
Kaynak:

6 okulun ortak projesine hibe desteği
6 okulun ortak projesine hibe desteği
Arsuz´da eğitim veren Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu, Yukarıkepirce Ortaokulunun dahil olduğu Arsuz Milli eğitim Müdürlüğü adına Arsuz Kaymakamlığı/ Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan "Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" adlı Erasmus+KA101 Okul Eğitimi Konsorsiyum projesi, Ulusal Ajans tarafından hibelendirme desteği aldı.
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
Belen´de 4 öğretmen, Romanya´nın Yaş şehrinde yapılan gençliği şekillendirmek için drama teknikleri konulu proje eğitimini tamamladı.
Erasmus projesiyle meslek kursu
Erasmus projesiyle meslek kursu
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finans edilen ve Arsuz Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyet gösteren "Genç çok, iş yok" adlı projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Okula gidemeyene evde eğitim
Okula gidemeyene evde eğitim
Engelsiz Arsuz Derneği ve bazı özel okulların katkısıyla Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Antakya Belediyesinin "Kardeşinle sevgiyle paylaş" projesi kapsamında yürütülen "Kardeş Okul" kapsamında bağışlanan 220 adet kitap, Kisecik Ortaokuluna teslim edildi; iletilen diğer yardımlar da mobil araçla ulaştırılması sürdü.
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İskenderun yöresinde özel eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Satranç ile Mutfak Akademi kulüpleri, çocuklar arasında kaynaşma, dayanışmaı, kardeşlik duygusunu yaşatıp, pekiştirmek amacıyla Arsuz´un Pirinçlik mahallesindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulunu konuk etti.
Kurtbağı okuluna kütüphane
Kurtbağı okuluna kütüphane
Ünlü ailesi tarafından yaptırılan kütüphane hizmete açıldı
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Erasmus- Gençlik projeleri kapsamında Hatay´da bulunan öğrenciler, İskenderun ve Arsuz´u ziyaret etti.
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Avrupa Birliği ile projesi olan "İklim değişikliği alanında kapasitenin geliştirilmesi programı" kapsamında eğitim düzenledi.
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi´nin (İSTE-TTO), TÜBİTAK´ın Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelere yönelik modülünün sorumluluğu yürüten İSTE Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Eryüzlü, ilgili proje desteklerindeki güncek gelişmeler ve değişiklikler hakkında bilgi verdi.
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için, yeni bir idarecilik, yeni bir eğitimcilik ve optimum bakış açısı geliştirerek, ülke, ilçe ve ilin gelişmesi, kalkınması ve daha ileri hedeflere doğru yürümesi için teşvik edici ve yönlendirici bir faktör olunması gerekitğini söyledi.
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO), ASAŞ Filtre firmasının Ar-Ge Departmanı çalışanlarına yönelik "Sınai mülkiyet temel eğitimi” verdi.
Tadilatı BM üstlendi
Tadilatı BM üstlendi
Modernevler İlkokuluna ´açılış´
MKÜ´de rektör değişmedi
MKÜ´de rektör değişmedi
Hasan Kaya yeniden atandı
‘e-uygulama´ semineri
‘e-uygulama´ semineri
İskenderun´da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası İskenderun Şubesi tarafından üyelerine yönelik ‘e-uygulamalar´ konulu eğitim semineri düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi