´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
Cumhurbaşkanının muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçelerde düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın biri daha İskenderun´da yapıldı.
Tarih: 5.5.2018 10:10:09

 

İskenderun Kaymakamlığı, toplantılar vesilesiyle gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunulularak, çözüm odaklı çalışmalar yapıldığını bildirdi.
İskenderun´un Numune Mahallesinde da önceki gün İsa Taş Plaza Düğün Salonu´nda, düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´na kurumların yöneticileri ele muhtarlar da katıldı. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıda, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında görüşmeler bulundu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Soytürk, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş´ın daveti üzerine bu ayki toplantının İsa Taş Plaza´da yapıldığını ifade etti ve işyeri sahibi olan muhtar Taş´a teşekkür etti. Kaymakam Soytürk, toplantıda, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş, huzu, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri gibi konularda istişarede bulunulan toplantıda, eksik yada sorunların tespit edilmesinin sağlanması ve tespit edilen eksik yâda sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla bir araya gelindiğini ifade etti. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Soytürk, halkın oylarıyla işbaşına gelen, idari yapının en küçük birimi ve temel yapısı olan mahalle muhtarlara tek tek söz hakkı verilerek, görev ve yetki alanları dâhilindeki sorun ve ihtiyaçların çözüme kavuşturulması için kurum amirleriyle değerlendirmede bulundu.
Toplantıda konuşan Gürsel Mahallesi Muhtarı Semir Öz, mahallesinde inşaatı başlatılan okul inşaatından memnuniyet duyduklarını ifade etti ve kentte mahalle muhtarlarına karşı gösterilen yakın ilgi ve alakanın yanı sıra mahallelerimizin genel sorun ve ihtiyaçları ile özellikle de eğitime olan duyarlılığından dolayı Kaymakam Soytürk´e teşekkür etti.
Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Hatay Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İKaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Enerjisa Operasyon Müdürü Mehmet Ali Tunç da katıldı.
Kaynak:

Hatay Valiliği genelgeyle uyardı
Hatay Valiliği genelgeyle uyardı
Hatay Valiliği: Haklı neden olmadan fiyat yükseltilemez
Tartışmanın nedeni ´borçlanma yetkisi´
Tartışmanın nedeni ´borçlanma yetkisi´
Hatay Büyükşehir meclisinde beton asfalt için borçlanma talebi yine AKP grubunun olumsuz görüşü üzerine ertelendi
Trabzon heyeti arıtma tesisinde inceleme yaptı
Trabzon heyeti arıtma tesisinde inceleme yaptı
Trabzon teknik heyeti, düzenledikleri teknik gezi kapsamında Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisinde incelemede bulundu.
Sahilden 4 bin ton atık toplandı
Sahilden 4 bin ton atık toplandı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, sahil ve denizlerde gerçekleştirdikleri temizlik çalışmalarıyla Samandağ sahilinden 4 yılda 4 bin ton atık topladığı açıklandı.
Erzin´e güneş santrali
Erzin´e güneş santrali
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Erzin´de 200 MWe gücünde öngörülen santral için bin 500 ABD Doları tutarında teminat mektubu talep etti.
HBB´den moloz denetimi
HBB´den moloz denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde gerçekleştirdiği moloz denetimine devam ediyor.
Kanal kokusuna HATSU müdahalesi
Kanal kokusuna HATSU müdahalesi
Denizciler Mahallesi´nde kötü koku gelmesi üzerine oluşan arızaya hızlıca müdahale edilerek sorunu giderildi.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Belen, Dörtyol, Antakya, Kırıkhan ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde yapılacak bakım-onarım ve tesis çalışmaları nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Soğukoluk yangınının kayıplarına dikkat çekti.
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Soğukoluk´ta yangından zarar gören bölgede soğutma çalışmaları dün de devam etti.
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Nisan-Ağustos 2018 döneminde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 645 ton atık toplandığı bildirildi.
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
Ulaşım ağını Ekim ayı sonuna kadar modern midibüslerle yenilemesi planlanan Antakya´da ilk 23 araç Serinyol Minibüscüler Kooperatifi´ne teslim edildi.
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´ın Amanos kırsalında erzak temini için 5 sivili rehin aldığı belirtilen ve yerleri İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına hava destekli operasyon düzenlendi.
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
İskenderun toplantısında kurum yetkililerine sorunları hızlı çözün talimatı veren Vali Vekili Mardinli, enerjide ´yerli ve milli´ olmak gerektiğini söyledi.
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Oruç, devletin bütün inançlara eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, Arap Alevi topluluğunun önemli günlerinden Ğadir Hum bayramının resmi bayram olması talebinin toplumun gerçek ihtiyacı olduğunu kaydetti, bunun hem inanç özgürlüğü hem de ülkenin kültürel zenginliğinin gereği olduğunu kaydetti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi