´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
Cumhurbaşkanının muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçelerde düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın biri daha İskenderun´da yapıldı.
Tarih: 5.5.2018 10:10:09

 

İskenderun Kaymakamlığı, toplantılar vesilesiyle gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunulularak, çözüm odaklı çalışmalar yapıldığını bildirdi.
İskenderun´un Numune Mahallesinde da önceki gün İsa Taş Plaza Düğün Salonu´nda, düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´na kurumların yöneticileri ele muhtarlar da katıldı. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıda, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında görüşmeler bulundu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Soytürk, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş´ın daveti üzerine bu ayki toplantının İsa Taş Plaza´da yapıldığını ifade etti ve işyeri sahibi olan muhtar Taş´a teşekkür etti. Kaymakam Soytürk, toplantıda, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş, huzu, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri gibi konularda istişarede bulunulan toplantıda, eksik yada sorunların tespit edilmesinin sağlanması ve tespit edilen eksik yâda sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla bir araya gelindiğini ifade etti. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Soytürk, halkın oylarıyla işbaşına gelen, idari yapının en küçük birimi ve temel yapısı olan mahalle muhtarlara tek tek söz hakkı verilerek, görev ve yetki alanları dâhilindeki sorun ve ihtiyaçların çözüme kavuşturulması için kurum amirleriyle değerlendirmede bulundu.
Toplantıda konuşan Gürsel Mahallesi Muhtarı Semir Öz, mahallesinde inşaatı başlatılan okul inşaatından memnuniyet duyduklarını ifade etti ve kentte mahalle muhtarlarına karşı gösterilen yakın ilgi ve alakanın yanı sıra mahallelerimizin genel sorun ve ihtiyaçları ile özellikle de eğitime olan duyarlılığından dolayı Kaymakam Soytürk´e teşekkür etti.
Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Hatay Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İKaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Enerjisa Operasyon Müdürü Mehmet Ali Tunç da katıldı.
Kaynak:

Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yeni işyerleri ve meskenlerin altyapı ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Proje uygulaması SODES adına incelenerek denetlendi
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Reyhanlı´ya atılan roketlerin sonucunda hayatını kaybedip Şehit olan Fatma Avlar´ın büstü parka koyuldu
Filistin´e yardım kampanyası
Filistin´e yardım kampanyası
İsrail´in Filistin´e yönelik baskı ve şiddet uygulamasına yönelik tepki olarak yardım kampanyası da başlatıldı.
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
İskenderun ve yöresinde hafta sonu etkili olan şiddetli yağış, birçok ev ve işylerinin su altında kalmasını getirdi.
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
Hatay´da yaşanan daralmayı destek ve projelerle aşmak istediklerini söyleyen Başkan Savaş, Hatay´ı Ortadoğu´da ve Akdeniz havzasında ticaret ve turizm merkezi yapmak istediklerini ifade etti.
Kaymakama ´konferans ziyareti´
Kaymakama ´konferans ziyareti´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından düzenlenen 3. Teknoversite Günleri başladı. 03 Mayıs Perşembe günü başlayan Teknoversite Günleri, bugün bitecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi