´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
Cumhurbaşkanının muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçelerde düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın biri daha İskenderun´da yapıldı.
Tarih: 5.5.2018 10:10:09

 

İskenderun Kaymakamlığı, toplantılar vesilesiyle gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunulularak, çözüm odaklı çalışmalar yapıldığını bildirdi.
İskenderun´un Numune Mahallesinde da önceki gün İsa Taş Plaza Düğün Salonu´nda, düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´na kurumların yöneticileri ele muhtarlar da katıldı. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıda, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında görüşmeler bulundu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Soytürk, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş´ın daveti üzerine bu ayki toplantının İsa Taş Plaza´da yapıldığını ifade etti ve işyeri sahibi olan muhtar Taş´a teşekkür etti. Kaymakam Soytürk, toplantıda, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş, huzu, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri gibi konularda istişarede bulunulan toplantıda, eksik yada sorunların tespit edilmesinin sağlanması ve tespit edilen eksik yâda sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla bir araya gelindiğini ifade etti. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Soytürk, halkın oylarıyla işbaşına gelen, idari yapının en küçük birimi ve temel yapısı olan mahalle muhtarlara tek tek söz hakkı verilerek, görev ve yetki alanları dâhilindeki sorun ve ihtiyaçların çözüme kavuşturulması için kurum amirleriyle değerlendirmede bulundu.
Toplantıda konuşan Gürsel Mahallesi Muhtarı Semir Öz, mahallesinde inşaatı başlatılan okul inşaatından memnuniyet duyduklarını ifade etti ve kentte mahalle muhtarlarına karşı gösterilen yakın ilgi ve alakanın yanı sıra mahallelerimizin genel sorun ve ihtiyaçları ile özellikle de eğitime olan duyarlılığından dolayı Kaymakam Soytürk´e teşekkür etti.
Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Hatay Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İKaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Enerjisa Operasyon Müdürü Mehmet Ali Tunç da katıldı.
Kaynak:

Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı  oybirliğiyle
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı oybirliğiyle
2014´te göreve başlayan İskenderun Belediye Meclisinin üyeleri son oturumda helalleşti, Karayolları alanında inşa edilen parktaki tesislerin özel şahıslar yerine belediye eliyle ve çalışanlarıyla işletilmesini oybirliğiyle karara bağladı.
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankası kanalıyla belediyelere verilecek 4 milyar liralık bir kredi ile kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracaklarını bildirdi.
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilcisi Bülent Akbay: Mülteciler, önemli sosyal olgulardan biri
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 442 olduğu açıklandı.
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Hatay´ın Amanoslar bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 9 sığınakta, yaşamsal malzeme ile roketatar mühimmatlarıyla patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde uygulanacak olan DOĞAKA 2019 Yılı Mali Destek Programlarının ilanı ve tanıtımı, bilgilendirme toplantısıyla yapıldı.
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son yılların en ağır kışını geçirdiği belirtilen Hatay´da vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarını hızlandırdığı bildirildi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz´e iade-i ziyarette bulundu.
Belediyeden kemirgenle mücedele
Belediyeden kemirgenle mücedele
Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun ve Hatay genelindeki tüm mahallelerde kemirgen ve haşereye karşı kış uygulamasını sürdürüyor.
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yapıldı.
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü ilçesinde iki katlı binada meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Milletvekili Topal, zararı, kapağın açılmasının getirdiğini söyledi
78 bin dekarda yağış zararı
78 bin dekarda yağış zararı
Son bir haftadır etkili olan yağışlardan dolayı bir çok evin sular altında kaldığı Hatay´da 78 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyunun yetersiz geldiği veya hattın bulunmadığı bölgelerde projelerin sürdüğünü duyurdu.
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Yayladağı´nda düzenlenen toplantıda muhtarlarla biraraya geldi. Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve kurum müdürleri de katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi