Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, muhtarlarla toplantısını sürdürüyor.
Tarih: 7.4.2018 11:24:09

Cumhurbaşkanın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda tertip edilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısının ilçede düzenli olarak gerçekleştirildiği belirtilen kaymakamlık açıklamasında, toplantılarla İskenderun´daki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek çözüm odaklı görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda mahalle muhtarları ve kurum yetkilileri ile bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında istişare de bulundu. Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul da katıldı.

Kaymakam Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından İlçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik, nüfus ve vatandaşlık işlemleri v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Kaymakam Soytürk, mahalle muhtarlarımızın istek ve önerilerini dinlemek üzere tek tek söz hakkı verdiği esnada, mahalle muhtarlarımızca yol yapımı ve kaldırım döşemesi sorunu dışında başkaca bir sorun yada şikayet iletilmemesi, İlçemizde icra edilen toplantılarda yapılan çözüm odaklı görüşmelerin amacına ulaştığını gözler önüne serdi. Yol ve kaldırım işi ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Çengel, ilçede yol yapımı ve kaldırım döşemesi ile ilgili olarak İskenderun Belediyesi tarafından bir çalışma yapıldığı ve söz konusu çalışmaların yakın zamanda neticeleneceği bilgisini paylaştı. Kaymakam Soytürk, dile getirilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceği ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, tüm mahalle muhtarlarımıza ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti."

Açıklamada, Arsuz´un Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde eylem hazırlığında olan 11 bölücü terör örgütü mensubunun hava kuvvetleri unsurlarının desteği ile tespit edilerek, güvenlik güçlerimizin marifetiyle anında müdahale edilmek suretiyle etkisiz hale getirilmesi ile ilgili operasyonun takdire şayan bir gelişme olduğunu ifade eden kaymakam Soytürk, ülke ve milletimizin dirlik, düzen ve bekası için görev ifa eden güvenlik güçlerine  teşekkür ettiğini de ifade etti.
/resimler/2018-4/7/1129207976528.jpg
Kaynak:

´Halk Günü´, sürüyor
´Halk Günü´, sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında düzenlediği halk günü uygulamasını sürdürüyor.
Makamda ‘halk günü´
Makamda ‘halk günü´
İskenderun Belediyesi, makamda düzenlenen Halk Günlerini sürdürüyor.
Cemevine yeni yönetim
Cemevine yeni yönetim
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi yaptığı genel kurulla yeni yoönetimini belirledi.
Encümen, Başlak, Çağşar ve Yazar´dan oluştu
Encümen, Başlak, Çağşar ve Yazar´dan oluştu
İskenderun Belediyesi encümeni AKP, MHP ve CHP´li üyelerden oluştu.
Atav Ailesinin acı günü
Atav Ailesinin acı günü
Atav Gazetesinin sahibi Mustafa Atav´ ın eşi Ferda Atav (52), vefat etti. Ferda Atav, gözyaşlarıyla uğurlandı.
´Kentte temizlik sürüyor´
´Kentte temizlik sürüyor´
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte temizlik uygulamalarına devam edildiğini belirtti.
MHP´li kadınlardan kaymakama ziyaret
MHP´li kadınlardan kaymakama ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti. MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, partili kadınların ziyaretine eşlik etti.
Adları kütüphanede yaşatılacak
Adları kütüphanede yaşatılacak
Aybüke ve Necmettin öğretmenlerin adı Dörtyol´a bağlı Kuzuculu Ortaokulu´nda açılan kütüphanede yaşatılacak.
Culha: Muhtarlar çözüm ortağımız
Culha: Muhtarlar çözüm ortağımız
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentte yaşanan sıkıntıların başında içme ve sulama suyunun geldiğini belirtti.
“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
“Hedefimiz vatandaşın hizmetlere kolay erişimi”
Daire müdürleri Kaymakam Soytürk başkanlığında toplandı
Dingil, Oda yönetimlerini ziyaret etti; “Yön haritasını birlikte yapacağız”
Dingil, Oda yönetimlerini ziyaret etti; “Yön haritasını birlikte yapacağız”
Seçimlerini tamamlayarak yönetimlerini yenileyen esnaf ve sanatkar odalarını ziyaret eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Şehrin yön haritasının oluşmasında özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın fikirleri, düşünceleri bizim için çok önemlidir ”dedi.
AKP´li Çelik´ten kadınlara kongre daveti
AKP´li Çelik´ten kadınlara kongre daveti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, Hataylı tüm kadınlara Pazar günü stadyumda gerçekleştirilecek il kongresine katılmaları davetinde bulundu.
Güncele seslenen müzik grubu; Yeni Türkü
Güncele seslenen müzik grubu; Yeni Türkü
Çarşama günleri söyleşi, perşembe günleri de sinema günleri düzenleyen Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği ile Evimiz İskenderun Süpürge Derneği, 15 günde bir pazartesi akşamları biyografik müzik dinletisine devam ediyor.
Bahar şenlikleri başlıyor
Bahar şenlikleri başlıyor
Arsuz Belediyesi´nin evsahipliğinde 4. Bahar Şenlikleri yarın açılış töreniyle başlıyor.
Arsuz´da türbe ve trafodan hırsızlık
Arsuz´da türbe ve trafodan hırsızlık
Arsuz´a bağlı Nardüzü Mahallesi´nde geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve bölgenin en büyük dağıtım trafolarından biri olarak bilinen trafonun kabloları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesilerek çalındı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi