Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, muhtarlarla toplantısını sürdürüyor.
Tarih: 7.4.2018 11:24:09

Cumhurbaşkanın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda tertip edilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısının ilçede düzenli olarak gerçekleştirildiği belirtilen kaymakamlık açıklamasında, toplantılarla İskenderun´daki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek çözüm odaklı görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda mahalle muhtarları ve kurum yetkilileri ile bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında istişare de bulundu. Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul da katıldı.

Kaymakam Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından İlçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik, nüfus ve vatandaşlık işlemleri v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Kaymakam Soytürk, mahalle muhtarlarımızın istek ve önerilerini dinlemek üzere tek tek söz hakkı verdiği esnada, mahalle muhtarlarımızca yol yapımı ve kaldırım döşemesi sorunu dışında başkaca bir sorun yada şikayet iletilmemesi, İlçemizde icra edilen toplantılarda yapılan çözüm odaklı görüşmelerin amacına ulaştığını gözler önüne serdi. Yol ve kaldırım işi ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Çengel, ilçede yol yapımı ve kaldırım döşemesi ile ilgili olarak İskenderun Belediyesi tarafından bir çalışma yapıldığı ve söz konusu çalışmaların yakın zamanda neticeleneceği bilgisini paylaştı. Kaymakam Soytürk, dile getirilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceği ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, tüm mahalle muhtarlarımıza ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti."

Açıklamada, Arsuz´un Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde eylem hazırlığında olan 11 bölücü terör örgütü mensubunun hava kuvvetleri unsurlarının desteği ile tespit edilerek, güvenlik güçlerimizin marifetiyle anında müdahale edilmek suretiyle etkisiz hale getirilmesi ile ilgili operasyonun takdire şayan bir gelişme olduğunu ifade eden kaymakam Soytürk, ülke ve milletimizin dirlik, düzen ve bekası için görev ifa eden güvenlik güçlerine  teşekkür ettiğini de ifade etti.
/resimler/2018-4/7/1129207976528.jpg
Kaynak:

“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi