Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, muhtarlarla toplantısını sürdürüyor.
Tarih: 7.4.2018 11:24:09

Cumhurbaşkanın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda tertip edilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısının ilçede düzenli olarak gerçekleştirildiği belirtilen kaymakamlık açıklamasında, toplantılarla İskenderun´daki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek çözüm odaklı görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda mahalle muhtarları ve kurum yetkilileri ile bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında istişare de bulundu. Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul da katıldı.

Kaymakam Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından İlçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik, nüfus ve vatandaşlık işlemleri v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Kaymakam Soytürk, mahalle muhtarlarımızın istek ve önerilerini dinlemek üzere tek tek söz hakkı verdiği esnada, mahalle muhtarlarımızca yol yapımı ve kaldırım döşemesi sorunu dışında başkaca bir sorun yada şikayet iletilmemesi, İlçemizde icra edilen toplantılarda yapılan çözüm odaklı görüşmelerin amacına ulaştığını gözler önüne serdi. Yol ve kaldırım işi ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Çengel, ilçede yol yapımı ve kaldırım döşemesi ile ilgili olarak İskenderun Belediyesi tarafından bir çalışma yapıldığı ve söz konusu çalışmaların yakın zamanda neticeleneceği bilgisini paylaştı. Kaymakam Soytürk, dile getirilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceği ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, tüm mahalle muhtarlarımıza ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti."

Açıklamada, Arsuz´un Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde eylem hazırlığında olan 11 bölücü terör örgütü mensubunun hava kuvvetleri unsurlarının desteği ile tespit edilerek, güvenlik güçlerimizin marifetiyle anında müdahale edilmek suretiyle etkisiz hale getirilmesi ile ilgili operasyonun takdire şayan bir gelişme olduğunu ifade eden kaymakam Soytürk, ülke ve milletimizin dirlik, düzen ve bekası için görev ifa eden güvenlik güçlerine  teşekkür ettiğini de ifade etti.
/resimler/2018-4/7/1129207976528.jpg
Kaynak:

Arsuz´da 2 mahalleye muhtarlık binası
Arsuz´da 2 mahalleye muhtarlık binası
Arsuz Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gökmeydan ve Çetillik Mahalleleri muhtarlık binalarının açılışı törenle gerçekleştirildi.
Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atanan Serkan Yılmaz, görevine başladı.
Belediyeden semt pazarına mescit
Belediyeden semt pazarına mescit
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mahallelerde halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
İHD´den ´Mertcan raporu´
İHD´den ´Mertcan raporu´
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, kentte geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Mehmet Y. adlı kişinin 6 yaşındaki oğlu Mertcan Y.´yi elektrik süpürgesinin borusuyla döverek ağır yaraladığı iddiası ve bu şiddet sonrası kaldırıldığı hastanedeki yaşamını yitirmesi olayına ilişkin rapor hazırladı.
Karayılan Parkında revizyon
Karayılan Parkında revizyon
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediye ekiplerinin ilçedeki parklarda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Ayşenur Yönden, kentteki muhtarları yemekte ağırlamayı sürdürüyor.
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
Ödevini yapamadığı gerekçesiyle babası tarafından dövülen Mertcan Y., yoğun bakım ünitesinde 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Araç bağışı da kabul edildi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Emniyet görevlileri, belediye çalışanlarına yönelik "Sürücü yaya eğitimi" konulu seminer verdi.
Kadınlar, sorunlarını iletti
Kadınlar, sorunlarını iletti
İskenderun´da oturan kadınlar, mahallerindeki sorunları iletmek üzere kaymakam İskender Yönden´i ziyaret etti. Kaymakam Yönden, anneleri makamında ağırlandı.
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
Belen Kaymakamı Baskın´a kutlama
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
İskenderun Gençlik Merkezi tarafından başlatılan “Cevabı sende arıyorum” proje uygulanıyor.
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi