Muhtarlarla toplandı: Sorun, ´yol ve kaldırım´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, muhtarlarla toplantısını sürdürüyor.
Tarih: 7.4.2018 11:24:09

Cumhurbaşkanın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda tertip edilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısının ilçede düzenli olarak gerçekleştirildiği belirtilen kaymakamlık açıklamasında, toplantılarla İskenderun´daki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek çözüm odaklı görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda mahalle muhtarları ve kurum yetkilileri ile bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları hakkında istişare de bulundu. Toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul da katıldı.

Kaymakam Soytürk´ün başkanlığında yapılan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından İlçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik, nüfus ve vatandaşlık işlemleri v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Kaymakam Soytürk, mahalle muhtarlarımızın istek ve önerilerini dinlemek üzere tek tek söz hakkı verdiği esnada, mahalle muhtarlarımızca yol yapımı ve kaldırım döşemesi sorunu dışında başkaca bir sorun yada şikayet iletilmemesi, İlçemizde icra edilen toplantılarda yapılan çözüm odaklı görüşmelerin amacına ulaştığını gözler önüne serdi. Yol ve kaldırım işi ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Çengel, ilçede yol yapımı ve kaldırım döşemesi ile ilgili olarak İskenderun Belediyesi tarafından bir çalışma yapıldığı ve söz konusu çalışmaların yakın zamanda neticeleneceği bilgisini paylaştı. Kaymakam Soytürk, dile getirilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceği ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, tüm mahalle muhtarlarımıza ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti."

Açıklamada, Arsuz´un Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde eylem hazırlığında olan 11 bölücü terör örgütü mensubunun hava kuvvetleri unsurlarının desteği ile tespit edilerek, güvenlik güçlerimizin marifetiyle anında müdahale edilmek suretiyle etkisiz hale getirilmesi ile ilgili operasyonun takdire şayan bir gelişme olduğunu ifade eden kaymakam Soytürk, ülke ve milletimizin dirlik, düzen ve bekası için görev ifa eden güvenlik güçlerine  teşekkür ettiğini de ifade etti.
/resimler/2018-4/7/1129207976528.jpg
Kaynak:

Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tarafından ithal edilen ve İskenderun´da yarattığı koku nedeniyle gündem oluşturan büyükbaş hayvan ithalatının halk sağlığı yönüyle yaratacağı sorunlara dikkat çekildi, yeni sevkiyat için başka bir bölgenin planlanıp planlanmadığı soruldu.
Meydan mahallesine taziye evi
Meydan mahallesine taziye evi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meydan Mahallesine taziye evinin yapılacağını söyledi.
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe Mahallesi´nde gelen talepler doğrultusunda projesi hazırlanan taziye evinin yer tespiti yapıldı.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
İskenderun´da polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında 136 gr. esrar, 52 adet uyuşturucu hap, 34 gram kenevir tohumu, 1,05 gr. eroin ele geçirildi, olaylarla ilgili 18 kişi gözaltına alındı.
´Halk Günü´, sürüyor
´Halk Günü´, sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında düzenlediği halk günü uygulamasını sürdürüyor.
Makamda ‘halk günü´
Makamda ‘halk günü´
İskenderun Belediyesi, makamda düzenlenen Halk Günlerini sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi