Müzede Atatürk fotoğrafları sergisi
Türkiye Cumhuriyeti´nin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle saygı ve özlemle anıldı.
Tarih: 10.11.2020 17:05:44

Antakya/SES

 Antakya´daki anma töreni Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Çelenklerin anıta sunulması ile başlayan törende, saat 09.05´i gösterdiğinde sirenler eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. Anma törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Garnizon Komutan Tuğgeneral Orhan Akkurt, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu ve Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun da katıldı.
Hatay Valisi Rahmi Doğan da Anıt Şeref Defteri´ni imzaladı ve şunları yazdı:
“Aziz Atatürk,
Aramızdan ayrılışınızın 82. yıl dönümünde minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunmak aziz hatıranızı yâd etmek üzere manevi huzurunuzdayız.
´Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar´ sözünüzün ışığında, benzersiz kurtuluş mücadelesinin ardından kurduğunuz cumhuriyeti, sarsılmaz azminizi, kararlılığınızı ve vatan aşkınızı örnek alarak ilelebet yaşatmanın bilinci ve gayreti içerisindeyiz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası uğrunda bize düşen en büyük görevin, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak ve yüreklerinde vatan, millet, devlet ve bayrak aşkı taşıyan nesiller yetiştirmek olduğundan emin ve müsterih olunuz.
Bu vesileyle sizi, silah arkadaşlarınızı ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Ruhunuz şad olsun."
Tören sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Hatay Şehir Müzesinde açılan 10 Kasım Anılarla Atatürk Fotoğrafları sergisi de gezildi.

Gönülülülerin fotoğrafları da sergilendi
Öte yandan 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü kapsamında, EXPO 2021 Hatay Gönüllüleri´nin çektiği 20 fotoğraf da Antakya´daki Hatay Büyükşehir Belediyesi Expo Evi´nde sergilendi. kentin farklı noktalarından çekilen Türk bayrağı temalı fotoğraflardan oluşan sergiyi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da gezti ve fotoğrafları inceleyerek bilgi aldı.
Kaynak:

"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
‘En dijital bakkal´a sertifika
‘En dijital bakkal´a sertifika
Ticaret Bakanlığı´nın ‘Bakkalımla El Ele´ projesi ile 81 ildeki bakkal esnafına e-ticaretten, müşteri ilişkisine, dijital pazarlamadan, reklam ve sosyal medya kadar kadar eğitim verilecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi