Nardüzü´ne meydan planı
Arsuz Belediyesi, Nardüzü Mahallesine yapılacak olan Kent Meydanı´nın temelini törenle attı.
Tarih: 13.1.2018 07:30:52

 

Temel atma törenine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin de katıldı.
Törende kent meydanıyla ilgili bilgiler veren Arsuz Belediyesi Fen İşleri Müdürü Aşkın Yetimoğlu, 6 bin 180 metrekarelik alanda halkın özel günlerde sosyal, kültürel, siyasal ve ticari amaçlar için kullanması ve kentsel yaşamın geçtiği önemli bir kamusal mekan oluşturmak amacıyla oluşturulacak Nardüzü Kent Meydanında 7 adet dükkan, 1 adet cafe-çocuk oyun alanları, WC ve amfi tiyatro alanının bulunacağını söyledi.
Arsuz Belediye Başkanı Culha da, kenti bir bütün olarak planladıklarıın, halkın talep ve beklentilerini büyük oranda karşılamaya çalıştıklarını ifade etti ve Kent Meydanı projesinin Nardüzü mahallesine yakışacağını söyledi. Nardüzü Mahallesi´nde eski belediye binasını kadın kültür evine dönüştürerek önemli bir hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten Culha, eksik hizmetlerin giderilmesi adına her türlü gayreti sarfetmeye devam ettiklerini, imarla ilgili planlamalarda da konsensüs sağlanarak İmar Kanununun 18. maddesinin uygulamasını gerçekleştirdiklerini belirtti. Mahalleleri birleştirecek bağlantı yolları ve köprülerin yapımının da tamamlandığın anlatan Culha, belediyenin sorumluluğu olmamasına rağmen, derelerin ıslahı ve elektrik kesintilerine son verecek çalışmaların hızlı bir şekilde yapıldığını ve belediye olarak takibini yaptıklarını belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ise, Arsuz´a hizmet akışını hızlı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek, Nardüzü Mahallesi´ne büyükşehir belediyesi olarak çok amaçlı taziye ve ibadet amaçlı da kullanılabilecek salonun temelini atacaklarını ifade etti. Arsuz´un altyapı kanalizasyon sorununun çözümü için kredinin tahsisini beklediklerini belirten Savaş, ilk kazmayı da bu yıl içerisinde vuracaklarını anlattı.
Hafta sonu yapılan genel kurulda CHP Hatay İl Başkanlığı girevine getirilen ancak gödevi devir almadan il başkanı olarak konuşan Servet Mullaoğlu da, seçilmesi sonrası Arsuzlularla buluştuğu ilk tören olduğunu kaydetti.

Kent Meydanı projesinde neler var?
Arsuz´un Nardüzü Mahallesi 5407 ve 351 nolu parsellerin bulunduğu yaklaşık 6180 metrekarelik alanda yapılacak Kent Meydanı projesinin, halkın özel günlerini kutlaması, sosyal, kültürel, siyasal ve ticari faaliyetlerin yapılması, kentsel yaşamın geçtiği önemli bir kamusal mekan oluşturulması amacıyla yapıldığını, 7 adet dükkan, 1 adet cafe-çocuk oyun alanları, WC ve amfi tiyatro alanının bulunacağı açıklandı. Nardüzü Kent Meydanı Projesi kapsamında mevcut dükkanların yıkılarak yerine yeni dükkanların bulunduğu alan halkın çok amaçlı kullanımına açılacak. Yapılacak dükkanların üstü çatı ile örtülüp, çay-kahvelerini içilecek alan oluşturuldu. Meydanda ise anfi tiyatro, spor aletleri, fıskiye, umumi tuvaletler, gezinti yeri ve oturma bankları, ağaç ve yeşillenecek bir alan oluşturulacak.
Kaynak:

Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz´a yeni orman müdürü
Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atanan Serkan Yılmaz, görevine başladı.
Belediyeden semt pazarına mescit
Belediyeden semt pazarına mescit
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mahallelerde halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
İHD´den ´Mertcan raporu´
İHD´den ´Mertcan raporu´
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, kentte geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Mehmet Y. adlı kişinin 6 yaşındaki oğlu Mertcan Y.´yi elektrik süpürgesinin borusuyla döverek ağır yaraladığı iddiası ve bu şiddet sonrası kaldırıldığı hastanedeki yaşamını yitirmesi olayına ilişkin rapor hazırladı.
Karayılan Parkında revizyon
Karayılan Parkında revizyon
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediye ekiplerinin ilçedeki parklarda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
"Muhtarlar, kamu işleyişinin kilit noktasında"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Ayşenur Yönden, kentteki muhtarları yemekte ağırlamayı sürdürüyor.
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
6 yaşındaki Mertcan yaşam mücadelesini kaybetti
Ödevini yapamadığı gerekçesiyle babası tarafından dövülen Mertcan Y., yoğun bakım ünitesinde 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Meclis, denetim komisyonunu belirledi
Araç bağışı da kabul edildi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Belediye çalışanlarına ´trafik´ bilgilendirmesi
Emniyet görevlileri, belediye çalışanlarına yönelik "Sürücü yaya eğitimi" konulu seminer verdi.
Kadınlar, sorunlarını iletti
Kadınlar, sorunlarını iletti
İskenderun´da oturan kadınlar, mahallerindeki sorunları iletmek üzere kaymakam İskender Yönden´i ziyaret etti. Kaymakam Yönden, anneleri makamında ağırlandı.
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
TÜMSİAD´tan kaymakama ziyaret
Belen Kaymakamı Baskın´a kutlama
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
Gençler sordu, kaymakam yanıtladı
İskenderun Gençlik Merkezi tarafından başlatılan “Cevabı sende arıyorum” proje uygulanıyor.
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi