Nöbetçi istasyon ve tamirciler hangileri?
İskenderun´da sokağa çıkma yasağı
Tarih: 19.11.2020 12:26:51

 İskenderun kaymakamlığı, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde kentte görev yapacak benzin istasyonları ile lastik tamircilerini açıkladı.

İskenderun/SES
Yurttaşların, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içme yasağına uymalarını isteyen İskenderun Kaymakamlığı, "Yasağa uyulacağına inanıyoruz. Sigara; sayısız hastalığa yol açtığı şüphesizdir. Dışarıda içilmesi, virüs bulaşını kolaylaştırdığı için ayrıca sakıncalı olduğu aşikar. Lütfen maskenizi sigara için çıkarmayın" açıklamasını yaptı.
Görüşme ve toplantılar için yüz yüze görüşme yerine teknolojiden yararlanılmasın isteyen kaymakamlık, resmi sosyal iletişim sitesinden yaptığı açıklamada, "Yakın zamanda risk alıp almadığını, ve virüsü taşıyıp taşımadığını bilemeyeceğiniz insanlarla zorunluluk halleri dışında lütfen aynı ortamı paylaşmayın.
Unutmayın: COVID-19 yayılmak için her fırsatı kullanıyor" değerlendirmesini yaptı ve covid 19´a karşı maske, mesafe ve temizlik uygulamasını yineledi.
İskenderun filyasyon istişare toplantısını teknolojiyi kullanarak yapan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´in başkanlığında yapılan toplantıya ilgili kurum ve kuruluşların amirleri katıldı. Filyasyon Çalışması Takip Kurulu toplantısı kapsamında; Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirlerine yönelik genel bir istişare yapıldı, tedavi süreci ve izolasyon süreci devam eden kişilerin takip ve tarama faaliyetleri değerlendirildi.

Nöbetçi istasyon ve tamirciler hangileri?
İskenderun kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen Koronavirüs Yeni Tedbirleri genelgesinin yarın (20 Kasım 2020 Cuma)itibariyle uygulanmaya başlanacağını anımsatarak, kentte hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde kentte görev yapacak benzin istasyonları ve lastik tamircilerini açıkladı. Kaymakamlıktan yapılan benzin istasyonlarına ilişkin açıklamada, "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 21.11.2020 ve 22.11.2020 tarihlerinde kura yöntemiyle belirlenmek suretiyle Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu uygulaması yapılacaktır. 21 Kasım 2020 Cumartesi saat 20.00´dan, 22 Kasım 2020 Pazar saat 10.00´a kadar olan zaman aralığında ilçede faaliyette bulunan Rende Petrol, Aksoy Petrol, Ayışığı Petrol, Özgür Petrol ve Yıldırım Petrol; 22 Kasım 2020 Pazar saat:20.00´dan, 23 Kasım 2020 Pazartesi saat 05.00´a kadar olan zaman aralığında İlçemizde faaliyette bulunan Kirmit Petrol, Çolak melike Petrol, Şah-Pet Petrol, Beşen Petrol ve Güven Petrol nöbetçi olmak suretiyle hizmet verecek olup, ancak, zorunlu olarak kamu hizmeti vermekte olan araçların anlaşmalı olarak hizmet ve ürün aldığı akaryakıt istasyonları, ihtiyaç duyulması halinde nöbet gözetilmeksizin açılması, kamu ihtiyacının karşılanması zorunludur" ifadesine yer verildi. Kaymakamlığın ayrı bir açıklamasında ise nöbetçi lastik tamirhanelerine ilişkin olarak da şunlara yer verildi: "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 21 Kasım 2020 Cumartesi günü açık olacak işyeri, işletme ve kurumlar kapsamında yer alan lastik tamirhaneleri faaliyetlerine devam edecek olup, 22.11.2020 Pazar gününe ilişkin kura yöntemiyle belirlemek suretiyle Nöbetçi Lastik Tamirhanesi uygulaması yapılacaktır. 22 Kasım 2020 Pazar gününde ilçemizde faaliyette bulunan Muzaffer Yakıcı (Sanayi Sitesi), Nihat Zubarioğlu (Pınarbaşı Mahallesi), Ali Şenocak (Dumlupınar Mahallesi), Mehmet Yıldızoğlu (Muradiye Mahallesi), Melih Atraş (Muradiye Mahallesi) nöbetçi olmak suretiyle hizmet verecek olup, ancak, zorunlu olarak kamu hizmeti vermekte olan araçların anlaşmalı olarak hizmet ve ürün aldığı lastik tamirhaneleri, ihtiyaç duyulması halinde nöbet gözetilmeksizin açılması, kamu ihtiyacının karşılanması zorunludur."
Kaynak:

263 madenci anıldı
263 madenci anıldı
vDünya madencilik tarihinde yaşanan en büyük facialardan biri olan ve 03 Mart 1992´de Kozlu´daki grizu patlamasında yaşamını yitiren 263 madenci, İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü´nde anıldı.
Jandarma, 35 altın , 7 bilezik bulunan çantayı sahibine teslim etti
Jandarma, 35 altın , 7 bilezik bulunan çantayı sahibine teslim etti
Kamelyada unutulan ziynet eşyalarının yeni evli çiftin olduğu belirlendi
MKÜ´den sokak hayvanları için tedavi protokolü
MKÜ´den sokak hayvanları için tedavi protokolü
MKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında tedavi hizmet protokolü imzalandı.
Kadınlar için ortak proje
Kadınlar için ortak proje
HBB ve Defne Belediyesi kadına yönelik şiddetle mücadele için ortak proje yürütecek.
Turizm eğitimini konuştular
Turizm eğitimini konuştular
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Tolga Depçi´nin Arsuz Kaymakamı Musa Sarı´ya gerçekleştirdiği ziyarette Turizm Fakültesi´nin bir biriminin faaliyete geçirilmesi değerlendirildi.
ADD´den hilafet çağrısına suç duyurusu
ADD´den hilafet çağrısına suç duyurusu
Atatürkçü Düşünce Derneği Dörtyol ve Payas Şubeleri sosyal medya üzerinden hilafet çağrısı yapanlara karşı, hilafetin kaldırılışının 97. yıl dönümünde suç duyurusunda bulunuldu.
Başkan Güven´den Arsuz daveti
Başkan Güven´den Arsuz daveti
Arsuz Belediye Başkanı Güven: Ailelerinizle birlikte maske-mesafe-hijyen ve ilçe hıfzıssıhha kararlarına uyarak ilçemize bekliyoruz.
4 mahallede su için sondaj
4 mahallede su için sondaj
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su iletim seviyesini daha da güçlendirmek için açtığı yeni içme suyu sondaj kuyusunda deneme çalışmasında yaptı.
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il ekonomisine katkı vermesi amacıyla üreticilerin ihtiyaçlarına dönük projeler üretmeye devam edildiğini belirtti.
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memurlarının görevleri sırasında ve emekliliklerinde daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılması gerektiğini belirterek, konuyu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Balina iskeletine müzede sergi planı
Balina iskeletine müzede sergi planı
İskenderun´da kıyıya vuran 12 metre boyundaki balina (Balaenoptera physalus) yavrusu, denizden çıkarıldı ve yapılacak incelemenin ardından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bahçesine gömülecek.
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, kentteki mahallelerin sorunları arasında bulunan orman kadastrosu ve tapu kadastro arasındaki kaymaların oluşturduğu sorunları, düzenlenen toplantıda dinledi.
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belen Belediyesi, kent coğrafyasının engebeli ve dar sokaklara sahip olması nedeniyle vatandaşlara sunulan belediye hizmetlerinin aksaması için Belen´in dar sokaklarında kullanılmak üzere belediye envanterine römorklu çapa traktörünü ekledi.
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Samandağ Belediyesi ile DİSK´e bağlı Genel İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı ve sözleşme bağıtlandı.
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
Emek Partisi İskenderun İlçe Başkanı Makbule Kılıç, insanca bir yaşam için yapılan zamların geri alınmasını ve ücretlerin attırılması gerektiğini belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi