Nöbetçi istasyon ve tamirciler hangileri?
İskenderun´da sokağa çıkma yasağı
Tarih: 19.11.2020 12:26:51

 İskenderun kaymakamlığı, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde kentte görev yapacak benzin istasyonları ile lastik tamircilerini açıkladı.

İskenderun/SES
Yurttaşların, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içme yasağına uymalarını isteyen İskenderun Kaymakamlığı, "Yasağa uyulacağına inanıyoruz. Sigara; sayısız hastalığa yol açtığı şüphesizdir. Dışarıda içilmesi, virüs bulaşını kolaylaştırdığı için ayrıca sakıncalı olduğu aşikar. Lütfen maskenizi sigara için çıkarmayın" açıklamasını yaptı.
Görüşme ve toplantılar için yüz yüze görüşme yerine teknolojiden yararlanılmasın isteyen kaymakamlık, resmi sosyal iletişim sitesinden yaptığı açıklamada, "Yakın zamanda risk alıp almadığını, ve virüsü taşıyıp taşımadığını bilemeyeceğiniz insanlarla zorunluluk halleri dışında lütfen aynı ortamı paylaşmayın.
Unutmayın: COVID-19 yayılmak için her fırsatı kullanıyor" değerlendirmesini yaptı ve covid 19´a karşı maske, mesafe ve temizlik uygulamasını yineledi.
İskenderun filyasyon istişare toplantısını teknolojiyi kullanarak yapan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´in başkanlığında yapılan toplantıya ilgili kurum ve kuruluşların amirleri katıldı. Filyasyon Çalışması Takip Kurulu toplantısı kapsamında; Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirlerine yönelik genel bir istişare yapıldı, tedavi süreci ve izolasyon süreci devam eden kişilerin takip ve tarama faaliyetleri değerlendirildi.

Nöbetçi istasyon ve tamirciler hangileri?
İskenderun kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen Koronavirüs Yeni Tedbirleri genelgesinin yarın (20 Kasım 2020 Cuma)itibariyle uygulanmaya başlanacağını anımsatarak, kentte hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde kentte görev yapacak benzin istasyonları ve lastik tamircilerini açıkladı. Kaymakamlıktan yapılan benzin istasyonlarına ilişkin açıklamada, "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 21.11.2020 ve 22.11.2020 tarihlerinde kura yöntemiyle belirlenmek suretiyle Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu uygulaması yapılacaktır. 21 Kasım 2020 Cumartesi saat 20.00´dan, 22 Kasım 2020 Pazar saat 10.00´a kadar olan zaman aralığında ilçede faaliyette bulunan Rende Petrol, Aksoy Petrol, Ayışığı Petrol, Özgür Petrol ve Yıldırım Petrol; 22 Kasım 2020 Pazar saat:20.00´dan, 23 Kasım 2020 Pazartesi saat 05.00´a kadar olan zaman aralığında İlçemizde faaliyette bulunan Kirmit Petrol, Çolak melike Petrol, Şah-Pet Petrol, Beşen Petrol ve Güven Petrol nöbetçi olmak suretiyle hizmet verecek olup, ancak, zorunlu olarak kamu hizmeti vermekte olan araçların anlaşmalı olarak hizmet ve ürün aldığı akaryakıt istasyonları, ihtiyaç duyulması halinde nöbet gözetilmeksizin açılması, kamu ihtiyacının karşılanması zorunludur" ifadesine yer verildi. Kaymakamlığın ayrı bir açıklamasında ise nöbetçi lastik tamirhanelerine ilişkin olarak da şunlara yer verildi: "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 21 Kasım 2020 Cumartesi günü açık olacak işyeri, işletme ve kurumlar kapsamında yer alan lastik tamirhaneleri faaliyetlerine devam edecek olup, 22.11.2020 Pazar gününe ilişkin kura yöntemiyle belirlemek suretiyle Nöbetçi Lastik Tamirhanesi uygulaması yapılacaktır. 22 Kasım 2020 Pazar gününde ilçemizde faaliyette bulunan Muzaffer Yakıcı (Sanayi Sitesi), Nihat Zubarioğlu (Pınarbaşı Mahallesi), Ali Şenocak (Dumlupınar Mahallesi), Mehmet Yıldızoğlu (Muradiye Mahallesi), Melih Atraş (Muradiye Mahallesi) nöbetçi olmak suretiyle hizmet verecek olup, ancak, zorunlu olarak kamu hizmeti vermekte olan araçların anlaşmalı olarak hizmet ve ürün aldığı lastik tamirhaneleri, ihtiyaç duyulması halinde nöbet gözetilmeksizin açılması, kamu ihtiyacının karşılanması zorunludur."
Kaynak:

9 aydır işsizdi
9 aydır işsizdi
´Beni virüs değil, sizin düzeniniz öldürür´ diyen TIR şoförü Malik Yılmaz, belediyede işe başlıyor
Oğlunun acısıyla geçen yaşamı geride bıraktı
Oğlunun acısıyla geçen yaşamı geride bıraktı
12 Eylül askeri darbesinin ardından 1983´te idam edilen, son mektubunu yıllar sonra teslim edilen Ali Aktaş´ın annesi Ganime Aktaş vefat etti.
Mecliste  ‘büyükşehir, park, battı çıktı´ polemiği
Mecliste ‘büyükşehir, park, battı çıktı´ polemiği
İskenderun Belediye Meclisi´nin salı günü yapılan yılın son oturumunda CHP grubu ile Başkan Tosyalı arasında büyükşehir Belediyesi´nin İskenderun´a yatırımları ile Türkmenistan Parkı polemiği yaşandı.
Trafiğe droneli denetim
Trafiğe droneli denetim
Antakya´da trafik ekiplerinin droneli karayolu denetiminde kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri takmama, saraç sürerken telefonla konuşma ve sürücü belgesiz araç kullanmaya ilişkin 30 kişiye 11.294 lira para cezası yazıldı.
İlaç gelmezse 4 ay yaşayacak
İlaç gelmezse 4 ay yaşayacak
Arsuz´da yaşayan Meltem ve Bahadır Akkaya´nın çocukları, SMA hastası Yiğit, Amerika´dan ilacı getirilemezlerse, 4 ay yaşayabileceği öne sürüldü.
9 mahalleye temiz su götürecek
9 mahalleye temiz su götürecek
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Samandağ´ın kent merkezindeki 9 mahalleye temiz su iletecek ‘Samandağ İçmesuyu Şebeke İnşaatı´ çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Bakana 10 korona sorusu
Bakana 10 korona sorusu
Hatay Tabip Odası´nın 16 Kasım´da yaptığı açıklamada, hekimlerden toplanan bilgiler ve sahadaki gözlemler sonucunda Hatay´da vaka sayılarının ciddi bir oranda arttığına değinildiğini anımsatan Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, bölgedeki çalışmaları önergeyle parlamentoya taşıdı.
Yasak yok, ´şerit var´
Yasak yok, ´şerit var´
İskenderun´da belediye esnafın kaldırımı kapatmasına karşı ´sıfır tolerans´ uygulayacağını belirtirken, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında İskenderun İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunun aldığı bazı kararların uygulanmasında, kurul kararı aşılarak kaldırımların yarısına çekilen ´girilmez şeridi´ ile kapanmaya çalışılıyor.
Kurumlara ziyaret yasağı
Kurumlara ziyaret yasağı
Koronavirüs (Covid-19) hastalığı vaka sayısı yörede artıyor. Kent ve yörede birçok kişinin hastalığa yakalandığı, hastalığa yakalananlar arasında hekimler ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.
"EXPO, Nisan´a yetişecek"
"EXPO, Nisan´a yetişecek"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, EXPO´yu Nisan ayına yetiştireceklerini ama pandemiden dolayı EXPO yönetiminin etkinliği ileri bir tarihe erteleyebileceğini ifade etti.
Korona hastalarının evine dezenfekte
Korona hastalarının evine dezenfekte
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sağlık bakanlığının açıklaması sonrası Hatay´ın yüz de 50´nin üzerinde vaka artışı olan iller arasında olduğunu anımsattı.
Konacık´a sağlık merkezi
Konacık´a sağlık merkezi
Arsuz´un Konacık mahallesindeki Konacı Aile Sağlığı Merkezi inşaatı sürüyor.
Sağlık çalışanları ´yıpranma istiyor´
Sağlık çalışanları ´yıpranma istiyor´
Türk Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık çalışanlarının sorunlarının giderilmesini istedi.
"İmar planı askıya çıktı"
"İmar planı askıya çıktı"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı 2. kez askıya çıktığını duyurdu.
Asfalt çalışmasını muhtarlarla inceledi
Asfalt çalışmasını muhtarlarla inceledi
İskenderun Belediyesi, ilçede yol çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi