Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak ve sınav günlerinde Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ´Geçici Kimlik Belgesi´ verilmesi amacıyla İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07.00–17.00 ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü 07.00–15.30 saatleri arasında hizmete açık tutulacak.
Tarih: 22.6.2018 10:10:40


İskenderun Kaymakamlığından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 30 Haziran –1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak adayların dikkatine; Sınav günlerinde Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ´Geçici Kimlik Belgesi´ verilmesi amacıyla İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğümüz 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07.00–17.00 ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü 07.00–15.30 saatleri arasında hizmete açık tutulacaktır. Ancak, 02 Nisan 2018 tarihi itibariyle kimlik kartı ücretlerinin Vergi Daireleri Müdürlüklerince ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla tahsilatı yapılmakta olup, söz konusu sınav tarihlerinde ise Vergi Daireleri Müdürlükleri ve anlaşmalı bankalar hizmete kapalı olacağından, kimlik kartı ücretleri Gelir İdaresi Başkanlığının https://ivd.gib.gov.tr alan adı uzantılı internet sitesi üzerinden yatırılabilecektir. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları bakımından gereken dikkat ve hassasiyeti göstermeleri tavsiyeye değer görülmektedir."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
İSTE: Kontenjanın yüzde 90´ı doldu
İSTE: Kontenjanın yüzde 90´ı doldu
YKS tercih sonuçlarına göre kentte eğitim veren İskenderun Teknik Üniversitesi, öğrenci kontenjanının yüzde 90´ının dolduğunu açıkladı.
Barodan avukatlara iki seminer
Barodan avukatlara iki seminer
Hatay Barosu, adli tatil devam ederken meslektaşlarına CMK ve uzlaşma eğitimleri verdi.
İSTE Rektörlüğüne başvuru başladı
İSTE Rektörlüğüne başvuru başladı
Dört yıl önce kurulan ve görev süresi dolan İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğü için rektörlük başvurusu başladı.
VP´li kadınlardan kadın üniversitesine karşı kampanya
VP´li kadınlardan kadın üniversitesine karşı kampanya
Japonya´da kadınların yükseköğrenimi için kurulduğunu hatırlatan Vatan Partisi (VP) Öncü Kadın Kolları Hatay İl yönetiminin, hükümetin dillendirdiği ´kadın üniversitesi´ne karşı başlattığı imza kampanyası sürüyor.
Selvi, Robert Kolejli oldu
Selvi, Robert Kolejli oldu
2019 Liselere Giriş Sınavı´nda (LGS) bir soruyu boş bırakan İskenderun´da özel eğitim veren TEK Kampüs Okulları öğrencisi Selvi Denizoğlu, Robert Koleji´ni kazandı.
Üniversite tercihleri başladı
Üniversite tercihleri başladı
İSTE, iki mühendisliği seçene burs verecek
Eğitim istişare toplantısı
Eğitim istişare toplantısı
İskenderun kaymakamlığı, kentte eğitim istişare toplantılarını sürdürmeye devam ediyor.
Proje hazırlama eğitimi
Proje hazırlama eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesndei (İSTE) "Avrupa Birliği (AB) Projeleri ve Hibe Programları Tanıtımı, Başvuru Prosedürleri ve Proje Fikirlerinin Geliştirilmesi" adlı seminer verildi.
"İki yüz yıllık demokrasi yolculuğu sürüyor"
"İki yüz yıllık demokrasi yolculuğu sürüyor"
Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, "Osmanlı´dan günümüze Türkiye´nin demokratikleşme süreci" adlı panel düzenlendi.
YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) sonuçlarını dün açıkladı.
Akademik Kurul toplandı
Akademik Kurul toplandı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğretim üyeleri, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı´nda yapılan faaliyetlerini Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli başkanlığında, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen toplantıda değerlendirdi.
MKÜ´ye ´en yeşil ofis´ plaketi
MKÜ´ye ´en yeşil ofis´ plaketi
Hatay Mustafa Kemal Üniversite, enVision En Yeşil Ofis Araştırması üniversiteler kategorisinde ilk on sırada yer alarak En Yeşil Ofis plaketi ve sertifikasını aldı.
MKÜ öğrencileriden iki birincilik
MKÜ öğrencileriden iki birincilik
MKÜ öğrencileri, TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında birinci oldu.
Başvuru engeli yargıya taşındı
Başvuru engeli yargıya taşındı
İskenderun´daki 4 proje okullunun 4 yıllık görev süresi biten ve 4 yıllık süre iuzatımı için başvuru yapan idarecilerinin işleme konulmayan başvuruları yargıya taşındı.
Demir-Çelik sektörünü incelediler
Demir-Çelik sektörünü incelediler
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından düzenlenen İskenderun Demir-Çelik Sektörü Teknik Ziyareti Programı kapsamında Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile Karabük Valisi Fuat Gürel ile birlikte Karabük ve Zonguldak´tan gelen kamu, üniversite ve sanayi temsilcileri, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli´yi ziyaret ederek; İSTE ile Hatay´daki demir-çelik sektöründeki güncel gelişmeler hakkında bilgi aldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi