Oda yönetiminden odaya ziyaret
İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimi, İTSO´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Tarih: 10.8.2018 11:01:18

İskenderun/SES

 İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Münir Sürmelioğlu, ziyarette pazarcı esnafının sorunlarını anımsattı ve mevcut sebze-meyve halinin bulunduğu yer ve konumu ile İskenderun ve çevresindeki sebze meyve ve komisyoncularının ihtiyacını karşılamadığını, İskenderun´da daha kapsamlı ve modern bir sebze haline ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Ziyarette konuşan İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Sürmelioğlu, şu değerlerdirmede bulundu: “Mevcut Sebze Hal´inin bulunduğu yer gerek şehir merkezine, gerekse çevre ilçe ve köylere uzak olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle sebze ve meyvelerin muhafaza edileceği soğuk hava depomuz mevcut değil. Soğuk hava deposunun olmaması nedeniyle özellikle yaz aylarında her gün meyve ve sebzeler zarar görüyor ve bu zararımız günlük 50 bin liraya kadar varabiliyor. Konuyu yetkililere iletmemize rağmen hala somut bir çözüm bulunamadı. Hatay´ın ilçelerinden; Antakya, Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa, Dörtyol Arsuz ve çevresinden gelen seyyar satıcılara mal verdiğimiz gibi bu bölgelerden de sebze ve meyveler geliyor. Ancak bulunduğumuz yer, sanayi bölgesi ve şehre uzak olmasından dolayı satışlar istenildiği düzeyde olmuyor. Satılmayan ve elde kalan mallarda özellikle sıcak havalarda bozuluyor. Acilen İskenderun´a yakışır bir sebze Hal´inin yapılması lazım. Bu da Antakya-İskenderun-Arsuz kavşağında, ulaşımı kolay olan Nardüzü Organize Sanayi Bölgesinde yapılabilir."

Yılmaz: Mevcut hal yeri ´lojistik merkezi´ olsun
Ziyarete teşekkür eden İTSO Başkanı Levent Yılmaz da İskenderun´a daha kapsamlı bir Sebze Halinin yapılması ve daha elverişli bir bölgeye taşınması konusunda Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimiyle hem fikir olduklarını belirtti. Yılmaz, "Sebze halinin olduğu arsanın limana yakın olması lojistik merkezi için daha müsait olduğunu gözlemlemekteyiz. Sebze Hali´nin Arsuz Karaağaç Nardüzü bölgesinde soğuk hava depolarının da yapılacak bir bölgede yeniden inşa edilmesi için çalışmalar yapılabilir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile bu konuda sizlerle birlikte görüşerek, sebze halinin taşınması için girişimlerde bulunabiliriz” diye konuştu. TCDD İskenderun Limanının özelleştirilmesi sonrası, liman bölgesinde birçok kamu arazisinin lojistik merkez olması istendiği biliniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Münir Sürmelioğlu
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
EHDAV Başkanı Ali Yeral, İran´da düzenlenen "Uluslararası Ehl-i Beyt Sevenleri" adlı konferansa katıldı. Yeral, 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenen konferansa Ali Ekber Velayeti´nin resmi davetiyle katıldığını belirtti.
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Amaç, su ürünlerin tanıtmak
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretleri sürüyor. Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve yönetimi, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Ataman, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve beraberindeki heyet ile işinsanı Fatih Tosyalı, vali Doğan´ı zyaret etti.
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Yeni dünya düzeninde ´şekillenmeye katkıda bulunan´ ülke olacağımızı belirtti
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Tayfur Sökmen olması teklif edildi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılının son Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Samandağ Belediyesi Toplantı Salonunda başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 30 girişimci adayın katılımıyla 10-13 Aralık tarihleri olmak üzere dört gün sürecek.
Mülteci öğrencilere hediye
Mülteci öğrencilere hediye
Hatay´ın Almanya´daki kardeş şehirlerinden biri olan Aalen Belediyesi ve bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyaleti yetkililerinin katkıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde açılan geçici eğitim merkezlerinin öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesinin düzenlediği “Şuur Dersleri” etkinliğinde konuşan Antakya Müftüsü Necati Şafak, Kur´an-ı Kerim´den verdiği örneklerle “Allah´ı zikretmek” konusunda konuştu.
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Çuhadaroğlu, tavsiyesini Sağlık Bakanlığına iletti
Kaymakamın esnaf ziyareti
Kaymakamın esnaf ziyareti
Yerli Malı Haftası
"Yüzdelik oran maaş farkını açıyor"
"Yüzdelik oran maaş farkını açıyor"
Emekli dernekleri maaşlarda eşitliği sağlayacak düzenleme istedi
Valiye ´İYİ Parti ziyareti´
Valiye ´İYİ Parti ziyareti´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İYİ Parti Hatay İl Başkanı Ali Seçer ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Romanya´da "insan hakları" eğitimi
Romanya´da "insan hakları" eğitimi
Erasmus+Projesi ile Belenli gençler Romanya´da "İnsan hakları, aktif vatandaşlık ve fotoğrafçılık teknikleri" sonusunda eğitimi aldı.
Kırıkhan Spor, 4 futbolcuyu bıraktı
Kırıkhan Spor, 4 futbolcuyu bıraktı
TFF Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Kırıkhan Spor yönetimi, iligin lk yarının bitmesine günler kala dört futbolcuyla karşılıklı anlaşarak, yolları ayırdığını açıkladı.
Mevlana Haftası
Mevlana Haftası
Mevlana Haftası, 11-17 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi