Oda yönetiminden odaya ziyaret
İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimi, İTSO´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Tarih: 10.8.2018 11:01:18

İskenderun/SES

 İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Münir Sürmelioğlu, ziyarette pazarcı esnafının sorunlarını anımsattı ve mevcut sebze-meyve halinin bulunduğu yer ve konumu ile İskenderun ve çevresindeki sebze meyve ve komisyoncularının ihtiyacını karşılamadığını, İskenderun´da daha kapsamlı ve modern bir sebze haline ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Ziyarette konuşan İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Sürmelioğlu, şu değerlerdirmede bulundu: “Mevcut Sebze Hal´inin bulunduğu yer gerek şehir merkezine, gerekse çevre ilçe ve köylere uzak olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle sebze ve meyvelerin muhafaza edileceği soğuk hava depomuz mevcut değil. Soğuk hava deposunun olmaması nedeniyle özellikle yaz aylarında her gün meyve ve sebzeler zarar görüyor ve bu zararımız günlük 50 bin liraya kadar varabiliyor. Konuyu yetkililere iletmemize rağmen hala somut bir çözüm bulunamadı. Hatay´ın ilçelerinden; Antakya, Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa, Dörtyol Arsuz ve çevresinden gelen seyyar satıcılara mal verdiğimiz gibi bu bölgelerden de sebze ve meyveler geliyor. Ancak bulunduğumuz yer, sanayi bölgesi ve şehre uzak olmasından dolayı satışlar istenildiği düzeyde olmuyor. Satılmayan ve elde kalan mallarda özellikle sıcak havalarda bozuluyor. Acilen İskenderun´a yakışır bir sebze Hal´inin yapılması lazım. Bu da Antakya-İskenderun-Arsuz kavşağında, ulaşımı kolay olan Nardüzü Organize Sanayi Bölgesinde yapılabilir."

Yılmaz: Mevcut hal yeri ´lojistik merkezi´ olsun
Ziyarete teşekkür eden İTSO Başkanı Levent Yılmaz da İskenderun´a daha kapsamlı bir Sebze Halinin yapılması ve daha elverişli bir bölgeye taşınması konusunda Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimiyle hem fikir olduklarını belirtti. Yılmaz, "Sebze halinin olduğu arsanın limana yakın olması lojistik merkezi için daha müsait olduğunu gözlemlemekteyiz. Sebze Hali´nin Arsuz Karaağaç Nardüzü bölgesinde soğuk hava depolarının da yapılacak bir bölgede yeniden inşa edilmesi için çalışmalar yapılabilir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile bu konuda sizlerle birlikte görüşerek, sebze halinin taşınması için girişimlerde bulunabiliriz” diye konuştu. TCDD İskenderun Limanının özelleştirilmesi sonrası, liman bölgesinde birçok kamu arazisinin lojistik merkez olması istendiği biliniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Münir Sürmelioğlu
Valilikte, Afrin değerlendirmesi
Valilikte, Afrin değerlendirmesi
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve beraberindeki heyet, bazı incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Hatay ormanları yine ´yanıyor´
Hatay ormanları yine ´yanıyor´
Hatay ormanları yanmayı sürdürüyor. Dörtyol kırsalında çıkan yangın sonrası Samandağ, İskenderun, Antakya, Belen´de de ormanlar yandı.
AKP´de değerlendirme toplantısı
AKP´de değerlendirme toplantısı
Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere yönelik takvimi 02 Kasım´da başlatacak AKP´de ilçelerde ‘istişare ve değenlendirme´ toplantısı partinin genel merkez bölge koordinatörlerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.
Valiye AFAD ziyareti
Valiye AFAD ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Topal, önerge verdi
Topal, önerge verdi
Hatay´da altı muhtarın görevden alınması
Muhtarlar, kahvaltıda buluştu
Muhtarlar, kahvaltıda buluştu
İskenderun´da görev yapan muntarlar, Muhtarlar Gününde kent protokolu ile kahvaltıda buluştu.
İSÇEİD gecesinde buluştular
İSÇEİD gecesinde buluştular
İskenderun Dedir Çelik A.Ş. çalışanları ve emeklileri Derneği İSÇEİD´in gecesi hem emekli olan işçileri hem de hem de yaklaşan seçimin etkisiyle siyasi parti gruplarını buluşturdu.
Erzin, deplasmanda yenişemedi: 1-1
Erzin, deplasmanda yenişemedi: 1-1
TFF Spor Toto 3. Ligi 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediye Spor, deplasmanda Erbaa Spor ile golsüz berabere kaladı ve sahadan 1 puanyla ayrıldı.
Süper Amatör Ligi
Süper Amatör Ligi
Hatay Süper Amatör Ligi müaçları devam ediyor. Farklı sehir ve stadlarda oynanan karşılaşmalar zorlu geçerken, bazı takımlar sahadan farklı skorla ayrıldı ve üç puanı aldı.
"Şarbon bakterisi 100 yıl canlı kalabilir"
"Şarbon bakterisi 100 yıl canlı kalabilir"
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Hatay Kent Konseyi işbirliği ile halk sağlığını ctehdit eden şarbon hastalığı ile ilgili konferans düzenlendi.
Sekiz ayda 4.310 kişi işe yerleşti
Sekiz ayda 4.310 kişi işe yerleşti
Hatay İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, yapıldı.
Aygus yüklü gemi İskenderun´da!
Aygus yüklü gemi İskenderun´da!
Demirlediği Arsuz Konacık´tan gece hareket eden angus yüklü gemi İskenderun Limanı´na ulaştı
Julia Ak angus yüküyle håla İskenderun Körfezi´nde!
Julia Ak angus yüküyle håla İskenderun Körfezi´nde!
Angus yüklü gemi Arsuz Konacık açıklarında bekletiliyor. İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, geminin İskenderun´a kabul edilmemesi çağrısında bulundu. Arsuz Belediye Başkanı Culha da angus yüküyle bekletilen geminin sağlığa yönelik bir tehdide izin vermeyeceklerini belirtti.
Hatay´da 6 muhtar görevden el çektirildi
Hatay´da 6 muhtar görevden el çektirildi
Muhtarlar Günü kutlanırken Hatay´da görev yapan 6 muhtar, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden el çektirildi.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Arsuz, Payas, Erzin, Kumlu ve Reyhanlı ilçelerinin bazı bölgelerinde yapılacak bakım-onarım ve tesis çalışmaları nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi