Oda yönetiminden odaya ziyaret
İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimi, İTSO´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Tarih: 10.8.2018 11:01:18

İskenderun/SES

 İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Münir Sürmelioğlu, ziyarette pazarcı esnafının sorunlarını anımsattı ve mevcut sebze-meyve halinin bulunduğu yer ve konumu ile İskenderun ve çevresindeki sebze meyve ve komisyoncularının ihtiyacını karşılamadığını, İskenderun´da daha kapsamlı ve modern bir sebze haline ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Ziyarette konuşan İskenderun Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Sürmelioğlu, şu değerlerdirmede bulundu: “Mevcut Sebze Hal´inin bulunduğu yer gerek şehir merkezine, gerekse çevre ilçe ve köylere uzak olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle sebze ve meyvelerin muhafaza edileceği soğuk hava depomuz mevcut değil. Soğuk hava deposunun olmaması nedeniyle özellikle yaz aylarında her gün meyve ve sebzeler zarar görüyor ve bu zararımız günlük 50 bin liraya kadar varabiliyor. Konuyu yetkililere iletmemize rağmen hala somut bir çözüm bulunamadı. Hatay´ın ilçelerinden; Antakya, Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa, Dörtyol Arsuz ve çevresinden gelen seyyar satıcılara mal verdiğimiz gibi bu bölgelerden de sebze ve meyveler geliyor. Ancak bulunduğumuz yer, sanayi bölgesi ve şehre uzak olmasından dolayı satışlar istenildiği düzeyde olmuyor. Satılmayan ve elde kalan mallarda özellikle sıcak havalarda bozuluyor. Acilen İskenderun´a yakışır bir sebze Hal´inin yapılması lazım. Bu da Antakya-İskenderun-Arsuz kavşağında, ulaşımı kolay olan Nardüzü Organize Sanayi Bölgesinde yapılabilir."

Yılmaz: Mevcut hal yeri ´lojistik merkezi´ olsun
Ziyarete teşekkür eden İTSO Başkanı Levent Yılmaz da İskenderun´a daha kapsamlı bir Sebze Halinin yapılması ve daha elverişli bir bölgeye taşınması konusunda Sebze Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası yönetimiyle hem fikir olduklarını belirtti. Yılmaz, "Sebze halinin olduğu arsanın limana yakın olması lojistik merkezi için daha müsait olduğunu gözlemlemekteyiz. Sebze Hali´nin Arsuz Karaağaç Nardüzü bölgesinde soğuk hava depolarının da yapılacak bir bölgede yeniden inşa edilmesi için çalışmalar yapılabilir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile bu konuda sizlerle birlikte görüşerek, sebze halinin taşınması için girişimlerde bulunabiliriz” diye konuştu. TCDD İskenderun Limanının özelleştirilmesi sonrası, liman bölgesinde birçok kamu arazisinin lojistik merkez olması istendiği biliniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Münir Sürmelioğlu
Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Hatay´ın Arsuz ilçesinde bir süredir eşinden ayrı yaşayan 25 yaşındaki Selin Culha, silahla vurularak öldürüldü. Olayla ilgili aile bireylerinden 14 kişinin sorgusu devam ediyor. Culha´nın cenazesi bugün İskenderun Kadın Platformu üyelerinin de katılımıyla akrabaları tarafından kaldırılarak defnedildi.
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Samandağ Belediyesi Personel A.Ş. çalışanları, üyesi oldukları Genel İş Sendikasının işyeri sendika temsilcilerini belirledi.
Bayrakdar sendika yönetiminde
Bayrakdar sendika yönetiminde
Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Ankara´da yapılan 6. genel kurulda güven tazeleyen Ali Yalçın´ın listesinden yönetim kurulu üyeliğine getirildi.
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
TOBB MEYBEM ve İTSO heyeti İskenderun OSB Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında bilgi verdi.
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz Belediye Başkan Nazım Culha, partisinin adayı Dr. Asaf Güven´le buluştu. Dr. Güven, ‘birlikte yol alma´ mesajı verirken, Culha “Katkılarımızın olacağından kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Türkiye´nin Suriye´ye açılan en önemli sınır kapılarından olan ve Suriye´deki iç savaş nedeniyle insanların ve yardım malzemelerinin geçiş merkezi haline gelen Cilvegözü Gümrük Kapısı´nda güvenlik önlemlerini artırmak ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar sona erdi.
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Payas´ta muhtarlar toplantısı yapıldı.
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
Liste kaosu
Payas OSB´de vali incelemesi
Payas OSB´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ateş toprağa verildi
Ateş toprağa verildi
Hatay Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yaparken, beylik tabancasıyla yaşamına son veren Mustafa Ateş, Ankara´da toprağa veridi.
Külliyede inceleme
Külliyede inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas´ta bulunan tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde incelemede bulundu.
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Medeniyetler Korosu ve koronun çalışma yaptığı Medeniyetler Evi´ne iadei ziyarete bulundu.
Bakanın master planı incelemesi
Bakanın master planı incelemesi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kente İskenderun Teknik Üniversitesini (İSTE) de ziyaret ederek, üniversitenin mster planı ve maketini inceledi ve bilgi aldı.
Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi