"Öğrencilere Teknolog olma şansı veriyoruz"
Üniversiteli olmak isteyenlerin sınav sonuçlarına göre tercih yapma süreleri 14 Ağustos Cuma günü sona erecek.
Tarih: 13.8.2020 10:57:12

Akın Bodur/İskenderun

 İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE´) akademisyenleri ise gençlere üniversiteyi tercih etmelerini önerdi. Dört fakülte dekanı, Ülke TV´de yayınlanan programda, tercih yapacak gençlere üniversitenin tanıtımını yapıp, tercih konusunda önerdi.
İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İSTE´deki fakültelerinin gelecek yönünden çok iddialı olduğunu ifade etti ve "Türkiye´yi yaşamak istiyorsanız İskenderun´a gelin. Ülkemizin çok güzel özellikleri var. Her tarafı denizlerle kaplı. Denizimiz var, ülkemiz coğrafyasında dağlar çok önemli yer tutar, dağlarımız ve ovalarımız var. 1 gün içinde yarım saat aralıklarla üç değişik mevsimi yaşamak istiyorsanız İskenderun´da olmalısınız" dedi. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Eyyuphan Yakıncı ise İSTE´de 11 mühendislik branşında eğitim verdiklerini ifade ederek, "Türkiye de bulunan 11 teknik üniversiteden biriyiz . Öğrencilerimize öncelikle analitik düşünmeyi öğretmeye çalışıyoruz. Çözüm ve sonuç odaklı olarak öğrencilerin geleceğe yönelik planlama yapmalarına da yardımcı oluyoruz” değerlendirmesini yaptı. Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Esmer de hem bölüm hem de üniversite olarak rağbet gördüklerini anlattığı konuşmasında şunları söyledi: "Gemi bakım ve onarım konusunda Türkiye dünyada önemli ülkelerden birisi, özellikle MİLGEM projesiyle birlikte askeri gemi konusunda çok iyi durumda. Gemilerin neredeyse yüzde 70´e yakın bir oranını tamamıyla yerli ve milli olarak kendimiz yapıyoruz. Yine yat yapımında da dünyada ilk beş ülke arasında yer alıyoruz, özellikle dünyaya kıyasla işçilik kalitemiz hem çok iyi hem de çok ekonomik. Hem kaliteli hem de ucuz olunca ciddi bir talep oluyor. Gençlerimiz tercih yaparken bu hususları göz önüne alsın."
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış ise "Teknolojiyi çok iyi kullanan, donanımlı, kendisini yetiştirmiş yöneticilere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. İSTE olarak gençlere Teknoversite vizyonuyla bizlere özgü olan bir eğitim sunuyoruz. Buna göre eğitim bir modeli uygulayıp öğrencilere Teknolog olma şansı veriyoruz. Öğrencilerz mezun olduklarında bir sınava tabi olup, başarılı olduklarında diplomalarının yanında kendilerine Teknolog sertifikalarını alıyor. Bu Türkiye de sadece İSTE´de olan bir imkân" diye konuştu.
Kaynak:

Prof. Depçi İSTE Rektörlüğüne resmen atandı
Prof. Depçi İSTE Rektörlüğüne resmen atandı
Prof. Dr. Türkay Dereli´nin sürpriz bir istifayla Hasan Kalyoncu Üniversitesi´ne geçişi üzerine İSTE rektörlüğe vekalet eden Prof. Dr. Tolga Depçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen atandı
Önlemli ilk dersbaşı başlıyor
Önlemli ilk dersbaşı başlıyor
Mart ayında koronavirüs salgını dolayısıyla kesintiye uğrayan eğitim-öğretimin yeni dönemi okul öncesi ve birinci sınıflar için bugün önlemlerle başlayacak.
Eğitim-Sen: Eğitime gerekli hazırlık yapılmadı
Eğitim-Sen: Eğitime gerekli hazırlık yapılmadı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Ünsal, hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim için gerekli hazırlıkları tamamlanmamış olmasını eleştirdi, bunun salgın riskinin daha da büyümesine neden olacağı uyarısında bulundu.
Okul servislerine destek istedi
Okul servislerine destek istedi
Milletvekili Suzan Şahin: 6 aydır kontak kapatan servis şoförleri iflasın eşiğinde
Ek ders ücretini hatırlattı
Ek ders ücretini hatırlattı
Bayrakdar: Uzaktan eğitim sürecinde ders ve ek ders görevleri yapılmış sayılmalıdır
Lokomotif sektörler İSTE programında
Lokomotif sektörler İSTE programında
YÖK, İSTE bünyesinde 1 yeni doktora ve 1 yeni yüksek lisans programına onay verdi.
CHP: Eğitimdeki sorunları çözmeye hazırız
CHP: Eğitimdeki sorunları çözmeye hazırız
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun açıkladığı 14 maddelik çağrıyı bu kez partinin il başkanları düzenledikleri eş zamanlı toplantı ile kamuoyuyla paylaştı.
İSTE´ye ‘engelsiz üniversite´ ödülü
İSTE´ye ‘engelsiz üniversite´ ödülü
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından mekanda erişilebilirlik alanında yapılan derecelendirme sonrası İSTE´nin 3 turuncu bayrak ödülü birden almaya hak kazandığı belirtildi.
Milli Eğitim´e bin 190 geçici işçi alınacak
Milli Eğitim´e bin 190 geçici işçi alınacak
Bin 190 geçici işçi için son başvuru tarihi yarın. Başvurular İŞKUR E-Şube ve ALO170 üzerinden yapılacak.
Online yetenek sınavı
Online yetenek sınavı
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarında yapıldı
13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi
13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi
Antakya´da düzenlenen 13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresinde ´Glokal Krizler Çağında Eğitim Araştırmaları: Göç, Çeşitlilik ve Bütünleşme" teması uluslararası alanda çalışan akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.
İSTE, Teknofest´te 4. oldu
İSTE, Teknofest´te 4. oldu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Amanos Roket Takımının, Tuğrul-01 isimli roketiyle TEKNOFEST´20 de başarılı bir atış yaptığını açıkladı.
İSTE´de eğitim ´uzaktan olacak´
İSTE´de eğitim ´uzaktan olacak´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Senatosu, üniversitelerde 2020-2021 eğitim-öğretim 1 Ekim´de başlaması beklenirken, Güz döneminde öğretimin uzaktan olmasına karar verdi.
İSTE´de yüz yüze eğitim olacak mı?
İSTE´de yüz yüze eğitim olacak mı?
İskenderun Teknik Üniversitesine (İSTE) Rektörvekili Prof. Dr. Tolga Depci, yeni eğitim yılında eğitimin uzaktan mı yoksa, yüz yüze mi olacağı konusunda şimdiden netlik bulunmadığını, bununla ilgili değerlendirmelerin sürdüğünü belirtti.
Okullar eğitime hazır mı?
Okullar eğitime hazır mı?
Eğitim Sen İskenderun Şubesi. MEB ve okul yönetimlerine soru yöneltti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi