´Öğretmen Aybüke olayı, terörün alçak yüzü´
Hatay Milletvekili Serkan Topal, mahalle gezilerine Antakya´da devam etti.
Tarih: 13.6.2017 10:19:10/ 76okunma / 0yorum

 Partisi CHP´nin Antakya İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Parlar, Hatay İl Geçlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu ve Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Değirmenci ile birlikte Antakya´nın Aksaray, Altınçay, Emek, Esentepe, Cumhuriyet, Akasya ve Gazi mahallerine giden milletvekili Topal, muhtarlar ve yöre sakinleriyle bir araya geldi, referandumdaki yüksek katılıma teşekkür etti. Terörün can almaya devam ettiğini ifade eden milletvekili Topal, terörün alçak yüzünü ne zaman nerede göstereceğinin belli olmadığını, bunu Batman´ın Kozluk ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısında, aracıyla olay yerinden geçerken kurşunların hedefi olan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden müzik öğretmeni Aybüke Yalçın´ın ölümü ile bir kez daha gördüklerini söyledi. AKP iktidarının ülkeyi hızla Ortadoğu´da yaşanan krizin parçası haline getirdiğini belirten Hatay Milletvekili TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Topal, “Katar´ın terör örgütlerini finanse etmesi gerekçe gösterilerek, bu ülkeye yönelik körfez ülkelerinin ambargo uygulamaya başladığı bir süreç yaşanıyor. Türkiye´nin Katar konusunda bu sorunun bir parçası olacak açıklama ve yaklaşımlardan kaçınmasını ısrarla tavsiye etmemize rağmen Türkiye, iktidar tarafından krizin tarafı haline getirilmiştir. Suriye krizi başlamadan önce tavsiyelerimizi kulak arkası eden AKP, krizin bedelini Türkiye´ye ödetti ve hala Suriye´de cereyan eden krizin faturasını ödüyor. En ağır haliyle de bölgedeki krizin bedelini siz ödüyoruz, Hatay ödüyor. İktidar sahipleri İhvan sevdasından vazgeçmeli ve aklıselimle hareket etmelidirler. Mehmetçiğin Katar´da ne işi var? Mehmetçik Katar´a güç katar. Ancak TSK´nın orada olması, ihvan sevdasına siper edilmesi, Türkiye´ye gözyaşından başka bir şey katmaz. Daha önce “Şam gidip Emevi Camii´nde namaz kılacağız” diyenler, Türkiye´yi Suriye´de süren vekalet savaşının tarafı haline getirmekten çekinmemişlerdi" dedi. Ülkenin 11 aydır OHAL´le yönetildiğini, binlerce kişi ihraç edildiğini, açığa alındığını, 130 kişinin Türk vatandaşlığından çıkarılacağına ilişkin ilan yayınlandığını da belirten Topal, yazılı yaptığı açıklamada, "Fetullah Gülen de bu listede yer alıyor. Ne demek bu biliyor musunuz? Ben bu adamın iadesini istemiyorum, demek. Bunlar milletin aklıyla alay ediyorlar. Gülen´in iadesini istemedikleri anlaşılıyor. Belki de içerdeki işbirlikçilerini deşifre edeceğinden korkuyorlar" değerlendirmesini yaptı.Kaynak:

Aynı bölgeye  20 termik santral!
Aynı bölgeye 20 termik santral!
Doğu Akdeniz´de Sugözü ile başlayan termik santral planlaması İskenderun Körfezi´nde 20´ye ulaşmış durumda.
Tarihi eser ve uyuşturucu operasyonu
Tarihi eser ve uyuşturucu operasyonu
Hatay´da tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 71 parça tarihi eser ele geçirildi.
“Zehirlenme bir güvenlik sorunudur”
“Zehirlenme bir güvenlik sorunudur”
CHP Hatay ve TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi Dr. Birol Ertem, Manisa, Diyarbakır ve Kastamonu´da yaşayan askerlerin yedikleri karavanadan zehirlenmelerinin sıradan bir vaka olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti.
Kasisler arttırılacak
Kasisler arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısını, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında gerçekleştirdi.
“Dostluk sevgiyle besleniyor”
“Dostluk sevgiyle besleniyor”
ntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
“Hatay´a önyargı ile yaklaşılıyor”
“Hatay´a önyargı ile yaklaşılıyor”
Hatay´a çok fazla ön yargı ile yaklaştığını belirten Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, “Son 6 yıldır yanıbaşımızda olan kardeş kavgası bizi olumsuz olarak etkilemekte. Varolan savaş bize gittikçe sığlaşan bir ekonomi olarak yansıyor” dedi.
“Defne´ye soluk aldıracağız”
“Defne´ye soluk aldıracağız”
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, çok amaçlı salon inşaatı, çevre düzenleme ve yol çalışmalarında inceleme yaparak ekiplerden bilgi aldı.
TRT sanatçılarıyla konser
TRT sanatçılarıyla konser
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, ´Ramazan Programları´ dolayısıyla TRT sanatçıları tarafından seslendirilen ´Gönülden Nağmeler´ adlı konseri Hataylılarla buluşturdu.
Çok kültürlü iftar sofrası
Çok kültürlü iftar sofrası
Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kardeşlik sofralarından biri de Altınözü´ne taşındı.
Kasap ve marketlere kontrol
Kasap ve marketlere kontrol
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri Ramazan ayında il genelindeki kasaplar ve marketlerde denetimleri sürdürüyor.
Başkan Nehir, tartışmalı alanı anlattı
Başkan Nehir, tartışmalı alanı anlattı
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hz.Hıdır ziyareti çevresi park ve meydan düzenlemesi projesi, semt pazarı, kreş ve gündüz bakımevi, engelli merkezi ile yeni planların parkların açılışa hazır olduğunu söyledi.
Konsey üyelerinden huzurevi ziyareti
Konsey üyelerinden huzurevi ziyareti
Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon ve Kent Konseyi ilçe üyeleri, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldi.
Hekimlere başarı belgesi
Hekimlere başarı belgesi
Hatay Valiliği´nce, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar arasında sezaryenle en az doğum yaptıranlara Başarı Belgesi verildi.
Babalar Günü´nde HBB´den ziyaret
Babalar Günü´nde HBB´den ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Evde bakım Hizmet ekibi, pazar günü kutlanan Babalar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ev ziyaretleriyle babaların özel günlerine ortak oldu.
RES tepkisi sürüyor
RES tepkisi sürüyor
Samandağ´da ST. Simon Manastırı´nın yakınında bulunan El Arabî Hazretleri Türbesi´nin bitişiğine dikilen rüzgar tribünlerine tepkiler sürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi