Öğretmenevi temeli atıldı
42 oda ve 84 yataklı olacak
Tarih: 29.9.2021 18:49:08


İskenderun/SES

İskenderun´da yapımı planlanan öğretmenevi temeli törenle atıldı. İş insanı Ersin Şahin tarafından babası adına yaptırılacak olan İskenderun Ögretmenevinin temel atma törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan da katıldı.
Hatay Milletvekilleri Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Suzan Şahin, İSTE Rektörü Tolga Depci, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay İl Milli Eğitim Müdürvekili Mesut Çerko, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının il ve ilçe yöneticileri ile kurum müdürlerinin de katıldığı temel atma töreninde konuşan İskenderun Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, "Öğretmenevi, İskenderun 3. mıntıka 1622 nolu parsel üzerine 638 metrekare alana inşa edilecek. Öğretmenevi,bodrum katı, giriş katı, 4 normal kat ve teras katından oluşacak. Bodrum katında sığınak ve mutfak bölümleri, giriş katında 1 adet idare odası, resepsiyon, lobi, bay-bayan kuaförü ve toplantı salonu, birinci katta 1 adet idari oda, bay-bayan mescitleri, muhasebe odası, kahvaltı ve yemek salonu bölümleri, ikinci, üçüncü ve dördüncü katlarda her katta biri süit olmak üzere 14 oda bulunacak ve toplamda 42 oda olup 84 yatak kapasitesine sahip olacak. Teras katında ise kafe ve restoran yer alacaktır" dedi.
Öğretmenevi inşaatını yaptıran iş insanı Ersin Şahin ise, babası Nevzat Şahin´in adına öğretmenevini yaptırdıklarını belirtti. Hatay Valisi Doğan da şöyle konuştu: "Hayırlı bir iş için bir araya geldik, Ersin beye şükranlarımızı sunuyorum. Ersin bey gerçekten Hatay´da hayır konusunda yarışan bir kardeşimiz. Ne zaman ki bir ihtiyaç hasıl olsa kendisiyle irtibata geçtiğimizde hiç tereddüt etmeden imkanları ölçüsünde hayrını yapmakta. Yine bir yatırım, babasının adına bir tesis yapmak istediğini ifade ettiğinde bizler de, İskenderun´da öğretmenevi ihtiyacının olduğunu söylediğimizde, seve seve bunu yapabileceğini söyledi. Valilik olarak ihalesini yaptık ve bugün temelini atmış olacağız. Ersin bey ihale yapmadan önce buranın yatırım bedelini valiliğin hesabına yatırdı, dolayısıyla müteahhit ne kadar hızlı çalışır, kaliteli hizmet üretirse buranın açılması da o kadar hızlı olur diye düşünüyorum. Biz devlet olarak eğitim sektörüne önemli yatırımlar yapıyoruz, okulları gezdiğinizde gördüğünüz gibi eğitimin her türlü donanımına sahip okullar, sınıflar yaptık. Öğrenci sayılarına baktığımızda sınıflardaki eski 70´li, 80´li sayılar 20´li, 30´lu sayılara düştü, İlde Suriyeli öğrenciler olmasına rağmen sınıflardaki öğrenci mevcudu 30´lu, 40´lı rakamları geçmemekte. Hatay´a son birkaç yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının çok ciddi yatırımları oldu. Amacımız çocukların iyi bir eğitim alabilmesi ama eğitim camiasının temel faktörü öğretmenler, öğretmenlere sosyal hakları, konforları ve geleceğe daha güvenle bakabilmeleri konusunda onlara her türlü önemi ve desteği veriyoruz."
Vali Doğan, törene katılan protokol üyeleri ve iş insanı Şahin ile birlikte butona basarak, öğretmenevi temelini attı.
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi