Okulda ´antika sergisi´
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin, Erasmus Günleri kapsamında düzenlediği “Geçmişten günümüze, yaşayan antikalar" adlı sergisi açıldı.
Tarih: 21.10.2021 15:34:41

 

Akın Bodur/İskenderun
Serginin açılışına katılan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve şube müdürü Ethem Vural, okul müdürü Kadiriye Yırtıcı ile birlikte sergiyi de gezdi.
Aynı sergiyi 2019 yılında da açtıklarını ifade eden İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yırtıcı, "İki yıl önce açtığımız sergiye, ilçede hizmet veren farklı kademelerden okullar ziyarete gelmişti. Bu yıl yine böyle bir uygulama düşünüyoruz. Tüm okul müdürleri ve öğrencilerini 22 Ekim Cuma gününe kadar sergimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Sergiler, öğrenciler için güzel bir kaynak. Sadece filmlerde görünen antika eşyalar, öğrencilerde büyük merak uyandırıyor. Biz de öğrencileri farklı gruplar halinde, ziyarete alıp tanıtım yapıyoruz" dedi. Serginin açılışında konuşan İskenderun Milli Eğitim Müdürü Köseoğlu, bu tür etkinliklerin öğrencilerin eğitim hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Köseoğlu, "Okulların bu tür sosyal etkinlikler yapması öğrenciler için büyük bir şans. Burada sergilenen antikalar, teknolojinin geçmişten günümüze nasıl bir değişim gösterdiği hakkında öğrencilerimize ipucu veriyor. Öğrenciler bu değişim sürecini görerek ve inceleyerek takip etme fırsatını da elde ediyor. İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, diğer okullarımız için güzel bir örnek sergilemiş" değerlendirmesini yaptı. Serginin organizasyonundan sorumlu okul müdür yardımcısı Hanefi Zobar ise, sergiyi Erasmus Günleri için açtıklarını ifade etti. Erasmus projelerinin okullarda eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara olanak sağladığını anlatan Zobar, "Okulda ´Think Global, Act Digital´ isimli bir Erasmus+ KA226 projesi uyguluyoruz. Projenin ele aldığı konulardan birisi dijital eğitim. Öğrencilere proje süresince dijital uygulamalar üzerine eğitim vermeyi planlıyoruz. Sergide teknolojinin geçmişten günümüze nasıl geliştiği hakkında öğrenciler de bilgi sahibi oluyor. İnsan gücüyle, elektrik olmadan çalışan gramafonlar, daktilolar, fotoğraf makineleri, hesap makineleri serginin gözdeleri oldu. Geçmişte ilk uzaktan eğitim örneği olan İngilizce dersi öğrenme plakları ve kaset setleri de öğrenciler tarafından incelendi. Erasmus+ Programının tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmustan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri etkinlikleri düzenlenmektedir" diye konuştu.
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi