Okullarda karne töreni
2017-2018 eğitim-öğretim döneminin ilk yarı yılı tamamlandı ve öğrenciler karnelerini alıp, tatile başladı. Belen, Arsuz ve Antakya´daki bazı okularda karne törenleri yapıldı.
Tarih: 21.1.2018 16:55:41

Berkay Arıkan-Orhan Yıldız/İskenderun

Belen´deki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda karne dağıtımı törenle yapıldı. Karne dağıtım törenine, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karcı ve Fatih Mahalle Muhtarı Osman Kösece de katıldı. Velilerinin de bulunduğu törende, öğrenciler karnelerini aldı. Karne dağıtım töreninde konuşan kaymakam Aydın, bugünün yöneticisi olanların da bir zamanlar okul sıralarından geçtiğini ve onların kaymakam, avukat, belediye başkanı, doktor, öğretmen olduğunu ifade ederek, "Ama değerli olan, iyi insan olmaktır. Sizler zamanı çok iyi değerlendirin. Sürekli çalışmak değil, düzenli ve disiplinli çalışmak, yerine göre oyun oynamak ve geçmek de gerekli. Düzenli ve disiplinli ders çalışıp, verimli ve dengeli bir okul hayatı geçirin" dedi ve öğrencilere iyi tatil geçirmelerini tavsiye etti.
Belen Belediye Başkanı Vurucu da, şunları söyledi: "Ortaokul son sınıfı artık bir dönüm noktası. Seçilecek liselerle hayat yönlendirecek. Bu dönem çok hassas bir zaman diliminde."
Sınıflardaki karne dağıtımı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve İldeki ilk Z kütüphanenin kurdelesi de törenle açıldı ve öğrencilerin hizmetine sunuldu. Kütüphaneyi gezen kaymakam Aydın, okul yönetiminden kütüphanenin özelliği hakkında bilgiler aldı ve kitap desteği sözü verdi.
Arsuz´da da eğitimin ilk yarı için karne töreni yapıldı. Arpaçiftlik İsmet Okan İlköğretim Okulu´nda düzenlenen törene, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak da katıldı. Törende, öğrenciler eğitim hayatının ilk karnelerini kaymakam Sarı ve protokoldan aldı. Kaymakam Sarı ve beraberindekiler, eğitimde başarı grafiğini her geçen yıl yükselten ve önemli başarılara imza atan bölge okullarının yönetici, öğretmenleri ile öğrencilerini kutladı, eğitim seviyesinin yükselmesi için gerekli çabanın gösterileceğini ifade etti.
Özel eğitim veren Kültür Temel Lisesi´nde de karne dağıtımı törenle yapıldı. Karne törenine Kültür Temel Lisesi kurucularından Sibel Güzelmansur, okul müdürü Ahmet Hamdi Ayda ve öğretmenler de katıldı. Törende konuşan okul müdürü Ayda, yarıyıl tatilinin, 22 Ocak-05 Şubat arasında gerçekleşeceğini ifade etti, öğrencilerimizin tatili iyi değerlendirmesini ve dinlenmesini önerdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okullarda karne töreni
6 okulun ortak projesine hibe desteği
6 okulun ortak projesine hibe desteği
Arsuz´da eğitim veren Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu, Yukarıkepirce Ortaokulunun dahil olduğu Arsuz Milli eğitim Müdürlüğü adına Arsuz Kaymakamlığı/ Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan "Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" adlı Erasmus+KA101 Okul Eğitimi Konsorsiyum projesi, Ulusal Ajans tarafından hibelendirme desteği aldı.
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
Belen´de 4 öğretmen, Romanya´nın Yaş şehrinde yapılan gençliği şekillendirmek için drama teknikleri konulu proje eğitimini tamamladı.
Erasmus projesiyle meslek kursu
Erasmus projesiyle meslek kursu
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finans edilen ve Arsuz Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyet gösteren "Genç çok, iş yok" adlı projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Okula gidemeyene evde eğitim
Okula gidemeyene evde eğitim
Engelsiz Arsuz Derneği ve bazı özel okulların katkısıyla Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Antakya Belediyesinin "Kardeşinle sevgiyle paylaş" projesi kapsamında yürütülen "Kardeş Okul" kapsamında bağışlanan 220 adet kitap, Kisecik Ortaokuluna teslim edildi; iletilen diğer yardımlar da mobil araçla ulaştırılması sürdü.
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İskenderun yöresinde özel eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Satranç ile Mutfak Akademi kulüpleri, çocuklar arasında kaynaşma, dayanışmaı, kardeşlik duygusunu yaşatıp, pekiştirmek amacıyla Arsuz´un Pirinçlik mahallesindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulunu konuk etti.
Kurtbağı okuluna kütüphane
Kurtbağı okuluna kütüphane
Ünlü ailesi tarafından yaptırılan kütüphane hizmete açıldı
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Erasmus- Gençlik projeleri kapsamında Hatay´da bulunan öğrenciler, İskenderun ve Arsuz´u ziyaret etti.
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Avrupa Birliği ile projesi olan "İklim değişikliği alanında kapasitenin geliştirilmesi programı" kapsamında eğitim düzenledi.
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi´nin (İSTE-TTO), TÜBİTAK´ın Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelere yönelik modülünün sorumluluğu yürüten İSTE Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Eryüzlü, ilgili proje desteklerindeki güncek gelişmeler ve değişiklikler hakkında bilgi verdi.
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için, yeni bir idarecilik, yeni bir eğitimcilik ve optimum bakış açısı geliştirerek, ülke, ilçe ve ilin gelişmesi, kalkınması ve daha ileri hedeflere doğru yürümesi için teşvik edici ve yönlendirici bir faktör olunması gerekitğini söyledi.
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO), ASAŞ Filtre firmasının Ar-Ge Departmanı çalışanlarına yönelik "Sınai mülkiyet temel eğitimi” verdi.
Tadilatı BM üstlendi
Tadilatı BM üstlendi
Modernevler İlkokuluna ´açılış´
MKÜ´de rektör değişmedi
MKÜ´de rektör değişmedi
Hasan Kaya yeniden atandı
‘e-uygulama´ semineri
‘e-uygulama´ semineri
İskenderun´da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası İskenderun Şubesi tarafından üyelerine yönelik ‘e-uygulamalar´ konulu eğitim semineri düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi