Okullarda karne töreni
2017-2018 eğitim-öğretim döneminin ilk yarı yılı tamamlandı ve öğrenciler karnelerini alıp, tatile başladı. Belen, Arsuz ve Antakya´daki bazı okularda karne törenleri yapıldı.
Tarih: 21.1.2018 16:55:41

Berkay Arıkan-Orhan Yıldız/İskenderun

Belen´deki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda karne dağıtımı törenle yapıldı. Karne dağıtım törenine, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karcı ve Fatih Mahalle Muhtarı Osman Kösece de katıldı. Velilerinin de bulunduğu törende, öğrenciler karnelerini aldı. Karne dağıtım töreninde konuşan kaymakam Aydın, bugünün yöneticisi olanların da bir zamanlar okul sıralarından geçtiğini ve onların kaymakam, avukat, belediye başkanı, doktor, öğretmen olduğunu ifade ederek, "Ama değerli olan, iyi insan olmaktır. Sizler zamanı çok iyi değerlendirin. Sürekli çalışmak değil, düzenli ve disiplinli çalışmak, yerine göre oyun oynamak ve geçmek de gerekli. Düzenli ve disiplinli ders çalışıp, verimli ve dengeli bir okul hayatı geçirin" dedi ve öğrencilere iyi tatil geçirmelerini tavsiye etti.
Belen Belediye Başkanı Vurucu da, şunları söyledi: "Ortaokul son sınıfı artık bir dönüm noktası. Seçilecek liselerle hayat yönlendirecek. Bu dönem çok hassas bir zaman diliminde."
Sınıflardaki karne dağıtımı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve İldeki ilk Z kütüphanenin kurdelesi de törenle açıldı ve öğrencilerin hizmetine sunuldu. Kütüphaneyi gezen kaymakam Aydın, okul yönetiminden kütüphanenin özelliği hakkında bilgiler aldı ve kitap desteği sözü verdi.
Arsuz´da da eğitimin ilk yarı için karne töreni yapıldı. Arpaçiftlik İsmet Okan İlköğretim Okulu´nda düzenlenen törene, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak da katıldı. Törende, öğrenciler eğitim hayatının ilk karnelerini kaymakam Sarı ve protokoldan aldı. Kaymakam Sarı ve beraberindekiler, eğitimde başarı grafiğini her geçen yıl yükselten ve önemli başarılara imza atan bölge okullarının yönetici, öğretmenleri ile öğrencilerini kutladı, eğitim seviyesinin yükselmesi için gerekli çabanın gösterileceğini ifade etti.
Özel eğitim veren Kültür Temel Lisesi´nde de karne dağıtımı törenle yapıldı. Karne törenine Kültür Temel Lisesi kurucularından Sibel Güzelmansur, okul müdürü Ahmet Hamdi Ayda ve öğretmenler de katıldı. Törende konuşan okul müdürü Ayda, yarıyıl tatilinin, 22 Ocak-05 Şubat arasında gerçekleşeceğini ifade etti, öğrencilerimizin tatili iyi değerlendirmesini ve dinlenmesini önerdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okullarda karne töreni
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda yapılan “Çocuk Koroları Performans Gösterisi” ile kapattı.
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Hüyük mahallesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan halı kursunu ziyaret edip, halı dokuma hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle görüştü.
İzmir marşıyla mezun oldular
İzmir marşıyla mezun oldular
İskenderun´da özel eğitim veren Yükseliş Koleji, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.
Mühendisler de kep attı
Mühendisler de kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimi Fakültesinden mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle kep atarak, mühendis olmanın mutluluğunu yaşadı.
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermezi üzerine Arsuz´un Hüyük mahallesindeki ilk ve ortaokulu ile okul öncesi öğrencilerie törenle karne verildi.
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı mezun adayı öğrencileri için kep atma töreni düzenlendi.
Kolejden mezunlarına tören
Kolejden mezunlarına tören
Antakya´da özel eğitim veren TED Hatay Koleji 4. ve 8. sınıf öğrencileri mezuniyetin hheyecanının yaşadı.
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistem Sınavları kapsamında; Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (SonTest) sınavının 09 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00´da ve aynı gün saat 14.00´te ise Arapça Yeterlik Sınavı´nın Hatay´da da belirlenen okullarda yapılacağı bildirildi.
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
Kampüste konteynerlerden oluşturulan inovasyon fabrikasında, öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak ve öğrenme hızlarını artırmak amacıyla Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası (Innovative English Learning Point) oluşturuldu
İMYO´da kep coşkusu
İMYO´da kep coşkusu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) öğrencileri keplerini havaya atarak, mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Samandağ´ın Meydan mahallesindeki Azize Süleyman Yalçın Ortaokulunun 4006 Tubitak Bilim Fuarı, Tekebaşı Zeynel Abidin Cilli İlkokulunun bahçesinde yapıldı.
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Ayla-Naci Uyar İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen, ´Benim gözümle Arsuz´ adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Üçgüllük´te bilim fuarı
Üçgüllük´te bilim fuarı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteği ile Üçgüllük Orta Okulu´nda Bilim Fuarı düzenlendi. Üçgüllük Orta Okulu öğrencilerinin TÜBİTAK desteği ile gerçekleştirdiği Bilim Fuarının açılışını Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez birlikte yaptı.
İSTE´de mezuniyet töreni başladı
İSTE´de mezuniyet töreni başladı
İskenderun Teknik Üniversitesinde fakülte ve yüksekokullardaayrı ayrı düzenlediği mezuniyet ve kep atma törenleri yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi