Okullardaki eksiklikler giderilmeli
CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, eğitimde yaşanan sorunlara dikkat çekti ve "Öğrencilerimizin daha sağlıklı şartlarda eğitim alabilmesi için derslik ihtiyacı başta olmak üzere eksikler ivedikle giderilmelidir.
Tarih: 14.10.2020 10:24:11

 

İskenderun/SES
 Her alanda olduğu gibi, çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak için de elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.
Uzaktan eğitim nedeniyle yaşanan sorunlara dikkat çekti. 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi günü başladığını anımsatan Tellioğlu, yaşanan sorunlarla ilgili her gün çok sayıda şikayet aldıklarını belirtti ve şu değerlendirmeyi yaptı: "Eğitimde önemli sorunlar yaşanıyor. Pandeminin getirdiği koşullarda eğitimde yaşanan bu aksaklıklar daha büyük önem taşıyor. Öğrencilerimizin bilgisayar ihtiyaçları, internet ihtiyaçları var. Devlet bir program, bir taban hazırlamış ama buna ulaşabilecek aile sayısı gerçekten çok az. Her gün ´çocuğumun interneti yok, çocuğumun tableti yok, eğitimini alamıyor´ diyen aileler bizi arıyor. Onların sorunlarını çok iyi anlıyorum. Devletin buna el atması lazım. Bunları ilçe milli eğitim müdürlüğüne yönlendirdiğimde aldıkları cevap şu; ´Bizim yapabileceğimiz bir şey yok.´ Bu çok acı bir tablo. Gerçekten gelecek nesil şu anda körleniyor. Uzaktan eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı eksik kaldı. Bu süreç bize çok sayıda öğrencimizin tableti, interneti olmadığını ortaya koydu. En önemlisi de eğitimde yaşanan fırsat eşitsizliğini net bir şekilde gösterdi. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren eksiklikler belliydi. Ancak geçen yaklaşık 6 ayda eksikliklerin bir çoğu giderilmeden yeni eğitim öğretim yılı başladı. Öğrencileriin daha sağlıklı, hijyen şartlarda eğitim yapabilmesi için derslik ihtiyacı başta olmak üzere eksikler ivedikle giderilmeli."








Kaynak:

İskenderun kenetlendi
İskenderun kenetlendi
Payas´ta başlayan takip İskenderun kent merkezinde çatışmaya dönüştü. İskenderun´da faciadan dönüldü. Gün içerisinde ise İskenderun Kaymakamlığının koordinasyonunda zarar gören ev ve işyerlerinin hasarlarının giderilmesi çalışması başlatıldı, kent esnafı bayrak ayarak destek verdi.
En büyük bayramın 97. yılı
En büyük bayramın 97. yılı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlanacak.
Karayılan´da orman yangını
Karayılan´da orman yangını
İskenderun´un Karayılan mahallesinde dün sabah, Akarca mahallesinde ise öğleden sonra orman yangını çıktı.
Ağaçlara mevsimlik budama
Ağaçlara mevsimlik budama
İskenderun Belediyesi, kentte ağaçların mevsimlik budama yapıldığını duyurdu.
"Önerge, ülke ormanları içindi"
"Önerge, ülke ormanları içindi"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, orman yangınlarının araştırılması ve yangınlara müdahale için yolların açılmasına ilişkin verdiği meclis araştırma önergesinin reddedilmesini eleştirdi ve Reddedilen önergelerinin gerekçesinin gayet açık.
Yangının hasar tespit çalışması
Yangının hasar tespit çalışması
Hatay Valisi Rahmi Doğan, yörede yaşanan orman yangınında, yanan yerleşim yerlerinin hasar tespit çalışmaları ile ilgili toplantı düzenledi.
İklim Değişikliği Eylem Planı hayata geçirilmeli
İklim Değişikliği Eylem Planı hayata geçirilmeli
TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu, Belen, Arsuz ve İskenderun´daki orman yangınlarında en az 350 hektar ormanlık alanın yandığını belirtti.
HADO projesinin yüzde 80´i tamamlandı
HADO projesinin yüzde 80´i tamamlandı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinde çalışmalar devam ediyor.
"Yetersiz aşı, sağlık şiddetine yol açar"
"Yetersiz aşı, sağlık şiddetine yol açar"
Sonbaharla birlikte kapalı ortamlara geçişin grip ve grip benzeri hastalıklarda salgınlara yol açacağını, bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle konunun daha riskli bir hal alabileceğini ifade eden Hatay Tabip Odası, yetersiz aşının sağlıkta şiddete yol açacağını belirtti.
10 ilçede elektrik kesintisi
10 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Altınözü, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Pakdemirli yeniden Hatay´da
Pakdemirli yeniden Hatay´da
Bölgede yaşanan orman yangınlarından dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son bir ayda üçüncü kez Hatay´a geldi.
EXPO bahçelerine üretim başladı
EXPO bahçelerine üretim başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan-29 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Expo 2021 Hatay, gönüllüler eliyle üretim çalışmalarını başlattı.
Altındefne ödülleri açıklandı
Altındefne ödülleri açıklandı
Ansam Kültür Derneği tarafından, 16 – 22 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen Antakya 8. Uluslararası Film Festivali´nin ‘Altındefne´ ödülleri Online düzenlenen törende açıklandı.
Konservatuvardan online sanat etkinliği
Konservatuvardan online sanat etkinliği
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı online müzik etkinliklerini 29 Ekim´de başlatıyor
Koreli firmadan 3 bin 43 zeytin fidanı
Koreli firmadan 3 bin 43 zeytin fidanı
Güney Kore menşeli Hyosung İstanbul Tekstil firması tarafından Kore´de şehit ve gazi olan 3043 Türk askerlerinin anısına 3 bin 43 fidanı Çerkezköy´den Hatay´a gönderildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi