Okuma-yazma bilmeyenleri kursa yönlendirin
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentteki muhtarlarla ´buluşma toplantısı´ düzenledi.
Tarih: 6.3.2018 10:42:06

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan´nın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın kentte düzenli olarak gerçekleştirildiğini, toplantılarla İlçemizdeki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek, çözüm görüşmeleri yapıldığını belirten kaymakam Soytürk, muhtarların sorun ve ihtiyaçlarını dinledi, kentin genel durumu hakkında bilgi verdi.
İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda düzenlenen toplantıda, muhtarlar ve kurum yetkilileriyle bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Soytürk, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş başta olmak üzere, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri vb. konularda istişarede bulunulduğunu ifade etti. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya ilişkin şunlara yer verildi "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından ilçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Bir önceki toplantıda istenilen, muhtarlarca sorumluluk alanları dâhilindeki sorun ve ihtiyaçların tespit edilerek rapor halinde tanzim edilmesi işlemini yerine getiren muhtarlarca hazırlanan dosya teslim alınarak, ilgili görevlilerce incelemeye tabi tutuldu."
Muhtarların istek ve önerilerini dinleyen Kaymakam Soytürk, gündeme gelen sorun ve eksikliklerin (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik v.b.) ilgili kurum amirlerince takip edilmesi ve çözüm odaklı çalışmalar yapılması yönünde talimat verdi. Kentte başlatılan ´Okuryazarlık Seferberliği´ ile ilgili de bilgi veren kaymakam Soytürk, okuma yazma bilmeyen vatandaşların 5 Mart Pazartesi günü itibariyle başlayan okuma-yazma kursları hakkında bilgilendirilmesi ve en yakın okul müdürlüklerine yönlendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi. Kaymakam Soytürk, ifade edilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceğini ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, muhtarlar ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ferit Hammutoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Çolak da katıldı.
Kaynak:

Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi