Okuma-yazma bilmeyenleri kursa yönlendirin
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kentteki muhtarlarla ´buluşma toplantısı´ düzenledi.
Tarih: 6.3.2018 10:42:06

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan´nın muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ile İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın kentte düzenli olarak gerçekleştirildiğini, toplantılarla İlçemizdeki sorun ve ihtiyaçların belirlenerek, çözüm görüşmeleri yapıldığını belirten kaymakam Soytürk, muhtarların sorun ve ihtiyaçlarını dinledi, kentin genel durumu hakkında bilgi verdi.
İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu´nda düzenlenen toplantıda, muhtarlar ve kurum yetkilileriyle bir araya gelen İskenderun Kaymakamı Soytürk, vatandaşların daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş başta olmak üzere, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri vb. konularda istişarede bulunulduğunu ifade etti. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya ilişkin şunlara yer verildi "İdari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan muhtarlarımız ile kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerinin de iştirakiyle icra edilen buluşma toplantısında; Mahalle muhtarları tarafından ilçemizde yaşanan çeşitli sorun ve eksiklikler (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik v.b.) dile getirilerek, çözüm odaklı görüme yapıldı. Bir önceki toplantıda istenilen, muhtarlarca sorumluluk alanları dâhilindeki sorun ve ihtiyaçların tespit edilerek rapor halinde tanzim edilmesi işlemini yerine getiren muhtarlarca hazırlanan dosya teslim alınarak, ilgili görevlilerce incelemeye tabi tutuldu."
Muhtarların istek ve önerilerini dinleyen Kaymakam Soytürk, gündeme gelen sorun ve eksikliklerin (trafik sorunları, okul kayıt işlemleri, asayiş ve güvenlik v.b.) ilgili kurum amirlerince takip edilmesi ve çözüm odaklı çalışmalar yapılması yönünde talimat verdi. Kentte başlatılan ´Okuryazarlık Seferberliği´ ile ilgili de bilgi veren kaymakam Soytürk, okuma yazma bilmeyen vatandaşların 5 Mart Pazartesi günü itibariyle başlayan okuma-yazma kursları hakkında bilgilendirilmesi ve en yakın okul müdürlüklerine yönlendirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi. Kaymakam Soytürk, ifade edilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceğini ve müteakip toplantılarda akibetinin değerlendirileceğini belirterek, muhtarlar ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Kaymakam Soytürk başkanlığındaki toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ferit Hammutoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Çolak da katıldı.
Kaynak:

Vali Ata´dan İskenderun´da inceleme
Vali Ata´dan İskenderun´da inceleme
Hatay Valisi Erdal Ata, dün İskenderun´da incelemelerde bulundu.
“Üç aydır nüfus cüzdanı almayı bekliyorum…”
“Üç aydır nüfus cüzdanı almayı bekliyorum…”
Türkiye genelinde ve İskenderun Nüfus Müdürlüğü´ndeki nüfus cüzdanı yenileme ve diğer bazı işlemlerinde kullanılan Biyometrik Veri Alma Cihazları (Elektronik Parmak izi Alma Cihazları) hala yeterince sağlıklı çalışmıyor.
Dingil: Engellileri hayata tutundurmalıyız
Dingil: Engellileri hayata tutundurmalıyız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kurum olarak Down Sendromlu çocuklara yönelik duyarlı bir çalışma izlediklerini belirterek, bu sendromun bir genetik farklılık olduğunu hatırlattı. Dingil,
Engelliler kilim dokuyacak
Engelliler kilim dokuyacak
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesine kursiyer başvuraları devam ediyor.
Nevruz kutlanıyor
Nevruz kutlanıyor
21 Mart Nevruz Bayramı bugün kutlanacak. İskenderun´daki Nevruz kutlaması, Halkın Demokratik Partisi (HDP) İskenderun ilçe örgütü tarafından yapılacak.
3 ilçede 27 gözaltı
3 ilçede 27 gözaltı
İskenderun, Payas ve Dörtyol´da aralarında EMEP, HDP, İHD yöneticilerinin de olduğu 27 kişi dün sabah gözaltına alındı. İHD Şube Başkanı Selçuk: Demokratik mücadelenin önü kesiliyor
Evrensel´le dayanışma kahvaltısı
Evrensel´le dayanışma kahvaltısı
İskenderun´da Evrensel gazetesi ile dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Siyasi parti, sendika, demokratik kitle örgütleri temsilcileri ve okurların katıldığı etkinlik İskenderun Cemevi salonunda gerçekleştirildi.
Emekliler arasındaki maaş farkına son verilsin
Emekliler arasındaki maaş farkına son verilsin
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Mali Şube Sekreteri Hüseyin Göde, Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu sonuç bildirisini açıkladı.
´Çanakkale, güç dengelerini değiştirdi´
´Çanakkale, güç dengelerini değiştirdi´
Samandağ Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesinin düzenlediği18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği, Samandağ Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
´Ormanlara en büyük zarar insanlardan´
´Ormanlara en büyük zarar insanlardan´
21 Mart Dünya Ormancılık Günü bugün kutlanıyor. Ormancılık Günü nedeniyle bugün Belen´de sertifika töreni düzenlenecek.
Şehit ailelerine ziyaret
Şehit ailelerine ziyaret
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve AKPİskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, kentin mahallesinde oturanşehit ailelerni ziyaret etti.
Ulusoy: Doğu Akdeniz çok önemli
Ulusoy: Doğu Akdeniz çok önemli
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kıvanç Ulusoy, Akdeniz´in ülkeler için ´can alıcı bir bölge´ olduğunu, ülkemiz için de Akdeniz´in, özellikle Doğu Akdeniz´in çok önemli olduğunu söyledi.
Dingil, Sakarya´da sorun dinledi
Dingil, Sakarya´da sorun dinledi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, halka hizmet için belediye olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Şehit kabirlerine karanfil
Şehit kabirlerine karanfil
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Dernekten iki partiye ziyaret
Dernekten iki partiye ziyaret
TÜMSİAD Hatay Şube yönetimi, İskenderun´da AKP ve MHP yönetimlerini ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi