Onlar artık milletvekili
24 Haziran´da yapılan 27. dönem milletvekilliği seçiminde Hatay´dan AKP, CHP, MHP ve HDP adayı olarak seçimi kazanan milletvekillerine mazbataları verilmeye başlandı.
Tarih: 4.7.2018 11:03:39

Akın Bodur

 AKP, CHP ve HDP milletvekilleri mazbatasını dün düzenlenen törenle aldı. Mazbatasını alan Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir ile Barış Atay Mengüllüoğlu Hatay Milletvekili oldu. MHP adayı Lütfü Kaşıkçı´nın ise partisinin seçime ilişkin YSK´ya yaptığı kararın netleşmesi sonrasında alması bekleniyor.
24 Haziran seçimlerinde Hatay´dan AKP adayı olarak TBMM 27. dönem milletvekili seçilen Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik dün Hatay Adliyesinde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Mazbatasını alan Türkoğlu, Yayman, Özel, Şanverdi ve Çelik, Hatay milletvekili oldu. Hatay milletvekilleri, mazbatalarını almalarının adından Ankara´ya giderek, TBMM´ye 27. dönem milletvekili olarak kayıtlarını yaptıracak. Milletvekileri, bu ay içerisinde TBMM´de yapılacak and içme töreni sonrasında dokunulmazlık ve milletvekililğin getirdiği birçok haktan yararlanmaya başlayacak. Matbatalar, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ile Hatay İl seçim Kurulu Başkanlığı ve Adalet komisyonu Başkanlığı üyeleri tarafından verildi. Törene AKP il ve ilçe yöneticileri ile AKP´li belediye başkanları da katıldı.
Geçen ay yapılan seçimlerde CHP Hatay adayı olarak milletvekili seçilen Mehmet Güzelmansur, Suzan şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir de dün törenle seçim kurulunda yapılan törenle mazbatasını aldı. Mazbata törenine partinin il ve ilçe yöneticileri ve CHP´li belediye başkanları da katıldı.
24 Haziran´de HDP adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Barış Atay Mengüllüoğlu da dün Hatay Adliyesindeki seçim kurulundan mazbatasını aldı. Törene HDP´nin il ve ilçe yöneticileri ile milletvekili adayları da katıldı. HDP, ilk kez Hatay´dan milletvekili çıkarmış oldu.
MHP´li Lütfü Kaşıkçı´nın ise mazbatasını Hatay seçimlerine ilişkin YSK´ya yaptığı itirazın kesinleşmesi sonrası alacağı öğrenildi.
Kaynak:

CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP belediye meclis üyelikleri için il ve ilçelerde hazırlanan aday listeleri Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında onaylanacak. Kesinleşmeyen İskenderun meclis aday listesinin ilk üç sırasında Meclis üyesi Müge Kılınç´ın babası Bestami Kılınç, Ali Mutlu ve Bülent Kırmızıoğlu yeralıyor.
Karanfil dağıttılar
Karanfil dağıttılar
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla cadde esnafını ziyaret etti, karanfil dağıttı.
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretiyle başlattı.
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
İYİ Parti İskenderun ilçe Başkanı Zafer Kıvrak, ´millet ittifakı´ kapsamında, kentte ittifakın arkasında durduklarını ifade etti ve "Her kim ki bizi çantada keklik görür veya kendi ekseninde lanse etmeye çalışır bu acziyet göstergesidir" açıklamasını yaptı.
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
Kırıkhan ve Defne adaylarını da belirledi
İttifaktan ev ziyareti
İttifaktan ev ziyareti
Belen´de seçim çalışmalarını sürdüren ´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretlini sürdürüyor.
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
Vatan Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki iki emekli derneğini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi ve seçilmesi halinde emeklilerle ilgili gerçekleştireceği projelerini anlattı.
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
Madenli Belediye Başkanlığı döneminde ‘Arsuz tek çatıda birleşmeli´ yönündeki talebiyle de bilinen, bugün CHP´den tek çatının başkan adayı Arsuz Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, hedeflerini kurucu dönemin gerçekleşmeleri üzerine inşa edeceklerini belirtti.
Partilerde ´liste çalışması´
Partilerde ´liste çalışması´
31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, İskenderun Belediye Meclisi üye aday listelerini şekillendirmeyi sürdürüyor.
"Aday olup, başkasına çalışmam"
"Aday olup, başkasına çalışmam"
Önceki gün yapılan seçim bürosu açılışıyla Demokrat Parti´den (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklanan Mete Aslan, ülke ve kent halkına seçimlerde ´cumhur ittifakı´ ve ´millet ittifakı´nın adaylarının dayatılmaya çalışıldığını ve ´alternatif´ yok denilmeye çalışıldığını söyledi.
"Her zaman tek yumruk olduk"
"Her zaman tek yumruk olduk"
Cumhur ittifakının Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) adayı AKP´li İbrahim Güler, ilçelerde seçim bürosu açılışlarını ve toplantılarını sürdürüyor.
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
Adaylık tamam, tartışma meclis listesine ertelendi
VP adayının kaymakam ziyareti
VP adayının kaymakam ziyareti
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, seçim ziyaretlerine başladı.
İYİ Part ve DSP´den üç aday
İYİ Part ve DSP´den üç aday
CHP ve İYİ Parti´nin oluşturduğu ´Millet İttifakı´, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Dörtyol ve Belen´de belediye başkan adaylarını belirledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi