Online yetenek sınavı
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarında yapıldı
Tarih: 16.9.2020 10:17:38


İskenderun/SES

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı (MYDK) pandemi süreci nedeniyle Türkiye´de ilk kez özel yetenek sınavını çevrimiçi olarak gerçekleştirdi. Korona şüphelisi olan ve karantina da bulunan gençler, gelecekleri açısından son derece önem taşıyan sınava evlerinden katıldı.
İSTE´den yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Konservatuvarın kurulduğu tarihten bu yana en yüksek başvuru sayısına ulaşılan özel yetenek sınavına Türkiye´nin yeri ayrı bölgesinden 340 aday ön başvuru yaparken, 268 aday sınava katıldı. Türkiye´de gerçekleştirilen ilk online özel yetenek sınav yoğun bir ilgiyle, sorunsuz bir şekilde tamamlanmış ve sonuçlar ivedilikle değerlendirilerek adaylarımıza ilan edilmiştir. MYDK öğretim elamanlarının uzunca bir süre büyük bir titizlikle hazırlıklarını sürdürdüğü sınavın tüm adaylara hayırlı olmasını diliyor, aramıza yeni katılan 35 öğrencimize hoş geldiniz diyoruz. Türkiye´de bir ilk olan çevrimiçi sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan MYDK akademik ve idari personeline de teşekkür ediyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

YKS sonuçları açıklandı
YKS sonuçları açıklandı
2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları ÖSYM´nin resmi internet sitesinden dün sabah açıklandı.
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
LGS´de 97 kişi tam puan aldı
2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim bakanlığının ´http://www.meb.gov.tr´ adresinden ilan edildi.
İSTE´de mezuniyet töreni
İSTE´de mezuniyet töreni
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2020-2021 akademik dönemi mezunlarını gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni ile uğurladı.
Dijital eğitimi destekleme projesi
Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadiriye Yırtıcı, proje kapsamında Eylül 2021´den itibaren öğrenci ve öğretmen eğitimlerinin başlayacağını ve öğrencilerle birlikte yurtdışı hareketliliklere katılacaklarını belirtti.
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Kursa katılana 53 ücretsiz noktadan ulaşım
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´daki spor kompleksi ve yaşam merkezinde ücretsiz yaz spor kurslarının devam ettiğini bildirdi.
İSTE´de İHA eğitimi
İSTE´de İHA eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitim ve ehliyet kurslarının 7 Temmuz´da yüz yüze başlayacağını açıkladı.
"Kamusal hizmet olan eğitim hakkına ulaşmak güçleşti"
"Kamusal hizmet olan eğitim hakkına ulaşmak güçleşti"
Eğitim Sen, öğretim yılını değerlendirdi
Yalçın´ın çalışmasına ´ödül´
Yalçın´ın çalışmasına ´ödül´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mühendislik Temel Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ergin Yalçın´ın çalışması, AOSB tarafından ödüllendirildi.
Şırtak´tan Antakya´ya ´bilim merkezi´ ziyareti
Şırtak´tan Antakya´ya ´bilim merkezi´ ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, yapımı Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen Antakya Bilim Merkezinde, ´bilim merkezi gezisi´ nedeniyle Şırnak´ın Uludere ilçesindeki Şenoba Üçtepe Ortaokulundan Antakya´ya gelen bilim sınıfı öğrencileriyle bir araya geldi.
Açıktan atanan 17 memur eğitimini tamamladı
Açıktan atanan 17 memur eğitimini tamamladı
İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) açıktan atanarak göreve başlayan 17 aday memurun Aday Memur Temel Eğitimi ve Aday Memur Hazırlayıcı Eğitimi tamamlandı.
Rifaioğlu´na araştırma desteği
Rifaioğlu´na araştırma desteği
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu´nun çalışması, ICCROM´dan destek aldı.
İLKSAN temsilcilik seçimi cumartesi günü
İLKSAN temsilcilik seçimi cumartesi günü
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığının (İLKSAN), Hasan Ali Yücel´in Milli Eğitim Bakanı, İsmail Hakkı Tonguç´un İlköğretim Genel Müdürü olduğu 1943 yılında kurulduğunu belirten Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal, sandığın (İLKSAN); konut, sağlık, doğum, ölüm, ilköğrenim gibi en çok sıkıntı çekilen konularda üyelerine hizmet verdiğini belirtti.
18 yılda 789 okul, 8.840 derslik
18 yılda 789 okul, 8.840 derslik
AKP iktidarı boyunca bütçeden en çok pay ayrılan yatırım alanlarının başında eğitim geldiğini belirten Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, ülkede son yıllarda eğitime yapılan yatırımdaki artış yaşandığını ve bu artıştan İskenderun, Belen ve Arsuz´un da payını aldığını belirtti.
Eğitim Bir Sen´den açıklama
Eğitim Bir Sen´den açıklama
Eğitim Bir Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Benli, kentte örgütlü bir sendikanın İSTE´de üye yapılanması, sendika üye sayısı ve yetki sürecine yönelik yaptığı suç duyurusuna ilişkin açıklamada bulundu.
Okulların AB projesi
Okulların AB projesi
İskenderun, Dörtyol, Antakya, Hassa´daki bazı okullar, AB projesi kapsamında farklı ülkelerden ortak proje etkinlikleri yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi