Ordunun girişi festivalle kutlandı
Ordunun Kırıkhan´a girişinin 80. yıldönümü törenle kutlandı.
Tarih: 10.7.2018 10:02:13

İskenderun/SES

Kutlama kapsamında Kırıkhan 12. Kavun Festivali de yapıldı. Festivale Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel de katıldı.
Ordunun kente girişinin 80. yılı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz, "6 Temmuz 1938 tarihinde Kurmay Albay Şükrü Kanadlı komutasındaki 39. Dağ Tugayı 48. Takviyeli Dağ Alayı Hassa üzerinden Kırıkhan´a girerek, bu şanlı olay tarihe altın harflerle yazılmıştır. Böylece ebediyen hem bayrağımız hem de ezan sesimiz susmayacak şekilde konuşlandırılmış oldu.
´Kırk asırlık bir Türk yurdu esir kalamaz´ diyen Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanları bu ülküyü hayata geçirerek Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazdılar. Gurur duyduğumuz tarihlerden birisi olan 6 Temmuz Kırıkhan´ın Düşman işgalinden Kurtuluş tarihi, bizler için yolumuzu aydınlatmaya ve hedeflerimize sağlam adımlarla yürümemize yardım etmeye ilelebet devam edecektir" dedi.
Sanatçıların sahne aldığı Kırıkhan 12. Kavun Festivalinde kavun yetiştiricileri de yarıştı.
Kaynak:

Kentte ´birlik yürüyüşü´
Kentte ´birlik yürüyüşü´
15 Temmuz 2016´da yapılan darbe girişimi, bir kez daha kınandı. İskenderun´da protokol, siyasiler ve halk, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğinde bir araya geldi ve FETÖ ile darbe girişiminde bulunanları lanetledi.
Bakras´ta orman yangını
Bakras´ta orman yangını
Hatay´da son iki haftada orman yangını sayısında artış yaşanıyor. Geçen hafta dört ilçede çıkan orman yangını, hafta sonu Kırıkhan´ın Ceylanlı ve Alanlı bölgelerindeki orman yangınıyla sürdü.
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.386
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.386
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.386 olduğu açıklandı.
İSTE takımı ikinci oldu
İSTE takımı ikinci oldu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Bölümü öğrencileri Tolga Han Kök, Saliha Nur Özyürek ve Rabia Erbek´ten oluşan takım, Lojistik Derneği (LODER) tarafından düzenlenen Lojistik Vaka Yarışmasında meslek yüksekokulu C kategorisi 58 takım arasında ikinci oldu.
Belediyeden ´işaret dili´ kursu
Belediyeden ´işaret dili´ kursu
Samandağ Belediyesi tarafından düzenlenen ´işaret dili kursu´ başladı. Samandağlı gençlerin işaret dili kursuna ilgi görsterdiği belirtildi.
HATMEK korosundan konser hazırlığı
HATMEK korosundan konser hazırlığı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (HATMEK) bünyesinde kurulan ‘Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu´ konsere hazırlanıyor.
Demokrasi için koştular
Demokrasi için koştular
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Koşusu, önceki gün Antakya Atatürk Parkı´nda yapıldı.
Defne Rotary´de görev değişimi
Defne Rotary´de görev değişimi
Antakya yöresinde faaliyet gösteren Defne Rotary Kulübünde görev değişimi yapıldı.
Taş işlemesini öğrenen kursiyerlere ziyaret
Taş işlemesini öğrenen kursiyerlere ziyaret
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne Belediyesinin, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında ve Hatay Valiliği desteğiyle hayata geçirilen “Taşa hayat verenler” projesinin kursiyerlerini ziyaret etti.
Antakya´da iki sergi
Antakya´da iki sergi
´Fotoğrafta kompozisyon´ ve ´Çevre zamanı´
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Kırıkhan, Hassa, Defne, Altınözü, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerindeki elektrik hatlarında yapılacak bakım ve onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi yapılacak.
Zabıta aracı, yaşlının hizmetinde
Zabıta aracı, yaşlının hizmetinde
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentteki yaşayan ve belediyede işi olup, yürümekte zorluk çeken yaşlı ve engellilere yardımcı olduğu belirtildi.
Hüyük´e kütüphane çabası
Hüyük´e kütüphane çabası
Arsuz´un Hüyük mahallesinde muhtarlık ve gönüllüler mahalledeki çok amaçlı salonun bir odasını kütüphaneye çevirme çalışması başlattı.
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
"Devlet hiçbir grubun tekelinde olmamalı"
Türk Eğitim-Sen Hatay1 Nolu Başkanı Ömer Solgun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yaptığı açıklamada şunları belirtti: "15 Temmuz hain darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine sürülen utanç lekesidir.
Çocukları koruyacak her çalışma önemli
Çocukları koruyacak her çalışma önemli
Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Hatay İl Temsilcisi Erdem Harmaoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi