Orman köylüsüne 1,6 milyon liralık destek
Köylüyü Kalkındırma ve Hayvancılığı Teşvik Projesi ORKÖY kapsamında Arsuz´da 12 mahallede 86 aileye 1,6 milyon lira maliyetli büyükbaş hayvanın dağıtımına İlişkin sertifika dağıtım töreni Kurtbağı Mahallesi´nde düzenlendi.
Tarih: 26.8.2017 08:24:30

Her aileye yaklaşık 17.000 TL kredi ve hibe desteğinin verildiği proje kapsamında Kurtbağı Mahallesi´nde düzenlenen temsili törende konuşan Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, projenin Arsuz´un kırsal mahallelerinde önemli bir işlev üstlendiğini belirtti. Karasayar, planlama aşamasında Bakan Veysel Eroğlu´yla yaptığı görüşmede bölge için kapasitenin arttırılmasını talep ettiğini hatırlatarak, hibe ve kredinin mümkün olduğu kadar talep eden herkese ulaşılması için görüşmeler yaptığını da sözlerine ekledi.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, bu destekle ciddi bir ekonomik katkı sağlanacağını, bunun da kırsal da yerinde sağlanmış olacağını, ve yine kırsalda göçün önüne geçilmiş olacağını ifade etti. Arsuz´da uygulanan Gelir Getirici Tür Desteklenmesi Projesi ile de yaklaşık 350 dekar arazi de, bozuk orman alanlarının zeytin, ceviz, badem, çam fıstığı gibi gelir getirici ürünlerin ekilerek üç yıllık bakımı yapıldıktan sonra geliri halkımıza ait olmak üzere 49 yıllığına eşit olarak mahalle sakinlerine paylaştıracaklarını da aktaran Kaymakam Sarı, bu sayede hem yerel olarak ekonomik bir girdi sağlanacağını, hem bozuk alanların ağaçlık alanlara dönüşeceğini, orman köylüsünün ormanı daha iyi koruyacak ve sahip çıkacağını ifade etti.
Kaymakam Musa Sarı´nın yanı sıra, Milletvekili Orhan Karasayar, Antakya Orman İşletme Müdürü Ömer Gökmen İnal, İlçe Belediye Başkan Vekili Sami Keskin , daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve halkın katılımı ile hak sahiplerinin de katıldığı sertifika dağıtım töreninde konuşan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alparslan Altındaş, ormancılık teşkilatının orman köylüsüyle barışık olduğunu vurguladı. orman köylüsünün yerinde desteklenmesinin önemide de dikkat çeken Altındaş, talep geldiği sürece her zaman bu tip projelerle destek vereceklerini bildirdi.
Sertifika töreninde ayrıca projeye destek veren Orman Bölge Müdürü Alparslan Altındaş, Antakya Orman İşletme Müdürü Ömer Gökmen İnal, Antakya Orman İşletme Müdür Yardımcısı Abidin Varışlı , Uluçınar Orman İşletme Şefi Emine Sarı, Arsuz Orman İşletme Şefi Adem Doğan, İskenderun Orman İşletme Şefi Mehmet Başaran´a plaket sundu.
Kaynak:

KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
İTSO yönetimini belirledi
İTSO yönetimini belirledi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)´nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, taşerondan kadroya geçen işçileriyle toplu sözleşme imzalayan Akdeniz bölgesindeki ilk belediye olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık yaptı.
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO´nun 52 kişilik meclisi İlçe Seçim kurulu gözetiminde belirlendi..
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO seçimlerinde muhalefet ikinci liste hazırlığında
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
70 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Binbaylar mağazası, havuzlu çarşıdaki mağazasından sonra İskenderun, Atatürk Bulvarında ‘Binbaylar Exlusıve´i, hizmete açtı.
İşçiye TİS bilgilendirmesi
İşçiye TİS bilgilendirmesi
Samandağ Belediyesinde çalışan işçiler, imzalanan toplu sözleşmeyle ilgili bilgilendirildi.
Fırat: Seçimler birlik içerisinde tamamlandı
Fırat: Seçimler birlik içerisinde tamamlandı
Seçim sürecini geride bırakan esnaf odaları geleneksel ilk değerlendirme buluşmasını basınla gerçekleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi