Otoyolda motosiklet yarışına ceza
Erzin İlçe Jandarma Komutanlığı timleri, otoyolda para karşılığında motosiklet yarışı yapan gençler hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçuyla idari para cezası yazıldı.
Tarih: 19.1.2021 16:18:37

İskenderun/SES

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "13.01.2021 günü saat 12:00 sıralarında idaremiz O-53-05 otoyolu 3. kilometre Erzin Dağsa dinlenme tesisleri mevkiinde motosikletlerle yarış yapıldığı bilgisi alınması üzerine görevlilerimizce yapılan çalışmalarda olayın şüphelilerinin Mustafa Ç. (31), Müslüm Ç. (23), Adem N. (30) ve Halil K. (21) isimli şahıslar olduğu motosiklet sürücülerinin Mustafa Ç. ve Müslüm Ç. olduğu 1000 Tl karşılığı tescilsiz motosikletlerle yarış yaptıkları 14.01.2021 günü tespit edilmiştir. Yarış düzenlemek suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye sokan şahıslara Trafik Kanununun ilgili maddelerinden toplam 7.426 TL cezai işlem uygulanmış, düzenlenen evrak mıntıkadan sorumlu Erzin İlçe Jandarma Komutanlığına tevdi edilerek, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten şahıslar hakkında Erzin N.Cumhuriyet savcılığının talimatıyla adli tahkikat başlatılmıştır" ifadesine yer verildi.

Yaya geçitlerinde ´öncelik yayanın´
Öte yandan Hatay İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından, 13 Ocak 2021 tarihinde yayalara ve şoförlere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yaya geçitlerinde uyulması gereken kurallar konusunda faaliyet düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, "Jandarma trafik timleri tarafından, ışıksız yaya geçitlerinde sürücüleri üzerinde iken, yayaların ve araç trafiğinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda vatandaşlara bilgilendirme çalışması yapılarak, sürücülerin yayalara öncelik verip vermediği uygulamalı olarak test edilmiştir. Faaliyet esnasında, 408 yol kullanıcısına bilgilendirme yapılmış olup trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 4 sürücüye toplam 1.740 TL idari para cezası uygulanarak 1 araç trafikten men edilmiştir." ifadesine yer verildi.
Kaynak:

4 mahallede su için sondaj
4 mahallede su için sondaj
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su iletim seviyesini daha da güçlendirmek için açtığı yeni içme suyu sondaj kuyusunda deneme çalışmasında yaptı.
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il ekonomisine katkı vermesi amacıyla üreticilerin ihtiyaçlarına dönük projeler üretmeye devam edildiğini belirtti.
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memurlarının görevleri sırasında ve emekliliklerinde daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılması gerektiğini belirterek, konuyu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Kablosu hırsızlığına 3 tutuklama
Kablosu hırsızlığına 3 tutuklama
Arsuz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin farklı tarihlerde yaşanan haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı ile ilgili gözaltına aldığı 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Balina iskeletine müzede sergi planı
Balina iskeletine müzede sergi planı
İskenderun´da kıyıya vuran 12 metre boyundaki balina (Balaenoptera physalus) yavrusu, denizden çıkarıldı ve yapılacak incelemenin ardından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bahçesine gömülecek.
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, kentteki mahallelerin sorunları arasında bulunan orman kadastrosu ve tapu kadastro arasındaki kaymaların oluşturduğu sorunları, düzenlenen toplantıda dinledi.
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belen Belediyesi, kent coğrafyasının engebeli ve dar sokaklara sahip olması nedeniyle vatandaşlara sunulan belediye hizmetlerinin aksaması için Belen´in dar sokaklarında kullanılmak üzere belediye envanterine römorklu çapa traktörünü ekledi.
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Samandağ Belediyesi ile DİSK´e bağlı Genel İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı ve sözleşme bağıtlandı.
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
Emek Partisi İskenderun İlçe Başkanı Makbule Kılıç, insanca bir yaşam için yapılan zamların geri alınmasını ve ücretlerin attırılması gerektiğini belirtti.
Kadınların 8 Mart hazırlığı
Kadınların 8 Mart hazırlığı
İskenderun Kadın Hareketine Dair Platformu, İskenderun´da 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yapacağı açıklama ile kutlayacak.
Araçta ´şase baskı cihazı´ ele geçti
Araçta ´şase baskı cihazı´ ele geçti
Hatay İl Emniyet müdürlüğü ekipleri, Topbağazı mevkindeki bir firmaya bavul bırakıp uzaklaşan bir araca yaptığı incelemede, şasenin orijinal olmayıp, sonradan monte edildiğinin anlaşıldığını ve olayla ilgili Ç.T. adlı kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
İki ilçede uyuşturucu operasyonu
İki ilçede uyuşturucu operasyonu
İskenderun ve Dörtyol´da polis, uyuşturucuya yönelik operasyonlar düzenledi.
Gastronomi evinde aşçılık eğitimi
Gastronomi evinde aşçılık eğitimi
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, UNESCO Hatay Gastronomi Evi´nde eğitim görecek Aşçılık Okulu öğrencileri ile bir araya geldi.
Deprem Haftası
Deprem Haftası
1-7 Mart tarihleri Deprem Haftası. Farkındalık amacıyla kutlanan hafta kapsamında açıklama yapan Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), depremlerde kayıpların yaşanmamasında, kamu kurumlarının aldığı önlemlerin yanı sıra vatandaşların alacağı tedbirler de önem taşıdığın belirterek, Deprem Haftası´nda vatandaşları kendi hazırlıklarını yapmaya çağırdı.
Meclis toplantısı yarın
Meclis toplantısı yarın
İskenderun Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısına yarın başlayacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi