Payas´tan askere su tankı için kampanya
Payas´ta Toplum Hizmetlerini Destekleme Derneği koordinasyonunda kaymakamlık ve belediyenin de destek verdiği, Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Milletimiz Askerimizin Yanında kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında askere su tankı gönderilecek.
Tarih: 31.3.2018 10:26:26

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Bekir Altan, İlçe Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda kampanya hakkında Payas Toplum Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Nurcan Özcan bilgi verdi. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Lojistik Destek Komutanlığı´na ´İhtiyacınız nedir´ diye bir soru yönelttiklerini belirten Özcan, “Şimdi bizler bir kampanya yapıyorsak, önce ihtiyacın ne olduğunu belirlememiz gerektiğini ve o ihtiyaca göre bir çalışma yapmamız gerektiğini düşündük. Toplanacak nakit yardımlarla ilgili fabrikalarla da gerekli pazarlığı yaparak askerimize o istedikleri gerçek ihtiyaçlarını, banyo yapacakları su tankları temin edip kendilerine hibe etmeyi düşünüyoruz” dedi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin dünden daha güçlü imkanlara sahip olduğunun altını çizen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da, “Ancak operasyonel kabiliyetleri çerçevesinde bazı ihtiyaç olan maddelere de ulaşabilmek noktasında biliyorsunuz, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti, bu çerçeveden dolayı da ihale yapmak mecburiyetinde oldukları için o kanun gereği bazen o ihtiyaçlar gecikebiliyor. İşte geciktiği için o süreci ortadan kaldırabilmek, Türk milletinin o yardımseverliğini daha organizeli yapıp hedefe daha isabetli ulaştırabilmek noktasında böyle bir gayret içerisine girdi arkadaşlarımız. Herkes kendi imkanları ölçüsünde destek olursa, askerimize gerçek manada destek olmuş olur” diye konuştu.

Validen taziye ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Zeytin Dalı Harekatı sırasında Afrin bölgesinde mayın, eyp ve patlayıcı tuzakları temizleme çalışmaları sürerken 22 Mart 2018 günü tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kadir Hasan Demiral´ın, Antakya´da oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kuran-ı Kerim´in okunup, dua edilen ziyarette, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop da vali Ata´ya eşlik etti.

Zonguldak heyeti Hatay´da
Zeytindalı Harekatına destek vermek amacıyla devam eden ziyaretler kapsamında Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Karadeniz Ereğli Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, Zonguldak Şehit Aileleri Derneği yöneticileri ile beraberindeki 50 kişilik heyet, Vali Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu´nda dün gerçekleşen ziyarette Vali Ata, daha önce görev yaptığı Zonguldak ilinden gelen misafirlerini Hatay´da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.
Heyet adına konuşan Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Zonguldak´ta görev yaptığı dönemdeki hizmetlerinden dolayı Vali Ata´ya teşekkür etti. Demirdüyen, Hatay´a Zeytindalı Harekatında görev yapan Mehmetçiklere destek için geldiklerini ve Harekatın başarıyla tamamlanmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hatay Gönüllüleri´nden ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Gönüllüleri Konseyi Dernek Başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarete ilişkin Hatay Valiliğinden yapılan yazılı açıklamayaya göre, Vali Ata, Dönmezer ve beraberindekileri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kabulünden dolayı Vali Ata´ya teşekkür eden Dönmezer ise, şunları kaydetti: "Hatay´a geldiğiniz günden beri ilimiz için yaptığınız çalışmaları takdir ediyoruz, Zeytin Dalı Harekatı´nda gösterdiğiniz çabalar için teşekkür ediyoruz. Derneğimiz kurulduğu ilk günden itibaren daha güzel bir Hatay, daha güzel bir Antakya için gayret gösteriyoruz."

HBB´den 1.500 metrekarelik alana bayrak
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) de, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye´nin Afrin bölgesinde gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı Operasyonu´nda mehmetçiğe moral vermek amacıyla Topboğazı mevkiinde taşlarla yapılan olan Türk bayrağını tamamladı. Bin 500 metrekare alanda yapılanbayrak, şehrin önemli geçiş noktasında yer alıyor.

Manavgat´tan Hassa´ya ulaştılar
Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler ve Gaziler Derneği Manavgat Şube Başkanı Osman Nuri Aslan ve beraberindekiler de Mehmetçik´e destek vermek için Hassa´ya geldi, toplanma alanındaki askerlerle görüşerek sohbet etti.

Beşir Derneği Afrin´de
Öte yandan Beşir Derneği, Zeytin Dalı harekanının tamamlanmasının ardından Afrin´de ekmek ve gıda yardımında bulundu. Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram, “Günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarımızdan ve yine günde 21 bin kap sıcak yemek üretme kapasiteli aşevlerimizden Suriyeli savaş mağduru kardeşlerimize savaşın ilk yıllarından beri yardımlarda bulunuyoruz. Ayrıca giyim, yakacak, bayramlık, battaniye, soba gibi yardımlarımızı da belirli dönemlerde gerçekleştiriyoruz. Eriha, Etarip, Cerablus, Azez, İdlib ve diğer bölgelerde sürdürdüğümüz bu insani yardım çalışmaları, bugün burada, Afrin´de de başladı, bu yardımlarımızın devamı gelecek” dedi.

Erzurum´dan mektup gönderdiler
Erzurum´un Pazaryolu ilçesinde öğrencilerin Mehmetçik için yazdığı 200 civarındaki mektup, Reyhanlı´da Zeytin Dalı Harekatı´nda görev yapan Mehmetçik´e teslim edildi. İlk ve orta okul öğrencileri, harekata katılan askerlere moral için yazdıkları mektupların zarfına çizdikleri resimlerini de ekledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Payas tankı için kampanya
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Milletvekili Topal, zararı, kapağın açılmasının getirdiğini söyledi
78 bin dekarda yağış zararı
78 bin dekarda yağış zararı
Son bir haftadır etkili olan yağışlardan dolayı bir çok evin sular altında kaldığı Hatay´da 78 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyunun yetersiz geldiği veya hattın bulunmadığı bölgelerde projelerin sürdüğünü duyurdu.
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Yayladağı´nda düzenlenen toplantıda muhtarlarla biraraya geldi. Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve kurum müdürleri de katıldı.
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Samandağ Belediyesi ekiplerinin yeni yıl nedeniyle pastanelerde denetim yaptı. Kentte bulunan pastaneleri denetleyen zabıta ekipleri, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına da baktı.
Altyapıda 77 iş makinası çalııyor
Altyapıda 77 iş makinası çalııyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi (Karaağaç ve Nardüzü Mahallesi) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatında incelemede bulundu.
"Kaos durumu Türkiye´nin yarattığı sorun değil"
"Kaos durumu Türkiye´nin yarattığı sorun değil"
Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Muhtarlar Buluşma” toplantıları kapsamında Reyhanlı´da muhtarlarla bir araya geldi.
SP´den sendika yönetimine ziyaret
SP´den sendika yönetimine ziyaret
Diyanet-Sen Hatay Şubesi, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HBB´ye bırakılan ve yapılmamış altyapı borcunu ödediklerini bildirdi.
Hangi açıklama doğru?
Hangi açıklama doğru?
HBB: Trafik yön planı oybirliğiyle kabul edildi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başladığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´da "Siber Güvenilik Hatay Zirvesi" düzenledi.
´Geçici başbakan´ın ziyareti
´Geçici başbakan´ın ziyareti
Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Cevad Ebu Hattab ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı makamında ziyaret etti.
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, performansa dayalı döner sermaye sistemni eleştirdi
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ilin sorunlarını anlattı ve çözüm üretilmesini istedi.
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, vatandaşa daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet edebilmek için ilçelerde kurulan hizmet binalarınğ ziyaret edip, çalışmayı denetledi ve vatandaşrın taleplerini dinledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi