Payas´tan askere su tankı için kampanya
Payas´ta Toplum Hizmetlerini Destekleme Derneği koordinasyonunda kaymakamlık ve belediyenin de destek verdiği, Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Milletimiz Askerimizin Yanında kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında askere su tankı gönderilecek.
Tarih: 31.3.2018 10:26:26

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Bekir Altan, İlçe Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda kampanya hakkında Payas Toplum Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Nurcan Özcan bilgi verdi. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Lojistik Destek Komutanlığı´na ´İhtiyacınız nedir´ diye bir soru yönelttiklerini belirten Özcan, “Şimdi bizler bir kampanya yapıyorsak, önce ihtiyacın ne olduğunu belirlememiz gerektiğini ve o ihtiyaca göre bir çalışma yapmamız gerektiğini düşündük. Toplanacak nakit yardımlarla ilgili fabrikalarla da gerekli pazarlığı yaparak askerimize o istedikleri gerçek ihtiyaçlarını, banyo yapacakları su tankları temin edip kendilerine hibe etmeyi düşünüyoruz” dedi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin dünden daha güçlü imkanlara sahip olduğunun altını çizen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da, “Ancak operasyonel kabiliyetleri çerçevesinde bazı ihtiyaç olan maddelere de ulaşabilmek noktasında biliyorsunuz, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti, bu çerçeveden dolayı da ihale yapmak mecburiyetinde oldukları için o kanun gereği bazen o ihtiyaçlar gecikebiliyor. İşte geciktiği için o süreci ortadan kaldırabilmek, Türk milletinin o yardımseverliğini daha organizeli yapıp hedefe daha isabetli ulaştırabilmek noktasında böyle bir gayret içerisine girdi arkadaşlarımız. Herkes kendi imkanları ölçüsünde destek olursa, askerimize gerçek manada destek olmuş olur” diye konuştu.

Validen taziye ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Zeytin Dalı Harekatı sırasında Afrin bölgesinde mayın, eyp ve patlayıcı tuzakları temizleme çalışmaları sürerken 22 Mart 2018 günü tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kadir Hasan Demiral´ın, Antakya´da oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kuran-ı Kerim´in okunup, dua edilen ziyarette, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop da vali Ata´ya eşlik etti.

Zonguldak heyeti Hatay´da
Zeytindalı Harekatına destek vermek amacıyla devam eden ziyaretler kapsamında Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Karadeniz Ereğli Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, Zonguldak Şehit Aileleri Derneği yöneticileri ile beraberindeki 50 kişilik heyet, Vali Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu´nda dün gerçekleşen ziyarette Vali Ata, daha önce görev yaptığı Zonguldak ilinden gelen misafirlerini Hatay´da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.
Heyet adına konuşan Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Zonguldak´ta görev yaptığı dönemdeki hizmetlerinden dolayı Vali Ata´ya teşekkür etti. Demirdüyen, Hatay´a Zeytindalı Harekatında görev yapan Mehmetçiklere destek için geldiklerini ve Harekatın başarıyla tamamlanmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hatay Gönüllüleri´nden ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Gönüllüleri Konseyi Dernek Başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarete ilişkin Hatay Valiliğinden yapılan yazılı açıklamayaya göre, Vali Ata, Dönmezer ve beraberindekileri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kabulünden dolayı Vali Ata´ya teşekkür eden Dönmezer ise, şunları kaydetti: "Hatay´a geldiğiniz günden beri ilimiz için yaptığınız çalışmaları takdir ediyoruz, Zeytin Dalı Harekatı´nda gösterdiğiniz çabalar için teşekkür ediyoruz. Derneğimiz kurulduğu ilk günden itibaren daha güzel bir Hatay, daha güzel bir Antakya için gayret gösteriyoruz."

HBB´den 1.500 metrekarelik alana bayrak
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) de, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye´nin Afrin bölgesinde gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı Operasyonu´nda mehmetçiğe moral vermek amacıyla Topboğazı mevkiinde taşlarla yapılan olan Türk bayrağını tamamladı. Bin 500 metrekare alanda yapılanbayrak, şehrin önemli geçiş noktasında yer alıyor.

Manavgat´tan Hassa´ya ulaştılar
Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler ve Gaziler Derneği Manavgat Şube Başkanı Osman Nuri Aslan ve beraberindekiler de Mehmetçik´e destek vermek için Hassa´ya geldi, toplanma alanındaki askerlerle görüşerek sohbet etti.

Beşir Derneği Afrin´de
Öte yandan Beşir Derneği, Zeytin Dalı harekanının tamamlanmasının ardından Afrin´de ekmek ve gıda yardımında bulundu. Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram, “Günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarımızdan ve yine günde 21 bin kap sıcak yemek üretme kapasiteli aşevlerimizden Suriyeli savaş mağduru kardeşlerimize savaşın ilk yıllarından beri yardımlarda bulunuyoruz. Ayrıca giyim, yakacak, bayramlık, battaniye, soba gibi yardımlarımızı da belirli dönemlerde gerçekleştiriyoruz. Eriha, Etarip, Cerablus, Azez, İdlib ve diğer bölgelerde sürdürdüğümüz bu insani yardım çalışmaları, bugün burada, Afrin´de de başladı, bu yardımlarımızın devamı gelecek” dedi.

Erzurum´dan mektup gönderdiler
Erzurum´un Pazaryolu ilçesinde öğrencilerin Mehmetçik için yazdığı 200 civarındaki mektup, Reyhanlı´da Zeytin Dalı Harekatı´nda görev yapan Mehmetçik´e teslim edildi. İlk ve orta okul öğrencileri, harekata katılan askerlere moral için yazdıkları mektupların zarfına çizdikleri resimlerini de ekledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Payas tankı için kampanya
Hatay Valiliği genelgeyle uyardı
Hatay Valiliği genelgeyle uyardı
Hatay Valiliği: Haklı neden olmadan fiyat yükseltilemez
Tartışmanın nedeni ´borçlanma yetkisi´
Tartışmanın nedeni ´borçlanma yetkisi´
Hatay Büyükşehir meclisinde beton asfalt için borçlanma talebi yine AKP grubunun olumsuz görüşü üzerine ertelendi
Trabzon heyeti arıtma tesisinde inceleme yaptı
Trabzon heyeti arıtma tesisinde inceleme yaptı
Trabzon teknik heyeti, düzenledikleri teknik gezi kapsamında Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisinde incelemede bulundu.
Sahilden 4 bin ton atık toplandı
Sahilden 4 bin ton atık toplandı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, sahil ve denizlerde gerçekleştirdikleri temizlik çalışmalarıyla Samandağ sahilinden 4 yılda 4 bin ton atık topladığı açıklandı.
Erzin´e güneş santrali
Erzin´e güneş santrali
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Erzin´de 200 MWe gücünde öngörülen santral için bin 500 ABD Doları tutarında teminat mektubu talep etti.
HBB´den moloz denetimi
HBB´den moloz denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde gerçekleştirdiği moloz denetimine devam ediyor.
Kanal kokusuna HATSU müdahalesi
Kanal kokusuna HATSU müdahalesi
Denizciler Mahallesi´nde kötü koku gelmesi üzerine oluşan arızaya hızlıca müdahale edilerek sorunu giderildi.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Belen, Dörtyol, Antakya, Kırıkhan ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde yapılacak bakım-onarım ve tesis çalışmaları nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Soğukoluk yangınının kayıplarına dikkat çekti.
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Soğukoluk´ta yangından zarar gören bölgede soğutma çalışmaları dün de devam etti.
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Nisan-Ağustos 2018 döneminde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 645 ton atık toplandığı bildirildi.
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
Ulaşım ağını Ekim ayı sonuna kadar modern midibüslerle yenilemesi planlanan Antakya´da ilk 23 araç Serinyol Minibüscüler Kooperatifi´ne teslim edildi.
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´ın Amanos kırsalında erzak temini için 5 sivili rehin aldığı belirtilen ve yerleri İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına hava destekli operasyon düzenlendi.
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
İskenderun toplantısında kurum yetkililerine sorunları hızlı çözün talimatı veren Vali Vekili Mardinli, enerjide ´yerli ve milli´ olmak gerektiğini söyledi.
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Oruç, devletin bütün inançlara eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, Arap Alevi topluluğunun önemli günlerinden Ğadir Hum bayramının resmi bayram olması talebinin toplumun gerçek ihtiyacı olduğunu kaydetti, bunun hem inanç özgürlüğü hem de ülkenin kültürel zenginliğinin gereği olduğunu kaydetti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi