Perinçek, Samandağ´da konferans verecek
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, pazar günü Hatay´a gelecek. Güneydoğu bölgesine yönelik konferanslarını sürdüren Perinçek´in, 15 Nisan Pazar günü Samandağ´da “Türkiye-Suriye İlişkileri ve Bölgesel İşbirliği” adlı konferansı vereceği belirtildi. Konferans, saat 13.00´da Samandağ Kültür Merkezinde başlayacak.
Tarih: 13.4.2018 10:43:51

İskenderun/SES


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, aynı akşam Harbiye´de partisinin Hatay il başkanlığı tarafından düzenlenecek dayanışma yemeğine de katılacak. Vatan Partisi Hatay il örgütü de, Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adayı olabilmesi için imza kampanyasını sürdürüyor. Vatan Partisi Samandağ´daki Abdullah Cömret Parkında açtığı imza masasıyla yurttaşların Perinçek´in Cumhurbaşkanlığı adaylığına imza desteği vermesini istedi.
Vaüan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım da, Hükümete, Suriye ile masaya oturma çağrısı yaptı. Partisinin genel başkanı Doğu Perinçek´in Samandağ´da vereceği konferansın konusunun da, “Türkiye-Suriye ilişkileri ve bölgesel işbirliği” olacağını ifade eden Yıldırım, bölgede yaptığı çalışmalarımızda yöre halkı, Türkiye-Suriye´nin yeniden dost olmasını ve devlet düzleminde görüşmeler yapmasını istediğini belirtti. Her yerde dağıttıkları bildirilerle halka seslendiklerini ve onları dinlediklerini ifade eden Yıldırım, "Türkiye-Suriye hükümetlerinin masaya oturup, bir dostluk, barış ortamının sağlamasını, sadece Hatay için değil, Türkiye ve bölge halkı için gereklidir. Savaşın bitmesi için iki ülkenin barışması, olmazsa olmaz bir anahtardır" açıklamasını yaptı.
Vatan Partisi Samandağ İlçe Başkanı Gazi Karaali de "Genel başkanımız ve cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek pazar günü Hatay´a geliyor. Samandağ´da bir konferans verecek ve aynı akşam Defne´nin Harbiye mahallesinde il örgütümüzün düzenleyeceği yemeğe katılacak. Bu konferans, Türkiye-Suriye ilişkilerinin düzelmesi, Türkiye-Suriye görüşmelerinin önemi ve diğer bölgesel sorunları da masaya yatıracak. Halkımızın konferansa katılmasını bekliyoruz. Çünkü genel başkanımız, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme yapan tek siyasi parti genel başkanıdır" dedi ve Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan imza kampanyasına destek istedi. Kampanyanın ilk gününde en az 50 kişinin imza desteği verdiği de belirtildi.
Kaynak:

"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"Cumhur İttifakı"nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını malale toplantıları ve ziyaretlerle sürdürüyor.
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılar, mahallelerdeki pazarında halkla buluşmayla sürdürüyor.
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
Demokrat parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol Belediye Başkan adayı Bestami Koca, seçim çalışmalarını kentin Yeniköy ve Yeşilköy mahallelerinde esnaf ve sanatkâr ziyaretiyle sürdürdü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi