Perinçek, Samandağ´da konferans verecek
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, pazar günü Hatay´a gelecek. Güneydoğu bölgesine yönelik konferanslarını sürdüren Perinçek´in, 15 Nisan Pazar günü Samandağ´da “Türkiye-Suriye İlişkileri ve Bölgesel İşbirliği” adlı konferansı vereceği belirtildi. Konferans, saat 13.00´da Samandağ Kültür Merkezinde başlayacak.
Tarih: 13.4.2018 10:43:51

İskenderun/SES


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, aynı akşam Harbiye´de partisinin Hatay il başkanlığı tarafından düzenlenecek dayanışma yemeğine de katılacak. Vatan Partisi Hatay il örgütü de, Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adayı olabilmesi için imza kampanyasını sürdürüyor. Vatan Partisi Samandağ´daki Abdullah Cömret Parkında açtığı imza masasıyla yurttaşların Perinçek´in Cumhurbaşkanlığı adaylığına imza desteği vermesini istedi.
Vaüan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım da, Hükümete, Suriye ile masaya oturma çağrısı yaptı. Partisinin genel başkanı Doğu Perinçek´in Samandağ´da vereceği konferansın konusunun da, “Türkiye-Suriye ilişkileri ve bölgesel işbirliği” olacağını ifade eden Yıldırım, bölgede yaptığı çalışmalarımızda yöre halkı, Türkiye-Suriye´nin yeniden dost olmasını ve devlet düzleminde görüşmeler yapmasını istediğini belirtti. Her yerde dağıttıkları bildirilerle halka seslendiklerini ve onları dinlediklerini ifade eden Yıldırım, "Türkiye-Suriye hükümetlerinin masaya oturup, bir dostluk, barış ortamının sağlamasını, sadece Hatay için değil, Türkiye ve bölge halkı için gereklidir. Savaşın bitmesi için iki ülkenin barışması, olmazsa olmaz bir anahtardır" açıklamasını yaptı.
Vatan Partisi Samandağ İlçe Başkanı Gazi Karaali de "Genel başkanımız ve cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek pazar günü Hatay´a geliyor. Samandağ´da bir konferans verecek ve aynı akşam Defne´nin Harbiye mahallesinde il örgütümüzün düzenleyeceği yemeğe katılacak. Bu konferans, Türkiye-Suriye ilişkilerinin düzelmesi, Türkiye-Suriye görüşmelerinin önemi ve diğer bölgesel sorunları da masaya yatıracak. Halkımızın konferansa katılmasını bekliyoruz. Çünkü genel başkanımız, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme yapan tek siyasi parti genel başkanıdır" dedi ve Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan imza kampanyasına destek istedi. Kampanyanın ilk gününde en az 50 kişinin imza desteği verdiği de belirtildi.
Kaynak:

VP´den Perinçek için kampanya
VP´den Perinçek için kampanya
Vatan Partisi, genel başkanları Doğu Perinçek´in Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesi için imza kampanyası başlattı.
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
24 Haziran´da yapılacak genel seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezail Temelli, çıkartılan tüm KHK ile son iki yılda yapılan icraatların seçim sonrasında iptal edileceğini söyledi. Temelli ve HDP heyeti, İskenderun´da halayla karşılandı.
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP iskenderun Kadin kolları, dayanışma kahvaltısı düzenledi.
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
MHP´nin önerisi ile gündeme geldiği kabul edilen ve hükümetin de 24 Haziran´da genel seçimlerin yapılmasına karar vermesi üzerine, siyasi partiler ile milletvekili aday adayı olmayı düşünenler, ziyaretlerini hızlandırdı.
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
OHAL´in 7. kez TBMM´de uzatıldığı gün Recep Tayyip Erdoğan´ın, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018´de yapılacağını açıklaması, ittifak ve muhalefet partilerinin teşkilatları açısından ‘sorun yok´ yorumlarına karşın AKP´nin, Bahçeli´nin 26 Ağustos önerisine karşı 24 Haziran´da seçim kararı almasının ardındaki niyetler sorgulanıyor.
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Suriye´de Türkmen bölgelerinin demografisinin değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, “Bin yıllık Türkmen yurdu olan söz konusu bölgenin demografisinin Türkmenler aleyhine değiştirilmesi, Türkmenlerin Suriye´deki varlığını tehdit ettiği gibi yakın gelecekte Türkiye için güvenlik tehdidi oluşmasına imkan verebileceğinden önemle üzerinde durulması gereken bir husustur” dedi.
Erken seçim için  ‘kollar sıvandı´
Erken seçim için ‘kollar sıvandı´
MHP lideri Bahçeli´nin Ağustos ayı olarak işaret ettiği erken genel seçim tarihini Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran olarak açıkladı.
AKP: Zaten hazırdık
AKP: Zaten hazırdık
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili, erken seçim kararının açıklanmasının hemen ardından gazetemizin sorularını yanıtladı.
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
Sandık müşahitleri ve sandık görevlilerini partiye davet eden CHP İskenderun İlçe yönetimi, olağanüstü toplantıyla konuyu ana kademe gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla değerlendirecek. Çalışmaların sandıkların korunmasına yönelik bir ağırlıkta gerçekleştirileceği belirtiliyor.
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ‘seçime hazırız´ mesajı verdi.
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
Seçim tarihinin açıklanmasının ardından partilerinin seçime katılıp katılamayacaklarına ilişkin tereddütlere yönelik İYİ Parti genel merkezi tarafından açıklama getirildi.
SP: Kilit noktadayız
SP: Kilit noktadayız
Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, erken genel seçim kararına yönelik gazetemize yaptığı değerlendirmede, partisinin kilit rolüne dikkat çekti.
“Seçime hazırız”
“Seçime hazırız”
CHP´li Özcan, Bahçeli´nin erken seçim tarihini Hatay´dan cevapladı.MHP Genel Başkanı Bahçeli´nin seçim için verdiği 26 Ağustos 2018 tarihini yorumlayan CHP´nin sözcüsü Tezcan, hazır oldukları mesajını Antakya ve Samandağ´dan verdi. Ancak, seçimlere gölge düşmemesi için OHAL´i hatırlattı, ‘adil seçim´ vurgusu yaptı
OHAL´e oturarak protesto
OHAL´e oturarak protesto
CHP, AKP Hükümetinin OHAL´i 7. kez uzatmak istediğini dün oturma eylemi ile protesto etti.
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Amerika´nın yenildiğini ve Suriye devletinin kazandağını savundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi