Perinçek, Samandağ´da konferans verecek
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, pazar günü Hatay´a gelecek. Güneydoğu bölgesine yönelik konferanslarını sürdüren Perinçek´in, 15 Nisan Pazar günü Samandağ´da “Türkiye-Suriye İlişkileri ve Bölgesel İşbirliği” adlı konferansı vereceği belirtildi. Konferans, saat 13.00´da Samandağ Kültür Merkezinde başlayacak.
Tarih: 13.4.2018 10:43:51

İskenderun/SES


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, aynı akşam Harbiye´de partisinin Hatay il başkanlığı tarafından düzenlenecek dayanışma yemeğine de katılacak. Vatan Partisi Hatay il örgütü de, Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adayı olabilmesi için imza kampanyasını sürdürüyor. Vatan Partisi Samandağ´daki Abdullah Cömret Parkında açtığı imza masasıyla yurttaşların Perinçek´in Cumhurbaşkanlığı adaylığına imza desteği vermesini istedi.
Vaüan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım da, Hükümete, Suriye ile masaya oturma çağrısı yaptı. Partisinin genel başkanı Doğu Perinçek´in Samandağ´da vereceği konferansın konusunun da, “Türkiye-Suriye ilişkileri ve bölgesel işbirliği” olacağını ifade eden Yıldırım, bölgede yaptığı çalışmalarımızda yöre halkı, Türkiye-Suriye´nin yeniden dost olmasını ve devlet düzleminde görüşmeler yapmasını istediğini belirtti. Her yerde dağıttıkları bildirilerle halka seslendiklerini ve onları dinlediklerini ifade eden Yıldırım, "Türkiye-Suriye hükümetlerinin masaya oturup, bir dostluk, barış ortamının sağlamasını, sadece Hatay için değil, Türkiye ve bölge halkı için gereklidir. Savaşın bitmesi için iki ülkenin barışması, olmazsa olmaz bir anahtardır" açıklamasını yaptı.
Vatan Partisi Samandağ İlçe Başkanı Gazi Karaali de "Genel başkanımız ve cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek pazar günü Hatay´a geliyor. Samandağ´da bir konferans verecek ve aynı akşam Defne´nin Harbiye mahallesinde il örgütümüzün düzenleyeceği yemeğe katılacak. Bu konferans, Türkiye-Suriye ilişkilerinin düzelmesi, Türkiye-Suriye görüşmelerinin önemi ve diğer bölgesel sorunları da masaya yatıracak. Halkımızın konferansa katılmasını bekliyoruz. Çünkü genel başkanımız, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme yapan tek siyasi parti genel başkanıdır" dedi ve Perinçek´in cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan imza kampanyasına destek istedi. Kampanyanın ilk gününde en az 50 kişinin imza desteği verdiği de belirtildi.
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi