Polis teşkilatı 176 yılında
Polis teşkilatı kuruluşunun 176. yılını kutluyor. Kutlama kapsamında Polis Haftası da başladı.
Tarih: 7.4.2021 16:52:29

İskenderun/SES

10 Nisan ise Polis Günü olarak kutlanacak.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Polis Haftası kapsamında yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: "Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehdit ve tehlikelere karşı özveri ile mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, destek ve cesaretini necip milletimizden alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatımızın 176. yıldönümünü gurur ve coşkuyla idrak ediyoruz. Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevleri yerine getirmesiyle, necip milletimizin güvenini ve takdirini kazanmış olmakla birlikte çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip temel ilke ve esasların uygulanması noktasında da çok önemli bir rol üstlendiği şüphesizdir. Suç ve suçlularla daha etkin ve daha kararlı bir şekilde mücadele etmek için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor şart ve koşullarda görevini cansiperane ifa eden Türk Polis Teşkilatımızda halkla ilişkilere de önem veren vatandaş odaklı hizmet politikaları benimsenmiş, halk destekli ve polise karşı güven duygusunu geliştiren ve pekiştiren sosyal uygulamalar hız kazanmıştır. Temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış ile çalışmalarını gayret ve özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı´nın 176.ı yıldönümünü içten dileklerimle kutluyor, Ülkemizde asayiş, huzur ve güven ortamının tesisi için görevi başında şehadete intikal eden emniyet mensuplarımız, kahraman gazilerimizi, malullerimizi ve şerefi ile emekli olan emniyet mensuplarını rahmet, şükran ve tazimle anıyor, emniyet teşkilatında görevine devam eden tüm personellerimiz ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum."
İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, "Huzur ve Güvenliğimizin teminatı olan Polis Teşkilatımızın 176. kutluyor, şehit düşen polislerimize Allah´tan rahmet, gazilerimiz ile görevi başında olan polislere sağlık, huzur ve başarılar diliyorum" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, "İskenderun´da olduğu gibi Arsuz´da da maden ocağı için yapılmak istenen ÇED toplantısı öncesinde kaymakamlık kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve açıklamayı yasaklamış, ancak Arsuz halkının yoğun katılım ile gerçekleşen eylem sonucu ÇED toplantısı yaptırılmamıştır" dedi.
2 turluk gösteri uçuşu
2 turluk gösteri uçuşu
"Solo Türk" olarak da bilinen Türk Yıldızları Akrobasi Ekibi, İskenderun semalerınde gösteri uçuşu yaptı.
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve yönetimi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ayrı ayrı ziyaret etti.
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
16 Mart-17 Nisan tarihleri arasında Hatay genelinde kaçakçılık olaylarına yönelik çalışmalarda 45 kişi gözaltına alınmıştı
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İskenderunlu iş insanı, kentin sanayi sitesindeki Mercan Hırdavat´ın sahibi Mustafa Mercan, Antakya´da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
İskenderun´da da 1 Mayıs İşçi Bayramı için başvuru yapıldı
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Hatay Şubesi yöneticilerinin yaptığı ziyarette bulunduğu iki öneriye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın oumlu yaklaştığı belirtildi.
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) Kod 29´da yaptığı son düzenlemeyle yaptığı değerlendirmede, “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller için ayrı ayrı kodlar belirlenmesi doğru bir düzenlemedir.
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne´deki kamu hizmeti eksikliğini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Droneyle lavra ilaçlaması
Droneyle lavra ilaçlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, larva mücadelesinde teknolojiyi kullanıyor.
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´nın geçen hafta yaptığı paylaşımda HBB´ye bağlı ekipler tarafından Altınözü´ne sokak köpeklerinin bırakıldığını iddiası etmesi üzerine açıklama yaptı.
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı.
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol ile hayata geçirilen Defne Kadın Dayanışma Merkezi hizmet vermeye başladı.
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samandağ´da Atatürk Sahil Parkı´nın temeli törenle atıldı.
Derelerde temizlik çalışması
Derelerde temizlik çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi