Polisten ´okul önü denetimi´
İskenderun Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okul önleri ve çevresindeki denetimlerini sürdürüyor.
Tarih: 19.10.2019 09:21:22

İskenderun/SES

İskenderun Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Motorize, yaya, sivil ve resmi ekipleri ilçe mıntıkasında bulanan tüm okulların giriş ve çıkışına bakan cadde/sokaklarda, okul çevresinde faaliyet gösteren tüm internet kafe, metruk binalar, market, iddia bayileri, ganyan bayileri, alkol ve tütün ürünleri satışı yapan büfelerde vb. iş yerlerinde şüpheli şahıslara yönelik uygulamalarına devam ediyor. Şüpheli şahısların GBT kaydına bakıyor ve okul çevresinde öğrencileri dersten alıkoyabilecek kötü niyetli şüphelilere göz açtırmıyor. Öğrencilerin okullara giriş ve çıkışlarında öğrencileri dinleyen, öğrencilere kol kanat geren İskenderun polisi, çocukların eğitimden alıkoyacak tüm tehdit ve zararlı alışkanlıkların önünü kapatmak için de yoğun çaba gösteriyor. Okul çevresinde faaliyet gösteren tüm iş yerlerini öğrencilere sigara ve alkol ürünleri satmaması için ikazlarına devam ediyor. İskenderun polisi asayiş, güven ve huzur ile ilgili konularda azami gayretine devam ediyor."
Öte yandan Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yaptıkları operasyonlarda 176.680 adet özel reçeteye tabi pragabalin hapı ele geçirirken olayla ilgili mahkemeye sevk edilen A.U. adlı kişinin adli kontrol şartıyla bırakıldığı, 49,65 kilo takoz esrar, 43.000 adet captagon hap, 1 adet ruhsatsız tabancayla ilgili Suriye uyruklu D.D., I.E., A.E., A.E.M., A.O., İ.M. ve A.M. adlı kişilerin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığını, tefecilik kapsamındaki operasyonda 952.500 lira tutarındaki 48 adet senet, 6 adet defter, 1 adet pos cihazı, 2 tabanca, 1 av tüfeği, 469 adet fişek, 1 adet laptop, 9 adet bilezik, 6 adet cep telefonunun ele geçirildiğini, olaylarla ilgili İ.B., S.B., E.A., Ö.K., A.A. ile A.Ç. adlı kişilerin gözaltına alındığını, 6.400 paket sigara ve 200 kilo nargile tütünü operasyonunda gözaltına alınan A.A. ve C.T. ´nin adli kontrol şartıyla bırakıldığını, ayrı bir operasyonda ise 21.500 paket sigaranın ele geçirildiği ve olayla ilgili olduğu düşünülen Y.Y.´nin ifadesi sonrası serbest bırakıldığı bildirildi.
Kaynak:

HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı toplantısı yaptı.
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
Hatay´daki çevre derneklerinin de üyesi olduğu Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri Platformu (DAÇE) ile Adana Tabip Odası, kömür dağıtımının başlanmasıyla hava kirliliğinde artış olacağını ifade etti.
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun Belediyesi tTiyatro Topluluğu oyuncularının oynadığı "Komşu köyün delisi” ve “Murtaza” adlı tiyatro oyunları, sahnelendi.
Mutlu ailesinin, mutluluğu
Mutlu ailesinin, mutluluğu
İskenderun Belediye Meclisi üyesi CHP´li Ali Mutlu, İskenderun´da yaptığı düğünle kızını evlendirdi.
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Kredi ve Yurtlar Kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışan, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürlüğü´nde görev yapan kentteki eski gazetecilerden Mustafa Mert, yaşamını birleştirdiği Şemse Bilgiç ile düğün yaparak evlendi.
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Hatay Barosu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğiyle, yöredeki avukat ve hukukçulara yönelik yapılan eğitim çalışmaları sürüyor.
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay örgütü temsilcileri, Defne ve Samandağ Belediyesinin bağımsız meclis üyeleri, Samandağ Sözümüz Var Meclisi temsilcileri, çiftçi ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi´ni ziyaret etti.
Semt pazarlarına gece yıkaması
Semt pazarlarına gece yıkaması
Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kentte bulunan tüm pazar yerlerinde periyodik olarak gece yıkama yaparak, temizlediği belirtildi.
12 ilçede elektrik kesintisi
12 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Altınözü, Reyhanlı, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kendisini ziyaret eden Sivil Toplumla İlişkiler Hatay İl Müdürü Malik Yılmaz ve Maarif Müfettişi Mustafa Zeytun ile çevre mühendisi Vecih Çakar´ı kabul etti.
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Sanatçı Tolga Sağ, İskenderun´da konser verdi.
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
Samandağ´da belediye ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi işbirliğiyle "Diyabet ve obezitenin zararlarından korunma eğitimi" konferans düzenlendi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ümit Durmaz´a, dün iade-i ziyarette bulundu.
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
Arsuz Kaymakamlığı ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Arsuz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı kurumların da katkı verdiği Herkes İçin Spor etkinliği Arsuz´da düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi