“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
Tarih: 5.11.2018 11:57:05

İskenderun/SES

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleri 24 Haziran seçimlerinden daha zor bir seçim olarak gördüklerini belirten Hatay Milletvekili ve AKP´nin Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özel, “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını söyledi. Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini kaydetti. Özel, aday belirlemede ise ‘sosyal medyadan mahrem ortamlara kadar´ paylaşımların belirleyici olacağı mesajını verdi, ‘Cumhur İttifakı´ vurgusu yaptı.
İskenderun´a bağlı Denizciler Mahallesi´nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hedefleri ve adaylardan beklentilerini dile getirdiği konuşmasında Milletvekili Abdulkadir Özel, “Tek bir gün geçmiyor ki bir seçimi atlatıp, başka bir seçimin nefesini ensemizde hissetmiş olmayalım. Ama hamdolsun her seçimde ülkemiz daha güçleniyor, milli iradesini, demokrasisini biraz daha tahkim ediyor. 20123, 20153 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceği mevzileri kazanarak yoluna devam ediyor” dedi.
Yerel seçimlerle ilgili siyasette ideolojinin, dünya görüşünün belirleyici olmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen, hizmetin odağa alındığını kaydeden Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini vurguladı. “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin” yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını ifade eden Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü: Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin imkanları ve kaynakları Hatay´ı sıfırdan inşa etmeye yeter. Burada bir yılda tamamlanamayan battı çıktılar Uşak´ta 60 günde, Maraş´ta 40 günde tamamlanıyor, hem de yarı fiyatına. Buradan da meydan okuyorum. Aynı proje muhammen bedelinin yarısına yapılmıyorsa ben bir şey bilmiyorum. Bölgenin incisi olacak tüm imkanlara biz sahibiz ama bölgenin incisi sıralamasında sonuncu durumdayız.”
Yoklamalarda Hatay´ın öncelikli sorunlarının yüzde 61 oranında temizlik, yüzde 58 ile altyapı, yüzde 54 asfalt, parke ve kanalizasyon, yüzde 53 su olarak karşılarına çıktığını ve Büyükşehir Belediyesi´nin önemli oranda çalışma alanına girdiğini ve ‘belediye başkanını başarılı buluyor musunuz sorusunun yanıtını oluşturduğunu söyledi. Özel, Büyükşehir belediye başkan adayımız kim olursa olsun çalışma takvimi ve programının esas olacağını, planlamaya göre hizmet götürüleceğini, seçime kadar kenetlenerek çalışma sürdüreceklerini vurguladı.

31 Mart ´en zor seçim´
24 Haziran seçimlerini ‘Türkiye Cumhuriyeti´nin çok partili hayata geçtiği günden bugüne en önemli ve zor seçim´ olarak nitelendiren Özel, “Her seçim bir öncekine göre daha zor koşullarda geçiyor. Ancak bu parti, her iki seçmenden birinin partisi olmayı başardı. Buna hep birlikte imza attık” diye konuştu. Başkanlık sistemi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi bir viraj ve sınav olarak adlandıran Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri adına milli siyaset çizgisi dediğimiz çizginin en önemli sınavını verdik. 16 Nisan referandumundan sonra sistemin sınanacağı ilk virajdı. 24 Haziran´da bu virajı allahıma hamdolsun Cumhur İttifakı ile hep birlikte dönmeyi başardık. Şimdi önümüzde çok zor, 24 Haziran´a göre o kadar önemli değil ama, çok zor bir seçim var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine salimen geçtik.”

‘Cumhur ittifakı´ mesajı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili hayalini aktarırken Cumhur İttifakı vurgusuyla dikkati çeken Özel, “Özellikle Cumhur İttifakı´nı oluşturan kardeşlerimin, bütün siyasi partilerin aynen kendi evine gidiyormuş gibi rahatlıkla girip çıkacağı, aynen kendisinden talep ediyormuş gibi rahat hizmet ve icraat talep edeceği ve bunu bir lütuf olarak görmeyeceği bir belediye olacak. ve 4,5 yıl unutulup, seçime 3 ay kala asfaltlanan yollar gibi hatırlanmayacak beldeler. Bunun için ne yapıyoruz? Biliyorsunuz siyasi partiler tespitlerinde önce peşrev çeken aday adaylarına bakarlar. Boyu kaç, posu kaç, kemikli-kemiksiz ne çeker… Aday adayları ile ilgili başvuru süreci bittiğinde bir kamu oyu araştırması yaparlar. Her siyasi parti aday gösterdiği adamın oy alacağı umuduyla aday gösterir” diye konuştu.

Sosyal medyadan mahrem ortama inceleme
Genel merkezin aday belirlemeyle ilgili ‘bir karmaşa, bir hengame´ içinde olduğunu, kendisinin de 100´ün üzerinde ilçe ve 8 ilden sorumlu teşkilat başkan yardımcısı olarak görev yaptığı hatırlatan Özel, sahada yoğun bir çalışma yürüttüklerini, beklentileri, doğru dili, kampanyayı, doğru adayı belirleme konusunda yürütülen çalışmaların Hatay için de sözkonusu olduğunu söyledi. Aday adaylarıyla ilgili yaklaşımı ise Özel şöyle aktardı: “Siyaset yapmak isteyen adayın, aday adayının gönlünde millet olmalı. Falan kişinin eksiği, gediği, yediği bir aday adayının gündeminde olamaz, olmamalı. ilkemiz budur. Aday adayı başka aday adayı kardeşlerimiz hakkında hem sokakta, hem sosyal medyada, hem mahrem ortamlarda, hem uluorta, hem teşkilatta en ufak bir cümle duyduğumuz kardeşimizin mütebessim şekilde dosyasını alacağız,hiç açmadan bir kenara koyacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Bizler giybet, iftira ve dedikodunun büyük günahlar olduğuna inanan insanlarız. Aday adayı olmayı düşünen bütün kardeşlerime bir kardeş nasihatında bulunuyorum; milletin gündemi gündeminiz olsun ve bilinki diğer adaylarıyla içine girdiğiniz yarış bir itibar yarışı değildir. Hayırda yarıştır.”
Kaynak:

“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"Cumhur İttifakı"nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını malale toplantıları ve ziyaretlerle sürdürüyor.
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılar, mahallelerdeki pazarında halkla buluşmayla sürdürüyor.
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
Demokrat parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol Belediye Başkan adayı Bestami Koca, seçim çalışmalarını kentin Yeniköy ve Yeşilköy mahallelerinde esnaf ve sanatkâr ziyaretiyle sürdürdü.
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını Primemall Alışveriş Merkezindeki esnafı, OSB´deki fabrikaları ziyaret eden ve Mustafa Kemal, Kurtuluş, Cumhuriyet, Meydan, Pirireis, Süleymaniye ve Numune mahallerinde düzenlediği toplantılarla sürdürdü.
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılarla sürdürüyor.
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, seçim çalışmalarını partisinin adayları ve yöneticileriyle birlikte İskenderun ve Belen´de sürdürdü.
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, partisinin Kırıkhan Belediye Başkan adayı Gönül Gökkan, Defne Belediye Başkan adayı Leyla Erk´le birlikte seçim çalışmalarını Antakya´daki ayakkabıcılar çarşısında sürdürdü.
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, yaklaşan yerel seçimler öncesi Hatay´a gelecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi