“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
Tarih: 5.11.2018 11:57:05

İskenderun/SES

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleri 24 Haziran seçimlerinden daha zor bir seçim olarak gördüklerini belirten Hatay Milletvekili ve AKP´nin Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özel, “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını söyledi. Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini kaydetti. Özel, aday belirlemede ise ‘sosyal medyadan mahrem ortamlara kadar´ paylaşımların belirleyici olacağı mesajını verdi, ‘Cumhur İttifakı´ vurgusu yaptı.
İskenderun´a bağlı Denizciler Mahallesi´nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hedefleri ve adaylardan beklentilerini dile getirdiği konuşmasında Milletvekili Abdulkadir Özel, “Tek bir gün geçmiyor ki bir seçimi atlatıp, başka bir seçimin nefesini ensemizde hissetmiş olmayalım. Ama hamdolsun her seçimde ülkemiz daha güçleniyor, milli iradesini, demokrasisini biraz daha tahkim ediyor. 20123, 20153 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceği mevzileri kazanarak yoluna devam ediyor” dedi.
Yerel seçimlerle ilgili siyasette ideolojinin, dünya görüşünün belirleyici olmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen, hizmetin odağa alındığını kaydeden Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini vurguladı. “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin” yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını ifade eden Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü: Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin imkanları ve kaynakları Hatay´ı sıfırdan inşa etmeye yeter. Burada bir yılda tamamlanamayan battı çıktılar Uşak´ta 60 günde, Maraş´ta 40 günde tamamlanıyor, hem de yarı fiyatına. Buradan da meydan okuyorum. Aynı proje muhammen bedelinin yarısına yapılmıyorsa ben bir şey bilmiyorum. Bölgenin incisi olacak tüm imkanlara biz sahibiz ama bölgenin incisi sıralamasında sonuncu durumdayız.”
Yoklamalarda Hatay´ın öncelikli sorunlarının yüzde 61 oranında temizlik, yüzde 58 ile altyapı, yüzde 54 asfalt, parke ve kanalizasyon, yüzde 53 su olarak karşılarına çıktığını ve Büyükşehir Belediyesi´nin önemli oranda çalışma alanına girdiğini ve ‘belediye başkanını başarılı buluyor musunuz sorusunun yanıtını oluşturduğunu söyledi. Özel, Büyükşehir belediye başkan adayımız kim olursa olsun çalışma takvimi ve programının esas olacağını, planlamaya göre hizmet götürüleceğini, seçime kadar kenetlenerek çalışma sürdüreceklerini vurguladı.

31 Mart ´en zor seçim´
24 Haziran seçimlerini ‘Türkiye Cumhuriyeti´nin çok partili hayata geçtiği günden bugüne en önemli ve zor seçim´ olarak nitelendiren Özel, “Her seçim bir öncekine göre daha zor koşullarda geçiyor. Ancak bu parti, her iki seçmenden birinin partisi olmayı başardı. Buna hep birlikte imza attık” diye konuştu. Başkanlık sistemi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi bir viraj ve sınav olarak adlandıran Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri adına milli siyaset çizgisi dediğimiz çizginin en önemli sınavını verdik. 16 Nisan referandumundan sonra sistemin sınanacağı ilk virajdı. 24 Haziran´da bu virajı allahıma hamdolsun Cumhur İttifakı ile hep birlikte dönmeyi başardık. Şimdi önümüzde çok zor, 24 Haziran´a göre o kadar önemli değil ama, çok zor bir seçim var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine salimen geçtik.”

‘Cumhur ittifakı´ mesajı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili hayalini aktarırken Cumhur İttifakı vurgusuyla dikkati çeken Özel, “Özellikle Cumhur İttifakı´nı oluşturan kardeşlerimin, bütün siyasi partilerin aynen kendi evine gidiyormuş gibi rahatlıkla girip çıkacağı, aynen kendisinden talep ediyormuş gibi rahat hizmet ve icraat talep edeceği ve bunu bir lütuf olarak görmeyeceği bir belediye olacak. ve 4,5 yıl unutulup, seçime 3 ay kala asfaltlanan yollar gibi hatırlanmayacak beldeler. Bunun için ne yapıyoruz? Biliyorsunuz siyasi partiler tespitlerinde önce peşrev çeken aday adaylarına bakarlar. Boyu kaç, posu kaç, kemikli-kemiksiz ne çeker… Aday adayları ile ilgili başvuru süreci bittiğinde bir kamu oyu araştırması yaparlar. Her siyasi parti aday gösterdiği adamın oy alacağı umuduyla aday gösterir” diye konuştu.

Sosyal medyadan mahrem ortama inceleme
Genel merkezin aday belirlemeyle ilgili ‘bir karmaşa, bir hengame´ içinde olduğunu, kendisinin de 100´ün üzerinde ilçe ve 8 ilden sorumlu teşkilat başkan yardımcısı olarak görev yaptığı hatırlatan Özel, sahada yoğun bir çalışma yürüttüklerini, beklentileri, doğru dili, kampanyayı, doğru adayı belirleme konusunda yürütülen çalışmaların Hatay için de sözkonusu olduğunu söyledi. Aday adaylarıyla ilgili yaklaşımı ise Özel şöyle aktardı: “Siyaset yapmak isteyen adayın, aday adayının gönlünde millet olmalı. Falan kişinin eksiği, gediği, yediği bir aday adayının gündeminde olamaz, olmamalı. ilkemiz budur. Aday adayı başka aday adayı kardeşlerimiz hakkında hem sokakta, hem sosyal medyada, hem mahrem ortamlarda, hem uluorta, hem teşkilatta en ufak bir cümle duyduğumuz kardeşimizin mütebessim şekilde dosyasını alacağız,hiç açmadan bir kenara koyacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Bizler giybet, iftira ve dedikodunun büyük günahlar olduğuna inanan insanlarız. Aday adayı olmayı düşünen bütün kardeşlerime bir kardeş nasihatında bulunuyorum; milletin gündemi gündeminiz olsun ve bilinki diğer adaylarıyla içine girdiğiniz yarış bir itibar yarışı değildir. Hayırda yarıştır.”
Kaynak:

CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak Hatay´ın 12 ilçesindeki adayını açıklamayı sekiz gün erteledi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisinin (PM), 12 ilçedeki adayı 24 Ocak Perşembe günü açıklaması bekleniyor.
Listeler askıdan iniyor
Listeler askıdan iniyor
Yerel seçimlerde oy kullanacaklar seçmen isimini yazdırabilecek
"Boş araziye 380 seçmen"
"Boş araziye 380 seçmen"
31 Mart Pazar günü yapılacak ve ´ittifaklarla´ gidilecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, "Hem millet ittifakının hem de cumhur ittifakının olduğu çok önemli bir seçime giriyoruz.
"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Yavuz: Bu karar, tamamen kendi özgür iradem ile benim tarafımdan alınmış tek taraflı bir karardır
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
CHP´nin, İskenderun, Arsuz, Defne, Samandağ, Erzin, Kumlu, Dörtyol, Belen, Hassa, Altınözü, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´nda adayları 15 Ocak´ta belirlemesi bekleniyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi