“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
Tarih: 5.11.2018 11:57:05

İskenderun/SES

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleri 24 Haziran seçimlerinden daha zor bir seçim olarak gördüklerini belirten Hatay Milletvekili ve AKP´nin Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özel, “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını söyledi. Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini kaydetti. Özel, aday belirlemede ise ‘sosyal medyadan mahrem ortamlara kadar´ paylaşımların belirleyici olacağı mesajını verdi, ‘Cumhur İttifakı´ vurgusu yaptı.
İskenderun´a bağlı Denizciler Mahallesi´nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hedefleri ve adaylardan beklentilerini dile getirdiği konuşmasında Milletvekili Abdulkadir Özel, “Tek bir gün geçmiyor ki bir seçimi atlatıp, başka bir seçimin nefesini ensemizde hissetmiş olmayalım. Ama hamdolsun her seçimde ülkemiz daha güçleniyor, milli iradesini, demokrasisini biraz daha tahkim ediyor. 20123, 20153 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceği mevzileri kazanarak yoluna devam ediyor” dedi.
Yerel seçimlerle ilgili siyasette ideolojinin, dünya görüşünün belirleyici olmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen, hizmetin odağa alındığını kaydeden Özel, hem İskenderun hem Hatay Büyükşehir Belediyesi için projelerle geleceklerini vurguladı. “Merkezi hükümetin desteğini almak istiyorsanız Ak Parti´ye oy verin” yerine ‘milletin gücü bize yeter´ şeklinde yaklaştıklarını ifade eden Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü: Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin imkanları ve kaynakları Hatay´ı sıfırdan inşa etmeye yeter. Burada bir yılda tamamlanamayan battı çıktılar Uşak´ta 60 günde, Maraş´ta 40 günde tamamlanıyor, hem de yarı fiyatına. Buradan da meydan okuyorum. Aynı proje muhammen bedelinin yarısına yapılmıyorsa ben bir şey bilmiyorum. Bölgenin incisi olacak tüm imkanlara biz sahibiz ama bölgenin incisi sıralamasında sonuncu durumdayız.”
Yoklamalarda Hatay´ın öncelikli sorunlarının yüzde 61 oranında temizlik, yüzde 58 ile altyapı, yüzde 54 asfalt, parke ve kanalizasyon, yüzde 53 su olarak karşılarına çıktığını ve Büyükşehir Belediyesi´nin önemli oranda çalışma alanına girdiğini ve ‘belediye başkanını başarılı buluyor musunuz sorusunun yanıtını oluşturduğunu söyledi. Özel, Büyükşehir belediye başkan adayımız kim olursa olsun çalışma takvimi ve programının esas olacağını, planlamaya göre hizmet götürüleceğini, seçime kadar kenetlenerek çalışma sürdüreceklerini vurguladı.

31 Mart ´en zor seçim´
24 Haziran seçimlerini ‘Türkiye Cumhuriyeti´nin çok partili hayata geçtiği günden bugüne en önemli ve zor seçim´ olarak nitelendiren Özel, “Her seçim bir öncekine göre daha zor koşullarda geçiyor. Ancak bu parti, her iki seçmenden birinin partisi olmayı başardı. Buna hep birlikte imza attık” diye konuştu. Başkanlık sistemi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi bir viraj ve sınav olarak adlandıran Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri adına milli siyaset çizgisi dediğimiz çizginin en önemli sınavını verdik. 16 Nisan referandumundan sonra sistemin sınanacağı ilk virajdı. 24 Haziran´da bu virajı allahıma hamdolsun Cumhur İttifakı ile hep birlikte dönmeyi başardık. Şimdi önümüzde çok zor, 24 Haziran´a göre o kadar önemli değil ama, çok zor bir seçim var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine salimen geçtik.”

‘Cumhur ittifakı´ mesajı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili hayalini aktarırken Cumhur İttifakı vurgusuyla dikkati çeken Özel, “Özellikle Cumhur İttifakı´nı oluşturan kardeşlerimin, bütün siyasi partilerin aynen kendi evine gidiyormuş gibi rahatlıkla girip çıkacağı, aynen kendisinden talep ediyormuş gibi rahat hizmet ve icraat talep edeceği ve bunu bir lütuf olarak görmeyeceği bir belediye olacak. ve 4,5 yıl unutulup, seçime 3 ay kala asfaltlanan yollar gibi hatırlanmayacak beldeler. Bunun için ne yapıyoruz? Biliyorsunuz siyasi partiler tespitlerinde önce peşrev çeken aday adaylarına bakarlar. Boyu kaç, posu kaç, kemikli-kemiksiz ne çeker… Aday adayları ile ilgili başvuru süreci bittiğinde bir kamu oyu araştırması yaparlar. Her siyasi parti aday gösterdiği adamın oy alacağı umuduyla aday gösterir” diye konuştu.

Sosyal medyadan mahrem ortama inceleme
Genel merkezin aday belirlemeyle ilgili ‘bir karmaşa, bir hengame´ içinde olduğunu, kendisinin de 100´ün üzerinde ilçe ve 8 ilden sorumlu teşkilat başkan yardımcısı olarak görev yaptığı hatırlatan Özel, sahada yoğun bir çalışma yürüttüklerini, beklentileri, doğru dili, kampanyayı, doğru adayı belirleme konusunda yürütülen çalışmaların Hatay için de sözkonusu olduğunu söyledi. Aday adaylarıyla ilgili yaklaşımı ise Özel şöyle aktardı: “Siyaset yapmak isteyen adayın, aday adayının gönlünde millet olmalı. Falan kişinin eksiği, gediği, yediği bir aday adayının gündeminde olamaz, olmamalı. ilkemiz budur. Aday adayı başka aday adayı kardeşlerimiz hakkında hem sokakta, hem sosyal medyada, hem mahrem ortamlarda, hem uluorta, hem teşkilatta en ufak bir cümle duyduğumuz kardeşimizin mütebessim şekilde dosyasını alacağız,hiç açmadan bir kenara koyacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Bizler giybet, iftira ve dedikodunun büyük günahlar olduğuna inanan insanlarız. Aday adayı olmayı düşünen bütün kardeşlerime bir kardeş nasihatında bulunuyorum; milletin gündemi gündeminiz olsun ve bilinki diğer adaylarıyla içine girdiğiniz yarış bir itibar yarışı değildir. Hayırda yarıştır.”
Kaynak:

Sıkıntılar, sistemsel sorundan
Sıkıntılar, sistemsel sorundan
24 Haziran seçimlerinde Hatay Milletvekili seçilen Türkiye İşçi Partili (TİP) Barış Atay Mengüllüoğlu, Antakya, Defne ve Samandağ´ının ardından İskenderun ve Arsuz´da da ziyaretlerde bulundu; yöre halkıyla sohbet edip, sorun ve isteklerini dinledi.
"Hükümet, Suriye politikasını neden değiştirdi?"
"Hükümet, Suriye politikasını neden değiştirdi?"
Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, hükümetin Suriye politikasındaki değişiklik yaptığını ifade etti.
Şahin, ´lojistik köy´ü istedi
Şahin, ´lojistik köy´ü istedi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolunu etkin bir şekilde kullanacak kombine taşımacılık anlayışıyla yapımına 12 yıl önce başlanan ve hala bitirilememiş olan ‘lojistik köyleri´ önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"
"İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"
Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Hükümet ile Türk-İş´in anlaşmaya vardığı TİS Çerçeve Protokolünü ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay´ın "Uzasa işi karıştıracağız.
"Toprakları yanlış nüfus politikasından kaybetmek istemiyoruz"
"Toprakları yanlış nüfus politikasından kaybetmek istemiyoruz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Suriye konusunda hükümetin politikasını eleştirdi ve yanlış nüfus politikası nedeniyle toprak kaybetmeyi istemediklerini belirtti.
"Partimiz, ülkemiz için milat olmuştur"
"Partimiz, ülkemiz için milat olmuştur"
AKP, kuruluşunun 18. yılını kutluyor. Kuruluşundan bir yıl sonra iktidar olan AKP, 2002´den beri iktidarda bulunuyor ve ülkeyi yönetiyor.
AKP, 18. yılını kutluyor
AKP, 18. yılını kutluyor
AKP, kuruluşunun 18. yılını kutluyor. Saadet Partisi´nden ayrılanlar tarafından kurulan ve kurulduğu yıldan bir yıl sonra yapılan genel seçimde iktidara getirilen AKP, 2002´den beri ülkeyi yönetiyor.
Hatay CHP´ye makam aracı
Hatay CHP´ye makam aracı
CHP Genel Merkezi, partisinin Hatay il örgütüne, il başkanının kullanması için makam aracı gönderdi.
Hasta hükümlüyü önergeyle sordu
Hasta hükümlüyü önergeyle sordu
Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü bulunan kolon kanseri Muhsin Kızılkan´ın, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı İskenderun Devlet Hastanesi´nde ameliyat edilmesi sonrası yaşamını yitirmesini, önergeyle parlamentoya taşıdı.
Bakanı istifaya çağırdı
Bakanı istifaya çağırdı
Şahin´e göre çiftçinin devletten 155 milyar lira alacağı bulunuyor
AKP´li kadınların belediye ziyareti
AKP´li kadınların belediye ziyareti
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP´nin başarısında kadınların önemli rol oynadığını ifade etti.
SP´den belediyeye kutlama ziyareti
SP´den belediyeye kutlama ziyareti
Saadet Partisi (SP) Hatay heyeti, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın´a nezaket ziyaretinde bulundu ve 31 Mart´ta yeniden belediye başkanı seçilmesini kutladı.
İskenderun HDP´ye yeni yönetim
İskenderun HDP´ye yeni yönetim
Hülya Ateş, ilçe başkanı oldu
Belediyelere 7 ilke talimatı
Belediyelere 7 ilke talimatı
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarının katılımıyla yaptığı ve yerel yönetim stratejisinin belirlendiği çalıştayda, belediyelerin uygulaması gereken 7 maddelik ilçeleri açıkladı.
"Mecliste çözüm odaklı yaklaşacağız"
"Mecliste çözüm odaklı yaklaşacağız"
Saadet Partisi (SP) Hatay heyeti, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´ya nezaket ziyaretinde bulundu ve 31 Mart´ta yeniden belediye başkanı seçilmesini kutladı. SP Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve yardımcısı Fahri Serdar Özal ile SP Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük,´ün bulunduğu heyet, Altınözü Belediye Başkanı Sarı´ya yaptığı ziyarette başarı dileğini de iletti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi