Rektörden konservatuar ve yüksekokula ziyaret
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Tolga Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu´nu (DMYO) ziyaret etti.
Tarih: 2.11.2021 15:50:23

 

İskenderun/SES
 Depci´nin Dörtyol Meslek Yüksekokulu´nu (DMYO) ziyaretine Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gökhan Nur ve okul müdürü öğretim görevlisi Bahattin Gözübenli de eşlik etti.
Ziyarette okulun akademik ve idari personeliyle görüşen Depci, önceki dönemlerde yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı; sorun ve önerileri dinledi; yüksekokulun derslik, laboratuvarlar, sosyal tesisleri ve yemekhanesini gezerek incelemede bulundu. İSTE´den yapılan açıklamaya göre, öğrencilerle de buluşup, onlarla sohbet eden ve okul, yerleşke ile ilgili düşüncelerini alan rektör Depci, ilerleme, gelişme ve büyüme bütünlük içerisinde gerçekleştiğinde anlamlı olduğunu ifade etti. Depci, "Sektörün ihtiyaç duyduğu ara teknik elemanların eğitim ve öğretimlerini, teknolojik gelişmelerle uyum içerisinde ve nitelikli olarak gerçekleştirme misyonuyla meslek yüksekokullarına gereken yatırımları yapıyoruz. Sizlerin de bu eğitim ve öğretimin karşılığını iş hayatına atıldığınızda alacağınızı ümit ediyoruz" dedi ve başarı diledi.

Konservatuarı da ziyaret etti
Depci, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nı (da ziyaret etti. Konservatuar müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar ve personeli tarafından karşılanan Debci, çalışanların talep ve isteklerini dinledi; derslikleri gezdi ve öğrenci çalışmalarını ve karşılama gösterisini izledi. İSTE´den yapılan açıkalamya göre, öğrencilerle sohbet edip, talep ve sorunları dinleyen Depci, "Bir araya geldiğimiz öğrencilere geleceğin sanatçıları olarak yaklaşıyorum" değerlendirmesini yaptı. Depci, Turizm Fakültesi ve mimarlık fakültesini de ziyaret etti.
Kaynak:

İSTE´nin 2 takımı finalde
İSTE´nin 2 takımı finalde
TEKNOFEST 2022 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasında İSTE´nin 2 takımıyla finale kaldığı bildirildi.
İSTE´den tanıtım çalışması
İSTE´den tanıtım çalışması
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), üniversite adayı öğrenciler ve aileleri için düzenlenen tercih ve tanıtım fuarlarına katıldı.
HATMEK´te üniversite tanıtımı
HATMEK´te üniversite tanıtımı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları HATMEK´te başlattığı, tercih danışmanlığı ve tanıtım günleri 5 Ağustos´a kadar devam edecek.
YÖK´ten adaylara sanal fuar
YÖK´ten adaylara sanal fuar
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Yüksek Öğretim Kurulu´nun (YÖK) Sanal Fuarına katılıyor. Fuar, 1 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Sanal fuar www.sanalfuar.yok.gov.tr/ adresinden ziyaret edebilecek.
14 liseliye Erasmus uygulaması
14 liseliye Erasmus uygulaması
Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar Hareketliliği Projesi kapsamındaki “Dance your way to ınclusion (kapsayıcılık yolunda dans edin)” isimli projenin uygulaması Romanya´nın Buşteni şehrinde gerçekleştirildi.
YKS tercihleri başladı
YKS tercihleri başladı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün başlayan üniversite tercih işlemlerinde, adayların puanlarına göre değil başarı sıralamalarına göre tercihte bulunmasının önemli olduğu belirtiliyor.
´Gençlerin stres yönetimi´ eğitimi
´Gençlerin stres yönetimi´ eğitimi
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erasmus+ Programı kapsamında 21 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Letonya´nın Jelgava kentinde gerçekleşen “Stress or not to Stress” isimli projeye Türkiye´den 2 öğretmen ve 4 üniversite öğrencisi katıldı.
Üniversite adaylarına ´gelin çağrısı´
Üniversite adaylarına ´gelin çağrısı´
Açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) puanları sonrası tercih işlemlerinin 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olması üzerine, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) üniversite adaylarını bünyesine davet etti.
LGS´de İskenderun´dan 2 birinci
LGS´de İskenderun´dan 2 birinci
Liseye Giriş Sınavı´nda (LGS) İskenderun´da iki öğrenci 500 tam puanla Türkiye birincileri arasında yer aldı.
İSTE´de mezuniyet töreni
İSTE´de mezuniyet töreni
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 2021-2022 dönemi mezunlarını törenle uğurladı.
Dijital eğitimi destekleme projesi
Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Think Global, Act Digital-Strong partnerships to support digital education (Küresel Düşün, Dijital Hareket Et, Dijital eğitimi desteklemek için güçlü ortaklıklar)" adlı Erasmus+ projesinin öğretmen hareketliliği toplantısına katıldı.
Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açıldı
Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açıldı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Yerleşkesinde kurulu Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi, törenle açıldı.
Kırıkhan´a 24 derslikli Fen Lisesi
Kırıkhan´a 24 derslikli Fen Lisesi
Atakaş, memleketine okul yaptıracak
Romanya´da Erasmus+ projesi eğitimi
Romanya´da Erasmus+ projesi eğitimi
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erasmus+Programı kapsamında 6-15 Haziran tarihleri arasında Romanya´nın Vatra Dornei şehrinde ‘Make E+ducation for YOUth´ adlı gençlik çalışanlarına yönelik eğitime Belen´den katılan 1 idareci, 1 öğretmen, 3 öğrenci uygulamalı eğitim aldı.
´Cepler dışarıda´ protesto
´Cepler dışarıda´ protesto
TÜİK´in enflasyon verilerine yönelik açıkladığı rakamsal oranların gerçeği yansıtmadığını belirten Eğitim Sen İskenderun Şubesi, maaşlara yansıtılacak açıklanan enflasyon oranlarını Haziran maaş bordrosunu yakarak, alkışlarla protesto etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi