Saadet Partisi GİK Üyesi Çalışkan: Normalleşmeye ihtiyacı var
Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı, Antakya´da gazetecilerle iftarda buluştu.
Tarih: 19.4.2017 10:31:09

 Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partinin Hatay il Müfettişi Hamza Çalışkan ve parti yönetiminin katıldığı iftarada konuşan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, Şırnak´ta düşen helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet diledi ve Ramazan ayının ülkemiz ve İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.

İftarda konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Çalışkan da, bulunduğunumuz çoğrafyada yaşananlara işaret etti. Çalışkan, "Ülkemiz ve bölgemiz büyük felaketlerin eşiğinde. En son acı bir helikopter faciası yaşadık. Terör devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte ortaya çıkan bir OHAL süreci sürüyor. Gönlümüz arzu ederdi ki bu ramazan ayı vesilesiyle ülkemizdeki huzursuzluklar bir an önce son bulsun, ülke bir an önce normale dönsün. İçinde bulunduğumuz süreç bir an önce sonlandırılıp 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davalarda yargılama süreci bir an önce tamamlanmalı suçlu olanlar cezalandırılıp suçlu ile suçsuz birbirinden ayrılmalıdır” dedi.

´Türkiye artık dış politikasını gözden geçirmeli´
Fetö davalarının bugünkü şekliyle bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını ifade eden Çalışkan, bunun da son derece sakıncalı olduğunu, bu süreçte şahısların da kurumların yıpratılmaması gerektiğini söyledi. 16 Nisan referandumu ile birlikte ülkenin ciddi olarak kamplaşmanın eşiğine geldiğini belirten Çalışkan, şunları söyledi: “Temenni ederiz ki bu kamplaşma son bulur. Aksi takdirde Allah muhafaza gelecekten iyimser düşünmemiz mümkün olmaz. Ülkemizin dış dünya ile irtibatında son günlerde peş peşe yaşanan olaylar da bunun bir göstergesi. YPG denen terör güruhu sınır kapılarımıza dayanmış durumda. Türkiye artık dış politikasını gözden geçirmeli. Müttefik dediğimiz Amerika´nın YPG´ye bu kadar destek verdiği bir dönemde ilişkileri tekrar gözden geçirmek gerekir. Suriye´de de halen bütün bu tavizlere rağmen bir türlü neticelenmeyen bir barış söz konusu. Bu konudaki mağduriyetlerde had safhada devam ediyor."
Kaynak:

Antakya´da ‘yerinde dönüşüm´ düzenlemesi
Antakya´da ‘yerinde dönüşüm´ düzenlemesi
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Emek ve Aksaray Mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi´nde tüm hak sahiplerinin gönül rızasının alınacağı ve projenin en yakın zamanda gerçekleştirileceğini belirtti.
Lütfü Savaş: Borular yurt dışından değil, Samsun´dan
Lütfü Savaş: Borular yurt dışından değil, Samsun´dan
HATSU´nun hayata geçirdiği içmesuyu projelerinde kullandığı boruların yurt dışından alındığı iddialarına yanıt veren Başkan Savaş, “Altyapı ve içmesuyu hizmetlerimizde yerli ve milli malzeme kullanıyoruz. Borularını aldığımız Samsun Makine Sanayi, Endonezya ve Çin´de olacak değil” dedi.
Başkanlara ‘proje ödülü´
Başkanlara ‘proje ödülü´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ile Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi´nin düzenlediği ‘Yılın Yerel Yöneticisi´ ödülünü aldı.
Hanımlar Lokali ´ilgi görüyor´
Hanımlar Lokali ´ilgi görüyor´
Antakya Belediyesi´nin kurduğu Hanımlar Lokalinde ücretsiz spor kursu, diyetisyen, oyun parkı, toplantı salonu, mescit ve oyun parkı yer alıyor ve lokale gidenler keyifli vakit geçirirken, talepleri de etkinlik olarak dikkate alınıyor.
FETÖ´den 1.292 kişi tutuklu
FETÖ´den 1.292 kişi tutuklu
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.292 olduğu açıklandı.
Kimyeci: HATSU kaynağını sağlıklı kullanmıyor
Kimyeci: HATSU kaynağını sağlıklı kullanmıyor
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi´ne gereksiz yatırım yapmak yerine, esnafı teşvik etmesi konusunda öneride bulunduklarını ifade etti.
Savaş: Sizden sadece biraz sabır bekliyoruz
Savaş: Sizden sadece biraz sabır bekliyoruz
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Karaağaç Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Savaş´a toplantıda Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da eşlik etti.
Vurucu: Peşkeş çekecek zihniyette olmadık
Vurucu: Peşkeş çekecek zihniyette olmadık
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen Şehitler Abidesi Sosyal Tesisinde, Belediye Meclis Üyeleri ve AKP Belen İlçe YK üyeleriyle düzenlenen kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajı verilen toplantıda konuşan AKP Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder, güzel bir toplantı ortamı hazırladığı için Belen Belediye Başkanı Vurucu´ya teşekkür etti.
Toplu taşımaya BB plakası
Toplu taşımaya BB plakası
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yaptı.
Kaldırım işgallerine ´engellileri engellemeyin´ uyarısı
Kaldırım işgallerine ´engellileri engellemeyin´ uyarısı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), engelli vatandaşların kent içindeki günlük yaşamlarını zorlaştıran unsurların önüne geçmek için çalımalarını sürdürdüğü bildirildi.
Sendikacıların vali ziyareti
Sendikacıların vali ziyareti
Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu ve YK üyeleri, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Vurucu, ´yılın yerel yöneticisi´
Vurucu, ´yılın yerel yöneticisi´
Belediye Başkanımız Adnan Vurucu, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından “Yılın Yerel Yöneticisi” olarak belirlendi.
Bölge komutanı Hatay´da
Bölge komutanı Hatay´da
Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Hatay İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin de eşlik etti.
Vali Ata Basatemir´i kabul etti
Vali Ata Basatemir´i kabul etti
Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Kanalizasyon mu çöplük mü?
Kanalizasyon mu çöplük mü?
Yağmursuyu ve kanalizasyon hattında atık, taş ve kum nedeniyle tıkanmalara dikkat çeken Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü (HATSU), yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarında oluşan tıkanıklıkların hatalı kullanım sonucunda oluştuğunu ve hatlardan çıkan katı atıkların ekipleri şaşırttığını bildirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi