Şahin´den ‘küskünlükleri unutun´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere yönelik yoklamaların başladığını belirterek, “Kısa, orta, uzun vadeli her türlü şeye hazırlıklı olmalıyız.
Tarih: 5.11.2018 11:43:42

Sadet Berkyürek/İskenderun

Ve biz ne olursa olsun İskenderun´u, Payas´ı, Belen´i, Kumlu´yu, Dörtyol´u, Antakya´yı; CHP´li olmayan tüm ilçelerimizi almanın yolunu bulmalıyız. İlla o bayrağı orada dalgalandırsak oraya ulaşır, kentimizin de bugün bu kadar kötü yönetilmesine engel olurduk” dedi. Şahin, küskünlükleri unutma çağrısı yaptı.
CHP İskenderun ilçe binasında Cumartesi günü, Öztürk Çolak´ın belediye başkan adaylığı açıklamasında yaptığı konuşmada Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil´i çalışmalarından dolayı eleştirirken ‘iktidarı arkasına almanın´ sonucu değiştirmediğini söyledi. Dingil´i sökülüp yeniden yapılan kaldırım ve yol çalışması dışında bir çalışmasının görülmediğini kaydeden Şahin, “Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iktidar belediye başkanı diye, belki birçok dostumuz, İskenderunlu buraya birşey getirir diye sevinmiştir. Belki, ‘iktidarı arkasına alır, İskenderun´u uçurur´ demiştir belki. Ama gel görelim bu şehre hiç bir şey yapmadı, ‘kaldırım sök, kaldırım tak´. Başka hiçbir şey yok. Yol ve kaldırım dışında elle tutulur başka hiçbir şey yok. Bir kent park oldu. İyi de oldu. Bu parkı da 3 yıl boyunca İskenderunlular, çevre koruma dernekleri, sivil toplum örgütlerinin direnci sayesinde kaptırmadık” diye konuştu.

İskenderun´a yeniden CHP bayrağını dikeceklerine inandığını vurgulayan Milletvekili Şahin, seçimden dava üzerinden yürüyerek sonuç alabileceklerini söyledi. Şahin, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz ki bu ülkede rejim değişti. Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyoruz. Sizlerin, hepinizin bir salı günü grup toplantısına gelmenizi, bir çarşamba, perşembe meclis çalışmalarını canlı izlemenizi isterim. Bir tiyatronun içindeyiz. Gerçek bir tiyatro yaşıyoruz. Ama sakın merak etmeyin, o Mecliste konuşan bir parti var. O da CHP. Çünkü CHP Atatürk´ün iki mirasından biri. Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi. Ciddi mücadele veriyoruz. Ancak Meclisteki mücadele tek başına yeterli değil. Önümüze yine bir sandık geliyor. Bu yerel seçimler biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanı, AKP, belediyeden bir yol aldı, bu noktaya geldi. Biz diyoruz ki sizinde desteğinizle farkında olarak önemseyerek yine çöküşleri de belediyelerle olsun. Biz İskenderun´u, Hatay´ın tüm ilçelerini alarak Türkiye´de bir çok il-ilçeleri alarak, muhalefetin göstereceği performansla çöküşlerini hazırlayalım.
Şimdi bu ülkede biraraya gelme, elele tutuşma, kırgınlıkları küskünlükleri unutma zamanıdır. Biz bu kente CHP bayrağını dikeceğiz. Hangi adayımız olursa olsun hiç kimsenin diğerine küsme darılma lüksü yoktur. Önce bir davamız olacak. Dava üzerinden yürüyeceğiz. Davamız İskenderun´da CHP´nin bayrağını dalgalandırmak olmalıdır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Suzan Şahin milletvekili TBMM CHP
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ücretli öğretmenlerin kadro sorununu bir kez daha parlamento gündemine taşıdı ve ücretli öğretmenlere Şubat´ta 1.200 kadro verilmesini istedi.
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ekipleri, bölgede süren şiddetli yağmurları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme çalışmasını sürdürdü.
Fırtına ve yağış uyarısı
Fırtına ve yağış uyarısı
Metoroloji müdürlüğü, bölgenin yağışlı olacağı okonusunda uyarıda bulundu. Hatay Valiliği yöre halkını şiddetli yağış, Samandağ Belediyesi de fırtına beklendiğini bildirdi.
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Üçgüllük Mahallesindeki Ada bölgesinde vatandaşın talebi doğrultusunda dere yatağında incelemede bulundu.
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Yargıtay´ın 150. yıl dönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı için Hatay´da bulunan Yargıtay başkanları için akşam yemeği düzenlendi.
Nezaket ziyareti sürüyor
Nezaket ziyareti sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin birçok noktasında yeni park yaptıklarını ifade etti.
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Kampanyaya destek veren Arsuz Belediyesi de "Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor" açıklaması yaptı.
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
International Gastronomi Macao 2019, Çin´de düzenlenecek
Adaylar bu hafta açıklanacak
Adaylar bu hafta açıklanacak
Türkiye çok partili sisteme yarım asrı aşkın süre önce girse de 31 Mart seçimleri ´iki partili´ seçim havasında esecek. ´Cumhur ittifakı´ ile ´Mullet ittifakı´ kapsamında CHP ve AKP rozeti altında seçime katılacak Hatay adaylarının belirlenme süreci bu hafta belli olacak.
Sınıra sevkiyat sürüyor
Sınıra sevkiyat sürüyor
Suriye´nin İdlip bölgesinde geçen hafta yaşanan El Nusra ve ÖSO arasındaki silahlı çatışma, uzlaşmayla sonuçlanmasına karşın, Hatay´ın sınır komşusu İdlip sınırına yönelik askeri sevkiyat sürüyor.
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği, birinci yıl dönümünü düzenlediği dayanışma yemeği ile kutladı. Harbiye Kule Restaurant´taki dayanışma yemeğine, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, muhtarlar ve sivil toplum kurulularnın temsilcileri de katıldı.
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
Eğitimci Kimyonok, Gelsenkirchen ve İskenderun´n ortaklıkları ve farklılıklarını inceledi…
Memura da sabit vergi istemi
Memura da sabit vergi istemi
Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilcisi Hayrettin Şahin, 2019 yılı için uygulanacak gelir vergisi dilimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Altınözü´nde muhtarlar ile buluşma toplantısı düzenledi.
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
Defne´de Ras-El Seni kutlaması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi