Şahin´den ‘küskünlükleri unutun´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere yönelik yoklamaların başladığını belirterek, “Kısa, orta, uzun vadeli her türlü şeye hazırlıklı olmalıyız.
Tarih: 5.11.2018 11:43:42

Sadet Berkyürek/İskenderun

Ve biz ne olursa olsun İskenderun´u, Payas´ı, Belen´i, Kumlu´yu, Dörtyol´u, Antakya´yı; CHP´li olmayan tüm ilçelerimizi almanın yolunu bulmalıyız. İlla o bayrağı orada dalgalandırsak oraya ulaşır, kentimizin de bugün bu kadar kötü yönetilmesine engel olurduk” dedi. Şahin, küskünlükleri unutma çağrısı yaptı.
CHP İskenderun ilçe binasında Cumartesi günü, Öztürk Çolak´ın belediye başkan adaylığı açıklamasında yaptığı konuşmada Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil´i çalışmalarından dolayı eleştirirken ‘iktidarı arkasına almanın´ sonucu değiştirmediğini söyledi. Dingil´i sökülüp yeniden yapılan kaldırım ve yol çalışması dışında bir çalışmasının görülmediğini kaydeden Şahin, “Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iktidar belediye başkanı diye, belki birçok dostumuz, İskenderunlu buraya birşey getirir diye sevinmiştir. Belki, ‘iktidarı arkasına alır, İskenderun´u uçurur´ demiştir belki. Ama gel görelim bu şehre hiç bir şey yapmadı, ‘kaldırım sök, kaldırım tak´. Başka hiçbir şey yok. Yol ve kaldırım dışında elle tutulur başka hiçbir şey yok. Bir kent park oldu. İyi de oldu. Bu parkı da 3 yıl boyunca İskenderunlular, çevre koruma dernekleri, sivil toplum örgütlerinin direnci sayesinde kaptırmadık” diye konuştu.

İskenderun´a yeniden CHP bayrağını dikeceklerine inandığını vurgulayan Milletvekili Şahin, seçimden dava üzerinden yürüyerek sonuç alabileceklerini söyledi. Şahin, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz ki bu ülkede rejim değişti. Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyoruz. Sizlerin, hepinizin bir salı günü grup toplantısına gelmenizi, bir çarşamba, perşembe meclis çalışmalarını canlı izlemenizi isterim. Bir tiyatronun içindeyiz. Gerçek bir tiyatro yaşıyoruz. Ama sakın merak etmeyin, o Mecliste konuşan bir parti var. O da CHP. Çünkü CHP Atatürk´ün iki mirasından biri. Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi. Ciddi mücadele veriyoruz. Ancak Meclisteki mücadele tek başına yeterli değil. Önümüze yine bir sandık geliyor. Bu yerel seçimler biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanı, AKP, belediyeden bir yol aldı, bu noktaya geldi. Biz diyoruz ki sizinde desteğinizle farkında olarak önemseyerek yine çöküşleri de belediyelerle olsun. Biz İskenderun´u, Hatay´ın tüm ilçelerini alarak Türkiye´de bir çok il-ilçeleri alarak, muhalefetin göstereceği performansla çöküşlerini hazırlayalım.
Şimdi bu ülkede biraraya gelme, elele tutuşma, kırgınlıkları küskünlükleri unutma zamanıdır. Biz bu kente CHP bayrağını dikeceğiz. Hangi adayımız olursa olsun hiç kimsenin diğerine küsme darılma lüksü yoktur. Önce bir davamız olacak. Dava üzerinden yürüyeceğiz. Davamız İskenderun´da CHP´nin bayrağını dalgalandırmak olmalıdır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Suzan Şahin milletvekili TBMM CHP
Olcayto: Yayın yasakları basın özgürlüğünü geliştirmiyor
Olcayto: Yayın yasakları basın özgürlüğünü geliştirmiyor
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, ülkede yaşanan olaylar karşısında uygulanan yayın yasaklarının basın, düşünce ve ifade özgürlüğünü geliştirmeyip, aksine engellediğini ve o zaman da çok daha tehlikeli olan ´fısıltı haberciliğin´ ortaya çıktığını söyledi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Samandağ ve Reyhanlı ilçelerinin bazı bölgelerindeki elektrik hatlarında yapılacka bakım-onarım çalışmaları nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Validen yargıya veda
Validen yargıya veda
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Hatay Valisi Erdal Ata, ildeki adli erkana veda ziyaretinde bulundu.
85 yıllık Atatürk sevgisi
85 yıllık Atatürk sevgisi
Atatürk, 80. ölüm yıl dönümünde İskenderun ve Antakya´da da törenle anıldı.
Akdeniz´de ‘kültür ve sanat´ buluşması
Akdeniz´de ‘kültür ve sanat´ buluşması
Edebiyata ihtiyaç var mı? Edebiyatla başka bir gerçeklik mi dayatılıyor? Söz, tüketim kültürünün yaratılmasının aracı mı? Ortak, yeni bir dili inşa etmek mümkün mü? 3.Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması İskenderun Etkinlikleri kapsamında yazar ve şairler Recep Yıldırım, Faris Kuseyri ile Mahir Ergun´un edebiyatın işlevi ve dili üzerine katıldığı söyleşide kollektif çabanın ürünü olarak edebiyatta dilin yeniden inşa edilmesi gerektiği belirtildi.
TGC´den vali ziyareti
TGC´den vali ziyareti
İskenderun ve Antakya´da gazetecilerle buluşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto ve yönetim kurulu, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
HATSU denetçileri seçildi
HATSU denetçileri seçildi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığındati Kasım ayı olağan toplantısında 2 denetçi seçimini gerçekleştirdi.
HBB yerli tohum üretecek
HBB yerli tohum üretecek
Hatay´da Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri projesi
Ölümsüzlüğün 80. yılı
Ölümsüzlüğün 80. yılı
Mustafa Kemal Atatürk, bugüna törenlerle anılacak
"110 bin sığınmacı hamile"
"110 bin sığınmacı hamile"
Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye İletişim Uzmanı Çelik Özüduru, 110 bin Suriyeli sığınmacının hamile olduğunu açıkladı.
"Sokağımız gar sabunu kokuyor" etkinliği
"Sokağımız gar sabunu kokuyor" etkinliği
3. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Buluşması
"En önemli sorunlardan biri, işsizlik"
"En önemli sorunlardan biri, işsizlik"
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi iş birliğinde, Hatay Valiliği himayesinde düzenlenen 11. Hatay İnsan Kaynakları ve İl İstihdam Fuarı (HİKAF) yapıldı. Etkinlikte, MKÜ tarafından iş insanı Recep Atakaş´a ´fahri doktora´ da verildi.
Mülkiyelilerin doğa gezisi
Mülkiyelilerin doğa gezisi
Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Mülkiyeliler grubunun Kırıkha´da doğa gezisi yaptığını bildirdi.
Belen´den Litvanya´daki çalıştaya
Belen´den Litvanya´daki çalıştaya
Erasmus+ Gençlik Projesi
Komşu kentin takımları karşılaşacak
Komşu kentin takımları karşılaşacak
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Karaağaç Spor´un yönetimu, takımın teknik direktörlüğüne Hıdır Özdemir´i (44) getirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi