Şahin´den ‘küskünlükleri unutun´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere yönelik yoklamaların başladığını belirterek, “Kısa, orta, uzun vadeli her türlü şeye hazırlıklı olmalıyız.
Tarih: 5.11.2018 11:43:42

Sadet Berkyürek/İskenderun

Ve biz ne olursa olsun İskenderun´u, Payas´ı, Belen´i, Kumlu´yu, Dörtyol´u, Antakya´yı; CHP´li olmayan tüm ilçelerimizi almanın yolunu bulmalıyız. İlla o bayrağı orada dalgalandırsak oraya ulaşır, kentimizin de bugün bu kadar kötü yönetilmesine engel olurduk” dedi. Şahin, küskünlükleri unutma çağrısı yaptı.
CHP İskenderun ilçe binasında Cumartesi günü, Öztürk Çolak´ın belediye başkan adaylığı açıklamasında yaptığı konuşmada Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil´i çalışmalarından dolayı eleştirirken ‘iktidarı arkasına almanın´ sonucu değiştirmediğini söyledi. Dingil´i sökülüp yeniden yapılan kaldırım ve yol çalışması dışında bir çalışmasının görülmediğini kaydeden Şahin, “Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iktidar belediye başkanı diye, belki birçok dostumuz, İskenderunlu buraya birşey getirir diye sevinmiştir. Belki, ‘iktidarı arkasına alır, İskenderun´u uçurur´ demiştir belki. Ama gel görelim bu şehre hiç bir şey yapmadı, ‘kaldırım sök, kaldırım tak´. Başka hiçbir şey yok. Yol ve kaldırım dışında elle tutulur başka hiçbir şey yok. Bir kent park oldu. İyi de oldu. Bu parkı da 3 yıl boyunca İskenderunlular, çevre koruma dernekleri, sivil toplum örgütlerinin direnci sayesinde kaptırmadık” diye konuştu.

İskenderun´a yeniden CHP bayrağını dikeceklerine inandığını vurgulayan Milletvekili Şahin, seçimden dava üzerinden yürüyerek sonuç alabileceklerini söyledi. Şahin, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz ki bu ülkede rejim değişti. Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyoruz. Sizlerin, hepinizin bir salı günü grup toplantısına gelmenizi, bir çarşamba, perşembe meclis çalışmalarını canlı izlemenizi isterim. Bir tiyatronun içindeyiz. Gerçek bir tiyatro yaşıyoruz. Ama sakın merak etmeyin, o Mecliste konuşan bir parti var. O da CHP. Çünkü CHP Atatürk´ün iki mirasından biri. Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi. Ciddi mücadele veriyoruz. Ancak Meclisteki mücadele tek başına yeterli değil. Önümüze yine bir sandık geliyor. Bu yerel seçimler biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanı, AKP, belediyeden bir yol aldı, bu noktaya geldi. Biz diyoruz ki sizinde desteğinizle farkında olarak önemseyerek yine çöküşleri de belediyelerle olsun. Biz İskenderun´u, Hatay´ın tüm ilçelerini alarak Türkiye´de bir çok il-ilçeleri alarak, muhalefetin göstereceği performansla çöküşlerini hazırlayalım.
Şimdi bu ülkede biraraya gelme, elele tutuşma, kırgınlıkları küskünlükleri unutma zamanıdır. Biz bu kente CHP bayrağını dikeceğiz. Hangi adayımız olursa olsun hiç kimsenin diğerine küsme darılma lüksü yoktur. Önce bir davamız olacak. Dava üzerinden yürüyeceğiz. Davamız İskenderun´da CHP´nin bayrağını dalgalandırmak olmalıdır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Suzan Şahin milletvekili TBMM CHP
"Teklif, başınızın çaresine bakın demektir"
"Teklif, başınızın çaresine bakın demektir"
Hükümetin memur maaşına zam önerisine tepki.
CHP: AKP de buna ileri demokrasi diyor
CHP: AKP de buna ileri demokrasi diyor
Üç belediye başkanının görevden alınıp, yerlerine kayyım atanması
Antakya´da ot ve anız yangını
Antakya´da ot ve anız yangını
Antakya´nın Narlıca mahallesinde çıkan yangında, ot ve anızların yandığı, yangının ormana ulaşmadan söndürüldüğü açıklandı.
Validen ´Gadir-i Hum ziyareti´
Validen ´Gadir-i Hum ziyareti´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, il protokolü ile birlikte Hazreti Muhammed´in Veda Haccı dönüşünde Hazreti Ali´yi taltif ettiği gün olarak bilinen ve Alevilerin en büyük dini bayramlar arasında kutladığı Gadir-i Hum Bayramı sevincine ortak olmak için Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Başkanı Nasreddin Eskiocak´ı ziyaret etti.
Ermeni Patrikliğinin protokol ziyareti
Ermeni Patrikliğinin protokol ziyareti
Meryem Ana Yortusu kapsamında yapıldı
Yayımlanan karar neden geri çekilmiştir?
Yayımlanan karar neden geri çekilmiştir?
Son zamanlarda Çin, Malezya, Vietnam gibi ülkelerin çöp ithalatını sınırlandırma kararı almasıyla birlikte birçok ülkeden Türkiye´ye yapılan çöp ithalatında ciddi bir artış yaşandığını ifade eden Hatay Milletvekili Suzan Şahin, bu çöplerin tam olarak hangi işlemlerden geçirildiği, geri kazanımda kullanıp kullanılmadığı, niteliğinin ne olduğu, hangi alanlarda kullanıldığını ve nasıl bertaraf edildiğinin kamuoyundan gizlendiğini savunarak, konunun araştırılması istemiyle TBMM gündemine taşıdı.
Yeniyurt sahili ´özelleştiriliyor´
Yeniyurt sahili ´özelleştiriliyor´
Yatırım teşvik yöntemiyle 49 yıl süreyle kiralanacak
Valiye taziye ziyaretleri
Valiye taziye ziyaretleri
Hatay Valisi Rahmi Doğan, babası merhum Kaya Doğan için yapılan taziyeleri kabul etti.
AKP, muhtarlarla buluştu
AKP, muhtarlarla buluştu
Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve AKP İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven, kentteki muhtarlarla bir araya geldi.
"Açık bir siyasi darbedir"
"Açık bir siyasi darbedir"
Bakanlığın üç belediye başkanını görevden alması.
Meryem Ana Bayramı kutlandı
Meryem Ana Bayramı kutlandı
Farklı dil, din ve kültürlerin bir arada yaşadığı Hatay´da, 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı (Yortusu) farklı tarihlerde İskenderun, Arsuz, Antakya ve Samandağ´da kutlandı.
Yavru geyik, koruma altında
Yavru geyik, koruma altında
Amanos Dağında, dağın İskenderun eteklerinde yaşayan bazı yırtıcı hayvanlardan kaçan ve yayla sakinleri tarafından yakalanan yavru geyik, önce yöre sakinleri tarafından koruma altına alındı, ardandan da belediye görevlilerine teslim edildi.
6 hektar alan yandı
6 hektar alan yandı
Antakya´da iki orman yangını
Görüşmede son gün
Görüşmede son gün
Hükümetle kamu çalışanları arasında toplu sözleşme müzakeresi
"Tavrımız önceki tutumumuzdan farksızdır"
"Tavrımız önceki tutumumuzdan farksızdır"
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, yeni ´adli yıl´ nedeniyle Yargıtay tarafından Beştepe´deki Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenecek törene baro olarak katılmayacaklarını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi