Şahin´den ‘küskünlükleri unutun´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, 31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere yönelik yoklamaların başladığını belirterek, “Kısa, orta, uzun vadeli her türlü şeye hazırlıklı olmalıyız.
Tarih: 5.11.2018 11:43:42

Sadet Berkyürek/İskenderun

Ve biz ne olursa olsun İskenderun´u, Payas´ı, Belen´i, Kumlu´yu, Dörtyol´u, Antakya´yı; CHP´li olmayan tüm ilçelerimizi almanın yolunu bulmalıyız. İlla o bayrağı orada dalgalandırsak oraya ulaşır, kentimizin de bugün bu kadar kötü yönetilmesine engel olurduk” dedi. Şahin, küskünlükleri unutma çağrısı yaptı.
CHP İskenderun ilçe binasında Cumartesi günü, Öztürk Çolak´ın belediye başkan adaylığı açıklamasında yaptığı konuşmada Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil´i çalışmalarından dolayı eleştirirken ‘iktidarı arkasına almanın´ sonucu değiştirmediğini söyledi. Dingil´i sökülüp yeniden yapılan kaldırım ve yol çalışması dışında bir çalışmasının görülmediğini kaydeden Şahin, “Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iktidar belediye başkanı diye, belki birçok dostumuz, İskenderunlu buraya birşey getirir diye sevinmiştir. Belki, ‘iktidarı arkasına alır, İskenderun´u uçurur´ demiştir belki. Ama gel görelim bu şehre hiç bir şey yapmadı, ‘kaldırım sök, kaldırım tak´. Başka hiçbir şey yok. Yol ve kaldırım dışında elle tutulur başka hiçbir şey yok. Bir kent park oldu. İyi de oldu. Bu parkı da 3 yıl boyunca İskenderunlular, çevre koruma dernekleri, sivil toplum örgütlerinin direnci sayesinde kaptırmadık” diye konuştu.

İskenderun´a yeniden CHP bayrağını dikeceklerine inandığını vurgulayan Milletvekili Şahin, seçimden dava üzerinden yürüyerek sonuç alabileceklerini söyledi. Şahin, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz ki bu ülkede rejim değişti. Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyoruz. Sizlerin, hepinizin bir salı günü grup toplantısına gelmenizi, bir çarşamba, perşembe meclis çalışmalarını canlı izlemenizi isterim. Bir tiyatronun içindeyiz. Gerçek bir tiyatro yaşıyoruz. Ama sakın merak etmeyin, o Mecliste konuşan bir parti var. O da CHP. Çünkü CHP Atatürk´ün iki mirasından biri. Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi. Ciddi mücadele veriyoruz. Ancak Meclisteki mücadele tek başına yeterli değil. Önümüze yine bir sandık geliyor. Bu yerel seçimler biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanı, AKP, belediyeden bir yol aldı, bu noktaya geldi. Biz diyoruz ki sizinde desteğinizle farkında olarak önemseyerek yine çöküşleri de belediyelerle olsun. Biz İskenderun´u, Hatay´ın tüm ilçelerini alarak Türkiye´de bir çok il-ilçeleri alarak, muhalefetin göstereceği performansla çöküşlerini hazırlayalım.
Şimdi bu ülkede biraraya gelme, elele tutuşma, kırgınlıkları küskünlükleri unutma zamanıdır. Biz bu kente CHP bayrağını dikeceğiz. Hangi adayımız olursa olsun hiç kimsenin diğerine küsme darılma lüksü yoktur. Önce bir davamız olacak. Dava üzerinden yürüyeceğiz. Davamız İskenderun´da CHP´nin bayrağını dalgalandırmak olmalıdır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Suzan Şahin milletvekili TBMM CHP
Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Cumhur İttifakı´nın AKP´den İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, “31 Mart´tan sonra partimin rozetini çıkarıp tüm İskenderun´un başkanı olacağım” dedi.
“Kazananın arkasında durmalıyız"
“Kazananın arkasında durmalıyız"
Şahutoğlu ve Aslan buluştu
Akçalı´ya taziye evi
Akçalı´ya taziye evi
Arsuz Belediyesi ve iş insanı Edip Büyüktepe işbirliğiyle Akçalı mahallesinde yapımı tamamlanan “Akçalı Cavide Büyüktepe Taziye Evi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Üniversitede kök hücre bağışı
Üniversitede kök hücre bağışı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Genç Sağlık LiderleriTtopluluğu ve Antakya Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle "Kök bağışı ile yaşam bağışla" konulu adlı panel düzenlendi.
"Gelenekler pek değişmiyor"
"Gelenekler pek değişmiyor"
Kültürel miras haberciliğinin önemli olduğunu belirten ve bu tür habercilikte dikket edilmesi gerekenleri yöredeki gazetecilere anlatan Agos gazetesi çalışanı Uygar Gültekin, her bölgedeki birçok şeyin kültürel miras olduğunu anımsattı.
Destan, 104 yıl önce yazıldı
Destan, 104 yıl önce yazıldı
İskenderun kaymakamı İskender Yönden, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehitlikte düzenlenen etkinliğe, gazilerle birlikte otobüsle birlikte gitti.
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
İskenderun Kadın Platformu, kadının toplumsal cinsiyet eşitliliğinde hak ettiği noktaya ulaşması için erkek adalet değil gerçek adaletin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Arsuz Belediyesi, Nardüzü Kadın Kültür ve Gençlik Merkezinde açılan kurslara katılanlar sertifikalarını törenle aldı.
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Acıklamayı, TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu sekreteri Durukan yaptı.
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dün kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu oluşturdu. Komisyon, tüm hayvanların haklarının savunucusu ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısında olduklarını belirtti.
Halepçe anması açıklaması
Halepçe anması açıklaması
Halepçe ve 16 Mart´ta İstanbul Üniversitesi önündeki katliamlarının yıldönümünde Halkların Demokratik Partisi HDP İskenderun ilçe örgütü adına eşbaşkan Ahmet Çahan, “Geçmişiyle hesaplaşamayan toplumların demokrasiyi inşa edemeyeceklerini bilerek, tarihin karanlık sayfalarının aydınlatılması mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Arsuz´da Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, düzenlendi.
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
İSTE-İŞKUR işbirliği ile yürütülen İş Kulüpleri projesinin tanıtımı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi