Sanatçılar, Atakan´ın doğum gününü kutladı
28 yaşını kutlaması gerekirken, ODTÜ direnişine destek eyleminde Antakya´da yaşamını yitiren Ahmet Atakan´ın hep 23 yaşında kalacağı doğum günü, sanatçı, gazeteci, yazar ve sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından kutlandı.
Tarih: 20.2.2018 09:45:18

Akın Bodur/İskenderun

2013 Eylül´de Antakya´nın Armutlu Mahallesinde düzenlenen ODTÜ´ye destek eylemlerinde yaşamını yitiren Ahmet Atakan´ın (23) adına Defne´de kurulan Halkevi Hatay Şubesi Ahmet Atakan Kütüphanesi yaranına dayanışma kahvaltısı düzenlendi.
Antakya´nın Kuzeytepe mahallesindeki Çımar restaurantta düzenlenen kahvaltıya, Samandağ Belediyesi yönetimi ile Halkevi, tabip odası, eczacılar odası, İHD yöneticileri de katıldı. Atakan´ın kardeşi Zafer Atakan, dayanışma kahvaltısı ile Elektrik Mahallesinde bulunan Ahmet Atakan Kütüphanesinin maddi sıkıntısının çözüme kavuşturulmasının amaçlandığı belirtildi.
Ahmet Atakan´ın annesi Emsal Atakan ve Halkevi yöneticisinin selamlama konuşması sonrası aralarında Acun Karadağ, Semih Özakça, Veli Saçılık, Metin Uca, gazeteci İrfan Değirmenci, tiyatro sanatçıları Levent Üzümcü, Tilbe Saran, Barış Atay ve Özgür Aydın, Kardeş Türküler´in solisti Vedat Yıldırım, Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, CHP İstanbul Milletvekili Aytuğ Atıcı, HDP Milletvekili Filiz Kesercioğlu ile Gezi Şehitleri Platformu yöneticilerinin de bulunduğu 30´un üzerindeki sanatçı, gazeteci, yazar ve sivil toplum örgütü temsilcisi, Ahmet Atakan´ın doğum günü için verdiği mesajlar, slayt gösterimiyle sunuldu. Antakya´daki gezi protestolarında yaşamını yitiren Abdullah Cömert´in annesi Hatice Cömert de sağlık sorunu nedeniyle videolu mesajla kahvaltıya katılırken, Eskişehir´deki protestolarda öldürülen Ali İsmail´in annesi Emel ve babası Şahap da katılımcılar arasında, Atakan ailesinin yanında yer aldı. Ahmet Atakan için sosyal medyada da ´İyi ki doğdun Ahmet; Ahmet Atakan hep 23 yaşında" etiketleri oluşturuldu.








Kaynak:

"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
İskenderun trafiğinde yönlerin değiştirilmesine tepki.
"Bor, bitkiler için de gerekli"
"Bor, bitkiler için de gerekli"
İSTE öğretim üyesi Dr. İrem Uluışık, bor madeninin kullanım alanının çok yaygın olduğunu, bu konuda araştırma ve yapılan yatırımların da arttığını belirtti.
"Beyanname, ortak değer"
"Beyanname, ortak değer"
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 70. yıl
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İSDEMİR´e teknik gezi gerçekleştirdi.
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hatay il teşkilatı, yaptığı genel kurulla Fehmi Uçar´ı yeniden il başkanlığına getirdi.
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne, Samandağ ve Arsuz ilçelerinde çok sayıda belediye başkan aday adayı olduğunu ifade ederek, "Bu olayın kangren olmadan en adaletli ve demokratik bir şekilde çözülmesini istiyorum.
195 litre atık yağ toplandı
195 litre atık yağ toplandı
Samandağ´da geri dönüşüm projesi
"Haklarda aşınma var"
"Haklarda aşınma var"
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin 70 yılı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Metoroloji Müdürlüğü, Hatay´ın da içinde bulunduğu Doğu Akdeniz Bölgesinde havanın dün gece başlayan ve bugün de süreceği tahmin edilen çok bulutlu, sağanak yağmurlu ve yer yer kuvetli rüzgarın etkisinde olacağını bildirdi.
Sürücüden kornalı protesto
Sürücüden kornalı protesto
HBB´nin, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirmesi
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akın Savaş Toklu, İskenderun teknik Üniversitesinde eğitim alan mühendislik fakültesi öğrencilerine "Satürasyon dalışı" tekniğini anlattı ve bu tekniğin ülkemizde ilk kez Avrasya Tüneli projesinde kullanıldığını ifade etti.
Üst geçit yapımı sürüyor
Üst geçit yapımı sürüyor
İskenderun Meslek Yüksekokulu önü
Milletvekilinin ağabey acısı
Milletvekilinin ağabey acısı
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir abisi ve Hatay eski Milletvekili Nurettin Tokdemir´in kardeşi emekli öğretmen Bilgin Tokdemir, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.
Valiye ziyaret sürüyor
Valiye ziyaret sürüyor
İçişleri Bakanlığı GAMER Başkanı Selim Çapar ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
Kentte trafik ´tersine´
Kentte trafik ´tersine´
HBB, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirdi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi