Sanatçılar, Atakan´ın doğum gününü kutladı
28 yaşını kutlaması gerekirken, ODTÜ direnişine destek eyleminde Antakya´da yaşamını yitiren Ahmet Atakan´ın hep 23 yaşında kalacağı doğum günü, sanatçı, gazeteci, yazar ve sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından kutlandı.
Tarih: 20.2.2018 09:45:18

Akın Bodur/İskenderun

2013 Eylül´de Antakya´nın Armutlu Mahallesinde düzenlenen ODTÜ´ye destek eylemlerinde yaşamını yitiren Ahmet Atakan´ın (23) adına Defne´de kurulan Halkevi Hatay Şubesi Ahmet Atakan Kütüphanesi yaranına dayanışma kahvaltısı düzenlendi.
Antakya´nın Kuzeytepe mahallesindeki Çımar restaurantta düzenlenen kahvaltıya, Samandağ Belediyesi yönetimi ile Halkevi, tabip odası, eczacılar odası, İHD yöneticileri de katıldı. Atakan´ın kardeşi Zafer Atakan, dayanışma kahvaltısı ile Elektrik Mahallesinde bulunan Ahmet Atakan Kütüphanesinin maddi sıkıntısının çözüme kavuşturulmasının amaçlandığı belirtildi.
Ahmet Atakan´ın annesi Emsal Atakan ve Halkevi yöneticisinin selamlama konuşması sonrası aralarında Acun Karadağ, Semih Özakça, Veli Saçılık, Metin Uca, gazeteci İrfan Değirmenci, tiyatro sanatçıları Levent Üzümcü, Tilbe Saran, Barış Atay ve Özgür Aydın, Kardeş Türküler´in solisti Vedat Yıldırım, Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, CHP İstanbul Milletvekili Aytuğ Atıcı, HDP Milletvekili Filiz Kesercioğlu ile Gezi Şehitleri Platformu yöneticilerinin de bulunduğu 30´un üzerindeki sanatçı, gazeteci, yazar ve sivil toplum örgütü temsilcisi, Ahmet Atakan´ın doğum günü için verdiği mesajlar, slayt gösterimiyle sunuldu. Antakya´daki gezi protestolarında yaşamını yitiren Abdullah Cömert´in annesi Hatice Cömert de sağlık sorunu nedeniyle videolu mesajla kahvaltıya katılırken, Eskişehir´deki protestolarda öldürülen Ali İsmail´in annesi Emel ve babası Şahap da katılımcılar arasında, Atakan ailesinin yanında yer aldı. Ahmet Atakan için sosyal medyada da ´İyi ki doğdun Ahmet; Ahmet Atakan hep 23 yaşında" etiketleri oluşturuldu.
Kaynak:

"Andımız okullarda yeniden okutulmalı"
"Andımız okullarda yeniden okutulmalı"
Türkiye Kamu Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, andımızın okullarda yeniden okutulması için açılan dava hakkında değerlendirmede bulundu.
"Mozaik Yolu" projesi ziyareti
"Mozaik Yolu" projesi ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği tarafından gündeme getirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen; Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa illerini kapsayan “Mozaik Yolu Projesi” için Hatay´a gelen heyeti kabul etti.
VP ilçe başkanı babasını kaybetti
VP ilçe başkanı babasını kaybetti
Vatan Partisi (VP) Kırıkhan İlçe Başkanı Gönül Gökkan´ın babası Mehmet Gökkan, yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü ve yaşamını yitirdi.
OSB´de belge bilgilendirmesi
OSB´de belge bilgilendirmesi
İTSO ABİGEM Heyeti, OSB´de fabrika ziyaretleri yaparak ´tehlikeli mesleklerde alınması zorunlu mesleki yeterlilik belgesi ve belgelendirme´ süreci hakkında bilgi verdi.
8 ilçede elektrik kesintisi
8 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Arsuz, Dörtyol, Erzin, Antakya, Defne, Altınözü, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerinde yapılacak bakım-onarım ve tesis çalışmaları nedeniyle bugün ve yarın elektrik verilmeyecek.
Uyuşturucu operasyonu: 17 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 17 gözaltı
İskenderun´da polisin düzenlediği 10 uyuşturucu operasyonunda 17 kişi gözaltına alındı, operasyonlarda 535 gram esrari, 62 kök kenevir bitkisi, 28 adet captagon uyuşturucu hap, 21 gram eroinin ele geçirildiği açıklandı.
"Hizmet karnemiz pekiyi"
"Hizmet karnemiz pekiyi"
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye çalışmalarında karnelerinin ´pekiyi´ olduğunu söyledi.
Karayollarına park, başladı
Karayollarına park, başladı
Kent parkı´nın temeli önceki gün atıldı
Gemide ölen hayvanlar ne oluyor?
Gemide ölen hayvanlar ne oluyor?
Telef olanlar gemide kıyılıp, dışkılarıyla birlikte uluslararası sulara atılıyormuş
TKDK´dan salça üreticileriyle toplantı
TKDK´dan salça üreticileriyle toplantı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü´nce düzenlenen kurumun destek verdiği sektörlerin temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantıları sürüyor.
Hatay mutfağı, Gastronomi Festivalinde
Hatay mutfağı, Gastronomi Festivalinde
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Uluslararası Gastronomi Festivali´ne katıldı.
Belen´de ´ulaşımda dönüşüm´
Belen´de ´ulaşımda dönüşüm´
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Belen bölgesinde toplu taşıma alanında faaliyet gösteren Belen ve Cırtıman kooperatiflerinin yüzde 100 dönüşüme katılarak yeni araçlarla vatandaşa hizmet vermeye başladığını bildirdi.
Hatay´ın tüm renkleri ele alınmalı
Hatay´ın tüm renkleri ele alınmalı
Belediye, Hatay Günlerinden çekildi
Cırtıman´ın ´eğitim´ sorunu
Cırtıman´ın ´eğitim´ sorunu
Mahalleye taşımalı eğitim servisi bu yıl verilmedi. 120 öğrenci okulsuz
´Döner´e coğrafi işaretleme çabası
´Döner´e coğrafi işaretleme çabası
DOĞAKA ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında "İskenderun dönerinin coğrafi işaretler" tescilinin alınması ve çalışmalar yapılması ile ilgili protokol imzalandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi