Sarıbal´dan, sorun ziyareti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, narenciyedeki zararları inceledi, Hatay Milletvekilleri ile birlikte partisinin Hatay il örgütünü ziyaret etti.
Tarih: 8.6.2020 14:57:41

Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Suzan Şahin ve Serkan Topal ile CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar´ın da bulunduğu görüşmede, ziyaretin, yörede tarımda yaşanan doğal afet hasarları ve çiftçinin sorunlarının tespit edilmesi amacıyla yapıldığı belirtildi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal, çiftçi ile yapılan sorun ve afet görüşmesi sonrası, partisinin Hatay il başkanlığınıda ziyaret ederek, partilileriyle bir araya geldi. Milletvekili Güzelmansur, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal´ın ziyaretini sosyal medya paylaşımı ile duyurdu.

CHP heyeti tarımda yaşanan kayıpları incelemek üzere önce Erzin´e geldi. Tarım Politikalarından ve Tarım Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal´ın başkanlığında CHP tarım heyeti, Hatay´da tarımsal durumu incelemek üzere bölgedeki ziyaretlerine CHP Erzin İlçe Başkanlığı ile başladı.

Erzin´de aşırı sıcakların narenciye bahçelerine verdiği zararı CHP heyetine Erzin Ziraat Odası Başkanı Ahmet Keskin aktardı. Keskin, geçen yıl da ürün yetişmeyen bahçelerde bu yıl da ürünün kaybedildiğini, çiftçinin üst üste iki yıl kaybetmiş göründüğünü belirtti.

Erzin ilçe Tarım Müdürü Furkan Mete´yi ziyaret ederek, bölgenin tarımsal sorunlarına ve çiftçilerin durumuna ilişkin görüşmeler yapan heyet, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım, Dörtyol Tarım İlçe Müdürü Soner Kıymacı, Dörtyol Ziraat Odası Başkanı İbrahim Seyhan´dan, Dörtyol Yüksek Tarım Mühendisler Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Çoşkun ve Dörtyol Turunçgiller Kooperatif Başkanı Hacı İbrahim Secer´den tarım ve çiftçilerin sorunları hakkında bilgi aldı.

CHP heyeti Arsuz Ziraat Odasını da ziyarete ederek, oda başkanı Bünyamin Nal´da çiftçiler ve tarımsal sorunlar hakkında bilgi aldı.
Kaynak:

HBB ekipleri nöbette
HBB ekipleri nöbette
Bölgede etkili yağışlar nedeniyle Arsuz´da toprak kayması ve heyelan yaşanan noktalara ivedilikle müdahale eden Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin önlemleri arttırarak görev sürdüreceği belirtildi.
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Başkan Güven: Tüm ekiplerimizle sahadayız
Yağışın etkisini gösterdiği mahallelerde çalışmaların sürdüğünü belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Tüm araçlarımızı, ekipmanlarımızı kullanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Arsuz´da kriz masası
Arsuz´da kriz masası
Arsuz Belediyesi, aşırı yağışların yarattığı hasarlarla ilgili oluşturulan kriz masasına 444 7 922 ve 03266612111 nolu telefon numaralarından ulaşılabileceğini bildirdi. CHP´nin Doğa Haklarından Sorumlu MYK Yrd. Nermin Yıldırım Kara, Zilli çayında barınan balıkçı teknelerinin Madenli barınağına sığınma taleplerinin değerlendirilmediğini açıkladı.
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
Arsuz´da ´seferberlik´ hali
İki gündür etkisini sürdüren şiddet yağışın etkileri netleşmeye başladı. Kentteki kurumlar eşgüdümle çalışma yürütürken, sel felaketi yaşanan yerleşimlere yardım ulaştırıldı.
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz´da şiddetli yağış etkiledi
Arsuz Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri iki gündür etkisini sürdüren yağışların etkili olduğu yerleşimlerde çalışmalarını sürdürdü, tıkanan kanal ve mazgallarda temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Ahrazoğlu vefat etti
Ahrazoğlu vefat etti
MHP 26. dönem Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, yaşamını kaybetti.
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi