Savaş: Birlikte başarmak istiyoruz
Başkan Lütfü Savaş, 31 Mart´ta yapılacak seçimi kazandığı takdirde hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı ve destek istedi.
Tarih: 16.3.2019 08:58:51

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve ´millet ittifakı´nın HBB adayı CHP´li Lütfü Savaş, ittifakın Belen Belediye Başkan adayı Hayri Yüksel ile birlikte Belen´de düzenlenen halk toplantılarına katıldı. Savaş, İYİ Partili Belen adayı Hayri Yüksel ile birlikte kentin Şenbük, Ötençay, Bakras, Çakallı, Kıcı, Sarımazı, Fatih, Halilbey ve Issume mahalleleri ve Belen Seçim Ofisi´nde yöre sakinlerinin istek ve taleplerini de dinledi.
İskenderun´da düzenlenen Millet İttifakının toplantıları ve kentin Denizciler Mahallesinde İYİ Partinin Seçim Bürosu açılışına CHP´li İskenderun belediye Başkan adayı Yılmaz Şahutoğlu ile birlikte katılan Savaş, daha sonra Esentepe Mahallesinde düzenlenen halk toplantısında yöre sakinlerini dinledi ve projelerini anlattı.
CHP Payas Belediye Başkan adayı Ali Oğuz´la da ilçe seçim bürosu açılışını yapan Savaş´ı, 12 metrelik Türk bayrağı ve mehteran takımıyla karşıladı. Burada konuşan Savaş, "Sizlerin desteğiyle bugüne kadar bir çok iş başardık, 31 Mart´ta da hep birlikte başarmak istiyoruz. Bu seçim, siyaset üstü bir seçimdir. İnanıyoruz ki 31 Mart´ın ardından Hatay, çok daha dingin, çok daha seri ve hak ettiği bir şekilde yönetilecek. Biz memleketin hizmetkarı olmaya geleceğiz. Sizlere en doğru hizmeti yapacağımızın da sözünü veriyorum. Bir olalım, diri olalım, iri olalım" dedi. HBB Başkanı Savaş, Hassa´da da ´Millet İttifakı´nın Seçim Bürosu açılına katıldı, aday Mehmet Ali Söylemez ve kendisine destek istedi. Savaş, "Ben inanıyorum ki Hassa´da bu dönem hem inananlar hem de destekleyenler daha fazla olacak. Büyükşehir ve ilçemize daha fazla hizmet getirelim" diye konuştu.
Kırıkhan Belediye Başkan adayı Erhan Yavuzyılmaz´la birlikte, Kırıkhanlılarla da biraraya gelen Savaş, Hatay halkının desteği ve hayır duası ile her türlü zorluğun üstünden geldiğini ifade etti. Savaş, “31 Mart´ta hem büyükşehir hem de Kırıkhan´da zafer akşamı kutlayacağız. Kırıkhan´daki hizmetlerimizi bütün insanlarımızı kucaklayarak birlikte yapacağız. Biz insanlarımızı ayrıştırmadan Hatay´ın 15 ilçesine hizmet ediyoruz. Mecliste azınlıktaydık. Mecliste çoğunluğu sağlamamız lazım. Bunun için hem Kırıkhan hem de büyükşehir belediye başkanı ve meclis üyelerinin seçimi bizim için çok önemli. Ben Kırıkhan´da güçlü bir meclisin ve başkanın olacağına eminim” değerlendirmesini yaptı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Savaş Birlikte başarmak istiyoruz
Onlar belediyecilik yapamaz
Onlar belediyecilik yapamaz
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, öncek akşam kentin Çay mahallesinde miting düzenledi, kentteki esnafı gezdi ve destek istedi.
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını semt pazarları ve esnaf gezisiyle sürdürdü.
VP´den üreticiye destek sözü
VP´den üreticiye destek sözü
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk, seçim çalışmalarını tarım alanları ve Küçük Dalyan bölgesinde sürdürdü.
Fabrikaya seçim ziyareti
Fabrikaya seçim ziyareti
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre´yi ziyaret etti.
"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi