Savaş´tan ‘Belen ziyareti´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın milletvekilleri Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ile birlikte Belen mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantının ardından Belen Belediyesine gerçekleştirilen ziyareti, “HBB Başkanı Lütfü Savaş, Başkan Gül´ün Makamında” yorumuyla servis edildi.
Tarih: 31.8.2019 10:01:20

İskenderun/SES

Ziyarete ilişkin Belen Belediyesi´nden servis edilen basın bülteninde, “HBB Başkanı Lütfü Savaş, Başkan Gül´ün Makamında; ‘Belen´i Birlikte Kalkındıracağız´ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Belen CHP İlçe Başkanı Fevzi Yüksel ve beraberindeki misafirlerle birlikte, MHP´li Belediye Başkanı İbrahim Gül´ü makamında ziyaret ederek, geçmiş olsun ve hayırlı olsun dileklerini ileterek, belen ilçesine yapılması öncelikli konular üzerine istişarede bulundu” denildi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilendiği 31 Haziran seçimlerinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu´na yönelik sosyal medya hesabından paylaşımlarıyla tepki çeken Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül´e gerçekleştirilen ziyarete ilişkin bültende, Başkan Savaş´ın "İbrahim Gül benim uzun yıllardır tanıdığım ve birlikte güzel hizmetlere imza atabileceğimiz bir kardeşimiz, geçmiş dönemde ufak tefek sıkıntılar yaşamış olmamıza rağmen Belen´imize uzun vadeli yatırımları getirdik, geçmiş geçmişte kaldı diyerek, başkanımızla ilçemize güzel hizmetler getireceğimizden kimsenin bir şüphesi olmasın. Belen´i Birlikte Kalkındıracağız” ifadesine yer verildi.
Üstlendiği görevin sorumluluklarını da arttığını ifade eden Başkan Gül´ün ise bültende şu ifadeleri yer aldı: “Hizmet ve yatırım konusunda tam anlamıyla hizmet alamayan bir Belen için, artık el ele verme zamanı, Başkanımız Lütfü Savaş´da en önemli sorunumuz olan Muhlisali, Cumhuriyet ve Bakras mahallelerinin altyapı ve asfalt çalışmalarının bitirilmesi ve vatandaşlarımızın kış öncesi bu sorundan kurtulması, en öncelikli sıkıntılarımızın arasında, en kısa zamanda çalışmalar başlayacağının ifadelerini de kendisi bizlere iletti. Birlikten kuvvet doğar diyerek, başkanımızla uyum içerisinde çalışarak, belenimizi hak ettiği yatırımlarla buluşturacağız diyerek, tekrar nazik ziyaretlerinden dolayı, tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunarım."
Ziyarette CHP ve İYİ Panti heyetinin yanı sıra MHP ve AKP Belen İlçe Başkanları Seyfullah Gürbüz, Enis Göçmen, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri de hazır bulundu.
Kaynak:

Toplu intiharlara soru önergesi
Toplu intiharlara soru önergesi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İstanbul ve Antalya´da ekonomik nedenler ve borç nedeniyle yaşandığı belirtilen toplu intiharları önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay´a 130 kilometre sınırı bulunan Suriye´nin İdlip kentinde bulunan terör örgütlerinin yörede güvenlik kaygısı yarattığını ifade etti.
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hataylı çiftçinin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğunu yineledi.
Saygı, en büyük devrimciye
Saygı, en büyük devrimciye
Kurtuluş Savaşının önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılarak sonsuzluğa gittiğinin 81. yılında saygı ve özlemle anıldı.
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partisinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Antakya İlçe Başkanı Fahri Serdar Özal ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Hatay İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Vedat Yavuz´u makamında ziyaret etti.
Sökmen de başkan adayı
Sökmen de başkan adayı
Erzin CHP ilçe kongresi
CHP´de tek adaya doğru
CHP´de tek adaya doğru
İskenderun´da 4.724 üye 400 delegeyi belirleyecek
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Saadet Partisi´nde Karamollaoğlu bir kez daha seçildi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumları olduğunu belirterek, öğretmenlerin özlük haklarını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Başlamış´a gölet önerdi
Başlamış´a gölet önerdi
Milletvekili Kaşıkçı, HBB´yi Yeniyurt´ta da kanalizasyonun denize boşalmasını önlemeye çağırdı
Başkandan 3 partiye ziyaret
Başkandan 3 partiye ziyaret
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP ile kentte siyasi faaliyet gösteren CHP ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti, Saadet Partisi yönetimi ise Tosyalı´ya makamında ziyarette bulundu.
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, elektrik kesintileri ile ilgili Kanun Teklifi verdi.
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, partisi CHP´den 25 milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı´na verilen orman yangınlarına erken müdahale ve ulaşım kolaylığının sağlanmasını amaçlayan meclis araştırması önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini açıkladı.
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD´nin ´soykırım kararı´na tepki
ABD Temsilciler Meclisi, Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915´te Osmanlı Döneminde yapılan ´tehcir´in ´soykırım´ olduğunu kabul eden tasarıyı onayladı.
İYİ Parti, yönetimini oluşturdu
İYİ Parti, yönetimini oluşturdu
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, partisinin il yönetimi ve disiplin kurulu listesinin onaylandığını açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi