Seçimler birleştirebilir
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, partisinin 27 Ocak´ta Ankara´da yapılacak olağanüstü kurultay için çalışmalara başladıklarını belirtti.
Tarih: 9.1.2018 10:14:12

 

Gültekin, partisinin Hatay il ve ilçe başkanları ile yönetim kurullarının katıldığı genişletilmiş toplantısında, Hatay´ın, Türkiye-Suriye krizi döneminde terör ve ekonomik olarak büyük sıkıntılar çektiğini, partisinin bu dönemde ilk çözüm önerilerini Antakya´da yapılan basın açıklamaları ve mitinglerle halka anlattığını ifade etti. Gültekin, “Türkiye-Suriye krizinin başladığı günlerde Hatay´da ilk sokağa inen ve Türkiye-Suriye barışının gerçekleşmesi için mücadeleyi başlatan partiyiz. Biz Türkiye-Suriye krizi olmadığını söyledik. Suriye´ye bir emperyalist saldırı ve Suriye´nin vatanını savunduğunu açıkladık. Zaman içinde bizim ifade ettiklerimiz doğrulandı. Amerika Suriye´yi parçalamak için dünyanın bütün terör örgütlerini Suriye´nin üzerine göndermiştir. Suriye Devleti Başkanı Beşar Esad ve halkı yiğitçe vatanını savunmuştur. Partimiz de krizin başladığı, günlerden itibaren Suriye devleti ve halkının yanında yer almıştır. Bugün Türkiye-Suriye krizi çözülmeye çok yakındır. Türkiye-Suriye devletinin el sıkışması, Hatay´ın ekonomik sorununu önemli ölçüde çözecek ve çarşıları şenlenecektir. Ortadoğu kapısının açılması, Hatay´ın bayramı olacaktır” dedi. Olağanüstü bir dönemden geçildiğini anlatan Gültekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyamız yeniden şekilleniyor. Atlantik çıkmazda, Asya ise büyük bir birleşme sürecini yaşamaktadır. Bu süreçte dış politikada, partimiz; Türkiye-Suriye krizinin çözümünde, Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmüş, barışın sağlanmasında önemli adım atmıştır. Yine başta Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz, Rusya, Çin, İran, Irak, İran gibi büyük devletlerle devlet başkanlığı düzleminde görüşmeler gerçekleştirmiş ve Amerikan emperyalizmine karşı Asya devletlerinin birlikte hareket etmesinin öncülüğünü yapmıştır. İç cephede ise FETÖ-PKK gibi terör örgütlerine karşı halkı birleştirmiştir. TSK´nin PKK belasını hendeklere gömülmesindeki başarısını desteklemiştir... Seçimler erkene alınabilir, hatta Cumhurbaşkanı, milletvekili ve belediye seçimleri birleştirilebilinir. AKP, cumhurbaşkanı seçimlerinde önde olacağını, belediye seçimlerinde geride olduğunu görmüştür. Bu anlamda seçimleri birleştirebilir."
Vatan Partisi İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım ise, kurultay için Hatay´ın bütün ilçelerinden otobüs kaldıracaklarını, kurultay delegelerinin yanında vatandaşları da kurultaya davet etti.
Kaynak:

Cem Karpuz istifa etti
Cem Karpuz istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tüzük Kurultayı´nda uygulamalara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, eleştirilerinin ‘parti içi siyasi hesaplara malzeme yapılmak istendiği´ gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, hafta sonu partisi CHP´nin Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ilçe örgütlerine ziyaretlerde bulundu.
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik, yeni yönetimini oluşturdu.
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP Hatay İl Kadın Kolları, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi