Seçimler birleştirebilir
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, partisinin 27 Ocak´ta Ankara´da yapılacak olağanüstü kurultay için çalışmalara başladıklarını belirtti.
Tarih: 9.1.2018 10:14:12

 

Gültekin, partisinin Hatay il ve ilçe başkanları ile yönetim kurullarının katıldığı genişletilmiş toplantısında, Hatay´ın, Türkiye-Suriye krizi döneminde terör ve ekonomik olarak büyük sıkıntılar çektiğini, partisinin bu dönemde ilk çözüm önerilerini Antakya´da yapılan basın açıklamaları ve mitinglerle halka anlattığını ifade etti. Gültekin, “Türkiye-Suriye krizinin başladığı günlerde Hatay´da ilk sokağa inen ve Türkiye-Suriye barışının gerçekleşmesi için mücadeleyi başlatan partiyiz. Biz Türkiye-Suriye krizi olmadığını söyledik. Suriye´ye bir emperyalist saldırı ve Suriye´nin vatanını savunduğunu açıkladık. Zaman içinde bizim ifade ettiklerimiz doğrulandı. Amerika Suriye´yi parçalamak için dünyanın bütün terör örgütlerini Suriye´nin üzerine göndermiştir. Suriye Devleti Başkanı Beşar Esad ve halkı yiğitçe vatanını savunmuştur. Partimiz de krizin başladığı, günlerden itibaren Suriye devleti ve halkının yanında yer almıştır. Bugün Türkiye-Suriye krizi çözülmeye çok yakındır. Türkiye-Suriye devletinin el sıkışması, Hatay´ın ekonomik sorununu önemli ölçüde çözecek ve çarşıları şenlenecektir. Ortadoğu kapısının açılması, Hatay´ın bayramı olacaktır” dedi. Olağanüstü bir dönemden geçildiğini anlatan Gültekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyamız yeniden şekilleniyor. Atlantik çıkmazda, Asya ise büyük bir birleşme sürecini yaşamaktadır. Bu süreçte dış politikada, partimiz; Türkiye-Suriye krizinin çözümünde, Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmüş, barışın sağlanmasında önemli adım atmıştır. Yine başta Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz, Rusya, Çin, İran, Irak, İran gibi büyük devletlerle devlet başkanlığı düzleminde görüşmeler gerçekleştirmiş ve Amerikan emperyalizmine karşı Asya devletlerinin birlikte hareket etmesinin öncülüğünü yapmıştır. İç cephede ise FETÖ-PKK gibi terör örgütlerine karşı halkı birleştirmiştir. TSK´nin PKK belasını hendeklere gömülmesindeki başarısını desteklemiştir... Seçimler erkene alınabilir, hatta Cumhurbaşkanı, milletvekili ve belediye seçimleri birleştirilebilinir. AKP, cumhurbaşkanı seçimlerinde önde olacağını, belediye seçimlerinde geride olduğunu görmüştür. Bu anlamda seçimleri birleştirebilir."
Vatan Partisi İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım ise, kurultay için Hatay´ın bütün ilçelerinden otobüs kaldıracaklarını, kurultay delegelerinin yanında vatandaşları da kurultaya davet etti.
Kaynak:

"Seçimde iktidar olacağız"
"Seçimde iktidar olacağız"
Hatay Milletvekili ve CHP adayı Serkan Topal, Samandağ´ın Kurtderesi mahallesinde halk toplantısı düzenledi.
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Antakya belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkmin değerlendirmede bulundu.
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Haziran seçim çalışmalarını esnaf, semt pazarı, muhtar ve sivil toplum kuruluşları ziyareti ile sürdürdüğünü açıkladı.
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu, 24 Haziran seçim hazırlıklarının son gününde çalışma temposunu arttırdı.
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarının son döneminde İskenderun, Payas, Belen bölgesine ağırlık verdi.
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, AKP hükümetini eleştirmeyi sürdürdü.
Yol haritamız hazır
Yol haritamız hazır
Hataylılar, 11 parlamenterini belirlemek ve cumhurbaşkanlığını belirleyecek oyları kullanmak üzere yarın sandık başına gidip, oylarını kullanacak.
"SP meclisin kapısına dayandı"
"SP meclisin kapısına dayandı"
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP Hatay milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Gül, seçim çalışmalarını partisinin ilçe yöneticileri ve dokuzuncu sıra adayı İlhami Boşça ile birlikte sürdürüyor.
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
İyi Parti Hatay milletvekili adayı Bilal Karaca, partisinin İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi ile birlikte Çırtıman ve Şekere bölgesindeki toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.
Pazar günü neyi oylayacağız-2
Pazar günü neyi oylayacağız-2
1 Kasım seçimleri 24 Haziran´ın yollarının kilometre taşlarını döşedi. Bugün yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde neyi, neden, kim için oylayacağını bilerek tercih mührüne el uzatalım.
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Hatay ve İskenderun´da 24 Haziran seçim çalışmalarını izleyecek. Hatay´da bulunan AGİT uzun dönem gözlemcileri Willem Gerrit Jan Voorhuijen ile Adam Drnovsky, bölgede seçimi izlemeye başladı.
CHP´li Kartal, seçim standında
CHP´li Kartal, seçim standında
Seçim çalışmalarını mahalle gezileri, esnaf ve ev ziyaretleri ile sürdüren CHP İskenderun ilçe örgütü, sahaldeki seçim standında milletvekilyi adaylarını da buluşturuyor.
HDP´den sahile stant
HDP´den sahile stant
HDP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kent sahilinde stant açtı.
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
CHP´li belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Hatay mitingine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi