Seçimler birleştirebilir
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, partisinin 27 Ocak´ta Ankara´da yapılacak olağanüstü kurultay için çalışmalara başladıklarını belirtti.
Tarih: 9.1.2018 10:14:12

 

Gültekin, partisinin Hatay il ve ilçe başkanları ile yönetim kurullarının katıldığı genişletilmiş toplantısında, Hatay´ın, Türkiye-Suriye krizi döneminde terör ve ekonomik olarak büyük sıkıntılar çektiğini, partisinin bu dönemde ilk çözüm önerilerini Antakya´da yapılan basın açıklamaları ve mitinglerle halka anlattığını ifade etti. Gültekin, “Türkiye-Suriye krizinin başladığı günlerde Hatay´da ilk sokağa inen ve Türkiye-Suriye barışının gerçekleşmesi için mücadeleyi başlatan partiyiz. Biz Türkiye-Suriye krizi olmadığını söyledik. Suriye´ye bir emperyalist saldırı ve Suriye´nin vatanını savunduğunu açıkladık. Zaman içinde bizim ifade ettiklerimiz doğrulandı. Amerika Suriye´yi parçalamak için dünyanın bütün terör örgütlerini Suriye´nin üzerine göndermiştir. Suriye Devleti Başkanı Beşar Esad ve halkı yiğitçe vatanını savunmuştur. Partimiz de krizin başladığı, günlerden itibaren Suriye devleti ve halkının yanında yer almıştır. Bugün Türkiye-Suriye krizi çözülmeye çok yakındır. Türkiye-Suriye devletinin el sıkışması, Hatay´ın ekonomik sorununu önemli ölçüde çözecek ve çarşıları şenlenecektir. Ortadoğu kapısının açılması, Hatay´ın bayramı olacaktır” dedi. Olağanüstü bir dönemden geçildiğini anlatan Gültekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyamız yeniden şekilleniyor. Atlantik çıkmazda, Asya ise büyük bir birleşme sürecini yaşamaktadır. Bu süreçte dış politikada, partimiz; Türkiye-Suriye krizinin çözümünde, Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmüş, barışın sağlanmasında önemli adım atmıştır. Yine başta Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz, Rusya, Çin, İran, Irak, İran gibi büyük devletlerle devlet başkanlığı düzleminde görüşmeler gerçekleştirmiş ve Amerikan emperyalizmine karşı Asya devletlerinin birlikte hareket etmesinin öncülüğünü yapmıştır. İç cephede ise FETÖ-PKK gibi terör örgütlerine karşı halkı birleştirmiştir. TSK´nin PKK belasını hendeklere gömülmesindeki başarısını desteklemiştir... Seçimler erkene alınabilir, hatta Cumhurbaşkanı, milletvekili ve belediye seçimleri birleştirilebilinir. AKP, cumhurbaşkanı seçimlerinde önde olacağını, belediye seçimlerinde geride olduğunu görmüştür. Bu anlamda seçimleri birleştirebilir."
Vatan Partisi İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım ise, kurultay için Hatay´ın bütün ilçelerinden otobüs kaldıracaklarını, kurultay delegelerinin yanında vatandaşları da kurultaya davet etti.
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi