"Seçimlerde kurulan ittifak sürüyor"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kırıkhan ve Erzin´de muhtarlarla ayrı ayrı yemekte bir araya geldi.
Tarih: 22.7.2019 11:03:36

Antakya/SES

Savaş´ın Kırıkhan´da muhtarlarla buluşmasına İYİ Parti Hatay İl eski Başkanı Ali Seçer, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmail Savaşır, Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, Kırıkhan Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun ve Millet İttifakı Kırıkhan Belediye Başkan adayı Erhan Yavuzyılmaz da eşlik etti.
HBB´den yapılan açıklamaya göre, eski ve yeni çok sayıda muhtarın katıldığı toplantıda muhtarlarla buluşan HBB Başkanı Savaş, muhtarlar ve dernek başkanlarının hizmet ve çözümlerin üretilmesinde önemli rol oynadıklarını ifade etti. Seçimden sonra içe dönük yapılanma içinde olduklarını ve bu süre zarfını verimli kullandıklarını ifade eden Savaş, seçimlerde kurulan ittifakın aynı kararlılıkla sürdüğünü de söyledi. Açıklamada Savaş´a ilişkin şunlara yer verildi: "Hizmet noktasında da merak edilenleri muhtarlarla paylaştı. Seçimden önceki süreçte hizmetin ulaştırılması için çok çaba sarf ettiklerini ve bundan dolayı bir miktar borçlandıklarını ifade eden Savaş, ´Şu anda borçlarımızı ödüyoruz. Eylül ayı itibariyle yeniden hız kazanacağız. Tüm birimlerimizle yeniden hizmetinizde olacağız. Kimseyi kaybetme lüksümüz yok. Şehrimizi hep birlikte kalkındıracağız´ diyerek düşüncelerini paylaştı."
Toplantıda konuşan Savaş, "Yapılacak, yapılan veya hazır olan tüm işler zamanında yapılacak. Eksik bırakılmadan tamamlanacak. Erzin içmelerinin yanı sıra Şahin Tepesi ve Burnaz sahilini de bölgenin en iyi gezilecek mesire alanları olarak güzelleştireceğiz" dedi. Muhtarlar da geçmlş dönemden kalan içme suyu ve yol çalışmalarının hızlandırılmasıni, ilçedeki park sorununa çözüm getirilmesini sel sonrası atıl durumda olan Ilıcaların ya afet bölgesi olmasını yada projelendirlip hizmet sunacak duruma getrimesini istedi. Erzin Belediye Başkanı Elmasoğlu da düzetoplantıya katılan muhtarlara teşekkür etti.
Kaynak:

58 bin öğrenciye lunapark bileti
58 bin öğrenciye lunapark bileti
Belediyenin ´ara tatil´ hediyesi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
İskenderun´da liselilerin oluşturduğu grup; Kervan´
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
Reyhanlı Barajı inşaatı.
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
Hatay İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftasında Antakya Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen “Peygamberimiz ve aile” konulu konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, konuştu.
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
MKÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, milli ve manevi değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdiğini ifade etti.
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Üçıkgöz ve yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş´i ayrı ayrı ziyaret etti.
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 Şubat´tan beri yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından fonlanan “Hatay İli Karbon Ayak İzi Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı” projenin kapanış toplantısı Antakya´da yapıldı.
Muhtarlardan kampanyaya destek
Muhtarlardan kampanyaya destek
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kentin gelişmesi ve kalkınmasında toplumun her kesimine büyük görevler düştüğünü belirtti.
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
İskenderun´da kamu kurumlarının müdürleri ile bir araya gelerek, genel durum değerlendirmesi yaptı.
´Adrese teslim kadro´ mu?
´Adrese teslim kadro´ mu?
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), yayınladığı ilanla öğretim elemanı ihtiyacını gidermeye çalışıyor.
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Validen şehit ailelerine ziyaret
Validen şehit ailelerine ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, 31 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde şehit olan Uzman Çavuş İsmail Sarıcan ile 09 Haziran 2019 tarihinde Afrin´de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Kurt´un Dörtyol´da yaşayan ailelerini ziyaret etti.
"Yeniden değerlendirin"
"Yeniden değerlendirin"
Barodan TBB´ye çağrı
´Geleceğe nefes´ projesi
´Geleceğe nefes´ projesi
Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes´ projesi kapsamında Hatay´da 100 bine yakın fidanın toprakla buluşturulduğu törende, Belen yöresinde fidanlar Halilbey mahallesinin Hortum Yaylasında dikildi.
HBB´ye proje ödülü
HBB´ye proje ödülü
Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Özendirme Yarışması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi