Seçmen sandık başında
Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne´de özel harekat polislerinin oy kullanması ´Özel Suriye ordusu´ olarak yorumlandı, valilik açıklama yaptı.
Tarih: 24.6.2018 14:48:45

Hatay´da da 27. dönem milletvekiliği ile cumhurbaşkanlığı için oy verme işlemi bugün saat 08.00´dan itibaren başladı. Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne ilçesinde ´Özel Suriye Ordusu´ mensuplarına oy kullandırıldığı iddiaları üzerine Hatay valiliği ile CHP İl Başkanlığı açıklama yaptı.

Valilik, Afrin´de görev yapan Özel harekat polislerinin İl Seçim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda oy kullandığını bildirdi. Valilik açıklaması şöyle: "Bazı sosyal medya platformlarında “Defne ilçesinde Özgür Suriye Ordusu mensuplarına oy kullandırılıyor” şeklinde iddiaların gündeme getirilmesi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Zeytindalı Operasyonu kapsamında Afrin bölgesinde halen görev icra eden Özel Harekât Polislerinin oy kullanmaları için Hatay İl  Seçim Kurulu tarafından Aşağıokçular İlkokulu on gün önceden belirlenmiştir. Bu husus ile ilgili olarak Aşağıokçular Mahalle Muhtarına aynı tarihte bilgi verilmiştir. Özel Harekat personeli Aşağıokçular İlkokuluna gelerek görev belgeleri ve seçmen kartlarını ibraz etmek suretiyle oylarını kullanmaya başlamıştır. Dolayısıyla sosyal medyada  gündeme getirilen iddialar  gerçeği yansıtmamaktadır. Konu ile ilgili olarak gerekli inceleme başlatılmıştır."

Vekil adayları sandık çevrelerinde

Siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri oylarını erken saatlerde kullanırken, milletvekli adayları da oy kullanma işlemlerinin ardından seçim bölgelerindeki sandık çevrelerini ziyaret etti, çalışmaları yakından gözlemledi. CHP Hatay İl Başkanı Av.Halil İbrahim Özgün, Hataylı seçmenleri sandık başına gitmeye davet etti. Özgün, "Ölüm dışında hiçbir sebep sandığa gitmemeniz için mazeret sayılmaz" dedi. Özgün, ÖSO´ya oy kullandırılıyor iddiaları üzerine de bilgi kirliliği oluştuğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: "Aşağıokçularda Afrin´de görevli polis memurlarının otobüsle getirilip oy kullanmaları partimizce bilinen bir husustur. Bu konuda herhangi bir usulsüzlük saptanmamıştır. Oy kullanma işlemi kanuna uygun olarak gerçekleşmiştir."

AKP´nin birinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, seçim bölgesinde oy kullandı. Sandık çevrelerinde ziyaretler de yapan Türkoğlu da seçmene oy kullanmaları çağrısını yineledi. Adaylar Abdulkadir Özel, Av. Abdulkerim Özer, Ecrin Nazlı inan da oy kullanmanın ardından seçim çevrelerinde sandık kurullarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP´nin 2.sıra milletvekili adayı Av. Suzan Şahin ile 5. sıra adayı Dr. Riyat Kırmızıoğlu da oy kullandıktan sonra okullarda sandık kurullarını ziyaret etti, eksikliklerin giderilmesi ve seçmenin sandığa taşınmasına yönelik mobil ekiplerle çalışma sürdürdü.

HDP´nin birinci sıra milletvekili adayı Barış Atay Mengüllüoğlu da oyunu Defne´de kullandı. SP adayı Necmettin Çalışkan, yakın çalışma arkadaşlarıyla birlikte geldiği oy kullanma noktasında sonuçların ülkeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

/resimler/2018-6/24/1552168455970.jpg

/resimler/2018-6/24/1552487816258.jpg

/resimler/2018-6/24/1553446623117.jpg

/resimler/2018-6/24/1554179436339.jpg

/resimler/2018-6/24/1556007601529.jpg

/resimler/2018-6/24/1554556193998.jpg

 
Kaynak:

CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP belediye meclis üyelikleri için il ve ilçelerde hazırlanan aday listeleri Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında onaylanacak. Kesinleşmeyen İskenderun meclis aday listesinin ilk üç sırasında Meclis üyesi Müge Kılınç´ın babası Bestami Kılınç, Ali Mutlu ve Bülent Kırmızıoğlu yeralıyor.
Karanfil dağıttılar
Karanfil dağıttılar
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla cadde esnafını ziyaret etti, karanfil dağıttı.
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretiyle başlattı.
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
İYİ Parti İskenderun ilçe Başkanı Zafer Kıvrak, ´millet ittifakı´ kapsamında, kentte ittifakın arkasında durduklarını ifade etti ve "Her kim ki bizi çantada keklik görür veya kendi ekseninde lanse etmeye çalışır bu acziyet göstergesidir" açıklamasını yaptı.
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
Kırıkhan ve Defne adaylarını da belirledi
İttifaktan ev ziyareti
İttifaktan ev ziyareti
Belen´de seçim çalışmalarını sürdüren ´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretlini sürdürüyor.
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
Vatan Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki iki emekli derneğini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi ve seçilmesi halinde emeklilerle ilgili gerçekleştireceği projelerini anlattı.
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
Madenli Belediye Başkanlığı döneminde ‘Arsuz tek çatıda birleşmeli´ yönündeki talebiyle de bilinen, bugün CHP´den tek çatının başkan adayı Arsuz Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, hedeflerini kurucu dönemin gerçekleşmeleri üzerine inşa edeceklerini belirtti.
Partilerde ´liste çalışması´
Partilerde ´liste çalışması´
31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, İskenderun Belediye Meclisi üye aday listelerini şekillendirmeyi sürdürüyor.
"Aday olup, başkasına çalışmam"
"Aday olup, başkasına çalışmam"
Önceki gün yapılan seçim bürosu açılışıyla Demokrat Parti´den (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklanan Mete Aslan, ülke ve kent halkına seçimlerde ´cumhur ittifakı´ ve ´millet ittifakı´nın adaylarının dayatılmaya çalışıldığını ve ´alternatif´ yok denilmeye çalışıldığını söyledi.
"Her zaman tek yumruk olduk"
"Her zaman tek yumruk olduk"
Cumhur ittifakının Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) adayı AKP´li İbrahim Güler, ilçelerde seçim bürosu açılışlarını ve toplantılarını sürdürüyor.
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
Adaylık tamam, tartışma meclis listesine ertelendi
VP adayının kaymakam ziyareti
VP adayının kaymakam ziyareti
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, seçim ziyaretlerine başladı.
İYİ Part ve DSP´den üç aday
İYİ Part ve DSP´den üç aday
CHP ve İYİ Parti´nin oluşturduğu ´Millet İttifakı´, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Dörtyol ve Belen´de belediye başkan adaylarını belirledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi