Seçmen sandık başında
Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne´de özel harekat polislerinin oy kullanması ´Özel Suriye ordusu´ olarak yorumlandı, valilik açıklama yaptı.
Tarih: 24.6.2018 14:48:45

Hatay´da da 27. dönem milletvekiliği ile cumhurbaşkanlığı için oy verme işlemi bugün saat 08.00´dan itibaren başladı. Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne ilçesinde ´Özel Suriye Ordusu´ mensuplarına oy kullandırıldığı iddiaları üzerine Hatay valiliği ile CHP İl Başkanlığı açıklama yaptı.

Valilik, Afrin´de görev yapan Özel harekat polislerinin İl Seçim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda oy kullandığını bildirdi. Valilik açıklaması şöyle: "Bazı sosyal medya platformlarında “Defne ilçesinde Özgür Suriye Ordusu mensuplarına oy kullandırılıyor” şeklinde iddiaların gündeme getirilmesi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Zeytindalı Operasyonu kapsamında Afrin bölgesinde halen görev icra eden Özel Harekât Polislerinin oy kullanmaları için Hatay İl  Seçim Kurulu tarafından Aşağıokçular İlkokulu on gün önceden belirlenmiştir. Bu husus ile ilgili olarak Aşağıokçular Mahalle Muhtarına aynı tarihte bilgi verilmiştir. Özel Harekat personeli Aşağıokçular İlkokuluna gelerek görev belgeleri ve seçmen kartlarını ibraz etmek suretiyle oylarını kullanmaya başlamıştır. Dolayısıyla sosyal medyada  gündeme getirilen iddialar  gerçeği yansıtmamaktadır. Konu ile ilgili olarak gerekli inceleme başlatılmıştır."

Vekil adayları sandık çevrelerinde

Siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri oylarını erken saatlerde kullanırken, milletvekli adayları da oy kullanma işlemlerinin ardından seçim bölgelerindeki sandık çevrelerini ziyaret etti, çalışmaları yakından gözlemledi. CHP Hatay İl Başkanı Av.Halil İbrahim Özgün, Hataylı seçmenleri sandık başına gitmeye davet etti. Özgün, "Ölüm dışında hiçbir sebep sandığa gitmemeniz için mazeret sayılmaz" dedi. Özgün, ÖSO´ya oy kullandırılıyor iddiaları üzerine de bilgi kirliliği oluştuğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: "Aşağıokçularda Afrin´de görevli polis memurlarının otobüsle getirilip oy kullanmaları partimizce bilinen bir husustur. Bu konuda herhangi bir usulsüzlük saptanmamıştır. Oy kullanma işlemi kanuna uygun olarak gerçekleşmiştir."

AKP´nin birinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, seçim bölgesinde oy kullandı. Sandık çevrelerinde ziyaretler de yapan Türkoğlu da seçmene oy kullanmaları çağrısını yineledi. Adaylar Abdulkadir Özel, Av. Abdulkerim Özer, Ecrin Nazlı inan da oy kullanmanın ardından seçim çevrelerinde sandık kurullarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP´nin 2.sıra milletvekili adayı Av. Suzan Şahin ile 5. sıra adayı Dr. Riyat Kırmızıoğlu da oy kullandıktan sonra okullarda sandık kurullarını ziyaret etti, eksikliklerin giderilmesi ve seçmenin sandığa taşınmasına yönelik mobil ekiplerle çalışma sürdürdü.

HDP´nin birinci sıra milletvekili adayı Barış Atay Mengüllüoğlu da oyunu Defne´de kullandı. SP adayı Necmettin Çalışkan, yakın çalışma arkadaşlarıyla birlikte geldiği oy kullanma noktasında sonuçların ülkeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

/resimler/2018-6/24/1552168455970.jpg

/resimler/2018-6/24/1552487816258.jpg

/resimler/2018-6/24/1553446623117.jpg

/resimler/2018-6/24/1554179436339.jpg

/resimler/2018-6/24/1556007601529.jpg

/resimler/2018-6/24/1554556193998.jpg

 
Kaynak:

"Devlet yönetiminde duygusallık olmaz"
"Devlet yönetiminde duygusallık olmaz"
2019 yılı bütçe görüşmelerine TBMM Plan Bütçe Komisyonunda devam edildi.
İskenderun için AKP´den 12 kişi başvuru
İskenderun için AKP´den 12 kişi başvuru
AKP´den İskenderun Belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuru sayısı şimdilik 12 kişi. Başvurular 16 Kasım´da sona erecek.
Milletvekilinden soru önergeleri yanıtlanmıyor şikayeti
Milletvekilinden soru önergeleri yanıtlanmıyor şikayeti
Suzan Şahin, TBMM Başkanı Yıldırım´ı göreve davet etti
Vatan Partisi, seçim çalışmasını başlattı
Vatan Partisi, seçim çalışmasını başlattı
Vatan Partisi (VP), 31 Mart 2019´ta yapılacak seçimlere yönelik Hatay´da seçim çalışmasını başlattı.
“Projelerle geleceğiz”
“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimler için çıkışı 5 Kasım pazartesi günü başlatacak AKP´de İskenderun belediye başkanlığı için aday adaylık yoklamaları da başladı.
"Gençler desteklenmeli"
"Gençler desteklenmeli"
CHP İskenderun gençlik kollarının ziyareti
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Kabul edilseydi TBMM Hatay´ın sorunlarını araştıracaktı
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş, hangi partiden olduğuna bakmaksızın herkese eşit bir şekilde hizmet ulaştırdıklarını belirterek, “Ankara´dan da aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere ilişkin CHP´de aday adaylık başvuruları cuma günü tamamlandı.
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
İskenderun Belediye Başkanlığna talip olan CHP´li avukat Nalan Akkülah, kenti halkla birlikte idare etmeyi amaçladığını söyledi.
Siyaset ısınıyor
Siyaset ısınıyor
AKP Hatay´da büyükşehir Belediyesine yoğunlaşacak. Mevcut başkanlar ise anketle soruluyor
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP Arsuz Gençlik Kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu ziyaret etti.
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Hatay´daki kesintiler meclis gündeminde
CHP´de takvim sürüyor
CHP´de takvim sürüyor
Arsuz´da 10, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi