Seçmen sandık başında
Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne´de özel harekat polislerinin oy kullanması ´Özel Suriye ordusu´ olarak yorumlandı, valilik açıklama yaptı.
Tarih: 24.6.2018 14:48:45

Hatay´da da 27. dönem milletvekiliği ile cumhurbaşkanlığı için oy verme işlemi bugün saat 08.00´dan itibaren başladı. Sabah saatlerinden itibaren yakınlarıyla kabine geçmek isteyenlerle zaman zaman yaşanan tartışmaların dışında Hatay´da sakin bir seçim atmosferi yaşanırken, Defne ilçesinde ´Özel Suriye Ordusu´ mensuplarına oy kullandırıldığı iddiaları üzerine Hatay valiliği ile CHP İl Başkanlığı açıklama yaptı.

Valilik, Afrin´de görev yapan Özel harekat polislerinin İl Seçim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda oy kullandığını bildirdi. Valilik açıklaması şöyle: "Bazı sosyal medya platformlarında “Defne ilçesinde Özgür Suriye Ordusu mensuplarına oy kullandırılıyor” şeklinde iddiaların gündeme getirilmesi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Zeytindalı Operasyonu kapsamında Afrin bölgesinde halen görev icra eden Özel Harekât Polislerinin oy kullanmaları için Hatay İl  Seçim Kurulu tarafından Aşağıokçular İlkokulu on gün önceden belirlenmiştir. Bu husus ile ilgili olarak Aşağıokçular Mahalle Muhtarına aynı tarihte bilgi verilmiştir. Özel Harekat personeli Aşağıokçular İlkokuluna gelerek görev belgeleri ve seçmen kartlarını ibraz etmek suretiyle oylarını kullanmaya başlamıştır. Dolayısıyla sosyal medyada  gündeme getirilen iddialar  gerçeği yansıtmamaktadır. Konu ile ilgili olarak gerekli inceleme başlatılmıştır."

Vekil adayları sandık çevrelerinde

Siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri oylarını erken saatlerde kullanırken, milletvekli adayları da oy kullanma işlemlerinin ardından seçim bölgelerindeki sandık çevrelerini ziyaret etti, çalışmaları yakından gözlemledi. CHP Hatay İl Başkanı Av.Halil İbrahim Özgün, Hataylı seçmenleri sandık başına gitmeye davet etti. Özgün, "Ölüm dışında hiçbir sebep sandığa gitmemeniz için mazeret sayılmaz" dedi. Özgün, ÖSO´ya oy kullandırılıyor iddiaları üzerine de bilgi kirliliği oluştuğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: "Aşağıokçularda Afrin´de görevli polis memurlarının otobüsle getirilip oy kullanmaları partimizce bilinen bir husustur. Bu konuda herhangi bir usulsüzlük saptanmamıştır. Oy kullanma işlemi kanuna uygun olarak gerçekleşmiştir."

AKP´nin birinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, seçim bölgesinde oy kullandı. Sandık çevrelerinde ziyaretler de yapan Türkoğlu da seçmene oy kullanmaları çağrısını yineledi. Adaylar Abdulkadir Özel, Av. Abdulkerim Özer, Ecrin Nazlı inan da oy kullanmanın ardından seçim çevrelerinde sandık kurullarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP´nin 2.sıra milletvekili adayı Av. Suzan Şahin ile 5. sıra adayı Dr. Riyat Kırmızıoğlu da oy kullandıktan sonra okullarda sandık kurullarını ziyaret etti, eksikliklerin giderilmesi ve seçmenin sandığa taşınmasına yönelik mobil ekiplerle çalışma sürdürdü.

HDP´nin birinci sıra milletvekili adayı Barış Atay Mengüllüoğlu da oyunu Defne´de kullandı. SP adayı Necmettin Çalışkan, yakın çalışma arkadaşlarıyla birlikte geldiği oy kullanma noktasında sonuçların ülkeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

/resimler/2018-6/24/1552168455970.jpg

/resimler/2018-6/24/1552487816258.jpg

/resimler/2018-6/24/1553446623117.jpg

/resimler/2018-6/24/1554179436339.jpg

/resimler/2018-6/24/1556007601529.jpg

/resimler/2018-6/24/1554556193998.jpg

 
Kaynak:

CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cemevlerinin hukuki durumunu önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi