SES´e iki ödül
4. Kızkalesi Medya Günleri
Tarih: 9.10.2018 10:36:11

/resimler/2018-10/9/1223229728841.jpg

Nesrin Geyik/İskenderun

Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri 2018 kapsamında düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında gazetemiz çalışanları haber ve fotoğraf dalında ödülünü kazandı. Gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü, gazetemiz eski sayfa sekreteri Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü kazandı. Yarışmada, İskenderun´da "Esnaf" dergisini çıkaran Serpil Korkmaz da "Yılın en iyi dergi sanat sayfası tasarımında" ödül kazandı. Antakya´dan da 4 gazeteci ödül aldı. Ülkenin 33 ilini kapsayan Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında, 430 gazetecinin eserleriyle yarıştığı belirtildi. Etkinliği, Almanya, Fransa Kırgızistan, Saray-Bosna, Belçika gibi yurtdışındaki farklı ülkelerden gazeteciler de katıldı.

SES, dört yılda 4 ödülü aldı
Gazetemiz çalışanları dördüncü kez düzenlenen Kızkalesi Medya Günlerinde "en iyi yerel gazete" kategorusunda 4 kez ödül kazanmış oldu. Muhabirimiz Bodur, üçüncü kez; Arıkan ise ilk kez ödülü alırken, gazetemiz eski çalışanlarından Burak Milli de "yılın en iyi ajans" kategorisinde ödül almıştı. Muhabrimiz Bodur, "Savaş gerçeği öldürdü" haberiyle, Berkay Arıkan da "Suriyeli çocuk" adlı fotoğrafıyla ödüle layık görüldü.
Mersin Ayaş´taki Liparis Resort Hotel&Spa´da düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günlerinde, gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü başkanı Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner´den aldı. Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor´dan aldı.

Seçici kurul kimlerden oluştu?
Erdemli Belediyesi, bu yılki etkinliği Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirilğiyle düzenledi. Bu yılki Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında seçici kurul üyelerinin ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y, Gürhan Topçu, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Yalçın Kaya, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Dursun, Mersun Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Yıldız, Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Tiryaki, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Meltem Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özden Toprak ve Erdemli Belediyesi Kültür Müdürü Adem Arslan´dan oluştuğu açıklandı.

Etkinlikle ne amaçlanıyor?
Erdemli Belediyesi tarafından, 05-07 Ekim tarihleri arasında Ayaş´ta düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri, Mersin´in Erdemli ilçesi, Kızkalesi ve kentteki tarihi, çoğrafi ve doğal güzelliklerin tanıtılması ve keşfedilmesini amaçlıyor. Etkinlikle, akademisyenlerle yerel gazeteciler ve yaygın medyada çalışan gazeteciler de biraraya getirilip, belirlenen sorunlar üzerine değerlendirme yapması da hedefleniyor.
4. Kızkalesi Medya Günlerinde Prof. Dr. Bünyamin Ayhan, Doç. Dr. Mustafa Koçer, Doç. Dr. Levent Yaylagül, Dr. Ahmet Taylan´ın konuşmacı olduğu "Yerel basının ekonomik yapısı" konulu panel ile konuşmacı olarak TRT eski haber sunucusu Zafer Kiraz, Bengitürk TV genel yayın yönetmeni Metin Özkan ve TRT spor suncusu Erdoğan Akın´ın katıldığı söyleşi de düzenlendi.
Kaynak:

Yılın son girişimcilik eğitimi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılının son Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Samandağ Belediyesi Toplantı Salonunda başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 30 girişimci adayın katılımıyla 10-13 Aralık tarihleri olmak üzere dört gün sürecek.
Mülteci öğrencilere hediye
Mülteci öğrencilere hediye
Hatay´ın Almanya´daki kardeş şehirlerinden biri olan Aalen Belediyesi ve bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyaleti yetkililerinin katkıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde açılan geçici eğitim merkezlerinin öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesinin düzenlediği “Şuur Dersleri” etkinliğinde konuşan Antakya Müftüsü Necati Şafak, Kur´an-ı Kerim´den verdiği örneklerle “Allah´ı zikretmek” konusunda konuştu.
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Çuhadaroğlu, tavsiyesini Sağlık Bakanlığına iletti
Kaymakamın esnaf ziyareti
Kaymakamın esnaf ziyareti
Yerli Malı Haftası
"Yüzdelik oran maaş farkını açıyor"
"Yüzdelik oran maaş farkını açıyor"
Emekli dernekleri maaşlarda eşitliği sağlayacak düzenleme istedi
Valiye ´İYİ Parti ziyareti´
Valiye ´İYİ Parti ziyareti´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İYİ Parti Hatay İl Başkanı Ali Seçer ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Romanya´da "insan hakları" eğitimi
Romanya´da "insan hakları" eğitimi
Erasmus+Projesi ile Belenli gençler Romanya´da "İnsan hakları, aktif vatandaşlık ve fotoğrafçılık teknikleri" sonusunda eğitimi aldı.
Kırıkhan Spor, 4 futbolcuyu bıraktı
Kırıkhan Spor, 4 futbolcuyu bıraktı
TFF Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Kırıkhan Spor yönetimi, iligin lk yarının bitmesine günler kala dört futbolcuyla karşılıklı anlaşarak, yolları ayırdığını açıkladı.
Mevlana Haftası
Mevlana Haftası
Mevlana Haftası, 11-17 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor.
Aile hekiminizi tanıyın
Aile hekiminizi tanıyın
Sağlık Bakanlığı tarafından, "Sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın" adlı iletişim kampanyası başlatıldı.
Ücretsiz işaret dili eğitimi
Ücretsiz işaret dili eğitimi
Samandağ Belediyesi ve Halk eğitim İşbirliğiyle işaret dili eğitimi düzenleniyor.
Yağmur temizliği
Yağmur temizliği
Sağnarak yağmur, Hatay´ın ilçelerini olumsuz etkiledi
Sümbültepe´den memleketinde ilk konser
Sümbültepe´den memleketinde ilk konser
Selin Sümbültepe, Arsuz´da konser verdi
"Uygun olmayacağı HBB´ye bildirildi"
"Uygun olmayacağı HBB´ye bildirildi"
İskenderun´da HBB´nin 61 noktada başlattığı yön değişikliği
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi