SES´e iki ödül
4. Kızkalesi Medya Günleri
Tarih: 9.10.2018 10:36:11

/resimler/2018-10/9/1223229728841.jpg

Nesrin Geyik/İskenderun

Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri 2018 kapsamında düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında gazetemiz çalışanları haber ve fotoğraf dalında ödülünü kazandı. Gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü, gazetemiz eski sayfa sekreteri Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü kazandı. Yarışmada, İskenderun´da "Esnaf" dergisini çıkaran Serpil Korkmaz da "Yılın en iyi dergi sanat sayfası tasarımında" ödül kazandı. Antakya´dan da 4 gazeteci ödül aldı. Ülkenin 33 ilini kapsayan Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında, 430 gazetecinin eserleriyle yarıştığı belirtildi. Etkinliği, Almanya, Fransa Kırgızistan, Saray-Bosna, Belçika gibi yurtdışındaki farklı ülkelerden gazeteciler de katıldı.

SES, dört yılda 4 ödülü aldı
Gazetemiz çalışanları dördüncü kez düzenlenen Kızkalesi Medya Günlerinde "en iyi yerel gazete" kategorusunda 4 kez ödül kazanmış oldu. Muhabirimiz Bodur, üçüncü kez; Arıkan ise ilk kez ödülü alırken, gazetemiz eski çalışanlarından Burak Milli de "yılın en iyi ajans" kategorisinde ödül almıştı. Muhabrimiz Bodur, "Savaş gerçeği öldürdü" haberiyle, Berkay Arıkan da "Suriyeli çocuk" adlı fotoğrafıyla ödüle layık görüldü.
Mersin Ayaş´taki Liparis Resort Hotel&Spa´da düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günlerinde, gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü başkanı Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner´den aldı. Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor´dan aldı.

Seçici kurul kimlerden oluştu?
Erdemli Belediyesi, bu yılki etkinliği Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirilğiyle düzenledi. Bu yılki Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında seçici kurul üyelerinin ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y, Gürhan Topçu, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Yalçın Kaya, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Dursun, Mersun Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Yıldız, Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Tiryaki, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Meltem Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özden Toprak ve Erdemli Belediyesi Kültür Müdürü Adem Arslan´dan oluştuğu açıklandı.

Etkinlikle ne amaçlanıyor?
Erdemli Belediyesi tarafından, 05-07 Ekim tarihleri arasında Ayaş´ta düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri, Mersin´in Erdemli ilçesi, Kızkalesi ve kentteki tarihi, çoğrafi ve doğal güzelliklerin tanıtılması ve keşfedilmesini amaçlıyor. Etkinlikle, akademisyenlerle yerel gazeteciler ve yaygın medyada çalışan gazeteciler de biraraya getirilip, belirlenen sorunlar üzerine değerlendirme yapması da hedefleniyor.
4. Kızkalesi Medya Günlerinde Prof. Dr. Bünyamin Ayhan, Doç. Dr. Mustafa Koçer, Doç. Dr. Levent Yaylagül, Dr. Ahmet Taylan´ın konuşmacı olduğu "Yerel basının ekonomik yapısı" konulu panel ile konuşmacı olarak TRT eski haber sunucusu Zafer Kiraz, Bengitürk TV genel yayın yönetmeni Metin Özkan ve TRT spor suncusu Erdoğan Akın´ın katıldığı söyleşi de düzenlendi.
Kaynak:

Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Hatay´ın Arsuz ilçesinde bir süredir eşinden ayrı yaşayan 25 yaşındaki Selin Culha, silahla vurularak öldürüldü. Olayla ilgili aile bireylerinden 14 kişinin sorgusu devam ediyor. Culha´nın cenazesi bugün İskenderun Kadın Platformu üyelerinin de katılımıyla akrabaları tarafından kaldırılarak defnedildi.
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Samandağ Belediyesi Personel A.Ş. çalışanları, üyesi oldukları Genel İş Sendikasının işyeri sendika temsilcilerini belirledi.
Bayrakdar sendika yönetiminde
Bayrakdar sendika yönetiminde
Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Ankara´da yapılan 6. genel kurulda güven tazeleyen Ali Yalçın´ın listesinden yönetim kurulu üyeliğine getirildi.
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
TOBB MEYBEM ve İTSO heyeti İskenderun OSB Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında bilgi verdi.
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz Belediye Başkan Nazım Culha, partisinin adayı Dr. Asaf Güven´le buluştu. Dr. Güven, ‘birlikte yol alma´ mesajı verirken, Culha “Katkılarımızın olacağından kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Türkiye´nin Suriye´ye açılan en önemli sınır kapılarından olan ve Suriye´deki iç savaş nedeniyle insanların ve yardım malzemelerinin geçiş merkezi haline gelen Cilvegözü Gümrük Kapısı´nda güvenlik önlemlerini artırmak ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar sona erdi.
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Payas´ta muhtarlar toplantısı yapıldı.
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
Liste kaosu
Payas OSB´de vali incelemesi
Payas OSB´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ateş toprağa verildi
Ateş toprağa verildi
Hatay Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yaparken, beylik tabancasıyla yaşamına son veren Mustafa Ateş, Ankara´da toprağa veridi.
Külliyede inceleme
Külliyede inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas´ta bulunan tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde incelemede bulundu.
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Medeniyetler Korosu ve koronun çalışma yaptığı Medeniyetler Evi´ne iadei ziyarete bulundu.
Bakanın master planı incelemesi
Bakanın master planı incelemesi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kente İskenderun Teknik Üniversitesini (İSTE) de ziyaret ederek, üniversitenin mster planı ve maketini inceledi ve bilgi aldı.
Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi