SES´e iki ödül
4. Kızkalesi Medya Günleri
Tarih: 9.10.2018 10:36:11

/resimler/2018-10/9/1223229728841.jpg

Nesrin Geyik/İskenderun

Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri 2018 kapsamında düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında gazetemiz çalışanları haber ve fotoğraf dalında ödülünü kazandı. Gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü, gazetemiz eski sayfa sekreteri Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü kazandı. Yarışmada, İskenderun´da "Esnaf" dergisini çıkaran Serpil Korkmaz da "Yılın en iyi dergi sanat sayfası tasarımında" ödül kazandı. Antakya´dan da 4 gazeteci ödül aldı. Ülkenin 33 ilini kapsayan Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında, 430 gazetecinin eserleriyle yarıştığı belirtildi. Etkinliği, Almanya, Fransa Kırgızistan, Saray-Bosna, Belçika gibi yurtdışındaki farklı ülkelerden gazeteciler de katıldı.

SES, dört yılda 4 ödülü aldı
Gazetemiz çalışanları dördüncü kez düzenlenen Kızkalesi Medya Günlerinde "en iyi yerel gazete" kategorusunda 4 kez ödül kazanmış oldu. Muhabirimiz Bodur, üçüncü kez; Arıkan ise ilk kez ödülü alırken, gazetemiz eski çalışanlarından Burak Milli de "yılın en iyi ajans" kategorisinde ödül almıştı. Muhabrimiz Bodur, "Savaş gerçeği öldürdü" haberiyle, Berkay Arıkan da "Suriyeli çocuk" adlı fotoğrafıyla ödüle layık görüldü.
Mersin Ayaş´taki Liparis Resort Hotel&Spa´da düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günlerinde, gazetemiz muhabiri Akın Bodur, "Yılın en iyi gazete haberi" ödülünü Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü başkanı Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner´den aldı. Berkay Arıkan da "Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı" ödülünü Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor´dan aldı.

Seçici kurul kimlerden oluştu?
Erdemli Belediyesi, bu yılki etkinliği Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirilğiyle düzenledi. Bu yılki Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında seçici kurul üyelerinin ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y, Gürhan Topçu, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Yalçın Kaya, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Dursun, Mersun Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Yıldız, Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Tiryaki, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Meltem Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özden Toprak ve Erdemli Belediyesi Kültür Müdürü Adem Arslan´dan oluştuğu açıklandı.

Etkinlikle ne amaçlanıyor?
Erdemli Belediyesi tarafından, 05-07 Ekim tarihleri arasında Ayaş´ta düzenlenen 4. Kızkalesi Medya Günleri, Mersin´in Erdemli ilçesi, Kızkalesi ve kentteki tarihi, çoğrafi ve doğal güzelliklerin tanıtılması ve keşfedilmesini amaçlıyor. Etkinlikle, akademisyenlerle yerel gazeteciler ve yaygın medyada çalışan gazeteciler de biraraya getirilip, belirlenen sorunlar üzerine değerlendirme yapması da hedefleniyor.
4. Kızkalesi Medya Günlerinde Prof. Dr. Bünyamin Ayhan, Doç. Dr. Mustafa Koçer, Doç. Dr. Levent Yaylagül, Dr. Ahmet Taylan´ın konuşmacı olduğu "Yerel basının ekonomik yapısı" konulu panel ile konuşmacı olarak TRT eski haber sunucusu Zafer Kiraz, Bengitürk TV genel yayın yönetmeni Metin Özkan ve TRT spor suncusu Erdoğan Akın´ın katıldığı söyleşi de düzenlendi.
Kaynak:

Körfez´e ‘mavi proje´
Körfez´e ‘mavi proje´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ekibi tarafından 2017´de tartışmaya açılan Daha Mavi İskenderun Körfezi projesinin uygulaması önceki gün başladı.
Baro´da görev bölümü
Baro´da görev bölümü
Hatay Barosu´nun 14 Ekim´de gerçekleştirilen genel kurulunda Av. ekrem Dönmez başkanlığındaki yönetimi, mazbatasını törenle teslim aldı.
Binnur Kaska sergisi galeride
Binnur Kaska sergisi galeride
İskenderunlu ressam Binnur Kaska´nın ilk kişisel sergisi İskenderun Belediyesi Sanat Galerisi´nde açıldı.
Özel Güvenlik Bölgesi´ne yeniden uzatma
Özel Güvenlik Bölgesi´ne yeniden uzatma
TSK´nın ÖSO ile birlikte Afrin bölgesine yönelik yürüttüğü Zeytin dalı Harekatı sonrası Hatay´ın Suriye sınırındaki Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Altınözü ve Yayladağı ilçelerinin kırsallarına yönelik özel güvenlik bölgesi uygulaması, 31 Ekim´e kadar uzatıldı. Ayrıca 2017/10341 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi ilan edilen ve 15 Haziran 2018 tarihinde süresi dolan sınırdaki 29 sınır karakol bölgesinde de bu kez Hatay Valiliği kararıyla 15 gün süreyle Güvenlik Bölgesi uygulaması sürdürülecek.
Temel ürünlerde indirim istedi
Temel ürünlerde indirim istedi
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, buğdayda 5 milyon ton, pamukta 1 milyon ton ithalat yapar duruma gelinen, son on altı yılda çiftçi kayıt sistemine göre 2,8 milyon çiftçiden 2,1 milyona düşerek çiftçilerin hızla alanlarını terk ettikleri Türkiye´de Et ve Süt Kurumu´nun 10 üründe yüzde 10 indirime giderek Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına destek vermesini ‘ekmek yoksa pasta yesinler´ anlayışıyla yorumladı.
“Abdullah Cömertlerin mücadelesini sürdüreceğiz”
“Abdullah Cömertlerin mücadelesini sürdüreceğiz”
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Hatay temsilciliğine Ali Kan Uçar atandı.
37 yeşil projeden biri Hatay´a
37 yeşil projeden biri Hatay´a
Hatay Büyük Şehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Hatay” projesi kapsamında “Yeşil Yatırımlara Yönelik İş Planı Hazırlama” konulu toplantı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Hatay projesi, desteklenen 37 projeden biri.
Kaymakam Aydın Göç İdaresi´nde
Kaymakam Aydın Göç İdaresi´nde
Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.
HBB´den "ülkenin ürününü al" kampanyası
HBB´den "ülkenin ürününü al" kampanyası
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), yerli ve milli ürünlerin kullanılması konusunda vatandaşa çağrıda bulundu.
İlk Kurşun için yürüyecekler
İlk Kurşun için yürüyecekler
Milli Mücadele´de İlk Kurşun´un atılışının 100. yıl kutlamaları kapsamında Amanoslar Çevre Koruma Derneği (AÇED) ile Dörtyol Belediyesi ortaklığıyla Amanos dağlarının en yüksek tepesi olan Mığır´a yürüyüş gerçekleştirilecek.
10 numaralı forma Vali Ata´nın
10 numaralı forma Vali Ata´nın
Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret eden Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Üyeleri, 10 numaralı kulüp formasını hediye etti.
´İstismar´ bilgilendirmesi
´İstismar´ bilgilendirmesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ihmal ve istismara yönelik bilinci arttırmak amacıyla HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Sahile ´yangın kamerası´
Sahile ´yangın kamerası´
Hatay ormanlarındaki yaşanan yangna karşı erken bilgilendirme amacıyla sahilin iki noktasına termal kamera kuruluyor.
Baro, Dönmez´le devam
Baro, Dönmez´le devam
Hatay Barosu, hafta sonu yaptığı genel kurlla yeni yönetimini belirledi.
´Ek gösterge´ teklifine destek
´Ek gösterge´ teklifine destek
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl temsilcisi Hayrettin Şahin, kam çalışanlarına yönelik ek göstergeye ilişkin hazırlanan kanun teklifi hakkında değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi