Sıfır noktaya destek ziyareti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Hassa´da askerle buluştu
Tarih: 10.4.2018 10:59:55

Akın Bodur

CHP´nin dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı Özturk Yılmaz, Hatay´da sınırdaki askeri birliklere moral ziyareti yaptı, partisinin il ve Hassa ile Kırıkhan ilçe örgütlerini ziyaret edip, açıklama yaptı ve değerlendirmede bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz´ın ziyaretlerine Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, ilçe başkanları ve yöneticileri de katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Özturk Yılmaz, Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatının başladığı noktalar arasında bulunan Hassa sınırındaki Koruhöyük mahallesindeki Sakız Karakolunda mehmetçikle bir araya geldi ve "Yanınızdayız" mesajı verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, teröre ve ülkemize yönelik her türlü tehdidin önlenmesinde ordumuzun yanında ve sonuna kadar destekçisi olduklarını ifade etti. Partisinin sınırın sıfır noktasında birlik ve beraberlik mesajı verdiğini ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Culha da, ülkenin her yerinde, can ve mal güvenliğini sağlayan askerlerin, morallerinin her zaman yüksek tutulması gerektiğini belirtti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, partisinin Antakya´daki Hatay il örgütü ile Hassa ve Kırıkhan ilçe örgütlerini ziyaret edip, yönetici ve üyelerle sohbet etti, bölge hakkında bilgi aldı ve Kırıkhan´da genişletilmiş toplantıya katıldı. Kırıkhan´da CHP´nin düzenlediği genişletilmiş toplantıda CHP´nin Kırıkhanlı PM Üyesi Gülçin Erdem Timur da katıldı. toplantıda, CHP´nin 2019 yılındaki hedefleri anlatıldı, bu hedeflere ulaşmak için yapılan ve planlanan çalışmalar ele alındı.

TSK: Zeytin Dalı, başarıyla devam ediyor
Genelkurmay Başkanlığı da internet sitesinden yaptığı açıklamada, Zeytin dalı Harekatına ilişkin bilgi notunu paylaştı. TSK´nın bilgi notunda, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye´nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ´a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00´dan itibaren Zeytin Dalı Harekâtı başlatılmıştır. Harekât, tarihimiz ve kültürümüz gereği harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3991 olmuştur. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 52 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 232 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle kontrol altına alınan Afrin´de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekât kapsamında bugüne kadar 102 adet mayın ve 739 adet EYP tespit edilerek imha edilmiştir. Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam etmektedir. Zeytin Dalı Harekâtı bölgede barış ve istikrarı sağlamak üzere tüm teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hak ve menfaatlerini korumak ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak maksadıyla, millî birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelesini, yurt içi ve yurt dışında kesintisiz olarak en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar sürdürme azim ve kararlılığındadır" ifadesine yer verdi.

Sınırda 657 kişi yakalandı
TSK´nın internet sitesinde, "Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 07 Nisan 2018 tarihinde, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 656 şahıs ve Türkiye´den Suriye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır" görüşü de yer aldı.
Kaynak:

"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
İskenderun´da, bir kez daha Hatay milletvekilinin iletişim bürosu kuruldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi