Sıfır noktaya destek ziyareti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Hassa´da askerle buluştu
Tarih: 10.4.2018 10:59:55

Akın Bodur

CHP´nin dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı Özturk Yılmaz, Hatay´da sınırdaki askeri birliklere moral ziyareti yaptı, partisinin il ve Hassa ile Kırıkhan ilçe örgütlerini ziyaret edip, açıklama yaptı ve değerlendirmede bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz´ın ziyaretlerine Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, ilçe başkanları ve yöneticileri de katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Özturk Yılmaz, Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatının başladığı noktalar arasında bulunan Hassa sınırındaki Koruhöyük mahallesindeki Sakız Karakolunda mehmetçikle bir araya geldi ve "Yanınızdayız" mesajı verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, teröre ve ülkemize yönelik her türlü tehdidin önlenmesinde ordumuzun yanında ve sonuna kadar destekçisi olduklarını ifade etti. Partisinin sınırın sıfır noktasında birlik ve beraberlik mesajı verdiğini ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Culha da, ülkenin her yerinde, can ve mal güvenliğini sağlayan askerlerin, morallerinin her zaman yüksek tutulması gerektiğini belirtti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, partisinin Antakya´daki Hatay il örgütü ile Hassa ve Kırıkhan ilçe örgütlerini ziyaret edip, yönetici ve üyelerle sohbet etti, bölge hakkında bilgi aldı ve Kırıkhan´da genişletilmiş toplantıya katıldı. Kırıkhan´da CHP´nin düzenlediği genişletilmiş toplantıda CHP´nin Kırıkhanlı PM Üyesi Gülçin Erdem Timur da katıldı. toplantıda, CHP´nin 2019 yılındaki hedefleri anlatıldı, bu hedeflere ulaşmak için yapılan ve planlanan çalışmalar ele alındı.

TSK: Zeytin Dalı, başarıyla devam ediyor
Genelkurmay Başkanlığı da internet sitesinden yaptığı açıklamada, Zeytin dalı Harekatına ilişkin bilgi notunu paylaştı. TSK´nın bilgi notunda, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye´nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ´a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00´dan itibaren Zeytin Dalı Harekâtı başlatılmıştır. Harekât, tarihimiz ve kültürümüz gereği harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3991 olmuştur. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 52 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 232 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle kontrol altına alınan Afrin´de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekât kapsamında bugüne kadar 102 adet mayın ve 739 adet EYP tespit edilerek imha edilmiştir. Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam etmektedir. Zeytin Dalı Harekâtı bölgede barış ve istikrarı sağlamak üzere tüm teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hak ve menfaatlerini korumak ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak maksadıyla, millî birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelesini, yurt içi ve yurt dışında kesintisiz olarak en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar sürdürme azim ve kararlılığındadır" ifadesine yer verdi.

Sınırda 657 kişi yakalandı
TSK´nın internet sitesinde, "Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 07 Nisan 2018 tarihinde, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 656 şahıs ve Türkiye´den Suriye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır" görüşü de yer aldı.
Kaynak:

İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: Karar yok hükmündedir
Temelli: Karar yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi