´Silah kaçakçılığı´ operasyonu
Polis, Antakya´da silah kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda bir araçta yapılan aramada 5 tabanca, İskenderun´da eşya kaçakçılarına düzenlenen operasyonda da 55 kilo nargile tütüle ele geçirildi.
Tarih: 1.12.2021 18:13:51

Antakya-İskenderun/SES

Hatay Valiliğinden yapılan ´basın bilgi notu´ açıklamasında, "Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin silah ve muhimmat kaçakçılığı suçlarına yönelik koordineli olarak yapmış olduğu çalışmalar kapsamında Antakya´da Saraykent Mahallesi´nde durdurulan bir araçta yapılan aramada; 5 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak araçta bulunan M.G., ile yabancı uyruklu Ö.E.K. yakalanmış, M.G. gözaltına alınarak hakkında 6136 SKM´den işlem yapılmıştır" ifadesine yer verildi. İskenderun´daki operasyona ilişkin açıklamada ise şunlara yer verildi: "Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçak nargile üretim ve satışına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İskenderun´da H.E.,´nin ikametinde yapılan aramada; 55 kg nargile tütünü, 12 kg kıyılmış nargile tütünü, 1 kg renklendirici madde, 4 kg tatlandırıcı madde, 35 kg sıvı-katı gliserin, 7 kg esans maddesi, 2 adet karıştırıcı kazan ele geçirilmiştir."
Ayrı bir açıklamada da, "Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin kaçakçılık suçları kapsamında yapmış olduğu çalışmada; 845 adet ekran koruyucu cam, 256 adet kulaklık, 146 adet USB kablo, 220 adet oyun parmaklığı, 218 adet şarj aleti, 44 adet müzik aleti ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili bir şahıs yakalanmıştır" ifadesine yer verildi.

Jandarma, aranan 14 kişiyi yakaladı
Jandarmanın aranan kişilere yönelik düzenlediği operasyonda ise 14 kişi yakalandı. Açıklamada şöyle: "Hatay İl Jandarma ekipleri tarafından arananlara yönelik operasyonda 14 şüpheli yakalandı. Hatay İl Jandarma Dedektifleri JASAT ile İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından son bir hafta içerisinde aranan şahıslara yönelik il genelinde belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Jandarma tarafından operasyon esnasında çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 14 şüpheli şahıs yakalanmış olup şüphelilere ait evlerde yapılan aramada esrar, metamfetamin, 48 adet tarihi eser niteliğindeki obje ile tabanca ele geçirilmiştir. Operasyonda yakalanan 14 şüpheli, sevk edildiği adli makamca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay Emniyet Müdürlüğü
Kahvehaneye kumar operasyonu
Kahvehaneye kumar operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Defne´de bir kahvehaneye yönelik düzenlediği operasyonda kumar oynadığı gerekçesiyle 6 kişi hakkında işlem yapıldı, 2.400 liraya el konuldu.
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Hatay İl Jandarma Komutanlığı timlerinin Hassa ve Defne´de düzenledikleri operasyonlarda 1.600 sahte ABD doları, uyuşturucu ele geçirildi.
´En´ ödülleri verildi
´En´ ödülleri verildi
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, ´en güzel siyaset dürüstlüktür´ temasıyla düzenlediği Akdeniz´in "En´leri" ödül törenini gerçekleştirdi.
5 ilçede hırsızlık operasyonu
5 ilçede hırsızlık operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin İskenderun, Erzin, Payas, Kırıkhan, Antakya´da meydana gelen yaptığı hırsızlık olaylarına ilişkin yapılan operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
İskenderun Halk Kütüphanesi Müdürü Nebil Özdemir, kentin Atatürk Bulvarı üzerinde ve eski doğumevi alanında belediye tarafından planlanan kütüphane binasının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını, iç döşemesinin sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığına devredileceğini belirtti.
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
15 yıl önce, gazetesinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitiren gazeteci ve Agos Gazetesi Genel yayın Yönetmeni, Hrant Dink, ölüm yıldönümü olan dün anıldı.
Barınma merkezinde inceleme
Barınma merkezinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte Altınözü´nde Asi Nehri´nin kenarında ve Suriye sınırındaki Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi´nde incelemede bulundu.
´Türkçe tabela´ denetimi
´Türkçe tabela´ denetimi
Antakya Belediyesi ve Antakya Kaymakamlığı tabela tespit komisyonu işbirliği ile tabela denetimi yaptı.
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
İskenderun´da da silah atölyesine baskın düzenlendi
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin İskenderun, Erzin´de uyuşturucu, İskenderun ve Kırıkhan´da da hırsızlık operasyonları düzenledi.
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirleyen Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesinin yöneticileri mazbatalarını aldı.
´Sarı bant´ denetimi
´Sarı bant´ denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ´Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası´ kapsamında ilde kaldırım işgali denetimi yaptı.
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
İskenderun Belediyesinin kentin Denizciler mahallesinde yapımını sürdürdüğü çok amaçlı salonun yakında hizmete gireceği belirtildi.
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Yağış ve soğuk havanın etkili olduğu Hatay ve yöresinde yaşam olumsuz etkilendi.
Kök hücre bağışı
Kök hücre bağışı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve kök hücre bekleyen vatandaşlar için açılan kampanyaya katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi