Sokağa 2 gün sınırlama var
Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek üniversiteye giriş sınavları dolayısıyla sokağa çıkma yasağı getirildi.
Tarih: 24.6.2020 12:55:03

27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla Cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sınav dolayısıyla Hatay´da da 27 Haziran Cumartesi günü saat 09.30 - 15.00 arasında, 28 Haziran Pazar günü ise saat 09.30 - 18.30 arasında istisnai durum ve kişiler hariç sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Kırtasiyeler açık olacak

Cumartesi ve pazar günü İl Hıfzıssıhha Kurulu´nun aldığı sokak kısıtlamasına bazı istisnalar getirildi. Buna göre sınava girecek öğrencilerin muhtemel kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için YKS sınavının yapılacağı okulların/sınav merkezlerinin çevrelerindeki kırtasiyeler açık olacak, kırtasiye çalışanları da sokağa
çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Yönden: Tüm önlemler alındı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla kent genelinde sınav merkezi olan okullarda sağlık, hijyen, güvenlik ve ulaşım gibi konularda gereken tüm önlemlerin ilgili ve yetkili kurumlar tarafından alındığını bildirdi. Öğrencilere başarı diletlerini de paylaşan Kaymakam Yönden, kent halkından da sınav süresince hassasiyet gösterilmesini iskedi. Yönden, “Çocuklarımızın geleceğine yön veren Yükseköğretim Kurumları Sınavı süresince muhterem halkımızın da en üst seviyede hassasiyet ve duyarlılık göstereceklerine inancımızın tam olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Pazarlara da sınav ayarı

İskenderun Belediyesi´nden yapılan duyuruda 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS sınavı dolayısıyla Mustafa kemal Mahallesi´ndeki semt pazarı cuma gününe, Sakarya mahallesindeki semt pazarı pazartesi gününe alındığı bildirildi.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sokağa sınırlama
İHD, yeni bir anayasa istedi
İHD, yeni bir anayasa istedi
İnsan hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, 12 Eylül askeri darbesinin ülkede çok ağır insan hakları ihlallerine yol açtığını belirtti.
Saldırıda ölen Okan Pirinç anıldı
Saldırıda ölen Okan Pirinç anıldı
Suruç katliamının 5. yılıSuruç katliamında yaşamını yitiren Hataylı Okan Pirinç, düzenlenen törenle anıldı. 5 yıl önce Şanlıurfa´nın Suruç ilçesinde 1 IŞİD´li canlı bombanın düzenlediği saldırıda 33 kişi yaşamını yitirmişti.
Teğmeni şehit eden kaçakçılar yakalandı
Teğmeni şehit eden kaçakçılar yakalandı
Kaçakçıların 30 yıl önce Kırıkhan´da şehit ettiği Piyade Teğmen Zafer Toka´nın katil zanlıları, Afrin´de düzenlenen operasyonla yakalandı.
54 savcı ve hakim atandı
54 savcı ve hakim atandı
Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin Adli Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 17 Haziran 2020 tarih ve 548 sayılı kararname ile Hatay´ın İskenderun, Dörtyol,. Erzin, Antakya, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´ndaki adliyelerden hakim ve savcıların atamasını getirdi.
Baro başkanları Ankara´ya sokulmadı
Baro başkanları Ankara´ya sokulmadı
Aralarında Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez´in de bulunduğu Baro başkanlarının yürüyüşü Ankara girişinde durduruldu.
Yangınların yüzde 90´ı insan kaynaklı
Yangınların yüzde 90´ı insan kaynaklı
Orman Bölge Müdürlüğü, Hatay´daki gazetecileri Orman Yangınları İle Mücadele Protokolü konusunda bilgilendirdi.
Yurt dışındaki vatandaşın sorunu Meclis´te
Yurt dışındaki vatandaşın sorunu Meclis´te
Hatay Milletvekili Serkan Topal, yurt dışında yaşayan vatandaşların sorununu TBMM´nin gündemine taşıdı.
Göçmenlerle ortak girişimilik projesi
Göçmenlerle ortak girişimilik projesi
Geçici koruma altında bulunan Suriyeli göçmenlere ilişkin arasında Hatay´ın da bulunduğu 10 ilde girişimciliği teşvik etmek amacıyla 48 ay süreli proje uygulanacak.
Sokak yasağında yaş sınırı 18´e çekildi
Sokak yasağında yaş sınırı 18´e çekildi
65 yaş üstü için sokağa çıkma kısıtlaması sürecek, kamu personeli normal mesaiye dönecek
Kadın platformundan ‘yanınızdayız´ mesajı
Kadın platformundan ‘yanınızdayız´ mesajı
Kadın gazeteci ve siyasetçilerin sosyal medyadan hedef gösterilerek taciz ve tehdit edilmesi karşısında İskenderun Kadın Platformu, destek mesajı yayımladı.
TMMOB: Birliğimizi ve demokrasiyi savunacağız!
TMMOB: Birliğimizi ve demokrasiyi savunacağız!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın meslek örgütlerini hedef alan açıklamalarını ‘otoriter bakış açısının yansıması´ olarak nitelendiren TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Durukan, “Birliğimizi ve demokrasiyi savunacağız” dedi.
64 TIR şoförü dönüş yolunda
64 TIR şoförü dönüş yolunda
Suudi Arabistan´da mahsur kalan TIR şoförleri Türkiye´ye dönüyor. İran sınırındaki şoförlere ise halen giriş izni verilmiyor
Afrin´de patlama
Afrin´de patlama
Ölenlerin sayısı 42´ye yükseldi. Şüpheli yakalandı, 47 yaralı Hatay ve Afrin´deki hastanelerde tedavi altına alındı
Güzelmansur: 250 TIR şoförü mağdur
Güzelmansur: 250 TIR şoförü mağdur
Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletilen 250 tır şoförünün halen ülkeye girişlerine izin verilmiyor. CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, konuyu verdiği soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
Egemenliğin 100. yılı
Egemenliğin 100. yılı
Bugün Cumhuriyet´in temel kurumu ve egemenliğin simgesi olan TBMM´nin açılışının 100. yılı ve Mustafa Kemal Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi