"Sokak hayvanları besleniyor"
İskenderun Belediyesi, ekiplerin soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için besleme çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü bildirdi.
Tarih: 26.1.2022 16:18:07

Belediyeden yapılan açıklamada, "İskenderun Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için düzenli olarak besleme çalışması yapıyor" ifadesine yer verildi. 

Kış boyunca sokak hayvanlarının beslenme çalışmalarının aralıklarla devam edeceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, da, açıklamaya göre şu değerlendirmeyi yaptı: "Belediye olarak kış aylarında ilçenin çeşitli yerlerinde bulunan beslenme ünitelerine yem ve mama bırakmaya, sokakta yaşayan hayvanlara sahip çıkmaya devam ediyoruz."

Sosyal paylaşımlar sonrası ´açıklama´

Belediyenin açıklaması, önceki gün sosyal iletişim sitelerinden kentin Dumlupınar mahallesinde bir köpeğin yakalanmasına yönelik bir grup arasında yaşanan tartışma sonrası yapıldı. Belediye Başkanı Tosyalı, bu tartışma sonrası önceki gün kişisel iletişim sitesinden yaptığı paylaşımda da şunlara yer verdi: "Çeşitli sosyal medya hesaplarında saldırgan bir köpek ile ilgili yayınlanan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Halkı bilgilendirmek amacı ile bu açıklamayı yapma gereği duyulmuştur. Vatandaşlardan gelen saldırgan bir köpek ihbarı üzerine harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, Dumlupınar Mahallemizde başı boş bir saldırgan sokak köpeğini kontrollü bir şekilde alarak geçici hayvan bakım evine getirmişdir. Veteriner hekimlerimiz tarafından yapılan kontrollerin ardından müşahede altına alınan saldırgan köpek, müşahede süresinin ardından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince aşılanarak tekrar alındığı ortama geri bırakılacaktır. İskenderun Belediyesi olarak sokak hayvanlarının korunması, barınması ve beslenmesi konusunda üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sokak hayvanları besleniyor
İskenderun´da ‘temsili askerlik´ yemin töreni
İskenderun´da ‘temsili askerlik´ yemin töreni
İskenderun 39´uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ile Deniz Alay Üs Komutanlığı tarafından engelli bireylere yönelik temsili askerlik uygulaması ve yemin töreni düzenlendi.
Mehterli gençlik yürüyüşü
Mehterli gençlik yürüyüşü
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. yıldönümü kutlama programı kapsamında gençlik yürüyüşü düzenlendi.
Türk Yıldızları´ndan İskenderun sortisi
Türk Yıldızları´ndan İskenderun sortisi
Türk Hava Kuvvetlerimizin akrobasi timi Türk Yıldızları İskenderun gösteri uçuşu yaptı. Gösteri uçuşunu, birlerce yurttaş İskenderun sahilinden izledi.
Arsuz´da ´işbaşı uzlaşması´
Arsuz´da ´işbaşı uzlaşması´
Göreve hiç başlamayan özel kalem müdürü üniversiteye geçti… İddia Türkiye İşçi Partisi Arsuz İlçe Örgütü tarafından yazılı açıklamayla kamuoyuyla paylaşıldı.
´Sürgün edebiyatı´ üzerine söyleşi
´Sürgün edebiyatı´ üzerine söyleşi
5. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması Hatay´daki etkinliklerle sürüyor. İskenderun´daki ilk etkinlik, 12 Mayıs Perşembe günü yazar İhsan Kutlu,´nun ´Sürgün edebiyatı´ üzerine söyleşi oldu.
1 Mayıs kutlandı
1 Mayıs kutlandı
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı İskenderun´da yürüyüş ve mitingle kutlandı. Pandemi nedeniyle iki yıldır alanlarda kutlanamayan 1 Mayıs´a siyasi parti, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile yurttaşlar katıldı.
1 Mayıs´ta ´marş polemiği´
1 Mayıs´ta ´marş polemiği´
İskenderun´daki 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamasında, İstiklal Marşı´nın başlaması sonrası kesilmesi polemik ve protestoya yol açtı.
Hak-İş´ten ayrı 1 Mayıs kutlaması
Hak-İş´ten ayrı 1 Mayıs kutlaması
Hak-İş Hatay Temsilciği, İskenderun´da 1 Mayıs´ı ayrı kutladı. Hak´iş´in Atatürk Anıtı Alanında saat 11.00´da düzenlediği 1 Mayıs kutlamasına, konfederasyona bağlı Özçelik-İş Sendikası ve Hizmet-İş Sendikası üyeleri katıldı, Vatan Partisi İskenderun ilçe örgütü de destek verdi.
İskenderun´da 1 Mayıs kutlanıyor
İskenderun´da 1 Mayıs kutlanıyor
Miting, bugün saat 15.00´da sahildeki İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesi önünde başlayacak ve yürüyerek Atatürk Anıtı Alanına gidilip, burada mitingi yapılacak. 1 Mayıs, Antakya´da da kutlanacak.
İskenderun´da kumar operasyonu
İskenderun´da kumar operasyonu
İskenderun´da mahallede denetim yapan polisin bir işyerinde kumar oynayan 4 kişiye 5.355 lira ceza v erirken, işyeri sahibine de kumar oynatma için yer temin etmekten işlem yaptı.
Çay Mahallesi ´Recep abi´sinin yasında
Çay Mahallesi ´Recep abi´sinin yasında
İskenderun Çay Mahallesi´nin eski muhtarlarından Recep Kaya bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenildi.
Liseden hatıra ormanı
Liseden hatıra ormanı
Orman Haftası kapsamında Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Belen Orman İşletme Şefliği işbirliğiyle fidan dikimi yapıldı.
Hatay´da 2 Nevruz ateşi
Hatay´da 2 Nevruz ateşi
21 Mart Nevruz Bayramı, İskenderun ve Dörtyol´da kutlanıyor. Nevruz ateşi Hatay´ın iki ilçesinde bir gün önce; 20 Mart´ta yakıldı.
Çanakkale´nin 107. yılı
Çanakkale´nin 107. yılı
18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 107. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Hatay´da etkinlikler düzenlendi. İskenderun´daki etkinlik, Karaağaç Asri Mezarlığındaki Şehitlik´te başladı.
‘İstismar´ sanığı tahliye edildi
‘İstismar´ sanığı tahliye edildi
Eski kız arkadaşının yüzüne kızgın yağ döktüğü iddiasıyla tutuklanan sanık 2 buçuk ay sonra tahliye oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi