Sosyal Belediyeler Ağı Çalıştayı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliğiyle iki gün süren 6. Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Çalıştayı düzenlendi.
Tarih: 13.2.2018 10:33:16

Çalıştaya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ile 40 belediyeden 100´e yakın sosyal medya yöneticisi ve uzmanları katıldı. Kursiyerlere sertifikalanın da verildiği çalıştayda, SOBA yürütme kurulu üyeleri de belirlendi. 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş ile uzmanlar Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş, ´dijital stratejist Çağrı Çiftçi, Haydar Özkömürcü, Alperen Eyüpoğlu ve Eren Aksoyoğlu, şehir markalaşması, destinasyon pazarlaması, dijital iletişim, marka gazeteciliği, dijital dünyada belediyeler ve dijital vatandaşlar, sosyal medya şehir kampanyaları konularında bilgi verdi. Çalıştayda, Ayvalık Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlileri de yaptıkları sunumla, ´sosyal sorumluluk projesi, sosyal medya yaklaşımı, şikayet yönetme politikası ve diğer sosyal medya stratejileri´ hakkında yaptıkları projelerden örnekleri anlattı.
Çalıştayın açılışında konuşan Samandağ Belediye Başkanı Nehir, "Belediyelerde ciddi çalışmalar oluyor. Kendi sıkıntılarımızı belki kendi ilçemizde kısmen anlatabiliyoruz ama Türkiye´nin her tarafına sesimizi sosyal medya üzerinden duyurabiliyoruz. Bu nedenle bu çalıştayı önemsiyor ve çalışmaların devam etmesini istiyoruz. Çalıştayda verilecek eğitimleri de çok değerli buluyorum" dedi.
Sosyal medyayı doğru ve aktif şekilde kullanmanın önemli olduğunu ifade eden Savaş da şunları söyledi: "Çalıştay, bediyeler arasındaki koordinasyonların sağlanması, ortak hareket etme, algı ve kamuoyu oluşturma noktasında önem taşıyor. Sosyal medya ağı yaşanılan olayları ve anlık gelişmeleri kitlelere en hızlı ulaştırandır. Bizler de bunun bilinçle ile çalışmalarımızı sosyal medya kitlelerine aktarma konusunda çok iyiyiz. Bireysel beklentiler, hareket ve sorumluluklar da oldukça önemli. Sosyal demokratların da sosyal medyası da bu şekilde olmalı. Bireysellikten kitleselliğe dönüşmek de sosyal medya açısından oldukça önemli. Sosyal medyayı en doğru ve en aktif şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Böyle yaparsak ve sosyal demokrat belediyeler ile de düşünce paylaşımlarımız olursa çok daha iyi yerlerde olabileceğimizi düşünüyorum."
Çalışkaya katılan belediyelerin sosyal medya yöneticileri ve uzmanlarına Hatay´a özgü zeytinyağı, nar ekşisi ve defne sabunu hediye edildi.
Kaynak:

İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: Karar yok hükmündedir
Temelli: Karar yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi