“SP, şu anda yükselen değer”
Çevrimiçi İl Divan Toplantısı´na katılan Saadet Partisi GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Partimiz şu anda yükselen değer” dedi.
Tarih: 11.2.2021 12:43:20

Saadet Partisi (SP) Hatay İl Başkanlığı, Şubat Ayı İl Divan Toplantısı´nı video konferans yönetimiyle gerçekleştirdi. Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, il yönetimi, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları ile partililerin katıldığı toplantıda konuşan SP Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Saadet Partisi´nin yükselişte olduğunu, iktidar ve muhalefette çalkantılı bir sürecin yaşandığını belirtti. Eğe, gelişmelerin, ‘çizgisini bozmamış güven veren Saadet Partisi olarak daha çok çalışmaları gerektiği´ mesajını da içerdiğini kaydetti.

Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Partimiz şu anda yükselen değer. İyi bir çıta yakaladık. Saadet Partisi siyasette belirleyici rol üstlenmiş durumda. Bunlar, yaptığımız çalışmalar ve duruşumuzun neticesi. Haktan, adaletten yana olarak gerçek gündemi konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yeni kurulan partilerin ne kadar güven verdiği tartışılır” diyen Çalışkan, kamuoyunda oluşan tepkilere dikkat çekerek AKP´de panik havası yaşandığını savundu. Başta ekonomi olmak üzere kötü gidişat karşısında kararsız artan seçmen sayısının arttığını da sözlerine ekleyen Çalışkan, ana muhalefette ise bölünme yaşandığını, istifaların yeni kurulacak partilere kaymasının beklendiğini söyledi.

“Saadet çizgisinden taviz vermez”

Çalışkan, “Tüm bunların karşısında çizgisini bozmamış güven veren bir Saadet Partisi, herkesin radarında, yanına çekmeye çalıştığı kilit rolde.

Sn. Cumhurbaşkanının Saadet Partisi´ne ziyareti ile eski refahlılar, şimdi Ak Partililer, bulundukları yerden rahatsızlar ve vicdanlarını rahatlatmak için birleşsin istiyorlar. Saadetin bir çizgisi var, bu çizgisinden taviz vermez. Seçim sathalinde bunlar netlik kazanır” diye konuştu.

İl olarak Hatay´da kongresi gelmiş ilçelerin kongrelerini tamamlayıp çalışmalarını hızlandıracaklarını dile getiren Çalışkan, pandemi şartlarının gereği çalışmalarını, hayat normale dönene kadar, online ve teknolojiyi kullanarak sürdüreceklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: anda yükselen değer
81 yaşındaki hükümlü için önerge
81 yaşındaki hükümlü için önerge
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, İskenderun T Tipi Cezaevi´nde hükümlü olan Sıddık Güler´in (81), hipertansiyon ve iltihaplı eklem romatizması gibi hastalıkları nedeniyle yürüyemediği için tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürmesini, soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin istifa etti
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin istifa etti
Hakkında kayıp hibe atlarla ilgili soruşturma başlatılan Hatay´a bağlı Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, partisi MHP´den istifa etti. İstifayı MHP Genel Başkan yardımcısı Sadir Durmaz duyurdu.
Paranın akıbeti Arapça soruldu
Paranın akıbeti Arapça soruldu
CHP Arsuz, 128 milyar doların akıbetini bu kez Arapça ile sordu
Öksüz, Payas SP´ye yeniden başkan
Öksüz, Payas SP´ye yeniden başkan
Saadet Partisi Payas ilçe kongresinde Ramazan Öksüz, yeniden ilçe başkanlığına getirildi.
SP´den Özçelik-İş´e ziyaret
SP´den Özçelik-İş´e ziyaret
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan ve beraberindeki heyet, Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetimine yeni binalarına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Arsuz da ‘128 milyar Dolar´ı sordu
Arsuz da ‘128 milyar Dolar´ı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Başkanlığı da, Bakan Berat Albayrak döneminde dövizi sabit tutmak için harcandığı belirtilen 128 milyar doların akıbetini afişle sordu.
“Maden ocakları ile geleceğimiz de yok edilmek isteniyor”
“Maden ocakları ile geleceğimiz de yok edilmek isteniyor”
HDP İskenderun İlçe eş başkanları Hülya Ateş Ve Nevzat Güzel, Akçay Mahallesi´nde ÇED toplantısında gelişmeleri değerlendirdi.
DTK ve DBP´den Hatay´da toplantı
DTK ve DBP´den Hatay´da toplantı
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır´ın olduğu heyet, İskenderun´da değerlendirmede bulundu.
Ölen Suriyeli işçiye önerge
Ölen Suriyeli işçiye önerge
Hassa´da inşaatın 6. katından düşerek yaşamını yitirmiş
Kodlara ayırmak suistimali önlemez
Kodlara ayırmak suistimali önlemez
Milletvekili Güzelmansur´dan KOD 29 yorumu
Kırsaldaki internet sorununa, ´soru önergesi´
Kırsaldaki internet sorununa, ´soru önergesi´
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, ilin kırsal alanında yaşanan internet sorununu önergeyle parlamentoya taşıdı.
Covid-19´a ´meslek hastalığı sorusu´
Covid-19´a ´meslek hastalığı sorusu´
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Türk Tabipler Birliği´nin (TTB), Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu´nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan´ı "Covid-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Sağlık Çalışanlarını Anma Günü" olarak belirlediğini ve ülkenin her yerinde sağlık kurumları önünde Covid-19 mücadelesinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını andığı gün, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un, ´Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim?´ açıklamasını parlamentoya taşıdı.
AKP heyeti, DSİ yatırımını inceledi
AKP heyeti, DSİ yatırımını inceledi
Hatay Milletvekilleri DSİ yatırımlarını inceledi.
“Ülkenin kaderi kadınlarla değişecek”
“Ülkenin kaderi kadınlarla değişecek”
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik hak ihlallerinin iyileştirilmesinde panzehirin eşitlik olduğunu belirtti.
İki partiden ´ittifak´ açıklaması
İki partiden ´ittifak´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İyi Parti Hatay İl Başkanlığına ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi