SP´li Çelik, güven tazeledi
Saadet Partisi (SP) İskenderun İlçe teşkilatı, olağan kongresini yaparak, yeni yönetimini belirledi. partinin ilçe başkanı Halil İbrahim Çelik, güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanlığına getirildi. SP Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, partisinin İskenderun ilçe başkanlığına yeniden seçilen Çelik´ikutladı. Çelik de, partisinin bir neferi olarak ülkeye hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğini söyledi.
Tarih: 3.1.2018 09:39:29

Kongreye katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, yeni yönetimin partilerini İskenderun´da en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti. AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı kongrede konuşan Bitmez, “Kudüs´ün başkent ilan edilmesi, Irak´la başlayan bugün Suriye´de devam eden arkasında ABD´nin olduğu ve amaçları büyük İsrail´i kurmak olan bir projedir. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD olduğu gibi bugün PYD´ye silah yardımı da yapıyor. Maalesef mevcut hükümet halâ AB´yi medeniyet projesi, ABD´yi stratejik ortak kabul etmeye devam ediyor. Önceki gün yine ABD´ye gel beraber çalışalım, diyorlar. Saadet Partisinin iktidarı hayal değil. Çünkü, çözüm, çare Saadet Partisinde, D-8´de, İslam Birliği´ndedir. Diğerleri AB, ABD batı sevdalısı olarak onlarla müttefik, dost olmaya devam ediyor. Parti olarak 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayımızı göstereceğiz. Çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Birikimi ve tecrübesi ile seçimlere her zaman hazırız. zaman, her konuda haklı olduğumuz ortaya çıkarıyor. Hak bildiğimiz doğruları çözüm önerilerimizle beraber vatandaşlarımızsa güzel üslupla anlatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
SP Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan da , ülkenin ateş çemberinde olduğunu ifade etti. Çalışkan, "Terör, ekonomik ve sosyal anlamda bunalımlar yaşanıyor. İşsizlik had safhada. Hem vatandaşların hem devletin borcu rekor kırmış durumda. Ülkede cinayet, hırsızlık, fuhuş, uyuşturucu patlaması yaşanıyor. Ülkeyi yönetenler ise başka hesaplar peşindeler. Akılları 2019 seçimlerinde. Şimdi yeniden milleti oyalamak için başkanlık gelince sorunları çözeceğiz diyorlar. 15 yıldır ülkeyi tek başına yönetiyorlar. Soruyorum size; şuanda ne yapmak istiyorlar da yapamıyorlar? OHAL ile her türlü yasayı değiştirebiliyorlar. Tek yaptıkları şey, tribünlere oynamak” diye konuştu. SP´li bir avukatın 11 bin 480 kişinin telefonuna iradesi dışında ByLock yüklendiğini ortaya çıkardığını belirten Çalışkan, "Bu sayıda insan, vatan hainliği veya terörist olmakla damgalandığı için işini, aşını ve belki de eşini çocuklarını kaybetti. Bu kadar insanın mağduriyetinin vebalini kim ödeyecek?" diye sordu.

 
Kaynak:

DSP Hatay´da adaylar çıkarıyor
DSP Hatay´da adaylar çıkarıyor
DSP, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için Hatay´ın bazı ilçelerinde belediye başkan adayı çıkarıyor.
Mahalleye ´ilçe olsun´ istemi
Mahalleye ´ilçe olsun´ istemi
Milletvekili Kaşıkçı, kanun teklifi verdi
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak Hatay´ın 12 ilçesindeki adayını açıklamayı sekiz gün erteledi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisinin (PM), 12 ilçedeki adayı 24 Ocak Perşembe günü açıklaması bekleniyor.
Listeler askıdan iniyor
Listeler askıdan iniyor
Yerel seçimlerde oy kullanacaklar seçmen isimini yazdırabilecek
"Boş araziye 380 seçmen"
"Boş araziye 380 seçmen"
31 Mart Pazar günü yapılacak ve ´ittifaklarla´ gidilecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, "Hem millet ittifakının hem de cumhur ittifakının olduğu çok önemli bir seçime giriyoruz.
"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi