Şubat´ta öğretmen ataması olacak mı?
Hatay Milletvekili Serkan Topal, atanama bekleyen öğretmenleri Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´a sordu.
Tarih: 13.2.2018 10:27:34

Akın Bodur/İskenderun

20 bin öğretmen atama talebinin, makul bir talep olduğunu belirten milletvekili Topal, 2018 yılında toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağını geçtiğimiz haftalarda açıklandığını, 20 bin atama için ilk duyurunun şubat ayında yayınlanacağı belirtildiğini belirtti ve "Ancak hala ilan edilmemesi kafaları karıştırmıştır. Atama bekleyen öğretmen adayları soruya cevap beklerken, alımlar hangi branşlarda alınacak?" değerlendirmesini yaptı.

Bakana hangi soruları yöneltti?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılında 10 bin ek öğretmen ataması yapılmazken, öğretmen adaylarının şubat ayında açıklanacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması duyurusuna odaklandığını ifade eden Hatay Milletvekili Topal, TBMM Başkanlığına verdiği ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergesinde, şu sorulara yer verdi: "Şubat ayında atama yapılacak mıdır? Yapılacaksa hangi tarihlerde yapılacaktır?Hangi illere kaç öğretmen atanacaktır? Hangi illere, hangi branşlarda atama yapılacaktır? 2018 yılında hedeflenen atama sayısı kaçtır?"

Bir önerge de ´Fatih Projesi´ne
Milletvekili Serkan Topal, 2010 yılında başlayan, 2014 yılında uzatılan ve bitim süresi 2018 olması kararlaştırılan Fatih Projesini de, soru önergesiyle Meclis´e getirdi. Proje kapsamında okul öncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki okullardaki 570 bin dersliğe akıllı tahta ve internet ağ altyapısı sağlanacağını, tüm öğretmene ve öğrencilere tablet bilgisayar verileceğini anımsatan Topal, milyarlar harcanan Fatih Projesi hakkındaki önergesinde, tablet bilgisayarların eğitimin niteliğine üst seviyelerde olumlu katkısı olmadığı bilinmesine rağmen, 8 yıldır öğrencilere neden dağıtıldığını sordu.
Fatih Projesi kapsamındaki tablet dağıtımına son verildiği, tablet yerine klavyeli bilgisayarların dağıtılacağı bilgisinin basında yer aldığını ifade eden milletvekili Topal, TBMM Başkanlığına verdiği ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği önergesinde şu sorulara yer verdi: "Fatih Projesinin eğitime etkilerini ölçmek amacıyla MEB tarafından yapılan araştırmaların sonuçları nelerdir? Bu araştırmaların sonuçları kamuoyu ile neden paylaşılmamaktadır? Tablet bilgisayarların eğitimin niteliğine üst seviyelerde olumlu katkısı olmadığı bilinmesine rağmen, 8 yıldır öğrencilere neden dağıtımı yapılmıştır? Öğrenci ve öğretmenlere dağıtılan tablet bilgisayarlar toplatılacak mıdır? 2010 yılından bu yana kaç tablet bilgisayar dağıtımı yapılmış, bu tabletlere toplamda ne kadar para ödenmiştir? 2010 yılından bu yana Fatih Projesi kapsamında kaç ihale yapılmış, bu kapsamda hangi şirketlere kaç TL ödeme yapılmıştır? 2010 yılından bu yana Fatih Projesi kapsamında harcanan bütçe ile kaç öğrenci yurdu ya da kaç derslik yapılabilirdi? Projesi sonlandırılmış mıdır?"

 
Kaynak:

"Seçimde iktidar olacağız"
"Seçimde iktidar olacağız"
Hatay Milletvekili ve CHP adayı Serkan Topal, Samandağ´ın Kurtderesi mahallesinde halk toplantısı düzenledi.
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
"16 yıldır sorunları çözemeyen iktidar, inandırıcı olmaz"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Antakya belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkmin değerlendirmede bulundu.
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
Dingil: 16 yıldaki yatırımlar referansımız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Haziran seçim çalışmalarını esnaf, semt pazarı, muhtar ve sivil toplum kuruluşları ziyareti ile sürdürdüğünü açıkladı.
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP´li Kırmızıoğlu, temposunu arttırdı
CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu, 24 Haziran seçim hazırlıklarının son gününde çalışma temposunu arttırdı.
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
"Ekonomideki kötü gidişatı durduracağız"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarının son döneminde İskenderun, Payas, Belen bölgesine ağırlık verdi.
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
"Tüm gücü elinde bulunduran mağdur mu olur?"
24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, AKP hükümetini eleştirmeyi sürdürdü.
Yol haritamız hazır
Yol haritamız hazır
Hataylılar, 11 parlamenterini belirlemek ve cumhurbaşkanlığını belirleyecek oyları kullanmak üzere yarın sandık başına gidip, oylarını kullanacak.
"SP meclisin kapısına dayandı"
"SP meclisin kapısına dayandı"
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP´li Gül´den beraberlik çağrısı
MHP Hatay milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Gül, seçim çalışmalarını partisinin ilçe yöneticileri ve dokuzuncu sıra adayı İlhami Boşça ile birlikte sürdürüyor.
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
Hatay´ın ekonomisi bozuldu
İyi Parti Hatay milletvekili adayı Bilal Karaca, partisinin İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi ile birlikte Çırtıman ve Şekere bölgesindeki toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.
Pazar günü neyi oylayacağız-2
Pazar günü neyi oylayacağız-2
1 Kasım seçimleri 24 Haziran´ın yollarının kilometre taşlarını döşedi. Bugün yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde neyi, neden, kim için oylayacağını bilerek tercih mührüne el uzatalım.
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
AGİT, Hatay´da seçimi izleyecek
Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Hatay ve İskenderun´da 24 Haziran seçim çalışmalarını izleyecek. Hatay´da bulunan AGİT uzun dönem gözlemcileri Willem Gerrit Jan Voorhuijen ile Adam Drnovsky, bölgede seçimi izlemeye başladı.
CHP´li Kartal, seçim standında
CHP´li Kartal, seçim standında
Seçim çalışmalarını mahalle gezileri, esnaf ve ev ziyaretleri ile sürdüren CHP İskenderun ilçe örgütü, sahaldeki seçim standında milletvekilyi adaylarını da buluşturuyor.
HDP´den sahile stant
HDP´den sahile stant
HDP İskenderun ilçe örgütü, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kent sahilinde stant açtı.
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
´İnce, demokrasinin tek seçeneği´
CHP´li belediye başkanları, 24 Haziran seçimlerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Hatay mitingine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi